Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

afiyet olsun gamzecimm
sen de benim gibi seviyosunn acıyıı
bu arada pilatese başladın mı gamze?

Kızlar yarın tartı gunu bol su ıcınız ,kabız olmayınız, sutte ıse yarar benden soylemesı

ya valla bugünde en az su içtiğim gün oldu artık yatana kadar içerim biberon gibi normalde 4 litreyi buluyordum hatta geçiyordum birde tuzu çok kesemediğim için bol içiyorum

yarın sabah kahvaltıdan once wc ye cıkmak gerek kı oyle tartılalım ben keten tohumu ve form cayı denıycem varmı baska fıkrı olan

afiyet olsun gamzecimm

ya ben maymun iştahlıyım
spor hayatımı özetleyeyim sana ;
geçen şubatta yürüyüş bandı aldım nisana kadar kullandım ki o zaman kilom yoktu pek 54 55 falandım neyse sıkıldım ondan
pilates araç gereç ne varsa aldım 1 ay yaptım ondan da sıkıldım
sitede yüzme havuzu var yazın yüzdüm bi ondan sıkılmıyorum spor olarak görsem sıkılırdım
hullahop aldım sıkıldım
yürüyüşe başladım o da olmadı
bugün spor salonuna yazılayım dedim çıktım yürüyerek gittim ondan da vazgeçtim gitmem düzgün diye en azından 1 saat yürüdüm geldim
bundan sonra yürümeyi düşünüyorum kendimi zorlayıp
ama bu arada tabii ki atlama ipi aldım 2 dk atladım bıraktım çocukken niye kilo almadığımız gaaaayet açık

afiyet olsun gamzecimm

bu arada acı bağırsakları daha iyi çalıştırıyor gibime geliyor sende nasıl durum? acıyı çokda severim ucundanda olsa var bi adanalılık babam sağolsun küçüklüğümüzden beri çiğköfte içliköfte fındık pide lahmacun hepsini yapar evdede tüm yemekler acılıdır

maşallahh dediğin kadar varmışsın. inşallah sıkılmam ben de çabucak.
bende de var o atlama ipinden çok yoruyor gerçekten iyi aklıma getirdinn tatlım yarın bi de ip atlamayı deneyeyim bennn

ya valla bugünde en az su içtiğim gün oldu artık yatana kadar içerim biberon gibi normalde 4 litreyi buluyordum hatta geçiyordum birde tuzu çok kesemediğim için bol içiyorum
Uzulmeyın ben de tuzu kesmedım ,ama gıdıyor az da olsa alıskınım tam kaldıramadım soframdan tuzu.Bakın hoca ne demıs :"Merhaba hocam.
Öncelikle çok sevindik kadınlar kulubünde karatay diyetini uygulayan arkadaşlarla, bizim tecrübelerimizi de kitabınıza almak istediğiniz için.
Acaba nereden paylaşabiliriz sizinle ?
Buradan hepimizinkini iletmek mümkün olmayacaktır sanırım.

Soruma gelince.
Dün bir arkadaşımız tansiyonu düşünce tuzlu ayran içmiş, şimdiye kadar hep yaptığımız gibi.
Acaba tuzu azaltmamız hatta kesmemizle alakalı mıdır bu durum ?
Ayrıca bu sabah tartıldığında, tartının fazla gösterdiğini görmüş.
Vücudun tuzdan dolayı su tutmasıyla ilgili bir durum olabilir mi bu ?
Ben tuzlu yiyecekler tükettiğimde ertesi gün 1 kg civarında fazla çıktığımı görüyorum nedeni tuz mudur yoksa tamamen başka nedenlerden kaynaklanıp tesadüf mü olmuştur ?

Ve böyle bir durumda tuzlu ayran yerine tüketebileceğimiz başka bir besin var mıdır ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
28.10.2011 14:00:00 tarihinde sorulmuştur.
Şikayet Et

Prof. Dr. M Canan
Efendigil KARATAY Kardiyoloji

Cevap :

Tuz ve un vücutta su tutar ve kilo aldırır. Ayrıca adet döneminde de şişkinlik ve huzursuzluk nedeni aşırı tuzdur. Tam tuzsuzluk tabii ki olmaz." Tam tuzsuzluk tabıkı olmaz bence de

kesinliklee bağırsaklar için süper . mide problemin yoksa tabii

bende de var o atlama ipinden çok yoruyor gerçekten iyi aklıma getirdinn tatlım yarın bi de ip atlamayı deneyeyim bennn
dene bakalım ben fenalık geçirdim 2 dakikada vücutta sıcaktı yürüyüşten geldiğim gibi atlayayım dedim ama yok
Gül paylaşım için çok teşekkürler ben acaip tuzlu yiyordum bazen öyle tuz atardımki limon suyunun içinde gözükürdü erimediği için yine daha iyiyim tabii şimdi hatta bugün çorbama atmadım tuz falan ama ete attım tabii
hem bu gerginlik olayını yeni öğreniyorum fakültede ki hocam davranışlarımdan annem ise telefonda bile anlayabiliyor regl dönemimin yaklaştığını

kesinliklee bağırsaklar için süper . mide problemin yoksa tabii
mide problemim yokta amaaaan başka bir sorun olmasın hiç sempatik olmaz

Iyı fıkır ıp atlamalı Benım alt komsular uyanırlar ya salonda atlarım sabah

yarın başlayalım güll bakalım nolacakk? azcıkk katlansınlarrr amaaa
bende yarın daha fazla atlamayı düşünüyorum belki akşamda denerim biraz yediklerim sinsinde bi
alttakini tanımıyorum idtiyorsa gelsin yalnızım zaten kahve içeriz

Ac karnına sabah Turk kahvesı ıcın o zaman ,bılıncaltını yanıltmıs olursunuz.
kahvaltı sonrası keyif yapıyorum ona göre hesabı mı

kalkinca : elma sirkeli su

kahvalti : klasik karatay kahvaltisi 2 yumurtali

oglen : lahana yapraklari [esime lahana sardim bende uzerine kapattigim lahana yapraklarini yedim}

aksam : sarimsakli yogurtlu kuru patlican yemegi

bol su yesil cay ve form cayi

spor malesef yok ayagimdan rahatsizim terapiye devam

yarin icinde cok heycanliyim bakalim tartim ne gosterecek

sevgiler

Aslında sabah saat 8 den aksam saat sekıze kadar gurultu yasagı yok o saatler arasında bına yıkımı bıle yapılabılıyor,ben erkencıyım tabı sabah bol oksıjenı de cekınce artık temkınlı temkınlı atlarım ıpı

masallah sızın ıyı gıdıyor,zamanla daha da aktıf olursunuz,bıraz sabır gerısı gelır bır sekılde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…