Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

haftada bir lahmacun yiyebiliyormuyuz???

Aksam yemegim

Mercimek yemegi bir tabak

Ve bir saat sonra sut ictim seker otlu :)

haftada bir lahmacun yiyebiliyormuyuz???

Aksam yemegim

Mercimek yemegi bir tabak

Ve bir saat sonra sut ictim seker otlu :)

canım ben bu forumda görmüştüm canan hocanın önerdiğini söylemişti bir arkadaş. ama henüz hiç yemedim çünkü hem ekmek yemek mantıklı gelmiyor hem de 1 lahmacun dişimin kavuğuna yetmez:)))

eşim evde yok,oğlum kucağımda yarım saat yürüdüm..:KK8:[/QUOTE
süpersin canım da ufaklık kaç kg acaba ben 5 dk bile zor tutuyorum:KK43:

canım geçmiş olsun moral bozmuyoruz eğer rahatsızlığın devam ederse bi dr a git bence.ayrıca motivasyonunu bozmaya çalışan insanları da umursama...

gül merhaba bu hafta 2.lahmacun gibi geldi bana haftada birdi gaiba iznimiz???

senin de yeni yılın kutlu olsun canım kpss de de kolay gelsin ben de geçen sene girmiştim üstelik 6 aylık da hamileydim...

Offf hamile hamile kpss mi? Bravo yaaa:emir_bebek: ben bu halimle 9 doğuruyorum valla anam ağladı daha dönem ortasında :KK53: Ama karatay hiç etkilemedi beni,gerçekten çok rahat bi düzen.Kpss nin kendisi zor :KK53:

Iki kere ayni mesaji gondermisim bunu farkli yazayim bari :)))) Kizlar ben bu hafta hic kilo verdigimi sanmiyorum yaa bir garip hissediyorum kendimi spor yapmak istiyorum ama esim tutturdu beraber yapalim diye hadi diyorum hep bahane benide engelliyor sinir oluyorum :KK43:((

Son düzenleme:
sağol canım tuz koymuyoruz demek ki herkes farklı yapıyor
peki
1)çekirdekleri temizlemek gerekiyor mu?
2)organik sirkem var doğrumu anladım elmaları koydum elmaların üzerini geçinceye kadar su koydum 1-2 kaşıkta organik sirkemi koyayım?
3) organik sirke var ama evdeki elmaları değerlendirmek hemde sirke yapmayı öğrenmek istiyorum geçende yoğurt mayaladım ilk defa çok başarılı olmadı ama ikinciye tutturucam inşallah benim yaptığımda yarmalı çorba olucak bu akşam
cevap verdiğin için teşekkür ederim :KK71:

Ceri copu icinde kalacak canim hicbirseyini cikartma Yarim cay bardagi kadar koy organik sirkeden icersine baska hic birseye gerek yok cok guzel bir sirke olacak bu arada armuttan da harika oluyormus sirke ben onuda deneyecegim. Ben bir programda bu isin ehli biri anlatiyordu ondan ogrendim sirke yapimini bende yaptim henuz fermante doneminde. Bende de var organik sirke ama kendi yaptigim guvenilir seyler tuketmek istiyorum artik.

Ben daha yogurt yapmadim hic ama denemek istiyorum cok bakalim bu hafta keci sutu getirmisler ondan alip yapmayi deneyecegim.

Bu arada yarmali corbayi nasil yapiyorsun yarma aldim ama ne yapacagimi bilmiyorum oylece duruyor.

Offf hamile hamile kpss mi? Bravo yaaa:emir_bebek: ben bu halimle 9 doğuruyorum valla anam ağladı daha dönem ortasında :KK53: Ama karatay hiç etkilemedi beni,gerçekten çok rahat bi düzen.Kpss nin kendisi zor :KK53:

evet canım kolay gelsin sana.aslında ben sınava herkesten daha avantajlı girdim 2 kişi olarak.kuzumda temmuz sıcağına rağmen annesini hiç üzmedi sınavda.bakalım hayırlısı olsun artık...

evet canım kolay gelsin sana.aslında ben sınava herkesten daha avantajlı girdim 2 kişi olarak.kuzumda temmuz sıcağına rağmen annesini hiç üzmedi sınavda.bakalım hayırlısı olsun artık...

Çok sağol,inşallah iyi olur herşey sonra ben de bebiş yaparım evlenip :KK49: Allah bebeğine sağlıklı, uzun ömürler versin inşallah :emir_bebek:

akşam menüm;
domatesli biftek
küçük bir tabak meyhane pilavı
sıvı 3 litreye yakın su 6 kupa yeşil çay
spor: yine yine yine yapamadımmmm :KK19:

Soran : carpa | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam merhabalar,
Yaklaşık 1 aydır söylediğiniz şekilde besleniyorum. Boyum 161 cm ve 3 kg vererek 53 kg oldum. Size daha önce de kan değerlerimi yorumlamanızı rica ettiğim bir soru göndermiştim ve ilgilenip cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle. Benim bu seferki sorum şu: Diyete başladığımızdan beri söylediklerinizden hiç şaşmadan beslendim. Ancak malum önümüz yılbaşı. Bu gecede akşam 8 den sonra birşey yenilmemesi veya hiç alkol tüketilmemesi kuralını biraz çiğneyeceğimi düşünüyorum. Bu durumda önerileriniz ne olacaktır? Böylesi bir kaçamak insulin direncinin kırılması konusundaki emeklerimizi tamamen boşa mı çıkarır?
Şimdiden size ve tüm sevdiklerinize mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum..
26.12.2011 12:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Tatlıyı ve alkolü çok tüketmeyin. Bir kere yemenin de sakıncası yok tabii. Ertesi gün mutlaka 1 saat yürüyün ve bol su için.
Size, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl diliyorum.
ısıne gelıyoya nasılda arastırır bulursun boyle soru ve cevapları:KK1:
:KK16::KK16::KK16::KK16:

en azından sigara böreeee yimedimm:63:
:KK9::KK9:koptum yaaaa

loxandra bugunku menusunu iftiharla sunar::KK42::KK42:

sabah:
3 yumurtalı loxi omlet
5 zeytın
1 cay brd cevız+yerfıstıgı
1 kivi

oğle: 1 kase bugdaylı yogurt corba

akşam:1 tbk fırında hamsı(ıkızın yaptıgı gıbı salça da koydum ,guzel oldu:KK56:)
1 tbk salata

spor: 25 dk yuruyus

sıvı:1 lt.yanıma 1,5 lt pet şişe aldım şimdi,yatana kadar bıtırcem,zati içim yanıyor:nazar:
afiyet olsun canım.......:KK56::KK9:
Neeee :KK53::KK53::KK53: kek mi??? Canimcim kusura bakma bu sana :KK57::KK57:
Ne kadar az kacamak yaparsan o kadar tatli seyler canin istemiyor.
Ama ne kadar cok kacamak yaparsan bir okadar daha yeme istegin beliriyor. Deneyimle sabittir canimcim..:KK50:
vur canım vur........:KK17:
yaz aybalam yaazzz sanaldan yürüyüş arkadaşı olak sen bana güzel gaz veriyorsun yazmaya devamm:KK54:
:13::KK9::KK9:
sakin ol ikizcimmm :KK66:
:KK1::KK1::KK1:

:nazar::nazar:canım bahsedıp durma bundan bak nazar olur maşallah sana cunku ben yappamam hele yarım saat:KK19:

canım yürüyüşün dışında öğlen oğlum kucağımda okula gidip kızlara yemek yediriyorum ve oğlumu kucağımdan 1.5 saat hiç indirmiyorum..ordaki arkadaşlarda hep söylüyorlar,ama ben alışkınım bana zor gelmiyor.:KK53:.benimki bebek arabasında durmuyor:KK19:..biryere çıktığımızdada bebek arabasını alsakta oğlum kucağımda saatlerce gezerim ben...:44::KK1:eşimde bel fıtığı var o kucaklayamıyor..:KK5:

canım yürüyüşün dışında öğlen oğlum kucağımda okula gidip kızlara yemek yediriyorum ve oğlumu kucağımdan 1.5 saat hiç indirmiyorum..ordaki arkadaşlarda hep söylüyorlar,ama ben alışkınım bana zor gelmiyor.:KK53:.benimki bebek arabasında durmuyor:KK19:..biryere çıktığımızdada bebek arabasını alsakta oğlum kucağımda saatlerce gezerim ben...:44::KK1:eşimde bel fıtığı var o kucaklayamıyor..:KK5:

hay maşşalhhh:nazar::nazar::KK1:

X