Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Neeee :KK53::KK53::KK53: kek mi??? Canimcim kusura bakma bu sana :KK57::KK57:
Ne kadar az kacamak yaparsan o kadar tatli seyler canin istemiyor.
Ama ne kadar cok kacamak yaparsan bir okadar daha yeme istegin beliriyor. Deneyimle sabittir canimcim..:KK50:

Helal canimcim kiskancligin en güzel hali bu olsa gerek yapilan sporu verilen kiloyu kiskanmakkkk.
Hadi bakalim bekliyoruz aksama 10.000 adim bildirimin i:KK34::KK34:

Karatay diyeti ile ideal kilonuza ulastiktan sonra, diyetin genel kurallarini uygulayin ve her hafta tavsiye edilen karbonhidratlardan birer poriyon gunluk beslenmenize ekleyin. Yine kilo veriyorsaniz, 2. Hafta 2. Porsiyonu ekleyin, taki kilo vermeniz duruncaya kadar.

Keten tohumu mutlaka ogutulerek yenilmelidir. Yogurtla tuketilmesi cok iyi bir tercihtir. Tohumun dis kabugu cok sert oldugu icin ogutulmesi gerekmektedir. Aksi halde yediginiz gibi cikar. Omega -3 ve lif ozelliklerinden vucut faydalanamaz. Tohum olarak satin alin ve kendiniz ogutun. Mutlaka buzdolabinda saklayin. Omega -3 cok hassas bir yagdir. Isik ve sicakliktan kolayca bozulabilir ve toksik hale donusebilir.
Canim saol yararli paylasimin icin

Gül bayadir Yumurta yemiyorsun di mi?? Bir sebebi var mi???[/QUOTE] Yarın yerım :KK52: canım,:KK52: kılo verınceye kadar devam.

çok saol leylakcım..hepimiz kendimize dikkat edelim..bizler artık bir aile olduk burda..bacı kardeş olduk...ne güzel...:KK70::KK54::KK9:
sana kesinlikle katılıyorum :KK71:
iyi akşamlarr arkidişlerrrr:KK9::KK9:

menümmmmmmmmmm

1. öğün

1 yumurta kayısı kıvamında haşlanmış ( 1 tane kalmıştı da:26:)
peynir
zeytin
2 közlenmiş çarliston biber
1 kivi
çay

2. öğün

1 kase tarhana çorbası
koca bir tabak brokoli
yoğurt
ahiyet olsun tatlımmm
loxandra bugunku menusunu iftiharla sunar::KK42::KK42:

sabah:
3 yumurtalı loxi omlet
5 zeytın
1 cay brd cevız+yerfıstıgı
1 kivi

oğle: 1 kase bugdaylı yogurt corba

akşam:1 tbk fırında hamsı(ıkızın yaptıgı gıbı salça da koydum ,guzel oldu:KK56:)
1 tbk salata

spor: 25 dk yuruyus

sıvı:1 lt.yanıma 1,5 lt pet şişe aldım şimdi,yatana kadar bıtırcem,zati içim yanıyor:nazar:
afiyet olsun canım devamkee :KK1:

cevap verip vermesem mi diye düşündüm aslında
bende yeni geldim hızlı ilerleyen bir topik herkese özel ilgi yok bazen yazdıklarım görünmüyür bile
böyle kaprisli olmaya gerek yok birbirimize destek için burdayız
kendin bilirsin
bende yazmayacaktım ama senin yazını görünce dayanamadım ben arkadaşın 1 2 kere buraya yazdığını hatırlıyorum sadece... neden bu kapris anlamadım :KK19:
gamzeed temizlik bitmedi galiba sesin soluğun çıkmadı:KK52::KK52:
off tatlım bitti ya sonra yemek yaptım anca gelebildim :KK1:

Bende yatmadan önce yapmayi düsünüyorum gari Canan hoca kitabinda yatmadan önce spor yapin diye yazmis.

o kadar guvemnıyorum kendıme,bıranda uyuyuverırım ben:KK9::KK9:

1 mil i tavsiye ederı ama cok yormuyor,aksam yemegınden 1 saat sonra bıle yapabıldım.şimdi de en bargamotlusundan yeşil çay:nazar:

akşam yemeğim

mercimek çorbası
kıyma kavurması
yoğurtlu pancar salatası
2tane ceviz
keten tohumu

2-2,5litre su ,yeşil çay,siyah çay( vazgecemem):KK16:
spor 2 mil lesliee:KK8::KK8:
güzel menü,afiyet olsun.:KK56:

o kadar guvemnıyorum kendıme,bıranda uyuyuverırım ben:KK9::KK9:

1 mil i tavsiye ederı ama cok yormuyor,aksam yemegınden 1 saat sonra bıle yapabıldım.şimdi de en bargamotlusundan yeşil çay:nazar:

güzel menü,afiyet olsun.:KK56:
Az olsun bizim olsun hicbir sey yapmamaktan iyidir. Bu aksam Sülümanda var. bakalim ondan sonra yaparim.

sana kesinlikle katılıyorum :KK71:

ahiyet olsun tatlımmm

afiyet olsun canım devamkee :KK1:

bende yazmayacaktım ama senin yazını görünce dayanamadım ben arkadaşın 1 2 kere buraya yazdığını hatırlıyorum sadece... neden bu kapris anlamadım :KK19:

off tatlım bitti ya sonra yemek yaptım anca gelebildim :KK1:

sağol canım.sen ne yedın bakalım akşam?:KK53::KK53:

günde 1 msg yazıp kendılerını cok hos bır muhabbetın ıcınde bulmayı bekleyen arkadaslara sasırıyorum ben sadece:KK53:

sağol canım.sen ne yedın bakalım akşam?:KK53::KK53:

günde 1 msg yazıp kendılerını cok hos bır muhabbetın ıcınde bulmayı bekleyen arkadaslara sasırıyorum ben sadece:KK53:

Ya bu gurubun kimseyi disladigini görmedim. Onuda sarip sarmalardik biz.
Kiz sakin küsüp gitme yaz sen gene yaz. Biri duymazsa öbürü duyar.
eeee birazda yirtik olacaksin duymuyorsak sesin gür ciksin canimcim :84: :84: :84:

Soran : carpa | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam merhabalar,
Yaklaşık 1 aydır söylediğiniz şekilde besleniyorum. Boyum 161 cm ve 3 kg vererek 53 kg oldum. Size daha önce de kan değerlerimi yorumlamanızı rica ettiğim bir soru göndermiştim ve ilgilenip cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle. Benim bu seferki sorum şu: Diyete başladığımızdan beri söylediklerinizden hiç şaşmadan beslendim. Ancak malum önümüz yılbaşı. Bu gecede akşam 8 den sonra birşey yenilmemesi veya hiç alkol tüketilmemesi kuralını biraz çiğneyeceğimi düşünüyorum. Bu durumda önerileriniz ne olacaktır? Böylesi bir kaçamak insulin direncinin kırılması konusundaki emeklerimizi tamamen boşa mı çıkarır?
Şimdiden size ve tüm sevdiklerinize mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum..
26.12.2011 12:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Tatlıyı ve alkolü çok tüketmeyin. Bir kere yemenin de sakıncası yok tabii. Ertesi gün mutlaka 1 saat yürüyün ve bol su için.
Size, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl diliyorum.

iyi akşamlarr arkidişlerrrr:KK9::KK9:

menümmmmmmmmmm

1. öğün

1 yumurta kayısı kıvamında haşlanmış ( 1 tane kalmıştı da:26:)
peynir
zeytin
2 közlenmiş çarliston biber
1 kivi
çay

2. öğün

1 kase tarhana çorbası
koca bir tabak brokoli
yoğurt
örtmenim afıyet olsun :)))

afiyet olsun canım.

sen peynır zeytını ne kadar yıyorsun acaba?hıc yazmıyorsun,yoksa polemiğe sebep olmasın diye mi?:KK9:(papadiya:KK53:)
sende zeytını azltmıs yumurtanın gozunu cıkarmıssın bu sabah:)))))

Soran : carpa | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam merhabalar,
Yaklaşık 1 aydır söylediğiniz şekilde besleniyorum. Boyum 161 cm ve 3 kg vererek 53 kg oldum. Size daha önce de kan değerlerimi yorumlamanızı rica ettiğim bir soru göndermiştim ve ilgilenip cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle. Benim bu seferki sorum şu: Diyete başladığımızdan beri söylediklerinizden hiç şaşmadan beslendim. Ancak malum önümüz yılbaşı. Bu gecede akşam 8 den sonra birşey yenilmemesi veya hiç alkol tüketilmemesi kuralını biraz çiğneyeceğimi düşünüyorum. Bu durumda önerileriniz ne olacaktır? Böylesi bir kaçamak insulin direncinin kırılması konusundaki emeklerimizi tamamen boşa mı çıkarır?
Şimdiden size ve tüm sevdiklerinize mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum..
26.12.2011 12:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Tatlıyı ve alkolü çok tüketmeyin. Bir kere yemenin de sakıncası yok tabii. Ertesi gün mutlaka 1 saat yürüyün ve bol su için.
Size, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl diliyorum.

ohhhhhhhhhhh be icime su serpildiiiii. Saol loxicim bi tanesinc:KK48::13::KK16::KK16:

Merhaba arkadaşlar....

mutsuz günümdeyim bu sabahta hiç yazmadım moralsizlikten ...vucudumdakı asırı kuruluk el ve ayaklarımda çatlamalar olunca.....elim ayağım ve burnum zaman zaman çok soğuyup hiç ısınmayınca.....günde 3 ltden fazla su artı çay vs içince ve hala susayınca ......her yemekten sonra özellikle sabah kahvaltıdan sonra uyku gelıp mutlaka yatma isteği duyunca....gece bile kalkıp tuvalete gidip su içince ne oluyor dedım vee pazartesi doktora gıttım....24 saatlık ıdrar ıstedı ve bu sabah kan testleri başladı.....labaratuardaki kadın çok canımı sıktı hiç bu kadar çok 24 saatlık gormemısmıs...sonra 5 tüp kan verldi ve iyice yemek yeyip 2 saat sonra gelın dendı....ve bu yüzdende kocaman bır dılım patateslı börek yendi :KK43::KK43::KK43:....ben bugün yedıklerımı yazayım da sizce çok mu yazın bana lütfen.

sabah....

2 yumurta
avuç içi peynir
8 zeytin
1 dilim patatesli börek
2 çatal muhallebili tatlı
2 kayısı
1 tatlı kaşığı keten tohumu
6 ceviz....

öğlen

2 köfte
2 ızgara biber
yarım havuç
1 tabak salata
1 ayran

ara öğün
1 hurma
yarım ceviz
1 kayısı
1 erik kurusu

akşam
1 su bardağı kabuklu fıstık,çiğ badem,çiğ fındık ve kuru üzüm karışımı
3 hurma
2 lokma börek...

30 dk yürüyüş....öğlenden önce ama....
ve kocaman vicdan azabıııııııııııııııııııııııııı....sizce nasıl???

mariah carey 8 ayda 32 kilo vermiş kıslar. sırrı da şeker ve unlu gıdalar tüketmemiş ve yeşil çay içmiş:KK52:

4 ayda 18 kılo ıdealımmmmmm.............şeker bıraktım komple ama unlu gıdalar arada böyle kaçıyor.....şu yürüme bandı bir gelse ah ah gelse.......

darısı hepimizin başınaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::21::21:

X