Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

herkese merhaba.ben sabah sucuklu yumurta yedim.
öğle köfte fırında 2 küçük mantar 1 domates 1 biber
akşam tavuk
1 muz yedim canım çok çekti
toplam puan kaç oldu bilmiyorum sanırım 20 yi geçmedim
tekrar heveslendim gerçekten iştahım azaldı,ilk hafta domates salatalığa saldırmıştım.
inşallah bende 70 lere ineceğim

hayır hayır alkisalkisalkis
en güzel tarafıda bu zaten...
acıksam bile 1 tane yumurta yerim haşlanmış öyle düşünüyorum kendimi motive ediyorum selintepe...yakında yumurtlucam valla hihoyyyt

Evet yaa, bu diyetin en sevdiğim yanı da bu, yani açlık hissetmemem. Bu diyete başlamadan önce yaptığım bir diyette (isveç diyetiydi sanırım) oğlum yesin diye soyduğum muzu bilinçsizce hart diye ısırdığımı hatırlıyorum ki, meyveyle aram o kadar da iyi değildir. Öyle bir kokmuştu ki burnuma, inan beynimle ellerimin, ellerimle de ağzımın bağlantısı gitmişti o bir iki saniye :))) Şimdi iki lokma yiyince hemen tıkanıyorum.
Yumurta ye, diyet cola iç ikisi de şişirir. İyi ki buraya taşındık da aysebruyla tanıştık, valla iki üç günde çok güzel şeyler öğrendik.

Evet yaa, bu diyetin en sevdiğim yanı da bu, yani açlık hissetmemem. Bu diyete başlamadan önce yaptığım bir diyette (isveç diyetiydi sanırım) oğlum yesin diye soyduğum muzu bilinçsizce hart diye ısırdığımı hatırlıyorum ki, meyveyle aram o kadar da iyi değildir. Öyle bir kokmuştu ki burnuma, inan beynimle ellerimin, ellerimle de ağzımın bağlantısı gitmişti o bir iki saniye :))) Şimdi iki lokma yiyince hemen tıkanıyorum.
Yumurta ye, diyet cola iç ikisi de şişirir. İyi ki buraya taşındık da aysebruyla tanıştık, valla iki üç günde çok güzel şeyler öğrendik.

seni o kadar iyi anlıyorum ki...hayatımda diyet yapamadım ben..ve ilk kez 3 gündür diyetteyim ve çok mutluyum...bende 1 dilim börek için çok kötü olduğum günleri biliyorum..özellikle sana çok teşekkür ederim selintepe sayende valla a.s.

akşam tavuk
tekrar heveslendim gerçekten iştahım azaldı,ilk hafta domates salatalığa saldırmıştım.

Canım, iştahının azalması beni mutlu etti. Bir muzda 22 kb var ama olsun, diğer yediklerinde çok az var, 30'u bulmaz ki kilona göre çok iyi bir gün geçmiş, tebrikler. İştahın gittiyse gerisi kolay hayatım. Gelsin 70'li kilolar o halde.

seni o kadar iyi anlıyorum ki...hayatımda diyet yapamadım ben..ve ilk kez 3 gündür diyetteyim ve çok mutluyum...bende 1 dilim börek için çok kötü olduğum günleri biliyorum..özellikle sana çok teşekkür ederim selintepe sayende valla a.s.

Estağfurullah aşkım ne demek, inşallah hep birlikte başaracağız, birlikten güç doğar.

selin sana kocaman teessüf ederim kiskandim valla benim mesajlara yorum yazmion bacim saten hastayim hööhhöööööhööö

cevaplar anca aksam gelir kizlar selintepenin misafiri varmis belki ayseebru ugrarsa o cevaplar su hazir köfteler benimde aklimi karistirdi ya keske icinde bise olmasaydi cok kolay olurdu ozaman

Sutem'cim ben hazır köftelere neredeyse hiç bulaşmadım, çok nadir yaptığımda içine çok az bayat ekmek kattım ve yine diğerlerinden daha az ve dikkatli yedim. Benim favorilerim daha çok 0 puan olanlardı, en çok tavuk yedim ben, haşlama ve teflon tavada. Bir de aysebru'ya soralım bence bu soruyu.

Canım çok geçmiş olsun, zencefil alsan bi kaşıkçık bişeyin kalmaz, üstüne on dakika su içme ama.

Yok ay vallahi sırayla bakıyorum denk gelmedi aşkolsun :)) Bugün dondurma yemişsin sana da baktım :))

zencefili tatli kasigimi cay kasigimi yemek kasigimi :) nasi yicem ben onu yutuymu hemen??

slm kızlar hepinize günaydın 3 günlük tataile çıktım topiqimizin yeri deqişmiş hayırlısı olsun ben tatilde pek dikkat edemedim bazı aksilikler oldu ama buna raqmen bu sabah tartıldım 300 qr. gitmiş bugünden itibarn tam gaz devam arakadaşlar..

erginsena, tatile rağmen 300 gr. bence de harika. aynen devam. bu arada cuma yarışma var okumadıysan haberin olsun.

zencefili tatli kasigimi cay kasigimi yemek kasigimi :) nasi yicem ben onu yutuymu hemen??

normal insanlar bala katıp yiyor bir tatlı kaşığı bala bir tatlı kaşığı zencefil, :)) balın karbonhidrat değerini düşününce biz normal değiliz haliyle. ama sağlık herşeyden önce gelir bana sorarsan. bütün boğaz enfeksiyonlarını antibiyotiksiz iyileştiriyor. ben iki üç senedir antibiyotik nedir bilmem, oğlum da keza kesinlikle zencefil bal ikilisi ile iki günde normale döner. neden bal diye sordum bi doktora, bal zencefili boğazımıza yapıştırıyor, zencefil süper bir bitki, oraya yapışınca yaraları iyileştiriyormuş. önemli bir ayrıntı içtikten sonra en az on dakika su veya sıvı içilmeyip, birşey yenmeyecek.

Günaydınlar diliyorum herkese
ne güzel tam gaz devam ediyorsunuz
ben de iki gündür yapıyorum k.b almayı azalttım ama öyle sizin kadar dikkat edemiyorum
yavaş yavaş azaltayım diyorum
ama dün yediklerimi yazayım...
sabah; 1 salatalık,1 domates, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, küçücük 3 lokma diyebilirim kepek ekmek.
öğle; tandır gevreği yedim 2 tane
akşam; 1 kase tavuk suyu çorba, 4 dilim karpuz, 10 kiraz

WildRosee, bir tek öğlenki tandır gevreği (hiç görmedim duymadım ama buram buram karbonhidratım ben diyo :)) ) hariç sen de bizdensin, bence sen de tam gaz geliyorsun.

Sarizcim, sende sadece durmuş kilo verme şanslısın, bende de keşke dursa sadece, regl döneminde 2 kiloya kadar kilo alıyorum. Biliyorsun bu dönemde vücut su kaybına önlem olarak hücrelere kadar su depolar. Ben bittiği son gün ve gecesi sık sık wc'ye giderim, ve ertesi sabah kalktığımda aynaya baktığımda dahi belli olur verdiğim kilolar. Hatta bir sabah tartıldığımda (bu diyete başladığımın ikinci ayı civarlarında) bir önceki gün ile kıyaslandığında 3 kilo biden verdiğimi görmüştüm. Banyoda öööööyle kalakaldığımı hatırlıyorum şaşkınlıktan. Bu günlerde çok normal canım. O yüzden ben bir hafta kala dahi tartılmamaya gayret ederim.

sağol selinim içimi rahatlattın valla alkisalkisalkis

Aşkım, yumurtayı fazla yemenin sağlığa zararlı olduğuna dair kesin bir kanıt yok. Hatta son yapılan araştırmalar her gün yumurta yemenin çok daha yararlı olduğunu ispatladı. Bu konuda internetten taratırsan makaleler var. Bizim aile acayip yumurtacıdır. Ama her yiyeceğin farklı kişilerde farklı reaksiyon gösterdiği kanaatindeyim. O yüzden diyete başlamadan önce bir ufak kan testi yaptırıp, birkaç hafta sonra bir daha yaptırmak en sağlıklısı derim ben. Benim değerlerim öncekilerden çok daha iyi, yumurtayı neredeyse her gün yerim, birine ikisine bakmam. Ama yumurtayı ekmekle yediğimde bana olan oluyor. Hiç affetmez işte o zaman bünyem :)))) Karbonhidratla birlikte alınan protein en tehlikelisi, vücutta yağ depolayan, bu ikiliyi bir arada almak asıl. (Örnek kıymalı pide, bugün yemediğin mantı) Bence bi test yaptırıver sen bir an önce. Sonra çıkan sonuca göre vücudun nereye gidiyor hemen anlaşılır.

hmm anladimm....... firsat bulursam bakariz... yaptirabilirim

menüm iyi yani?
neyse böle devam ediyoruzz... ama bana bayginlik geldi bugün yaniii, zorlaniyorumm yavas yavas

Herkese selamlar..23 aralık 2009 tarihinde tam gaz başlayan diyet marotonumda şu ana kadar 16 kilo verdim ..6 öğün ve sağlıklı beslenerek ve tabi sporla ... ama vücut sanırım durdu artık değişikliğe ihtiyacı vardı ..
80-90 topiğinden arkadaşlarımın gazıyla dün bende başladım k.h diyetine . bugün ikinci günüm hiç açıkmama rağmen midemde sürekli bi yanma ve ağzımdada kurulukmu desem boşlukmu desem bişeyler var =) ama genel olarak iyiyim.regly haftamda olmama rağmen tatlı krizine girmediğimide yazmadan geçemicem ..
k.h diyetinde yeni olmam hasebiyle aranıza gelip deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum ..hepimize kolay gelsin ..

GUİDEMMMM süper gidiyosun...devam güzelimmmm..SEN ŞİŞMAN OLAMAYACAK KADAR GÜZEL Bİ HATUNSUN....eminim ben...oryantal sever misin oynar mısın bilmiyorum...çok değil ama günde 45 dk. bile oynasan hızla incelirsin canım.. ben 1 kilo daha verdim 63,5 oldum.....darısı başına canım ve herkesin İNŞALLAH.iştahının azlmasına çok sevindim arkadaşım....motivasyonun eksilirse bana seslen elimden geleni yaparım...ben 33 yaşındayım sen ?
akşam tavuk

X