Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1401007957.336886.jpg

Gunaydin. Simit minik yegenim icin ^_^

İyi pazarlar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

herkese iyi geceler... deprem olmuş ben hissetmedim neyse ki kayıpsız bir şekilde atlattık..Allah beterinden korusun..tekrar yaşatmasın...

yarın miraç kandili allah şimdiden dualarınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin sevgili dostlar ve gül abla..

bu gün öğlen 1 muz ve 1 yumurtalı kkk (yaz'ı seviyorum kıvırcık yıkama derdi yok..bolca domates salatalık hazırlaması daha kolay)

ara yoğurt şeftali ve kaju

akşam yoğurt çorbası ve patlıcan salatası

8'de sonra hiç bir şey yememişim salata çok şişirdi..bu gece benim leptinde çalışacak :))

gül ablacım face'den msj gönderdim..bilgin olsun
amin
alalhım seninde dualarını kabul etsin bebeğini sağlıklı ve gölüne göre versin canım
hemen face yi açıyorum
Günaydın iyi pazarlar
günaydın canım
Eki Görüntüle 1129087
Günaydın. :KK66:

günaydın canım

Herkese iyi pazarlar :KK66:

Sabah ;kkk
Akşam ;1porsiyon patlıcan yemeği ,salata ayran
3bardak Yeşilçay ,2bardak civanperçemi ,2bardak soğan suyu :KK53::)
Spor;18dk. Mari vinsor kalça

Eki Görüntüle 1129087
Günaydın. :KK66:

Afiyet olsun kedicik

Eki Görüntüle 1129089

Gunaydin. Simit minik yegenim icin ^_^

İyi pazarlar.

Iyi pazarlar cnm :KK66:soğanlar gözüme pek çekici gözüktü :KK66:

Güzel pazarlar ,kandilin mübarek olsun abla

Bu gecenin, müminin miracı namazı hatırlattığını kaydeden Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Muhittin Akgül ise bu geceyi idrak edenlerin namazı merkeze almalarını ve kaza namazlarına yönelmelerini tavsiye ediyor. Akgül, “İsra Suresi; ideal insanı, ideal kulu ve ideal toplumu ayakta tutan temel nitelikleri anlatır. Miraç Gecesi Allah’a ortak koşmama ve kulluk, anne babaya karşı güzel davranış, toplumun birbirine karşı vazifelerini ifade eden çalmama, öldürmeme, başkası hakkında kesin kanaat sahibi olmadan herhangi bir bilgiyi başka bir şahsa ulaştırmama, komşuluk hukuku, insanı birbirinden uzaklaştıran kibir, gurur ve emanete saygı gibi ilkeler üzerinde düşünmeli.” diyor.

MİRAC’IN MANEVî HEDİYELERİ

1) Beş vakit farz namaz. İhsan şuuruyla kılınan namazlar, ümmetin miracıdır.

2) “Âmenerrasûlü” diye bilinen âyetler. Bakara Sûresi’nin 285 ve 286. ayetleri.

3) İsra Suresi’nin 22-39. ayetlerinde bahsedilen 12 İslâm prensibi.

4) Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmadan ölen kimselerin günahlarının affedileceği ve Cennet’e girecekleri müjdesi.

5) İyi amele niyetlenen kişiye -onu yapamasa bile- bir sevap; eğer yaparsa on sevap yazılacağı, fakat kötü amele niyetlenen kişiye -onu yapmadığı müddetçe- hiçbir günahın yazılmayacağı; ancak işlediği zaman da sadece bir günah yazılacağı müjdesi.

Bir diğer hediye de, Mi’rac Gecesi Allah ile karşılıklı selâmlaşma ve sohbetlerinden bazı sözleri getirmiştir ki Et-Tahiyyâtü diye bütün namazlarda teşehhütte okunuyor. Böylece Miraç’ta Allah ve Resulü arasındaki o kutlu konuşma hatırlanıyor.

BU GECE NASIL DEĞERLENDİRİLEBİLİR?

Kur’ân-ı Kerim okunmalı. Özellikle İsra Sûresi, Necm Sûresi ilk ayetleri ve Bakara Sûresi son ayetleri tefsirleriyle birlikte okunabilir.
Miraç kandilinde neler yapabiliriz ????

Peygamber Efendimiz’e (sas) salât ü selâmlar getirilmeli.

Kaza, nafile namazlar kılınmalı.

Tefekkürde bulunulmalı ve “Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gidiyorum? Allah’ın benden istekleri nelerdir?” üzerinde düşünmeli.

Geçmişin muhasebe ve murakabesi yapılmalı.

Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli.

Cevşen, Esma-ül Hüsna ile evrad ü ezkarda bulunulmalı.

Peygamber duaları başta olmak üzere mü’min kardeşlerine ismen dualar etmeli.

Herkese hayırlı kandiller :KK66:dua edelim birbirimize ..varsa özel dua isteyen ,ben talibim :KK66:inş dualarımız kabul olur

Afiyet olsun kedicik

Iyi pazarlar cnm :KK66:soğanlar gözüme pek çekici gözüktü :KK66:

Güzel pazarlar ,kandilin mübarek olsun abla

Hemen kargo yapayim canim ^_^

Annemdeyim, cesit cesit yesillik, zeytin, zeytinyagi verdi ^_^ iyi ki varsiniz anneler ^_^

slm kızlar:KK16::KK16::KK16::KK16:
kandiliniz mübarek olsun
kahvaltıya gittik geldik bizde 2 senedir buradayız şu yanı başımızdaki (10-15 dklık yol) cenneti yeni keşfettik

Merhaba canlarm... kandiliniz mübarek olsun.. rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.. harkesin gönlündekini nasip etsin.. topiğimizde ki bekarlarımza hayırlı kısmetler, bebiş için yanıp kavrulanlara hayırlı kusrsuz evlatlar nasip etsin..Kimin e isteği varsa kabul olur inşallah...dualarınızda beni de unutmayın:KK16::KK16::KK16:

slm kızlar:KK16::KK16::KK16::KK16:
kandiliniz mübarek olsun
kahvaltıya gittik geldik bizde 2 senedir buradayız şu yanı başımızdaki (10-15 dklık yol) cenneti yeni keşfettik

Selamlar....

Hepinizin kandili mübarek, duaları kabul olsun

Merhaba canlarm... kandiliniz mübarek olsun.. rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.. harkesin gönlündekini nasip etsin.. topiğimizde ki bekarlarımza hayırlı kısmetler, bebiş için yanıp kavrulanlara hayırlı kusrsuz evlatlar nasip etsin..Kimin e isteği varsa kabul olur inşallah...dualarınızda beni de unutmayın:KK16::KK16::KK16:

hepimizin dileklerini kabul etsin Rabbim hayırlı kandiller

bu sassy suyu iyi hoşta benim midem sakat.bugün dellendi yine sanırım limonun etkisi yarım limon ekleyeyim diorum ne dersiniz olur demi

bu sassy suyu iyi hoşta benim midem sakat.bugün dellendi yine sanırım limonun etkisi yarım limon ekleyeyim diorum ne dersiniz olur demi

Olur bence, malzemelerin miktarı kişiden kişiye değişebilir; bünyeler farklı sonuçta.

Ben de şuan içiyorum, cacık içiyormuş gibi hissediyorum kendimi :)

X