Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

Listeye seni ekledim hayatım, yalnız boy ve kilonu kaydetmemişim, yazdın da ben mi atladım. Tekrar yazarsan sevinirim.
Bugünkü menünde göze batan iki unsur var, birincisi karbonhidrat gurubunu yani ekmeği sadece sabahları yemeye çalış, Karadenizli'sin sanırım, mısır ekmeği, karalahana, değişik tarzda bir menün var ilginç geldi. Mısır ekmeği yerine tam buğday ekmeği yersen daha kolay kilo vereceğini düşünüyorum. Bir de karpuzun yanından dahi geçme, onun yerine kiraz yiyecek artık kızlar. :) Diğer yediklerin çok iyi, toplamda 61 çıkardım, ilk gün için fena sayılmaz, dediğim gibi ekmeği mutlaka sabahları tam buğday ekmeği olarak yersen gün içerisinde çok fazla acıkacağını düşünmüyorum. Mısır yasaklılar arasında malesef. En kısa zamanda boy ve kilonu bekliyorum hayatım, kilonu bilsem az yiyip yemediğini söyleyebilirdim. Son olarak her gün menü listenin altına kaç litre su içtiğini, spor yapıp yapmadığını, yaptıysan ne yaptığını ve wc'ye çıkış sayını da yazarsan sevinirim. Başarılar canım.

Canım, dünkü menün için listeme baktım 55 yazmışım. Üçgen peynir yerine en yağsızından beyaz peyniri dene istersen. Tam buğday ekmeğin bir dilimine ben kendime hep 12 puan yazıyordum, herkes 7,5 yazıyor, bizim neyimiz eksik dimi :) Bir de siyah zeytinin 3 tanesi ancak 1 eder, ben toplamda 45 yazıyorum senin bugünkü listene. İkinci gün hariç tüm listelerin 40-50 arası gidip geliyor, az bişey daha aşağı çekebilirsen harika olcek tatlım.

ya bu benim bulduğum siteye gıcık olmaya başladım ben ama.haşlanmış yumurta da bile krbn var diyo.1 yemek kaşığı 8. bilmem kaç gr yumurtada haşlanmış 0.1 miş ama bi ymurta bi kaşık mı değil mi nerden bilcez hem hani sınırsız dı.orda 1 kase doğranmış haşlanmış yumurtaya 1.5 krbn diyo.100 gr kaşar da 3.5 miş krbnu bu ne şimdi alla allla

ben listeyi kontrol ettim kesin 8 kb. kiraz.
ama browni için 12 kb az geldi bana. ama ufak dilimse olabilir.
hindi eti çok lezzetlidir.
annem bir kere kuşbaşı hindi almış kavurmuş beni kırmızı et diye kandırmıştı vallalülülülülülü hakikaten tadı aynı kırmızı et gibiydi.
nasıl yapmıştı bilemiyorum.
ayrıcada hindi eti çok sağlıklı tavsiye ederim canım.

tamam ilk fırsatta deniyorum o zaman.kızlar ii geceler size kaçtım benopuyorumnanaktan

venharcım google a EBRUAKIN KARBONHİRAT DİYETİ LİSTESİ yaz oradaki liste doğru ben araştırdım.
yazdım onların önemlilerini astım buzdolabına.

kaydirigubbakcemile3
ha birde ben her yemekten once corek otu yiyorum bir tatli kasigi, su an 65 kiloyum boyum 165

Boy ve kilonu kaydettim hayatım, önceki sorunu şimdi cevaplayabilirim, evet kilona göre bugün çok karbon almışsın, 40 hatta 35'e düşürebilirsen süper olacak.

ben yatıyım artık kızlar herkese iyi geceler...
hepinizi çoook seviyorum.
selincim canım ben artık sabah bakarım yorumuna.
öpüyorum...olumunekankayizsmilezemuszemus

İzlemcim, toplamda 32 çıkardım ben eksik toplamışsın. Karpuzu önce yediğin için bişey diyemiyorum :) Senin puanlar da 3. gün hariç 20-30 arasında gidip geliyor, süpersin yani.

ben yatıyım artık kızlar herkese iyi geceler...
hepinizi çoook seviyorum.
selincim canım ben artık sabah bakarım yorumuna.
öpüyorum...olumunekankayizsmilezemuszemus

Yok ay, hala denk gelmedi senin liste, sondan geriye doğru gidiyorum ondan herhalde. Tamam canısı, yarın görüşürüz.olumunekankayizsmile

1 tatlı kaşığı 10 puanı geçmez diye tahmin ediyorum hayatım. Çavdar ekmeği güzel bir seçim, gün içerisinde yediklerinin puanını da hesaba katarsak 10 puan çok farkettirmez gibime geldi, sür gitsin valla.

Ebrucum, süper bi dönüş olmuş, harikasın. Ekmeği niye öğlen yedin kız? :))) Meraktan soruyorum hehe.

18 puan toplamın, kilonu bilsem iyi olup olmadığını yazacağım ama....Kilon ne olursa olsun bence çok az yemişsin, puan güzel ama aç kalmaman da lazım. Öğle yemeğinde de mesala biraz tavuk ya da balık ile yoğurt yersen metabolizman daha çok çalışır, 0 puan ağırlıklı olduğu için korkma yemekten bunları. Sık sık yiyerek düşük puanları dene. Acıkmadığın için mi yemedin yoksa kendini mi zorladın?
Aylincim bir de tartılmaktan korktuğun için başlangıç kilonu vermek istemiyorsun biliyorum ama kilona göre hesaplama yapabilmem için tartılman lazım, moralin bozulmaz korkma, çok mu kilolusun ki tartılmak istemiyorsun? Fikrini değiştirirsen boyunu da yazmayı unutma hayatım.

Kuru soğan= 10 puan ama 200 gr.a küçük doğradın diyelim=5 puan
Tavuk ve köfte kızarttığın için (az yağlı da olsa) ekstradan 10 puan (Normalde 16 ama yağı az koyduğun için düşsün hadi)
Toplam 40 etti ((( Olsun yine de harika tam sınırda kalmışsın, yağda kızartma bi dahaki sefere aşkım aşkım.
Tv izlediğini görüyorum, Seda Sayanlar, Gülben Ergenler, hepsini okudum :) Su biraz çok mu ne, bilen kızlar yazsın 3 litreden fazlası gereksiz ve böbrekler için yorucu diye biliyorum ben.

yasakkelime
bende isteriiim bende isteriiim elmaa yanaklardaan kaydirigubbakcemile3 bende öyle yiyorum ama yavv, 20-30 benide favori yapp daha cok hirslanayim

vallahi yalan yok, sen de favorilerdensin. bana kalırsa aslında herkes çok iyi gidiyor. herkesten 1 ila 2 kilo gider gibime geliyor, tabi ki bunu geçenler de olur. kısmet olur da yarışmalar devam ederse, üçüncü yarışmadan sonra ben rekorları bekliyorum.
bir de kilo olayını hep patatesle bağdaştırırım ben aylin. ne alaka diyeceksin, şöyle.
1-2 kilo az gibi geliyor okuyunca. ama markete git ve 2 kilo patates al, onları tek tek incele ve vücudundan çıktıklarını düşün :)) hiç az değil vallahi, sen toplamda verdiğin kiloları patatesleri tartarak bi karşına koy bak, incele. ne demek istediğimi anlayacaksın.
benim verdiğim kilo artık çok komik geliyor, çünkü hani yaz sonunda kışlık patates alınırdı ucuz olsun diye bir zamanlar çuvallarla. patates kışın pahalı olur çünkü (sen bilmezsin yurtdışında olduğun için) Benimki bir çuval ediyo, çuvalı ellerimle tutup kaldıramıyorum bile. bütün o ağırlığın vücudundan çıktığını düşün, müthiş bi şey vallahi.

canım, benim bildiğim kadarıyla ekmeği tost makinasında kızartırsan hem kalorisi, hem karbonhidratı hem de gi değeri düşüyor.
listedeki ekmeğin gramajı 20, ama tostu daha küçük düşün. aynı ekmeği ortadan ikiye bölüp tost yapıyorsun yani.
aynı ekmeğin iki dilimiyle yaparsan da 16 değer oluyor senin anlayacağın.
tostta da tam buğday ekmeğini tavsiye ediyorum, en düşük değerlisi o. tost yaparsan bütün puanları daha çok düşüyor.
marketlerde satılıyor çoğu markada var artık.

Tatlım, sağlık olsun, yalnız değilsin hepimiz cozutuyoruz ara ara. Hiç problem değil, yarın kaldığımız yerden devam. Tartıldın mı kız yoksa, aynı kilodayım demişsin???kötükedihüso
eğer tartılıp da aynı kiloda olduğunu gördüysen yeminle bir hafta tartılmamayı dene, vallahi çok farkediyor ay. ne kaybediceksin ki?

Aaa iyi hatırlattın, kiraz sapını atıyom ya ben kaç gündür, tüh :sinifsinif:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…