Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ya evet gülde süt içiyor kilo verimini bozmuyor dedi ama ben bu hafta akşamları süt içmeye başladım ama benimde kafamda soru işareti var bi el atın :KK1:

Yaa ticker krizi çıkmış haberim yok :KK1:
Neyse halletmiş sudennaz hadi hayırlı olsun canımcım :KK9:

:KK9: öyle oldu herkese teşekkürler...

ya evet gülde süt içiyor kilo verimini bozmuyor dedi ama ben bu hafta akşamları süt içmeye başladım ama benimde kafamda soru işareti var bi el atın :KK1:

yaa ticker krizi çıkmış haberim yok :KK1:
neyse halletmiş sudennaz hadi hayırlı olsun canımcım :KK9:

hee yaa öyle.. bir zamanlar bende böyle ticker için yalvarıyordum :KK9: şimdi bizzat kendim öğretiyorum zaman ne çabuk geçiyor efkarlandım şimdi :KK1: ben de akşam süt içiyordum kilo konusunda hiç bir zarar vermiyor.. endişelenmeden için.. fakat yatmadan 1-2 sa önce için.. içip hemen yatarsanız iyi değil.. sabahları hep içiyordum.. şimdi akşamları bıraktım.. kilo verimine tekrar başlamak için programı komple değiştrdim.. belli ki vücuut alışmış.. spor saatlaerimi günlerimide değiştrdim..şaşırtacağım bakalım cevap verecek mi ?

:KK9: öyle oldu herkese teşekkürler...
:nazar:

hee yaa öyle.. bir zamanlar bende böyle ticker için yalvarıyordum :KK9: şimdi bizzat kendim öğretiyorum zaman ne çabuk geçiyor efkarlandım şimdi :KK1: ben de akşam süt içiyordum kilo konusunda hiç bir zarar vermiyor.. endişelenmeden için.. fakat yatmadan 1-2 sa önce için.. içip hemen yatarsanız iyi değil.. sabahları hep içiyordum.. şimdi akşamları bıraktım.. kilo verimine tekrar başlamak için programı komple değiştrdim.. belli ki vücuut alışmış.. spor saatlaerimi günlerimide değiştrdim..şaşırtacağım bakalım cevap verecek mi ?
programı değiştirdim derken anlat bakam bi :KK1:

öğütülmesi gerek içindeki sağlıklı yağları almak açısından ama kitabı henüz okuyamadım orda olmasa bile öğütülmesi faydalı bundan eminim

Canim benim bildigim eger ögütmeden yada disinle parcalamadan yersen vücut bunlari parcalayamiyor. Yani yedigin gibi cikiyor canim faydasi olmuyor :KK1:

Ben de tam 23 gündür kitabına uygun karatay diyeti (ve tabi günde bir saar yürüyüş de var)yapıyorum ama hiç kilo veremedim:KK43: PKO'lu olmama bağlıyorum ben ama burda PKO'lu olup kilo verenler de var. Çok üzücü bir durum gerçekten.

Her bünye bir değildir lütfen devam edin bu şekilde..
Yürüyüşünüz tempolu di mi ?

Arkadaşlar dün Yasemin Soysal'ın tek şişman beyniniz kitabına başladım.İnanın 30-40 sayfa okudum ama ufkum açıldı.O kadar çok yanlış şey yapmışım ki yıllardır.Şu anda işte olmasam bir solukta okuyup bitireceğim.Sizlere de öneriyorum.Özellikle kilo vermenin neden durduğuna dair çok çarpıcı açıklamaları var.Gördüğüm kadarıyla burada da en büyük sorun bu.Özetle şunu söyleyeyim ; bedenimizin,ruhumuzun ve bilincimizin birlikte hareket etmesi gerekiyormuş.

:nazar:

programı değiştirdim derken anlat bakam bi :KK1:

öhöööm anlatayım hemen.. şinnddiiii sürekli yediğim yemekleri değiştiriyorum bu biiiirr.. artık her gün spor yapmıcam 1 gün aralıklarla spor yapacağım yani haftada 4 gün olacak bu ikiiiiii... akşam yemeğimden sonra su dışında hiç bişey içilmeyecek bu daa üüüüüççç...haftada 1 gün birazcıkta olsa diyetin dışına çıkıcam buda dööörrtt..

Canim benim bildigim eger ögütmeden yada disinle parcalamadan yersen vücut bunlari parcalayamiyor. Yani yedigin gibi cikiyor canim faydasi olmuyor :KK1:
evet canım doğrudur mutlaka ben hep öğütüyorum zaten yemeden önce kırt kırttt öğütücümde çekiyorum manuel :)eşim gene başladın kırt kırt diyo :)

kıh kıh kıh :KK1: :KK1: :KK1: güldürdün beni ya.... canm sanırım sende tickerini yanlış yapmışın sayıları yanlış yere yazmışın.. 1 kilo aldı diyor tickerinde.. ters yapmışın yani düzelt onu :))
canım yanlış değil 60,3 idim ilk buraya yazdığımda ama diyeti tam yapmamıştım ve hafta sonu abartmıştım adam akıllı başladığımda yani bu pzt başladığımda tartı 61.2 gösterdi bende onları kaydettim ticker a böle oldu acaba sadece başlabgıç kilomumu yazsam yani 61,2 yi ama eminim şişlik olduğu için ilk hafta hızlı gider çünkü normalde 60,5 falan olmalıyım neyse en güzeli ben 61,2 yazayım kafa karışmasın değil mi?

ya da şimdilik böyle kalsın bu cuma tartılayım diğer bilgileri silip başlangıç kilom bu cuma gördüğüm kilo olsun en sağlıklısı böyle olacak sanırım :) bir kriz daha yaşanmadan ben çözdüm olayı

ya da şimdilik böyle kalsın bu cuma tartılayım diğer bilgileri silip başlangıç kilom bu cuma gördüğüm kilo olsun en sağlıklısı böyle olacak sanırım :) bir kriz daha yaşanmadan ben çözdüm olayı

ahahah tamam canm :) dediğin gibi olsuunn :) ben yanlış yaptın zannettim tamam sorun yok o zaman..

canan hocanın dedikleri çok güzel ama çalışırken o doğal beslenmeyi yapmak çok zor ya da sürekli evden yemek getirmek lazım tabi evdede doğalını yapıyorsak mesela şimdi bugün burdaki menü şöyle tavuk sote, pirinç pilavı,ezo gelin çorba,salata,yoğurt bu durumda tavuk sote,salata ,yoğurt yemeyi düşünüyorum ama ne tavuk köy tavuğu,ne yoğurt ev yoğurdu,ne de kullanılan yağlar soğuk sıkım zeytinyağı ya da köy tereyağı
hepsi market işi,yağ ayçiçeği yağı :KK43:
evde en azından yağlarım doğal ayçiçeği yağı ve diğer zararlı yağlar zaten evime girmiyor köy tavuğu bulabiliyorum ya da organik tavuk geriye yoğurtla sirke kalıyor onlarında doğalını yapıversem baya iyi olacak ama üşeniyorum bazen yada yapamam diye korkuyorum galiba

Arkadaşlar dün Yasemin Soysal'ın tek şişman beyniniz kitabına başladım.İnanın 30-40 sayfa okudum ama ufkum açıldı.O kadar çok yanlış şey yapmışım ki yıllardır.Şu anda işte olmasam bir solukta okuyup bitireceğim.Sizlere de öneriyorum.Özellikle kilo vermenin neden durduğuna dair çok çarpıcı açıklamaları var.Gördüğüm kadarıyla burada da en büyük sorun bu.Özetle şunu söyleyeyim ; bedenimizin,ruhumuzun ve bilincimizin birlikte hareket etmesi gerekiyormuş.

evet bu tarz şeylere inanırım.. kitabını bende almayı düşünüyorum ..

canan hocanın dedikleri çok güzel ama çalışırken o doğal beslenmeyi yapmak çok zor ya da sürekli evden yemek getirmek lazım tabi evdede doğalını yapıyorsak mesela şimdi bugün burdaki menü şöyle tavuk sote, pirinç pilavı,ezo gelin çorba,salata,yoğurt bu durumda tavuk sote,salata ,yoğurt yemeyi düşünüyorum ama ne tavuk köy tavuğu,ne yoğurt ev yoğurdu,ne de kullanılan yağlar soğuk sıkım zeytinyağı ya da köy tereyağı
hepsi market işi,yağ ayçiçeği yağı :KK43:
evde en azından yağlarım doğal ayçiçeği yağı ve diğer zararlı yağlar zaten evime girmiyor köy tavuğu bulabiliyorum ya da organik tavuk geriye yoğurtla sirke kalıyor onlarında doğalını yapıversem baya iyi olacak ama üşeniyorum bazen yada yapamam diye korkuyorum galiba

valla canım Karatay'da uyamadığım şeyler benim de bunlar..dışarda nasıl yağlardan yemek yapıldığını bilmiyoruz,bilsekte pek seçenek yok.....
ve maalesef z.yağı ve tereyağını her yemeğe kullanamıyorum ben...işin maddi yanı var...hem tereyağını da köy diye alıyoruz ama ne kadar doğru? ben genelde s..t..ş marka alıyorum kalitesini beğendiğim için...yoğurtu evde mayalamıyorum ama aslında ona başlasam iyi olcak,yapsam ekşiyecek diye de korkmuyor değilim..
sonra sütü de günlük almıyorum kutu da alıyorum :KK43:

valla canım Karatay'da uyamadığım şeyler benim de bunlar..dışarda nasıl yağlardan yemek yapıldığını bilmiyoruz,bilsekte pek seçenek yok.....
ve maalesef z.yağı ve tereyağını her yemeğe kullanamıyorum ben...işin maddi yanı var...hem tereyağını da köy diye alıyoruz ama ne kadar doğru? ben genelde s..t..ş marka alıyorum kalitesini beğendiğim için...yoğurtu evde mayalamıyorum ama aslında ona başlasam iyi olcak,yapsam ekşiyecek diye de korkmuyor değilim..

aslında evde yaptığın yoğurt ekşiyince daha lezzetli oluyor.. zaten yoğurdun ekşimesi sağlıklı olduğu anlamına gelir..

kızlar benim çizelgemi kim hazırlayacaktı??

ayrıca kondisyon bisikleti hakkında ne düşünüyosunuz ben ondan yapıyorum da..

bi de bugün sabah evde yumurta kalmamış annem patates kızartmıi 3-4 tane aldım ondan ekmeksiz

3-4 kayısı

4-5 dilim domates

1 incir

biraz peynir

2 bardak siyah çay

az mı??:KK31:

bunlar benimde sürekli aklımda ve beni rahatsız ediyor en azından bulursak köy sütü bulamassak günlük süt alıp ev yoğurdu yapmayı alışkanlık haline getirsek ne iyi olur ben her gün öğlen iş yerinde yoğurt yiyorum evde yapıyor olsam her gün bir kase taşırım işe aslında hiç zor olmaz sanırım zor olan alışkanlık edinme kısmı
tereyağı konusunda kayınpederim güvenilir birine yaptırıyor köylüsü umarım artar bu kişiler ve ucuzlar sağlıklı ürünler
zeytinyağı kendi bahçemizdeki zeytinlerin yağı sıkılıyor her yemeğe kullanıyorum ben tereyağı ve zeytinyağı dışında yağ kullanmıyorum evdeki ayçiçeği yağlarının hepsini attım buna alıştım sıra yoğurt ve sirkede arada evden yemek getirmek duruma menüye göre davranmak aslında çok zor değil tembellik yapmasak olacak
bu sağlıklı katkısız ürünlere talep artarsa eminim ucuzlar yakında ama bu bizlerede bağlı herşeyimizi elimizden aldılar şimdi geri almak için mücadele gerekiyor tüccarların umrunda bile değil midene giren besinler onun umrunda olan bozulmasın uzun süre rafta dursun cebi dolsun allah korusun sen kanser olmuşun umru değil

X