Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

kizlar aksam misafirlige gidiyorum orda ne yiyebilirim hic bilmiyorum yaaa

sabah:

1 yumurta
peynir 1p
yarim dilim kepekli tost ekmegi 8p
1 tavuk salami

=9p

öglen:

dönercide= 1 tabak tavuk dönerli salata = 8p diyelim
icindeki hiyarli yogurt sosu 2p diyelim azdi cünkü

=10p

aksam:

8puan lik birsey bulurum...

bu arada 1,5 litre sekersiz hazir asitli limon syu ictim... cola light gibi sekersiz...
baya icmisim icim yaniodu, soguk soguk iyi gitti...

bugün tartildim 89 olmusum... dün 200gr daha azdim, yarin nolcek bakam

Aylincim endişelenme daha yeni başladın, aysebru'nun yazdığını belki kaçırmışsındır diye tekrar yazıyorum. O başladığı ilk günlerde 2 kilo almış, bir hafta sonra inan başlayacaksın kilo vermeye. Az sabır, bir de misafirliklerde et yemekleri olur muhakkak, onlardan tırtıklamaya çalış sadece.

yiyeceğini biliyordum :)) boşver bugün kandil, Allah taksiratını affetsin :)) yedim diye bozma yeter bize.

ay hiç güleceğim yoktukaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

az önce bi komşu daha getirdi etti 3. helva ama ben birini yedim.şaka bi yana eskiden olsa yani diet olayı olmasa hepsini yiyebilirdim valla:)kötünün iyisi diyelim benim diet olayı için:)bu arada tavuk burger 0 krbn mu değil mi hala net bişi diyen olmadı.benim adlığımda 100 gr için 9 krbn diyo

kızlaaarr ben de geldim aranızaaa beni de alınnn:) pazartesiden beri kendimce uygulamaya çalışıyorum ama bu şekilde daha çok motive olurum diye düşündüm. ben aslında 1 marttan beri diyet yapıyorum. bu uğurda 2 diyetisyen değiştirdim. vücudum ısrarla kilo vermiyor. bakın 1 marttan bu zamana kadar sadece 3 kilo verebildim ki normal yeme düzenime geçsem kesin alırım onları da. umarım bu sefer bu diyer işe yarar ama bundaki korkum da sağlıksız olup olmaması bu rejimin. sürekli protein yüklemesi yapıyoruz :KK43: sağlıksız şeylerden korkuyorum. ben mesela her sabah süt ve yulaf ezmesi yerdim yulaf ezmesinden sadece 30 k alıyomuşum :KK43: bu arada direk ürünlerin üstünde gram diye yazan karbonhidrat değerine bakıcaz di mi? ben o şekilde yapıyorum da:)
bu sabah da açılışı simitle yaptım çok başarılıyım dimi? kafadan 25 alarak başladım güne:) öğlen de et ve yoğurt yedim. yoğurttan da bi 10 k aldım.sadece 15 k kaldı akşama kadar :KK43:( bu durum beni strese sokuyo :)) hiç meyve yiyemiyorum mesela. o yüsden de çok sağlıksız gibi geliyo bana ya kafam çok karışık içim hiç rahat değil ama kilolarımı da vermek istiyorum bilemiyorum...

Morkurbağa, hoşgeldim canım. Öncelikle diyetisyenlerle dahi kilo veremediysen doğru yerdesin derim :) Çünkü tahminim sana da karbonhidrat gurubu kilo aldırıyor. Yulaf ezmesi örneğin. Ben de bir dönem yulaf ezmesi türü sabah kahvaltılarını deneyip boşuna yorulmuştum. Sağlıksız olup olmadığı konusuna gelince, bunu daha önce çok tartıştık sonuçta için rahat olsun diye bir kan testi yaptır bence. Bu diyeti yapanlar arasında ben değerlerinde sağlıksızlık diye nitelendirilebilecek bir değere rastlamadım. Bu denge kişiden kişiye değişir tabi.
Ürünlerin üzerinde yazılan değerlere bakacaksın evet. Ama orda dikkat etmen gereken şey 100 gr'ında falan yazıyor, yani onu tüm paket olarak algılama. Bazı ürünlerde bir pakette diye ayrıntılı yazıyorlar diğerlerinde hesap kitap yapacaksın. (Ben geçen hafta grissinileri tek tek çıkarıp paketinden saydım örneğin birinin değerini bulabilmek için :))) ) İlginçtir normal ekmekle aynı gibi birşey. Ekmek tadında karbonhidrat değeri 0 olan bir ürün bulunsa sanırım tığ gibi olurum. Benim tek zorlandığım konu buydu, ekmeğin yerine koyacak birşey bulamamak. Zamanla bu dürtüm azaldı çünkü doymaya başladım. Bilmiyorum okudun mu ben yaklaşık 30 kilo verdim bu diyetle ve sabahları hala simit yiyorum çalıştığım günlerde. Ama son bir iki aydır bir simiti bitiremiyorum, yarımında doyuyorum. İlk günler normal zamanla bünyen alışır, gelmişken yarışmaya katıl derim, yarın boy ve kilonu yaz sabah tartılınca. Kolay gelsin canım.

ay hiç güleceğim yoktukaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

az önce bi komşu daha getirdi etti 3. helva ama ben birini yedim.şaka bi yana eskiden olsa yani diet olayı olmasa hepsini yiyebilirdim valla:)kötünün iyisi diyelim benim diet olayı için:)bu arada tavuk burger 0 krbn mu değil mi hala net bişi diyen olmadı.benim adlığımda 100 gr için 9 krbn diyo

:)))))) Aynen öyle her zaman kötünün iyisi. Bu mantık diğerinden çok daha iyi hayatım.
Tavuk burger konusunda gereği düşünüldü ve son karar 0 olduğu yönünde. Aysebru öyle yazmıştı sanırım okumamışsın. O sürekli yiyormuş çünkü. Ben de salatayla birlikte yedim çoğu kez.

ya bende kendimi hafif hissediyorum hissetmesinede tartida gözükmüyo ama duygularim hafifledi :) ruhum hafifledi sanki aslinda iyide bu diyet ben tam konsantre olup veremiyorum kendimi diyete insallah yarindan sonra 100% basliyacagim diyetda$larim benim canlarim bacilarim ayyy duygulandim yiki ben yalniz degilim bu konuda ooffooffff tavuk burgerlerde 9 birim yazio ona cok üzüldüm keske yazmsaydi iyi olurdu hemencicik $ip$ap pisiriver yiyiver

ben neler yedim şimdiye kadar hesaplarmısınz arkadaslar?

sabah bir uno sandvic ekmegi
beyaz peynir
yarım domates

ara: böğürtlen çayı

öğlen: piliç şiş
zero

ara: beyaz peynir bir dilim
ve lavache quirit ücgen peynir 1 tane (ceddar peyniri oluyor yanılmıyorsam ) bu peyniri cekmecemde tutuyorum işyerinde acıkırsam bir tane daha atarım eve gidene kadar

aksam: peynirli 2 yumurtadan yapılmıs omlet ve yogurt yemegi planlıyorum

canım, 30 civarı olmuş, akşam yediğin yoğurt miktarına göre 40'u bulmaz diye ümit ediyorum. Yani güzel bir gün, tebrikler.

ya bende kendimi hafif hissediyorum hissetmesinede tartida gözükmüyo ama duygularim hafifledi :) ruhum hafifledi sanki aslinda iyide bu diyet ben tam konsantre olup veremiyorum kendimi diyete insallah yarindan sonra 100% basliyacagim diyetda$larim benim canlarim bacilarim ayyy duygulandim yiki ben yalniz degilim bu konuda ooffooffff tavuk burgerlerde 9 birim yazio ona cok üzüldüm keske yazmsaydi iyi olurdu hemencicik $ip$ap pisiriver yiyiver

canımcım, benim de şu sıralar tartıda görünmüyo, ama ben tecrübelerimden biliyorum ki bırakmayıp devam edersem görünecek birkaç güne kadar. o yüzden sakın vazgeçme. şu tavuk burger'ler benim de kafamı karıştırdı, aysebru sıfır dedi eminim. markaya göre mi değişiyor acep?

Kızlar ben kaçtım, gece girerim büyük ihtimal, hepinizin kandilini kutluyorum. Bol bol dua edelim bugün.

Kızlar ben kaçtım, gece girerim büyük ihtimal, hepinizin kandilini kutluyorum. Bol bol dua edelim bugün.

Selintepecim merhaba,herkesin kandili mubarek olsun bu arada,konu başladığından beri konunun sessiz takipçisiyim,bir ara lahana çorbasından bahsettin ama sanırım daha sonra bu konuyla ilgili bir konuşma geçmedi.Lahana çorbasının karbonhidrat değeri kaçtır acaba?Ben biraz araştırdım ama pek birşey bulamadım.Eğer bu diyette yeri olursa müthiş olur çünkü çorbaların puanları yüksek bayağı

yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz... ben bugün ara ara açabiliyorum işlerim var evde ama takip ediyorum. bu arada tavuk burgerler için endişelenmeyin gerçekten ben onunla zayıfladım geçen sefer. hatta yazmıştım bazen günde 12 tane yiyordum diye. içinde bişey yokki onların sadece baharat var. 100 gr da 9 olması imkansız. ben yiyorum sizde rahat rahat yiyin.
bu arada bu gün bir arkadaşım uğradı incelmişsin sen dedi... çoook mutlu oldum.

bu gün neler yedim

sabah
yarım domates 3 kb
yarım dilim k.ekmeği 4,5 kb
kaşar peyniri 1 kb
şekersiz çay

öğle
haşlanmış tavuk 0 kb
1 bardak diet cola 0 kb

ara öğünde
1 fincan şekersiz yeşil çay 0 kb

akşam yemeğindede ki onu 1,5 saat sonra yiycem
ton balığı 0 kb
2 yaprak marul 1 kb
1 taze soğan 1 kb
yarım salatalık 2 kb
1/4 havuç 1 kb bunlardan yapılmış salata
1 bardak diet kola

salatamı dahi sayarak yapıyorum :KK70:

günlük toplam... 13.5 kb olacak

gece acıkırsamda yarım salatalık yerim o da 2 k. 15.5 kb la günü kaparım kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile5

Selintepecim merhaba,herkesin kandili mubarek olsun bu arada,konu başladığından beri konunun sessiz takipçisiyim,bir ara lahana çorbasından bahsettin ama sanırım daha sonra bu konuyla ilgili bir konuşma geçmedi.Lahana çorbasının karbonhidrat değeri kaçtır acaba?Ben biraz araştırdım ama pek birşey bulamadım.Eğer bu diyette yeri olursa müthiş olur çünkü çorbaların puanları yüksek bayağı

merhaba seninde kandilin mubarek olsun.
bu lahana çorbası mevzusu biraz karışık bence çünkü içinde çok çeşitli sebzeler var. onları tek tek sayıp hesaplamak lazım. birde bu diyette çorba içilmesini özellikle sebze ağırlıklı pek önermiyorlar. benim şahsi fikrimde bu yönde içmesek daha iyi olur. diyetin gidişatını bozarız gibi geliyor.
bu arada belki okumuşsundur ben bundan daha önce bu diyetle 45 kilo verdim hem de 3 ayda hemen hemen. ve karbonhidratlarımı hep düşük tuttum. benim listelerimi takip edebilirsin.kaydirigubbakcemile2

kızlar ya ben akşam yemeği olarak burger kingten 6lı chicken tenders ve 6lı tavuk kanat aldım bi güsel yedim bişi olmas diye ama eve gelince içime bi kurt düştü ya 0 değillerse diye bakıyorum sabahtan beri ama hiç bir yerde bulamadım kb değerlerini??? nolur içimi rahatlatçak bişiler söyliyin:)

Bugün yediklerim..

sabah
sucuklu yumurta 1 k.h
peynir çeşitleri 1 k.h
3 tane y. zeytin 1

öğlen
kıymalı patlıcan yemeği 7 k.h
1 bardak l.cola

akşam
yoğurtlu yumurtalı tavuk çorbası 7 k.h

ilerleyen saatlerde 2 dilim karpuz yerim 8

sanırım günü 25 k.h kapatmış oluyorum . sizde bir bakarsanız sevinirim ..

herkesin kandili mübarek olsun ..dualarınız kabul olsun inş..

selintepecim canım ayrıntılı cevabın için çok teşekkürler buraya ısındım bile :) benim bu diyeti yapmak nerden aklıma geldi? diyetisyen bigün dediki 3 günlük bi protein diyeti uygulayalım bakalım ona nasıl tepki vericeksin. sabah öğle akşam protein ağırlıklı beslendim ama o listeye göre yine 60ın üstünde kb alıyomuşum ama ona rağmen gerçekten hiç tartıda oynama olmazken direk bi kilo gitti 3 günde. benim de o yüsden aklıma geldi. o kadar didindim ettim bişi olmadı ama 3 günde en azından tartıda değişim oldu :)) şimdi de o yüsden başladım tekrardan. seni de ayrıca tebrik ederim canım ya harika kilo vermişsin süpersin gerçekten. ben bu diyette bir tek ara öğünlerde zorlanıyorum açıkçası. yicek bişi bulamıyorum. süt içiyim dedim o da baya baya fazla kbye sahip. benim akşam için sadece 15 kb'lik hakkım kaldı. bu arada kendimi 50'ye göre şartladım. ben sizler gibi 30 falan yapamam günde ya :KK43: o çok az :KK43:
bu arada yarışma demişsin de benim haberim yok. her türlü severim yarışmaları yaşasın kesinlikle varım ben de :) benim temmuzun 25ine kadar en az 6 kilo vermem gerekiyor. tatile gidicem çünkü :))

selam bende bu gün yediklerimi yazayım barii
sabah sadece peynir 1 puan
öğlen yarım dilim ekmek 4 t.fasulye 7 çorba 7 18 puan
akşam üstü 2 dilim karpuz 8 puan
akşam yemeği 1 tas cacık 4 2 tane içli köfte ????? ve 1 tas çorba 7 yani toplamda 38 puan ve 2 içli köfte

38 puan ve 2 içli köfte
umarım çok kötü değildir.

X