Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar ben bugün
Sabah peynir ve 4 dilim karpuz yedim 9 p
öğlen 100 g hazır döner üzerinde 2 karbon yazıyordu
akşam taze fasulye yapmayı düşünüyorum 7 p
1 bardak süt 4p sanırım
toplam 22 ediyor başka birşey yemek istemiyorum.
Bir de spor olmadan kilo vermek zor spora başlıyorum.

ya kızlar benim başım ağrıyor fazla proteinden mi acaba :))

herkesde etkisi farklı oluyor canım, bende bişiy yok ama bi arkadaşım midesinin yandığını söylemişti

bugün benim de üçüncü günüm hiç aç değilim ama çok halsizim, dökülüyorum

light kola içsene canım, hem enerji verir hemde değişiklik olur değeri sıfır ,

aysebru yani daha önce bu yöntemle 30 kilo veren arkadaşımız tavuk burgerlerden çok yiyormuş günde fırında pişirip 3-4 tane yiyormuş yanında light kola ile birlikte 15-20 güne bir terziye pantolonlarımı daralttırıyordum diyor

bi ona soralım bence kaydirigubbakcemile5

Evet tatlım, 0 bildiğim kadarıyla.
Benim kafama öğlen yediğin tavuk göğsü tavada takıldı, yağda kızarttın da mı yedin tavuk göğsünü?

tavuk salami 0 puan ise iyiymis. ben tavuk gögsünü kusbasi gibi dogruyom, tavaya koyuyorum, 1 yk zeytinyag ile kavuruyom/kizartiyom, icine sogan ve kabak dogruyom.
tavuk gögsünü tavuk baharatiyla tatlandiriyom. azicik su koyuyom güzel bir yemek oluyor.

8 puan degilmi? sempatiksalakcinni

aylincim bence çok az yemişsin meyve yiyebilirsin ama mümkün olduğunca erken saatlerde. Yoksa benim gibi veremezsin. Bravo sana bu arada.

evet cok az yemisim, bir elma yicem valla saat 19 civari...
bayilacam valla öle bos hissediomki kendimii

sabah 1 dilim ekmek kiymali yumurta iki kupa cay tatlandirici ile

öglen 4gibi sabahdan kalan kiymali yumurta cok degil az

aksamda 4tane sosis yicem ay unuttum arada bi kase dondurma yedim yaklasik 300ml tabagin icine alacagi kadar koydum cünki bademciklerim coook fenaydi biraz serinletti

light kola içsene canım, hem enerji verir hemde değişiklik olur değeri sıfır ,

aysebru yani daha önce bu yöntemle 30 kilo veren arkadaşımız tavuk burgerlerden çok yiyormuş günde fırında pişirip 3-4 tane yiyormuş yanında light kola ile birlikte 15-20 güne bir terziye pantolonlarımı daralttırıyordum diyor

bi ona soralım bence kaydirigubbakcemile5[/QUOTE]

ben diyete baslamadan markete gidip bütün hazı köftelerin içeriğine bakmıştım hepsinde de mısır unu var o yüzden 0 karb. olması mümkün değilmiş gibi geliyor. AYŞEEBRU nun kilosu çokmuş onu etkilememiş olabilir ama ben cesaret edemedim.
AYSEEBRU ne düşünüyor acaba?boshayallersmile

sabah yarım dilim kızarmış ekmek 6
peynir 1
yumurta 0
çay 0
yarım salatalık 2
yarım domates 3
12 k olmuş bu saate kadar sadece arada su içtim canım bişey istemedi ama artık bişeyler yemem lazım ne yesem?

benim enerjim fazlasıyla arttı. önce de 1 saat spor yapıyordum ama hemencecik kesiliyordum şimdi bana mısın demiyor yapı yapıveriyorum valla.baş ağrısı çeken arkadaşlar belki aşırı sıcaklardan ya da klimalardan olabilir, buralar çok sıcak da bazen bana da ağrı giriyor.

benim merak ettiğim bi şey var daha önce bu rejimi yaran arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. bu rejim regl dönemlerine yakın kilo vermeyi durduruyor mu? ben 3 gündür karb. 20 nin altına çektim ama pek bir oynama yok tartıda. bi de regl döneminden sonra o veremediğim kiloları birden mi verecem ? zaman aleyhime işliyor .çıldıracağımmmmeyvahedigeldismile

yeniledim menümü

bugünkü menüm:

sabah:

1 yumurta
azicik peynir 0,5p
3 tavuk salami 3p

=3,5p

öglen:

1 tabak taze fasulye 7p
1 bardak kola light (tatliya ihtiyacim oldugunda bunu iciyorum ise yariyor 0 puan k.b. olmasina ragmen)

=7p
ara:

2 bardak kola

aksam:

1 tabak manti ( saka sakaa, ben yemicem tabiki :)) )
2 yumurta, peynirli omlet iste 2 puan sanirim

=2p

ara:

1 domates 6p
150gr. yogurt 7p

=13p

yani 25,5 puan mi oluyor?

günde 3 yumurta nekadar saglikli olabilirki abooow

selin abla?? ne diosun

cevaplar anca aksam gelir kizlar selintepenin misafiri varmis belki ayseebru ugrarsa o cevaplar su hazir köfteler benimde aklimi karistirdi ya keske icinde bise olmasaydi cok kolay olurdu ozaman

bu günkü menüm

sabah: 1 tane kepekli lavaş(5p)
10 y. zeytin(2p)
yarım domates(3p)
maydonoz(1p)
biber(3p)

2 kupa yeşil çay

öğle: fırın balık(0p)

1 kupa yeşil çay

45 dk tempolu spor

akşam: et şiş(0p)
1 sıkım çiğ köfte(10p veriyorum )

TOPLAM 21 PUAN EDERRRRRzemuszemus

kızlar hazır köfte alıcamıza kıyma alıp kendimiz yapalım bence içine ne koydukları belli deqil kendimiz yaparsak hem az paraya çok köfte hemde içinde sadece bizim kattıklarımız olur yoksa hergun hergun dışardan alamaya para dayanmaz :eek:lmaz:

mekkafood markali tavuk burgerlerin birimini buldum
100gr:· Energie 825 kJ / 179 kcal
· Eiweiß 12,8 g
· Kohlenhydrate 9,9 g
· Fett 12,0 g

kızlar hazır köfte alıcamıza kıyma alıp kendimiz yapalım bence içine ne koydukları belli deqil kendimiz yaparsak hem az paraya çok köfte hemde içinde sadece bizim kattıklarımız olur yoksa hergun hergun dışardan alamaya para dayanmaz :eek:lmaz:

hem de daha lezzetli bence de tavuk köfte de yapılır et köfte devereliniortak

tavuk salami 0 puan ise iyiymis. ben tavuk gögsünü kusbasi gibi dogruyom, tavaya koyuyorum, 1 yk zeytinyag ile kavuruyom/kizartiyom, icine sogan ve kabak dogruyom.
tavuk gögsünü tavuk baharatiyla tatlandiriyom. azicik su koyuyom güzel bir yemek oluyor.

8 puan degilmi? sempatiksalakcinni

evet cok az yemisim, bir elma yicem valla saat 19 civari...
bayilacam valla öle bos hissediomki kendimii

Tava dersen eğer, akla tavuk göğsünü komple yağda kızartıp yemek geliyor. Oysa senin yaptığın tavuk sote tarzı olmuş. 1 yk zeytinyağı tavuğu tava yapmaz :) İçine koyduğun soğan ve kabakların çokluğuna göre puan değişir bir orta boy kuru soğanda 10 değer var örneğin. Kabak'ta ise bir porsiyon 4 değer. Biraz karışık ama yaptıkça alışırsın.

Bugünkü mönüm:

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta(0 kb),1 domates(6 kb),Yarım salatalık(2 kb),Peynir(1 kb) :

Öğlen: 2 yaprak marul(2 kb), Yarım salatalık(2 kb),1 yeşilsoğan(1 kb),3 tane tavuk burger fırında pişmiş(3 kb)

Akşam: 2 yaprak marul(2 kb), Yarım salatalık(2 kb),1 yeşilsoğan(1 kb),Biraz peynir (1 kb) 1 bardak light kola(0 kb)

Günün toplamı: 23 kb ediyor sanırım...selintepe ve aysebru yorumlarını eksik etmezseniz sevinirim...a.s.

benim enerjim fazlasıyla arttı. önce de 1 saat spor yapıyordum ama hemencecik kesiliyordum şimdi bana mısın demiyor yapı yapıveriyorum valla.baş ağrısı çeken arkadaşlar belki aşırı sıcaklardan ya da klimalardan olabilir, buralar çok sıcak da bazen bana da ağrı giriyor.

benim merak ettiğim bi şey var daha önce bu rejimi yaran arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. bu rejim regl dönemlerine yakın kilo vermeyi durduruyor mu? ben 3 gündür karb. 20 nin altına çektim ama pek bir oynama yok tartıda. bi de regl döneminden sonra o veremediğim kiloları birden mi verecem ? zaman aleyhime işliyor .çıldıracağımmmmeyvahedigeldismile

Sarizcim, sende sadece durmuş kilo verme şanslısın, bende de keşke dursa sadece, regl döneminde 2 kiloya kadar kilo alıyorum. Biliyorsun bu dönemde vücut su kaybına önlem olarak hücrelere kadar su depolar. Ben bittiği son gün ve gecesi sık sık wc'ye giderim, ve ertesi sabah kalktığımda aynaya baktığımda dahi belli olur verdiğim kilolar. Hatta bir sabah tartıldığımda (bu diyete başladığımın ikinci ayı civarlarında) bir önceki gün ile kıyaslandığında 3 kilo biden verdiğimi görmüştüm. Banyoda öööööyle kalakaldığımı hatırlıyorum şaşkınlıktan. Bu günlerde çok normal canım. O yüzden ben bir hafta kala dahi tartılmamaya gayret ederim.

Surre, menün 23 puan evet, bence harika. Açlık hissediyor musun peki, bu menüyle?

hayır hayır alkisalkisalkis
en güzel tarafıda bu zaten...
acıksam bile 1 tane yumurta yerim haşlanmış öyle düşünüyorum kendimi motive ediyorum selintepe...yakında yumurtlucam valla hihoyyyt

yeniledim menümü

bugünkü menüm:

sabah:

1 yumurta
azicik peynir 0,5p
3 tavuk salami 3p

=3,5p

öglen:

1 tabak taze fasulye 7p
1 bardak kola light (tatliya ihtiyacim oldugunda bunu iciyorum ise yariyor 0 puan k.b. olmasina ragmen)

=7p
ara:

2 bardak kola

aksam:

1 tabak manti ( saka sakaa, ben yemicem tabiki :)) )
2 yumurta, peynirli omlet iste 2 puan sanirim

=2p

ara:

1 domates 6p
150gr. yogurt 7p

=13p

yani 25,5 puan mi oluyor?

günde 3 yumurta nekadar saglikli olabilirki abooow

selin abla?? ne diosun

Aşkım, yumurtayı fazla yemenin sağlığa zararlı olduğuna dair kesin bir kanıt yok. Hatta son yapılan araştırmalar her gün yumurta yemenin çok daha yararlı olduğunu ispatladı. Bu konuda internetten taratırsan makaleler var. Bizim aile acayip yumurtacıdır. Ama her yiyeceğin farklı kişilerde farklı reaksiyon gösterdiği kanaatindeyim. O yüzden diyete başlamadan önce bir ufak kan testi yaptırıp, birkaç hafta sonra bir daha yaptırmak en sağlıklısı derim ben. Benim değerlerim öncekilerden çok daha iyi, yumurtayı neredeyse her gün yerim, birine ikisine bakmam. Ama yumurtayı ekmekle yediğimde bana olan oluyor. Hiç affetmez işte o zaman bünyem :)))) Karbonhidratla birlikte alınan protein en tehlikelisi, vücutta yağ depolayan, bu ikiliyi bir arada almak asıl. (Örnek kıymalı pide, bugün yemediğin mantı) Bence bi test yaptırıver sen bir an önce. Sonra çıkan sonuca göre vücudun nereye gidiyor hemen anlaşılır.

X