Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

bende bugün basladim insallah istedigim kilolari veririm :Saruboceq:

Son düzenleme:
Ben iftarda kalabalık misafir fln gelince tam uygulayamadım bikaç gün ama yine de 1kg vermişim

gercekten süper bende 1 hafta sonra tartilicam insallah az cikarim siz daha önce bu dieti yapmismiydiniz ortalama günü toplam kac birimle bitiriyordunuz

Ben ilk kez yapıorum 50gramı geçmemeye çalışıorum günlük 2 3 gün yapıorum ama oruç da tuttuğum için iftar fln derken bu ara istediğim gibi kontrol edemiorum:)51,5 kiloydum şuanda 49,6 dayım:)Hedefim 48

sizin kilo probleminiz yokmus zaten ne güzel ben ekmek yemiyorum ve sadece degerleri düsük olan yiceklerden yiyorum günü 20 gramla tamamliyorum acaba 2. hatfanin sonunda daha fazla kilo verme durumum olabilirmi ne dersiniz? cünkü bu dieti 2 hafta yapmak istiyorum yapmisken tam olsun diyorum bir hafta ara verip tekrar devam etmek istiyorum cünkü sürekli ayni dieti yapildiginda kilo verme duruyor

Canım benim kilom az herkes de nerene rejim yapıosun diyo ama çok yumuşak olduğum için sıkı bi vücudum yok hatta yağlarım bile var 48 olursam ideal görüntüme kavuşucam o yüzden yapıorum.2hafta düzenli yaparsan en az 2 3 kilo verirsin bence daha fazla bile verirsin de 20gram çok az canım kan şekerin düşmesin brz daha fazla almaya çalış.

spor yapiyormusunuz peki bence sporla vücudunuz sıkılasır kilonuz cok cok iyi. su anda bende verme azmi oldugu icin yediklerim bana yetiyor kesinlikle ac kalmiyorum hic bir rahatsizlik duymuyorum ama iki hafta sonunda bir hafta ara verdigimde en azindan meyve yerim tabikide yediklerime dikkat ederim cünkü sizde bilirsiniz diet bitimi dikkat edilmediginde verilen kilolar fazlasiyla geri aliniyor benim herzaman yaptigim en büyük hatadir ama bu sefer bu tuzaga düsmüyecegim

Spor yapmaya çalışıyorum ama bu ramazan işte benim planlarımı bozdu:)Bi de ben zayıf incecik olunca daha mutlu oluorum ondan diyet de yapıorum yağlarım yansın istiorum çünkü yağsız ağırlığım 46 fln kasım az bunları dengelemeye çalışıyorum protein fazla alıorum spor yapmaya çalışıorum
Bubeslenme şeklini artık alışkanlık haline getirmek lazım mesela diyet bitse de ekmek ya da diğer yediklerimize de hep dikkat edersek bişey olmaz.

dediginiz gibi bu beslenme seklini keske aliskanlik haline getirebilsek mesala simdi ekmek yemeden durabiliyorum ama diet bittiginde ekmek yemeden yapamiyorum allahtan cayimi ve kahvemi sekersiz ve sütsüz seviyorum sekerli kesinlikle icemiyorum ben yemeklerden sonra enginardan yapilmis tamamen bitkisel sandoz iciyorum yag yakimi icin bu tür birsey icmeyi düsündünüzmü? yada elma sirkesi de icebilirsiniz artik kapsülleride cikti yag yakimina yardimci olabilir cünkü sizin diete ihtiyaniz yok bu tür yan destek alabilirsiniz

bi,şey merak ettim 1 patlıcan 4 puan ama ya 1 porsiyon patlıcan yemeği ?
dolmalık biber 1 adet 4 puan , peki ya etli biber dolmasının 1 adedi ?

kısacası yemek porsiyonu olarak nasıl hesaplayacaz burdaki puanlarıve tabii burdakilerin dışındakileri : mesela 1 porsiyon taze fasulye .... zeytinyağlısı kaç puan , kıymalı yumurtalı yaparsak kaç puan ?

Son düzenleme:
Canım zaten patlıcanı pişirmeden yiyemeyeceğin için bunların çoğu haşlanmış ya da zeytinyağında yapıldıktan snraki karbonhidrat değerleri.
Ama ben pişsin pişmesin karbonhidrat değerlerine göre hareket ediyorum çünkü ette zatenyok denecek kadar az kafamdan değer veriyorum:) fazladan veriyorum hatta.Yani şeker ,ekmek,tatlı ,baklagil etkili bu diyette daha çok.Yani bunları hesaplayıp almamız temel esas diğerlerini çok düşünmüyorum açıkçası :)

kızlar durumlar nasıl? kilo verenler el kaldırsın kaydirigubbakcemile3

ne güzel bir diyettir bu! tam aradığım gibi
ben bu sabah müsli ve süt ikilisini tükettim, listede müsli olmadığından puanımı bilmiyorum :KK43: pazartesi mi başlasam..

mesele 1 patlicanda 4 puan var bir yemegin icine koydugunuz patlican sogan domates yada salcanin puanlarini toplayip kac kisiye koyuyorsaniz bölersiniz hesaplamasi böyle daha kolay olur fasulye yemeginide kiymayi bol koyarsaniz fasulyesi az olursa daha az puan olur ( etlerin degeri nerdeyse sifir oldugu icin) ayrica 1yumurtada sifir olduguna göre rahatca kullanin dolmayida ayni sekilde tavsiye ederim cok az princ ve bol kiymali

bugün başladım adam akıllı!

devam eden yok mu sürekli yazan birileri :eek:

kahvaltıda 12 puanım gitti - 1 dilim light tost ekmeği ve 1/3 domates ve sirkeli su sayesinde, kaldı 38 kaydirigubbakcemile2

bugün başladım adam akıllı!

devam eden yok mu sürekli yazan birileri :eek:

kahvaltıda 12 puanım gitti - 1 dilim light tost ekmeği ve 1/3 domates ve sirkeli su sayesinde, kaldı 38 kaydirigubbakcemile2

Ben yaptım gitti biraz kilolar ama 2 3 gündür yapmıorum herkes önümde yiyince tatlılar fln dayanamadım:)
Ama bugun sabah itibariyle yeniden başladım hadi bakalım

Ben yaptım gitti biraz kilolar ama 2 3 gündür yapmıorum herkes önümde yiyince tatlılar fln dayanamadım:)
Ama bugun sabah itibariyle yeniden başladım hadi bakalım

oleyy diyet arkadaşım oldu :içelim:

evet ya ben de bir tek yarın kaçamak yaparım yaparsam, bir davete gideceğim çünkü ama sonra kaçamaksız devam ettiririm inşallah

kizlar yasasin :lepi: benim bugün tam bir hafta oldu ve 1.900 kilo vermisim ben bu dieti sevdim hic ac kalmadan rahatca yapiyorum

X