Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

evet geleleim bu gün yediklerime:
sabah 2 dilim ekmek arasına krem peynir: 17 puan
öğlen 2 haş. yumurta peynir marul karıştırıp salata yaptım en fazla 5 puan
akşam üstü 100 gr kiraz ve 1 tas cacık 10 puan
akşam yemeği yemedim işlerden.,
az önce de çok acıktığım için 1 dilim ekmek 1 parça peynşr yedim 9 puan toplamda :41 puan oldu
düne göre 9 puan azaltmışım birde az önce regl oldum ama ne tatlı krizi yaşadım ne bişey çok şaşırdım valla

hoşgeldin aramıza ağız kuruluğu bende de oldu geçicek emin ol...mide yanmasına gelince 2*3 yudum süt iç çok iyi gelir..ve haklısın kendimden biliyorum vücuduna bu şok iyi gelicek tekrar zayıflamaya başlarsın
Herkese selamlar..23 aralık 2009 tarihinde tam gaz başlayan diyet marotonumda şu ana kadar 16 kilo verdim ..6 öğün ve sağlıklı beslenerek ve tabi sporla ... ama vücut sanırım durdu artık değişikliğe ihtiyacı vardı ..
80-90 topiğinden arkadaşlarımın gazıyla dün bende başladım k.h diyetine . bugün ikinci günüm hiç açıkmama rağmen midemde sürekli bi yanma ve ağzımdada kurulukmu desem boşlukmu desem bişeyler var =) ama genel olarak iyiyim.regly haftamda olmama rağmen tatlı krizine girmediğimide yazmadan geçemicem ..
k.h diyetinde yeni olmam hasebiyle aranıza gelip deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum ..hepimize kolay gelsin ..

GUİDEMMMM süper gidiyosun...devam güzelimmmm..SEN ŞİŞMAN OLAMAYACAK KADAR GÜZEL Bİ HATUNSUN....eminim ben...oryantal sever misin oynar mısın bilmiyorum...çok değil ama günde 45 dk. bile oynasan hızla incelirsin canım.. ben 1 kilo daha verdim 63,5 oldum.....darısı başına canım ve herkesin İNŞALLAH.iştahının azlmasına çok sevindim arkadaşım....motivasyonun eksilirse bana seslen elimden geleni yaparım...ben 33 yaşındayım sen ?

canıııım sağol motivasyon kaynağım.oryantal sevrim tabiii ama pek de beceremem ama tek başıma yapardım eskiden.ama yorgunluktan artık spor da yapamıyorum.varis var bende havalar da ısınınca şikayetlerim de arttı.
maşallah nazar değmesin:nazar: boncuğunu da takayım.süpersin.iştah azaldı evet akşam azıcık tavuk yiyebildim.1 saat kadar önce dizimi seyrederken biraz peynir yedim yeşil çayla.desteğin için çok teşekkür ederim
canım ben 29 yaşındayım.

menün güzel , ama karbonhdrtı sabah dışında alma canım....akşam için kıyılırsa 1 adet sosis ızgara yap tost makinasında , üzerne de 2 bardak su iç bak nasıl doyma hissi geliyo...41 puan çok iyi. günde 50 ouanı geçmeyen herkes zayıflar emin ol...ilk 3 gün kahvaltı dışında krbnhdrt alma bak nasıl eriyosun?topic 111. sayfadan başlıyo.bi de diyet başarı öykülerinde 4 AYDA 26 KİLO VERDİM başlığını okursan orda benim 2 taarifim var , belki faydası olur canım
benim menümüde yorum larsanız sevinirim

GUİDEMMMM , sen daha gençsin daha kolay vericeksin..varis kolay değil ablamda vardı , biliyorum ,ama isanbulda tek seansla yaktırdı prof.dr.kürşat bozkurta, lazerle... çooooooook memnun.. sen de düşün bence yaşın çok genç...ihmal etme lütfen ...
canıııım sağol motivasyon kaynağım.oryantal sevrim tabiii ama pek de beceremem ama tek başıma yapardım eskiden.ama yorgunluktan artık spor da yapamıyorum.varis var bende havalar da ısınınca şikayetlerim de arttı.
maşallah nazar değmesin:nazar: boncuğunu da takayım.süpersin.iştah azaldı evet akşam azıcık tavuk yiyebildim.1 saat kadar önce dizimi seyrederken biraz peynir yedim yeşil çayla.desteğin için çok teşekkür ederim
canım ben 29 yaşındayım.

GUİDEMMMM , sen daha gençsin daha kolay vericeksin..varis kolay değil ablamda vardı , biliyorum ,ama isanbulda tek seansla yaktırdı prof.dr.kürşat bozkurta, lazerle... çooooooook memnun.. sen de düşün bence yaşın çok genç...ihmal etme lütfen ...

İNŞALLAH canım gidecek en önemlisi diyeti 2 haftadır sürdürmem alıştım artık.moralim de yerinde.varis için zayıfla dedi doktor .üzerimdeki fazlalıkları atınca rahatlayacağım.herkese iyi geceler.yatıyorum ben.hoşçakalın

herkese iyi geceler , yarın misafirim var , erken yatıp erken kalkmalıyım....gerçi 16 gündür bunu yapıyorum...öpüldünüz...

bilgisayarımın donup kalacağı tuttu arkadaşlar... ne sayfa yürüyor ne bir kıpırtı var derken düzelmeye başladı. bu gün sabahtan temizlik ve öğleden sonra misafirlerim vardı. akşamda eşim ve kızımla dışarı çıktık evler çok sıcak çünkü...
bir çok arkadaşım bir şeyler sormuş...

mesela hazır köfte almayın. evden yapın çok az düşük karbonhidratlı ekmekle. yumurtada tutar onu zaten. ben tavuk kıyması alıyorum azıcık ekmek soğan yumurta sarımsak kimyon kekik tuz karabiberle yoğuruyorum çok yumuşak oluyor ama çok rahat pişiriyorum. hem düşük karbonhidrat hemde lezzetli acayip güzel doyuruyor

tavuk burgere gelince, ben marketten açık alıyordum ama karbonhidratı 0 biliyorum eğer yüksek olsaydı ben geçen sefer 45 kiloyu veremezdim çünkü bazen günde 12 tane yediğim oluyordu.

bugün herkesin listesi süper olmuş. düşük tutunca daha hızlı gidicek kilolar. bu arada regl döneminde tatlı krizine girmeyen arkadaşım, çünkü karbonhidrat almıyorsun. karbonhidrat şekeri aniden yükseltip kısa zamanda düşürür ve daha çok acıkırız ve canımız tatlı çeker. şimdi biz şekerimizi yükseltip düşürmüyoruz herşey vucutta dengede böylece tatlı krizine girmiyoruz. bu diyetin beni en mutlu eden tarafıda bu zaten. çünkü regl döneminde bende çok fena tatlı krizleri yaşıyordum bu sayede kurtuldum.

birde karbonhidrat insana kısa süren bir enerji verip sonra da yorgunluk hissi veriyor. şimdi az aldığımız için ben daha enerjik hissediyorum kendimi...

neyse çok uzattım bugün yediklerimi yazıp çıkıyorum. herkese ii geceler..

sabah
1 yumurta omlet 0 kb
yarım domates 3 kb
yarım salatalık 2 kb
yarım dilim k.ekmeği 4,5 kb
azcık peynir 0,5 kb

öğle
3 parça haşlanmış tavuk 0 kb
3 küçük parça peynir 0,5 kb
1 bardak diet kola 0 kb

ara
4 tane kiraz 3 kb
1 ince dilim karpuz 5 kb

akşam
3 parça haşlanmış tavuk 0 kb
3 küçük küp kaşar peyniri 0,5 kb

ara
yarım salatalık 2 kb.

evet günü 21 kb la kapattım oooolllley...

erginsena, tatile rağmen 300 gr. bence de harika. aynen devam. bu arada cuma yarışma var okumadıysan haberin olsun.

Canım ben dün sabah 89.6 kilo ile başladım
sabah
1 yumurta 0
çay 0
yarım dilim kurutulmuş ekmek 6
yarım domates 3
yarım salatalık 2
peynir 1

su

ton balıqı 0
salatalık 4
domates 6
su
yani toplam 22k. ile tamamlamışım kendime bir defter yaptım günün tarihini o sabahki kilomu ve akşama kadar yediklerimi yazıyorum ve bu sabah
1 yumurta 0
cay 0
yarım dilim kurutulmuş ekmek 6
yarım salatalı 2
peynir 1 yedim
ben kahvaltıdan sonra tartılıyorum ve tartıldım kilom 89.2 olmuş yani dünden beri 400qr. gitmiş çok güzel gittiqimi düşünüyorum ama cumartesi akşam 1 aylık tatile çıkıyoruz qittiqim yerlerde bu kadar k. düşük yicekler bulamazsam naparım bilmiyorum birde bir sorum olacak diyet kola 0 k. diyor arkadaşlar peki meyvalı gazozlarda 0 k. mı acaba?

Selincim cuma qünü yarışmadan haberim var canım ama ben 1 ay yoqum hayırlısıyla kazasız belasız gidip gelebilirsek qelir qelmez yarışmaya dahil edersin beni canım :1hug:

Kızlar ben 5 günde 5 kilo diyetinden geliyorum.2 haftada 7 kg verip 2 kg geri aldım.Son 6 ayda toplam 20 kg verdim. Daha vermem gereken 19 kg (cuk) var.Dün bütün topiği okudum.Artık bu diyete devam edeceğim.Yarınki yarışa beni de ekleyebilirsiniz.Kilom çizelgedeki gibi.Bana yardım ederseniz sevinirim.

Dün başlamıştım yediklerimi yazıyorum.

Sabah:1 Simit (25 p) + 40 gr kaşar (1p)
Öğlen : Yeşil Salata (8p) + Diyet kola
Akşam: 2 yumurtadan 60 gr beyaz peynir ile yapılmış omlet (1p)

Toplam:35 puan.

Çok kısa bir zamanda vermek istiyorum. Yaz sonu nişanım var. Sanırım sabah yediğim simiti azaltmam gerekiyor. :eek:lmaz:

günaydınnnnnnnnnnnnn herkese merhaba gerçekten kendimi iyi hissediyorum . ANCAK burada okumuştum ama bana olmaz diyerek dikkate almamıştım 2 günde bende de kabızlık başladı.. bunu da gece yatmadan maydonoz suyu içerek halletmeye düşünüyorum. baya işe yarılor bilginize.

aysebru cum regl olupta canı tatlı istemeyen ve şaşıran bendim. haklısın sanırım. kb alınmadığındoan tatlıya ihtiyaç azaldı demekki. birde hakikaten daha yeni başladım 3 gün oldu ama kendimi yorgun ve stresli hissetmiyorum.. ancak her sabah kalktığımda acaba bu sabah daha az kb tüketmek için ne yapabilirim diye düşünüyorum.. inşallah selintepenin dediği gibi kısa zamanda alışırımda çok fazla düşünmeye gere kalmadan hesapları daha kolay yapar hale gelebilirim.

bu arada dünden bu yana 400 gr gitmiş. geçerli bir rakam :))

Kızlar ben 5 günde 5 kilo diyetinden geliyorum.2 haftada 7 kg verip 2 kg geri aldım.Son 6 ayda toplam 20 kg verdim. Daha vermem gereken 19 kg (cuk) var.Dün bütün topiği okudum.Artık bu diyete devam edeceğim.Yarınki yarışa beni de ekleyebilirsiniz.Kilom çizelgedeki gibi.Bana yardım ederseniz sevinirim.

Dün başlamıştım yediklerimi yazıyorum.

Sabah:1 Simit (25 p) + 40 gr kaşar (1p)
Öğlen : Yeşil Salata (8p) + Diyet kola
Akşam: 2 yumurtadan 60 gr beyaz peynir ile yapılmış omlet (1p)

Toplam:35 puan.

Çok kısa bir zamanda vermek istiyorum. Yaz sonu nişanım var. Sanırım sabah yediğim simiti azaltmam gerekiyor. :eek:lmaz:

günaydın, hoşgeldin inşallah nişanına kadar istediğin kiloya inersin.
ama bu zamana kadar da iyi kilo vermişsin. tebrik ederim seni. şimdi karbonhidratlada kilo vermeye devam edersin çünkü diyet tarzını değiştirince metabolizma daha hızlı çalışıyor.
simit yeme bence çünkü çok yüksek. ben mesela günde 20 25 arası alıyorum ve bu sayıyı geçmiyorum. bizim listeleri takip et.

günaydınnnnnnnnnnnnn herkese merhaba gerçekten kendimi iyi hissediyorum . ANCAK burada okumuştum ama bana olmaz diyerek dikkate almamıştım 2 günde bende de kabızlık başladı.. bunu da gece yatmadan maydonoz suyu içerek halletmeye düşünüyorum. baya işe yarılor bilginize.

aysebru cum regl olupta canı tatlı istemeyen ve şaşıran bendim. haklısın sanırım. kb alınmadığındoan tatlıya ihtiyaç azaldı demekki. birde hakikaten daha yeni başladım 3 gün oldu ama kendimi yorgun ve stresli hissetmiyorum.. ancak her sabah kalktığımda acaba bu sabah daha az kb tüketmek için ne yapabilirim diye düşünüyorum.. inşallah selintepenin dediği gibi kısa zamanda alışırımda çok fazla düşünmeye gere kalmadan hesapları daha kolay yapar hale gelebilirim.

bu arada dünden bu yana 400 gr gitmiş. geçerli bir rakam :))

günaydın canım 400 gr az değil 1 günde süper bence. ben daha hiç tartılmadım. cumayı bekliyorum ama tartıya çıkmamak için zor tutuyorum kendimi.
hesaplamalara alışıyor insan hatta çok ta keyifli geliyor bana. mesela akşamları eşim kızım dışarı çıkıyoruz bu akşam dondurma yerim diyorum sonra da karar değiştirip yok ya ne gerek var şimdi 20 kb almaya ben bir soda içiyim diyorum. yemediğim içinde eve dönerken kendimi zafer kazanmış komutan gibi hissediyorum :KK70:

kabızlık sorununu herkesin yaşadığını okuyorum bende yok şu an.
geçen defa kilo verdiğimde kabızlık yaşadım ama çok fazla değildi. keten tohumuda iyi geliyor tavsiye ederim.kaydirigubbakcemile2:hooray:

diet kola 0 kb bunu kesin biliyorum. diet olan meyvalı gazozlarda öyle olmalı ama etikette yazar kesin bilgiyi ordan almak lazım. ben normal zamandada pek meyvalı tüketmediğim için emin değilim.

valla bende maydonoz suyunu denemeyi düşünüyorum 1 kaç gün 1 ay önce arkadaşın biri ısrarla bana zayıflama için önerdi bende 3 gün kadar denedim sonra sıkılıp bıraktım.. ama bağırsakları müthiş yumuşatıyordu. onu bi denicem bakalım..inşallah işe yarar

valla bende maydonoz suyunu denemeyi düşünüyorum 1 kaç gün 1 ay önce arkadaşın biri ısrarla bana zayıflama için önerdi bende 3 gün kadar denedim sonra sıkılıp bıraktım.. ama bağırsakları müthiş yumuşatıyordu. onu bi denicem bakalım..inşallah işe yarar

dene bakalım eğer hakikaten faydası olursa diğer arkadaşlarla da paylaşalım. bende maydanozun vücuttan ödem çözdüğünü biliyordum. kabızlığada iyi geliyorsa süper...

X