Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

ya arkadaslar size bi onerim var sanirim bu diyet cok tutulcak
keske bi gun belirleyipte kilomuzu bildirsek
en azindan kim ne kadr kilo vermis daha iyi olmazmi
hani kanit acisindan
kac kisi bu diyeti yapiyo diye
listeyse ister ben ister biriniz veya konuyu acan arkadasimiz hzirlasa bence guzel olur

saol bitanemya daha listeyi tam incelemedim cunku vaktim yok ise gidicem
ben desene gunu bitirmeden tum puanlari gectim bile
uf ya yediklerim bukadar puanmi ediyomus
neyse ben yarin baslayim bari
kepek ekmek 12 puanmiymis
ozaman normal ekmek iki katidir desne
artik bende devamli burdayim insallah sizlerle basaracam ,bugun degilde yarin baslyorum
yanlız kızlar kızarmış ekmegin puanına dikkat edin ......yarı yarıya ...delikafadulden

çok ilgimi çekti bu diyet ama inanasımda gelmiyo bi türlü. sıfır puanlılara takmış durumdayım yumurta mesela ee ben 10 tane yerim tanesi 50 kalori olsa 500 eder. peynir 100gr için 1puan denmiş normalde 100 gr peynirde 300-500 arası kalori yokmu benmi yanlış biliyorum.şarkuterininde çoğu 1 puan onlarında kolori aralıkları 300-500 arası diye biliyorum. böle büsürü şey anlamış değilim dikkat edin arkadaşlar çoğunuzun diyet çizelgesi var belliki uğraşmışsınız ters tepmesin bide bu. sevgilera.s.

canım bence 10 tane yumurta yersen günde, döküntüler cıkar vucudunda sonra da bidaha yumurta yiyemezsin..bence bu diyet biraz motive edici bi diyet..yumurta zaten tok tutn bi gıda.. 10 tanesi de adamın midesini bulandırır.. he butun gun sadece yumurta yiceksen bilemem de o da zararlı yani..
şarküteri kısmıyla ilgili de şöyle düşünüyorum, şahsen ben, ekmek olmadan peyniri öyle löp löp götüremem.. yakar çünkü insanın midesini tuzlu oldugu icin.. mideyi bastırmak icin agzına attıgın bi dilim beyaz peynirin bi zararı olacagını düşünmüyorum.. he oturup bi kalıp kaşar yenirse illaki kilo olarak geri döner sonucta yaglı peynir...
sadece herseyi yiyebilecegini gösteriyo bu diyet bence.. ama her yediginin bi karsılıgı var..cok puanlık bişe yesen ona göre günlük daha az seyler yemiş olacaksın...
bu diyeti uygulayan tanıdıklarım var benim.. 20 kiloya kadar verdiklerini biliyorum.. ama yine de bünye meselesi tabi..
ben de bugun basladım.. bidahaki hafta cts yazıcam buraya kilo verip veremedigimi

optummm

ya 1 saatr ıncelıyorum konuyu acıkcası ınanamadım bunları yıyerek zayıflanabılcegne.. ben artık ööle bı yere geldım kı ınemıorum bı turlu 55 ın altına catlıcam.. delı gıbı spor da yapıorum ustelıkhaftada 6 saat.. bı gun fazla yeesem 56 oluverıorum ama 3 gun ac kalsam 54 olamıorum..
ya balık tavuk sıfırsa ben kahvaltıda bıle ızgara balık yerım ya.. arkadaslar harbıden verebılıosunuz kıloları ööyle mı? ...

kızlar burada tavuk-balık=0 olayının dogruluguna şöyle inandım..ben 2 ay once diyetisyene gittigimde o da bana tavuk ızgara ve balık ızgara çatlayana kadar yiyebilirsin sınır yok, hele balıkta hiç yok istersen iki ogun balık ye demişti... ama sürekli balık yüklemesi vucuttta patlamalara sebep olabilir o yüzden dikkat delikafadulden

canım bence 10 tane yumurta yersen günde, döküntüler cıkar vucudunda sonra da bidaha yumurta yiyemezsin..bence bu diyet biraz motive edici bi diyet..yumurta zaten tok tutn bi gıda.. 10 tanesi de adamın midesini bulandırır.. he butun gun sadece yumurta yiceksen bilemem de o da zararlı yani..
şarküteri kısmıyla ilgili de şöyle düşünüyorum, şahsen ben, ekmek olmadan peyniri öyle löp löp götüremem.. yakar çünkü insanın midesini tuzlu oldugu icin.. mideyi bastırmak icin agzına attıgın bi dilim beyaz peynirin bi zararı olacagını düşünmüyorum.. he oturup bi kalıp kaşar yenirse illaki kilo olarak geri döner sonucta yaglı peynir...
sadece herseyi yiyebilecegini gösteriyo bu diyet bence.. ama her yediginin bi karsılıgı var..cok puanlık bişe yesen ona göre günlük daha az seyler yemiş olacaksın...
bu diyeti uygulayan tanıdıklarım var benim.. 20 kiloya kadar verdiklerini biliyorum.. ama yine de bünye meselesi tabi..
ben de bugun basladım.. bidahaki hafta cts yazıcam buraya kilo verip veremedigimi

optummm

canım istesemde 10 yumurta yiyemem bana puanlama doğruluk payı varmış gibi gelmediği için öyle yazdım yoksa 100 gram peynirid öyle boş boş yiyebilecek birinin çıkacağını sanmam. dediğin gibi belki motive amaçlı kullanılabilir bi liste 2 dilim ekmek 24 puan ediyo zirasırnaşık şey ama başlayan arkadaşlara ve sana başarılar diliyorum canım hihoyyyt bitek benim garipsememde tuhaf valla CADIARZU hadi bakalım haftaya bakıcam tekrar umarım 3-5 kg verirsina.s.

optummm

Burada ki ünitelerin puanları kalorisine göre verilmemiştir .

Besinlerin karbonhidrat ve protein değerleridir.
Karbonhidrattan mümkün mertebe kaçınıp protein ağırlıklı besinler tüketilmelidir.Amaç vücuda protein takviyesi yapıp depolanan karbonhidratın yakılmasıdır.
Ve kızlar bu diyetin en kötü yanı benin gibi bağırsak problemleriniz varsa;
Kabızlık yapabiliyor.Oyüzden bol su tüketmenizi tavsiye ediyorum.Bu diyeti yaklaşık 10-+12 yılda ben en az 10 kez denedim.Ve kesinlikle çok iyi sonuçlar aldım.
kaydirigubbakcemile5

selamlar kızlar..bende başkıycam yarın bu diete...bu akşam dışarda olduğumuz için bugün başlayamam.bende yapmıştım bir ara bu dieti sanırım ama sonucu hatırlamıyorum..bakalım ne kadar işe yarayacak..haftada 1 kilomu yazarım:))))))

ben başladım arkadaşlar.
şeker denen şey artık hayatımda yok en azından şimdilik.
çayımı şekersiz nescafemide sade içiyorum çok umutluyum ya.inş.devam edebilirim.bide yediklerimi yazayım.
yarım dilim ekmek 6
1 yumurtalı omlet 0
topasanız 10 gr peynir 0 puan veriyorum buna.
yarın salatalık 2
toplam 8 puanla kahvaltıyı bitirdim.
süper değilmi birazdanda egzersize başlıcam.umarım yağlarım kalçalardan gitmeye başlar.

ben bu pazartesi başlıyorum kızlarrrcokacimcoook
yumurta yemem ben eti falan da çok sevmem ama tavukla doyurucam karnımı artıkcokacimcoook

kızlar benimde hoşuma gitti bu diyet sanırım bende uygulıcam artık :ecrin_bebek:

kizlar ya size bisey sormak istiyorum
bir dilim ekmek 12 puan ,bu kepekli veya normal her ikisininde aynimi puani

bide kafami karistiran tost olayi :) tostta 8 puan ,
ya benim bildigim tost ,cift ekmekli ve peynirli olur, hadi tek ekmek olsa bile peynir var nasil 8 puan oluyo
bence tost daha uygun gelir ozaman dilim ekmek yemekten

o tost denilen 1 dilim ekmek...ceviri hatası soz konusu...yani tost=1 dilim paketlerde satılan ekmek.....

amerikalılar bu ekmege tost diyo cevirende ha bu bizim tost diyip cevirdi heralde:)

kızlar ben bgn annemlerdeydim puanımı hesaplamaya korkuyom ama yinede hesaplıycam yarında gezmedeyim
uff hafta sonu başlanmıyo diyete bgn puanımı toplıyımda yarın daha çok diikat ederim
sabh 9 puanla kahvaltı yapmıştı
yarım simit 12p
ıspanak püre:8
lahana :7
1 dlm ekmek:12
fıstık(25gr): 6
arda puanını bilmediklerimden 1 er lokma yedim 6 puanda onlar olsan bgn 60 puanla kapadım çokta deilmiş heral

olsun canimya yinee guzel yapmisin valla
bende yarin baslicam becerebilcekmiyim bakalim bide pazar gunuya oyuzden tam bilmiyorum
senin dedigin gibi hafta icinde daha guzel veriliyo
o puanlamalari hepsini cikardim tek tek bakiyorum ,aklimda tutuyorum
cok sey yazmiyo bazi seylerdede kafam karistiya neyse insallah sonuc guzel olur pazartesiye azcik verim bari

bu diyet bana da mantikli geldi ve bende yarin baslamayi düsünüyorum..umarim sonuc iyi olur..:KK66:

sabah yediklerim;
domates _6 puan
kaşar peynir_1 puan
Kepek ekmeği_12 galiba
= 19 puan geriye kaldı 31 :lepi:

sabah yediklerim;
domates _6 puan
kaşar peynir_1 puan
Kepek ekmeği_12 galiba
= 19 puan geriye kaldı 31 :lepi:

canım kapaek ekmeğin tost ekmeği ise 8 puan o
hadi hayırlı uğurlu olsun diyetin
ben bgnlük ara vericem gezmedeyim lahmacunlar ve pastalar önümde fink atarken duramam delikafaduldenve onların 1 tanesinin puanı 1 günlük puanı aşıyo :eek:
bgn akşam yemeği yemeyerek dengeleyecemcokacimcoook

X