Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

Kanser hücrelerini şeker besliyormuş. Kanserli hücrelerin yerinin tespitinde bile şekerli su kullanılırmış.Özü kanseri yenmek için şekerin kesilmesiydi. Yani kanser tedavisinde bile şekeri keserek, kanserli hücrelerin beslenmesini engelleyerek kanserli hücreyi yok edebiliyormuşsunuz.
Bunu da duyduktan sonra bir pasta, baklava vb gördüğümde “ben bugüne kadar kanser olmadım bundan sonra da olmak istemiyorum. Şu anda bilmediğim kanser hücresi varsa bile şekersiz kalıp açlıktan ölsün” diye kendimi koşullandırdım.

Canan Hanım boşuna demiyor “Şeker = Zehir”

Şeker sadece zehir de değil. Aynı zamanda Şeker = Uyuşturucu

Şeker sadece baklava, pasta, meşrubat mı? Bence hayır. İki dilim tam buğday ekmeği bile iki çorba kaşığı kadar şekerimizi yükseltiyorsa, yüksek glisemik indeksli yiyeceklere eğilim duyduğumuzda bir değil iki değil bin defa düşünmemiz lazım.

A Anka oku ve aklından çıkar keki pastayı

Yemeyeceğim zaten unuturum zamanla

KURABİYE
(ÇİKOLATA YERİNE)

Malzeme

• 1 Çay bardağı çiğ fındık,
  • 1 Çay bardağı ceviz,
  • 2 Çay bardağı çiğ kaju,
  • 2 Adet kuru incir,
  • 10 Adet günkurusu kayısı
  • 1/2 Çay bardağı kuru üzüm,
  • 3 Adet yumurtanın beyazı,
  • 1 Çay kaşığı tarçın,
  • Bu malzeme ile yaklaşık 30 - 40 adet kurabiye yapılabiliyor.

Yapılışı

Ceviz, çiğ fındık, çiğ kaju öğütücüde (rondo) toz haline gelmeyecek şekilde iri çekilir. Ardından incir ve günkurusu kayısı küçük parçalara doğranır. Tüm malzemeler bir kabın içine konur ve yumurtaların beyazı ilave edilerek karıştırılır. Yemek kaşığının ucuyla karışımdan alınarak tepsiye dizilir. 180 derece ısıtılmış fırında 5 -7 dakika tutulur. Sonra fırın kapatılır ama 10 dakika fırında bekletilir (kıtır kıtır olması için).

Şeker yerine ikram edebilirsiniz.

Karatay Keki

Malzeme

• 4 Yumurta
  • 3/4 Su bardağı süt
  • 2 Su bardağı kavrulmamış badem
  • 1 Su bardağı Kavrulmamış fındık,
  • 1/2 Su bardağı ceviz,
  • 4 Adet incir
  • 1 Su bardağı kuru üzüm,
  • 10 Adet günkurusu kayısı,
  • 1 Çay kaşığı tarçın,
  • Bir miktar kavrulmamış Antep fıstığı,

Yapılışı

Badem ve fındık rondoda çekilir. Eğer badem yoksa 3 bardak fındık kullanabilirsiniz. Kuru meyveler küçük küçük doğranır. Cevizler iri kalsın diye çekilmeden elle ufak ufak parçalanır. Ceviz yerine evdeki malzemelere göre fıstık veya kaju (çiğ olmak koşuluyla) kullanabilirsiniz. Yumurtalar çırpılır ve diğer bütün malzemeler yumurtalara ilave edilerek karıştırılır. Bir kek kabına dökülür 180 derece fırında üstü kızarana kadar yaklaşık 20 dakika pişirilir.

Dostlarınıza, çocuklarınıza güvenle ikram edebilirsiniz.

Karatay Lokumu

Malzeme

• 1/2 Çay bardağı çiğ fındık,
  • 2/3 Çay bardağı ceviz,
  • 1/2 Çay bardağı çiğ badem,
  • 4 Adet incir
  • 9-10 Adet günkurusu kayısı
  • Hindistan cevizi
  • 1 Çay kaşığı tarçın,
  • Bu malzeme ile fotoğraftaki büyüklükte 25- 30 adet Karatay Lokumu yapılabiliyor.

Yapılışı

Ceviz, çiğ fındık, çiğ badem öğütücüde (rondo) toz haline gelmeyecek şekilde iri çekilir. Ardından hurma, incir ve günkursu kayısı da eklenerek birlikte bir kez daha çekilir. El ile iri bir iriir bilye büyüklüğünde toplar yapılır, Hindistan cevizine bulanarak servis tabağına dizilir.

Dostlarınıza, çocuklarınıza ikram edebilirsiniz.

LOR KURABİYESİ

Malzeme

• 2 Su bardağı kırık badem (fındık da olabilir),
  • 1.5 Su bardağı kırık ceviz,
  • 15 Adet günkurusu kayısı,
  • 2 Adet yumurta,
  • 200 Gram lor,
  • 1 Çay kaşığı tarçın (isteğe bağlı),
  • Bu malzeme ile yaklaşık 30 - 40 adet kurabiye yapılabiliyor.

Yapılışı

Bademler öğütücüde (rondo) toz haline gelecek şekilde çekilir. Ardından günkurusu kayısı rondoda çekilir. Cevizler elle iri parçalanır. Badem tozu, 2 adet yumurta, ezilmiş kayısılar ve lor iyice yoğurularak karıştırılır. Bu karışıma cevizler, üzümler ve tarçın eklenir. Yuvarlak veya oval olarak şekillendirilir, tereyağıyla yağlanmış tepsiye dizilir. 180 derecede 20 dakika pişirilir.

Gevrek olması istenirse fırın kapatıldıktan sonra bir süre sıcağında tutulabilir.

KURUFASULYELİ KEK

Malzeme

• 250 G. kurufasulye,
  • 1 Yumurta,
  • 1 Su bardağı ceviz,
  • 10 Adet günkurusu kayısı,
  • 1 Paket vanilya.

Yapılışı

Akşamdan ıslatılmış kurufasulye iyice haşlanır. El blenderiyle püre haline getirilir. Bir yumurta çırpılır, kuru fasulye püresine eklenerek karıştırılır. Cevizler elle ufalanır (rondoda da çekilebilir), kayısılar küçük küçük doğranır. Cevizler, kayısılar, üzümler ve vanilya fasulye püresine eklenerek iyice karıştırılır, 28 cm çapında bir fırın kabına yayılır. Fırında 180 derecede üzeri kızarana kadar pişirilir.

selam kızlar dünü kaçamaksız atlattım akşamda sporumu yaptım
bugünde iyi gidiyor bakalım
internetten nohutlu şalgam yemeği yazın çıkıyor
sizin dediğiniz şalgamdan değil
turpa benziyor ama daha yassı

beyaz pembemsi turptan yapılanı diyosun sanırım.kayınvalidem yapar çok severim biraz ekşili oluyor tadı çok güzel

Off ya bugün komşuya gittim neskafe yapmış ayıp olmasın dedim içtim ama çok iştahımı açtı. akşam da ızgara köfte yaptım güya salata ayran yiyecektim ama eşim sıcacık fırından yeni çıkmış ekmekle gelmiş yarın kesin 73 kilo çıkacağım herkes benim zayıflamama karşı. Herkes kıskanıyor

Gecmis olsun canim.sporunu ihmal etme

A Anka 73 kilodaki sisko bi kadini kimse kiskanmaz kendini kandirma

KİZLAR JİLLİAN MİCHEALS 30 days level 2 yaptim deneme amacli ...level 1 in 4. Gunu bitecek ins.

Iyi aksam kizlar. Oof off herseyden koptum ya ev berbat kendim berbatim diyete uyamiyorum bir turlu. Seker bunyeme girdigi zaman cok sinirli oldugumu farkettim. Onceden bunu hareket olarak algiliyordum ama tamamen sinirli hal ve duygu karmasasiymis. Dunden beri kafami toparliyamiyorum. Surekli depresif bir hal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…