Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Aminn cnm,evet unuttuk
kızlar bize büyük gelen kıyafetleri dolap bekletmeden Van'a göndersek yaaa.malum orası hep soğukhem oradakilere bir faydamız olur hem de kilo almadan önce iki kat düşünürüz
çok iyi düşünmüşsün canım irtibatta olalım bu konu ile ilgili

eğer sorun kaynatmaya dayalı ise nar,elma, ayva ve turunç mayvelerin suyundan, geleneksel usulle bakır kazanlarda kaynatılarak şeker konulmadan yapılan ve diyetisyenlerin listelerine dahil ettiği ekşilerde mi zararlı?

meyve sularının şekerinin (fruktoz)çok fazla olduğunu daha önce belirtmiştik.fruktoz, ısıtıldığı zaman en tehlikeli tarans yağa dönüşmektedir.ekşi denilen meyvelerin de fruktoz miktarı yüksektir.ekşi olmalarının nedeni, asit içeriklerinin biraz daha fazla olmasından dolayıdır.friktoz içeriği olan her yiyecek ve içecek (meyve suları, şuruplar, ekşi ve tatlı pekmezlar vb)insülir direncinin gelişmesine ve ilerlemesine neden olmaktadır.

kitaptan aynen yazdım

caım ben özelden mail atamıyorum ama aldığın ürünün içinde omega 6 ve 9 kesinlikle olammalı.Ayrıca soğuk deniz balıklarından elde edilmeli.En çok omega 3 hamsi somon ve norveç uskumrusunda var.norveç uskumrusu bizde palamut diye satılıyor..Sen en iyisi güvendiğin bir eczacıya sor derim.

SABAH :

2 tereyağsında yumurta
4 zeytan
peynir
ceviz
salatalık ve biber

öğlen :
6 adet izmir köfte (Patateslerini yemedim suyunuda)
az pirinçli yayla (yarım kase)

ara: ceviz , beyaz ve sarı leblebi (Çorumdan)

olmaz bebeğim ara öğün ve leblebi yasakköfte yerken yanında salata yemeğide ihmal etme hem daha faydalı bir öğün olur hem de ara öğün istemez canın

Eline sağlık Gamzecim, veren vermeyen aynı kalan herkese tebrikler...Listemiz gittikçe kabarıyor ne güzel

Leblebi yemeeeeee GSi si cok yüksek canimcim. Kavrulmamis findik ye, badem ye, yer fistigi ye ama leblebi yeme...

tesekkurler ben bunu atlamışım.

ayy güzelim nar ekşimi kullanamayacakmıyım şimdik:26:

butun gonlümce AMİN canım
kızlar bize büyük gelen kıyafetleri dolap bekletmeden Van'a göndersek yaaa.malum orası hep soğukhem oradakilere bir faydamız olur hem de kilo almadan önce iki kat düşünürüz
gerçekten güzel fıkır

kızlar herkese yepyeni güzel bir yıl dilerim sağlık dolu huzur dolu sevgi dolu bir yıl olsun sevenleriniz çok olsun Pazartesi günü görüşmek dileğiyle hoşçakalın,mutlu kalın...
yepyenı bır yılda hep beraber caım

abarttım derken ne kadar yedın canım,sizin kilolarda daha az mı yemek gerekır acaba?

ben 1 cay brd yıyorum gunde

100 gr için tebrikler,hiç yoktan iyidir.hem hedef kilona ulaşınca biz sensiz naparız

Ben başlayınca bırakamıyorum:-(
Bugün sabah 100gr verdiğimi görünce moralim bozuldu 10 tane kuru kayısı yemişimdir mesela...Kuruyemişe gelince, geçenlerde 2 kase dolusu yemiştim mesela...
Ben senin yediğin gibi bardakla ölçüp yesem bişi olmaz ki

O yüzden önümüzdeki hafta bu 2 konuda daha özenli davranacağım
Ben hedef kiloma insan bile buradan uzak kalamam ki ben de sizsiz kalamam acayip alıştım valla

Ama hepimiz hedefe ulaşnca yeni bir topikte bu sefer koruyabiliyor muyuz diye kontrol ederiz birbirimizi

bencede gitme sana yeni bir hedef mi koysakçok mu haince oldu bu fikir kızma tatlım

Leblebi yemeeeeee GSi si cok yüksek canimcim. Kavrulmamis findik ye, badem ye, yer fistigi ye ama leblebi yeme...

AYYYYYYYYYYY tamam bundan sonra yemem ceviz , fındık, fıstık

peki aralarda mevye olurmu hangi meyveler................

bu arada öğlen yemekhanede yemek yediğim için ne çıkarsa listeye göre uydurmaya çalışıyorum.

canım eğer ara öğünlerinde acıkıyorsan mutlaka bir önceki öğününde bir eksiklik vardır.çünkü ana öğünlerimiz sağlıklıysa ara öğün ihtiyacımız olmuyor.mutlaka salata yoğurt ya da ayran tüketmeye çalış ana öğününde.ara öğün yemekte kararlıysan meyve yeme çünkü kan şekerin hızla yükselicek ve sonrasında miden kazınacak muhtemelen.meyvedeki şeker yüzünden leptinin sana küsebilir bana söylemesi.sen bir karatay kadınısın üzülmek umutsuzluğa düşmek yokara öğünlerin sadece eski bir alışkanlık bence ondan kurtulmanın zamanı gelmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…