Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canımm benimm zaman çabuk geçiyorr bi bakmışsınn 60 lı kilolardasınn inşallahh.
pilatesi tavsiye ederim gerçekten çok rahatlatıyor, esnetiyor vücudu...
sağol tatlımm

Canim agzindan bal damliyor. ne ismarlayayim sana Insallah 60 lari görürüm...
Bu yaz degil bir dahaki yaza kardeism evleniyor. Topu topu bir tane kardesim var. Fistik gibi olmaliyim.
ya bu arada kizlar doktorlar sitesinde gezerken rastgele sal..k bir diyetisyenin yazdiklarini okudum aynen paylasiyorum sinirimi bozdu gicik

Sayın, Bahar Hanım, 1,54 boyunda 70 Kg. ağırlığında 39 yaşında 3 çocuk annesi bir kadınım. Prof.Dr. Canan Efendigil Karatay Hanım'ın kitabını aldım, okudum ve uygulamaya karar verdim. Ancak ben ve çocuklarım dondurmayı çok seviyoruz ve bolca tüketiyoruz. Canan Hanım kitabında dondurma konusundan hiç bahsetmemiş. İşlenmiş gıdalar sınıfına giriyor sanırım. Çocuklar için dondurmanın faydalı olduğunu da duyuyoruz. Bu gerçekten doğru mu? Diyet yapanlar da dondurma tüketebilir mi

--------------------------------------------------------------------------------

Dyt. Bahar
DEMİRKIRAN Diyetisyen
Cevap : zuhal hanım merhaba,
prof. dr. canan hanım'ın diyetindeki temel prensip şu ; karbonhidratları azaltın, işlenmiş, rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durun , proteinlere öncelik verin. evet bende aynen bu görüşe katılıyorum ancak bu kadar agresif bir uygulamayı kesinlikle önermiyorum. hayat boyu yapamayacağınız, yaşam tarzı haline getiremeyeceğiniz bir programı uygulamamanızı öneririm. ömür boyu dondurma yemeden durabilecek misiniz? HAYIR ....
öyleyse haftada bir kaç sefer bir ara öğün saatinde küçük bir porsiyon ( külahsız ) dondurma tüketebilirsiniz. çocuklarınıza bu diyeti uygulatmamanız konusunda sizi uyarmak isterim.

Tabi ya yedirelim cocuklara zehirleri ohhhhhh ne güzellllll..

gecmıs olsun canım.önemli olan saglıgıın,sonuclar nasıl cıktı?borek yemeseymısın de olurmus,serbest yıyeceklerden bıolca yıyebılırdın cevız mesela.sen heralde moral bozuklugundan yemıssın o böregı,bana oyle geldı.neyse sonucta bozmamıssın diteti,yarın aynen devam:13:

gerçekten çok bozulmamış dimi diyet sağolasın loxandra hakıkaten çok morale ıhtıyacım var......yazmadan önce çok kötü gelmişti...şimdi gıdıp yeşil çay içeyim bari

Canim okavrulmus degil mI? Kaju genelikle kavrulmus satiliyor. Cok yagli olaraktan...

sagol burcıncm evet kavrulmuş:26:
öğlen arası 1 .5 saat ayakta ders anlattım hıc oturmadan ardan oraya olurmu olmazz yatmadan 2mil yapcammm

4

vurun pepeto yaa
:18::18::18::18::18:

aynen katiliyorum bir de bay yemis önce arastir sonra ye al sana .
Fark etmedin mi yedikten sonra insanin eli vicik vicik yag oluyor...Eskiden cok yerdim
yuh artık burcın okadarda degıl elim falan yag olmadı gayet kuru bişii yani

Bende yatmadan önce yapmayi düsünüyorum gari Canan hoca kitabinda yatmadan önce spor yapin diye yazmis.
sace yurumelıymıs na ıyı bır haber o vakıt kılo vermek ısteyenler aksam yemegınden sonra yatmadan ön

sağol canım.sen ne yedın bakalım akşam?

günde 1 msg yazıp kendılerını cok hos bır muhabbetın ıcınde bulmayı bekleyen arkadaslara sasırıyorum ben sadece
bende cok sasıyorum ben tam 4 aydır burdayım mesela ve yazmadıgımda muhabbete dahıl olamıyorum . bı bakıyorum muhabbet akmıs gıtmıs

kız loxii fambık napii bölümünü degıstırdıde yogunluktanmı gırmıy bakım konustunmu gardaşcıgınla

Kaju kalorisi yüksek bir besindir ve 35gr ‘ı yaklaşık 201 kaloridir. Bu nedenle tüketirken fazlaya kaçmamalıdır.
* Kajunun içerdiği yağın büyük bir kısmı (yaklaşık %75) sağlığa faydalı olduğu bilinen doymamış yağ asitlerinden oluşur. Bu doymamış yağ asitlerinin çok büyük bir oranını da sağlığımızın dostu tekli doymamış yağ asitlerinden olan oleik asit oluşturur. . Tekli doymamış yağlar zeytinyağında da bolca bulunur ve kalp sağlığı ve genel sağlığımızın koruyucusudurlar.

Kaju fıstığın faydaları nelerdir? canım benımkı böle sadece kavrumustu yag ve tuz yohtiii

konustum bugun,kızı hastaymıs 1 haftadır,izin almıs,kaarataya ve spora devam dıyo ama 4 saat kuralına uymadıgı ıcın kılo veremıyomus

Canim valla ben paketli marketten aliyordum daha eskiden.
Hem tuzlanmis oluyordu hemde cok yagli ama belki burada böyle satisa sunuyorlardir. Ben yedikten sonra elim acayip yag oluyordu.

işte kavrulunca da içindeki yag bozuluyormus.

sen ddaha ıyı farkedersın vucudunda,kaju yıyınce ertesı gun artış oluyor mu tartıda?:26:

Canim valla ben paketli marketten aliyordum daha eskiden.
Hem tuzlanmis oluyordu hemde cok yagli ama belki burada böyle satisa sunuyorlardir. Ben yedikten sonra elim acayip yag oluyordu.

burçin sen nıye mutsuz palyaçosun bakimm?içimizi karartmayın,değiştirin şu avatarları

merhaba herkese
öncelikle hepinize çook teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için ve hayıflanıyorum niye ben daha önce keşfetmedim burayı diye.neyse ben de sizi takip ederek uygulamaya başladım.şimdilik menü bildirimi yapmıyım ben çünkü iradesizim bikaç kilo vereyim öyle yazarım sonra rezil olmıyım burda.
cevaplarsanız sevinirim leblebi ve beyaz leblebi(nohut) serbest mi arada tok tutar henüz yemedim ama yemeyi düşünüyorum.bu arada çizelgemi yanlış yapmışım dikkate almayın şu an 75 kilodayım

Canim malesef leblebi ve beyaz nohut yasak. Kavrulmamis findik, fistik, ceviz ve badem yiyebilirsin.
Tabiki bir kücük cay bardagini gecmeyecek.

merhaba arkadaşlar bizim kuzu yeni uyudu bugün öğleden sonra giremedim hiç...nasılsınız?

3.öğünüm

bol salata
yoğurtlu karnabahar
2 ceviz

şimdi de yeşil çay içiyorum

bu arada öğlen menümü yazmıştım ama hemen ardından inanılmaz tatlı kriziyle kendimi mutfakta buldumm ve yediklerimi de yazayım da bi daha abartım olmasın....
2 hurma,bir avuç antep fıstığı,5 kuru üzüm,1 minik elma,1 avuç kavrulmamış çekirdek sanırım bu hafta +++çıkarım(((

Selam kızlar,nasılsınız?Bikaç sayfayı okuyabildim genelde iyisiniz heralde,hasta olan bi arkadaş vardı Yosun30 sanırım,sana geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda iyileşirsin Ben de fazla giremiyorum siteye,kpss olayı var çok yoğunum nette takılmaya vaktim olmuy yüzden düzenli olarak yazamıyorum bildirimleri yediklerimi vs ama devam ediyorum diyetime.Bu hafta 3. haftam.Hiç zorlanmıyorum alıştım artık ne kadar koşuşturmacayla geçse de günlerim Ayrıca şu yılbaşı iznine de çok sevindim Hepinize selamlar,yeni yılınız şimdiden kutlu olsun,aynada eski görüntünüzle son kez vedalaşın derim hatunlar

teşekkür ederim burçin ama üzüldüm ya ceviz fıstık fındık yiyorum ama leblebi de iyi olurdu neyse sağolasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…