Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

kendime bir defter yaptım bende, gün içinde yediğim herşeyi yazıyorum. kilo bel kalça göğüs ölçülerimide yazdım kızlar. haftada bir ölçülerimide yazıcam. bu seneyi zayıf bitiricem kesin kararlıyım.

bu arada selintepe bu yarışmaya katılıp katılmamakta kararsızım kilom diğer arkadaşlardan fazla ya daha çok verirsem haksızlık olmaz mı? sen bana fikir ver.

Canım, ilk başta düşündüm ama yazmayı unutmuşum. Boy ve verilmesi gereken kilo da etken yarışmada. Yani verdiğin kiloya göre olmayacak hesaplama. Bu üçünün ortalaması olacak. Yani şöyle, sen 100 kilosun örneğin, vermen gereken kilo 35, başka biri 70 kilo ve vermesi gereken kilo 10 (burda boy devreye giriyor, o yüzden boyları yazın dedim) Herkesin hedef kilosuna göre yapacağız hesabı.

bu konuda ben kendi fikrimi söyliyim esas olarak verilen kilo dikkate alınmayacak kilona göre verdiğin kilonun yüzdesi hesaplanacak o zaman haksızık olmaz bence.

pardon selintepenin verdiği bilgiyi okumamadn cevap yazmışım ancak selintepe bence yüzdesini hesaplarsan daha kolay olur işin içine boyu sokarsan iyicene karışıklık olur diye düşünüyorum. yinede sen bilirsin benimkidi bir fikir..

tamam o zaman bunu öğrendiğim iyi oldu sağol canım. ben tartılmadım ama ölçülerime baktıp bu sabah belim 2,5 cm göğüs 2 cm kalça 2 cm daha ince çıktı.

kahvaltıdada

önce 2 bardak su
yarım dilim ekmek 4,5 kb
yarım domates 3 kb
peynir 1 kb
şekersiz çay

şimdilik böylekaydirigubbakcemile2

Selincim cuma qünü yarışmadan haberim var canım ama ben 1 ay yoqum hayırlısıyla kazasız belasız gidip gelebilirsek qelir qelmez yarışmaya dahil edersin beni canım :1hug:

Tamam canım, inşallah kazasız belasız gidip dönersin. Ben de temmuzun başında izne ayrılacağım bir hafta kadar internet imkanım olmayacak, aysebru umarım burdasındır o dönem, kızları boş bırakmayalım :)) Dönüşte yarışmacıları iki guruba ayıralım diyorum, iki gurup birbiriyle yarışsın, toplam verdiğimiz kiloları hesaplayalım, böylece gurup psikolojisi daha yoğun devreye girer ve kaçamakları minimum'a düşürürüz. :) Her gurupta birbirine eşit ölçülerde kişiler olursa adaletli olur diye düşünüyorum. Ne dersin?

bu konuda ben kendi fikrimi söyliyim esas olarak verilen kilo dikkate alınmayacak kilona göre verdiğin kilonun yüzdesi hesaplanacak o zaman haksızık olmaz bence.

bu daha iyi olur çünkü fazla kilosu olanlar her zaman daha fazla kilo verir. bende burdaki herkesten daha fazlayım bilmiyorumkismile

Maşallah, anlaşıldı sende takır takır gidecek :))) Valla süpersin.

ben burda olmaya çalışırım tabi ki. iki grup olmak çok eğlenceli olur hakikaten daha fazla motive oluruz. hem tatlı bir çekişme olur hem bu sayede daha fazla kilo veririz. bu fikir süper oldu selin vereliniortak

Maşallah, anlaşıldı sende takır takır gidecek :))) Valla süpersin.

inşallah.... kendimi sanki daha hafiflemiş hissediyorum inan. daha 4. gün olmasına rağmen açlık hissetmiyorum. daha enerjiğim, arkadaşların çoğu kabızlık çekiyor bende yok maşallah birde yürüyüş yapabilsem çok ii olacak. kaydirigubbakcemile2

Rubicim, çok haklısın, ideal kilo düşünüldüğünde zaten boy da dahil oluyor gizliden. O yüzden boyu hiç hesaba katmayalım. Ama yine de herkes boyunu yazsın ki fikrimiz olsun. Çünkü bu yarışmanın asıl amacı kimin nerde yanlış yaptığını bulmak aslında. O yüzden boyunu bilmek şart herkesin.

Günaydınlar diliyorum tam motive devam, burdan çok güzel bilgiler öğreniyorum bu çok güzel...
Bugün yediklerimi yazayım hemen;
1 haşlanmış yumurta
yarım salatık
yarım domates
iki lokma ekmek
2 bardak şekersiz çay

birde ben iş yerindeyim öğle ne yiycemi şaşıyorum biraz fikir verebilirmisiniz

evet herkes listesini de yazınca yanlışlar doğrular çıkar ortaya. listeleri sadece buraya yazmayalım ama mesela ben kendime bir defter yaptım her gün yazıyorum karbonhidrat değerlerinide yazıyorum.

günaydın canım, listen çok güzel bende bu şekilde yapıyorum. düşük tutuyorum ki kilolar çabuk gitsin.

öğlen ızgara tavuk yiyebilirsin yanında 1 bardak diet kolayla hem çok tok tutar hemde 0 kb. almış olursun. dönerde olabilir ekmeksiz porsiyon o da 0 kb.
ton balığı da alternatif olabilir....

ben artık ayrı ayrı yazmıcam gün içinde yediklerimi gece yatmadan önce hepsini bildiricem öle daha anlaşılırı oluyor değilmi ?

Canım hoşgeldin, aylin gibi sen de nişanlanacaksın demek, Allah mesut etsin. Harikasın 20 kg. azmini gösteriyor. Nişana daha var vereceğinden eminim. Öğlen ve akşam menün çok az geldi bana, et seviyorsan 0 puanlılardan yemeyi dene doymuyorsan. Zaten yarış başladığında ne yiyenler daha rahat kilo veriyor göreceğiz. Cuma sabahı (yarın) tartılıp boy ve kilonu yazmayı unutma.
Bu arada kızlar, her gün ne yediğimizi yazacağız malum. Bunları yazarken muhakkak çörekotu, ketentohumu, bitki çayları, yeşil çay, elma sirkesi, içtiğimiz suyun miktarı, yaptığımız spor faaliyetlerini de yazalım. Unutmayın bu hepimize yol gösteren bir deneyim olacak. Müthiş sonuçlar çıkaracağımıza inanıyorum burdan.

ben artık ayrı ayrı yazmıcam gün içinde yediklerimi gece yatmadan önce hepsini bildiricem öle daha anlaşılırı oluyor değilmi ?

sen bilirsin ama gece internete giremeyenlere gündüz yazdıklarımız fikir oluyor o an için.

Canım güzel bir konuya parmak bastın. Cuma gününden itibaren ya yatmadan önce ya da ertesi sabah mutlaka o günün tarihi ile birlikte tüm menüyü ve diğer faaliyetleri hatta psikolojik durumu, aç kalıp kalmadığımızı yazalım. Ve bu tek bir sayfa halinde olsun. Ben örnek olarak cuma sabahı kalkar kalkmaz tartılıp boy kilo ve hedef kilomu yazacağım. Cuma akşamı ya da Cumartesi sabahı da Cuma günü ne yiyip ne içtim, ekstradan hangi yardımcı ürünlerden kullandım ve hangi spor faaliyetlerini yaptım onu yazacağım. Muhtemelen Cuma akşamı yaparım ben, ona bakıp fikir sahibi olursunuz tüm yarışmacılar :) Siz de aynı şablona uyarsanız benim işim kolaylaşır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…