Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

Oruç tutar gibi diyet yapan diyabetli pankreasını yenileyebilir
Amerikalı bilim insanları, oruç tutar gibi diyet yapmanın, diyabet hastalarında pankreasın kendisini yenilemesine olanak sağlayabileceğini bildirdi
24 Şubat 2017 Cuma, 1407 Güncelleme: 15:01:15AA

Kanda şekeri tespit eden ve çok yükselirse insülin hormonunun salgılanmasını sağlayan beta hücresinin yenilenmesiyle, farelerde diyabet semptomlarının tersine döndüğünü belirtildi.

TİP-1 DİYABET HASTALARINDAN ALINAN ÖRNEKLERE GÖRE YÖNTEM İŞE YARIYOR

Deneyler sırasında farelerin birkaç gün çok az besin verilerek aç bırakıldığı, daha sonra normal beslenme biçimine döndürüldüğü kaydedildi. Tip-1 diyabet hastalarından alınan doku örnekleri üzerinde yapılan testlerin de benzer sonuçlar ortaya koyduğu ifade edildi.

Uzmanlar, bulguları "çok heyecan verici" ve "son derece faydalı" buldu.

vallahi aç ta kalmıyorum hani oruç tutar gibi değilim ama canım karatay diyetimden bu yana şekerim o kadar düzene girdi ki ben şeker hastasıyım ve genetikliği de var annem şeker hastası insülinde kullanıyorum dün ölçtüm tokluk şekerim 120 çıktı ve 1 saat sonra ölçtüm normalde 2 saat sonra ölç der dr lar harika yani.kadın boşuna şeker zehir demiyor vallahi

kızlar menüm
1. öğünüm
2 haş yumurta
salatalık az peynir şekersiz sütlü kahve

2. öğünüm
2 kepçe mercimek çorbası
turp,salata,yoğurt

su 1,5 lt

24 şubat cuma menüm
Kilo: 73

Sabah:
2 haşlanmış yumurta, 8 ceviz, 15 zeytin, 1 kk peynir, dereotu, ıhlamur

Ara 5 ceviz

Akşam
Taze fasulye ve salata

Spor yapamadım

Su 2 lt. 1 lt daha içerim.

24 şubat cuma menüm
Kilo: 73

Sabah:
2 haşlanmış yumurta, 8 ceviz, 15 zeytin, 1 kk peynir, dereotu, ıhlamur

Ara 5 ceviz

Akşam
Taze fasulye ve salata

Spor yapamadım

Su 2 lt. 1 lt daha içerim.
Gulum ceviz buyukmuydu fazla olmuş sanki

Kaçamaksız 4. Gün
Sabah
Yumurta salatası
Zeytin
Peynir
Tarçınlı çay
Çiğ
Badem
1 havuç
1 yer elması
Akşam
Mercimek çorbası
Et haşlama
Mezelik barbunya
Salata
Sütlü kahve

Ayyyy ben bi türlü başlayamıyorum. Çok yorulunca yada sinirlenince yemek yemek istiyorum ve yiyorum. Sonra kıxıyorum yarın başlicam diyorum 2 haftadır böyle bakalım ne zaman başlicm son 6 kilom kaldı vermeye ama motivasyon diye bişi yok. Bugün zaten aştım kendimi. Napcam bilmiyorum

Temizlik yapacağım yorulacam.kosu adının yağı bitmişti. Oda tamam oldu. 5km yola bugun başlayacam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…