Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

:KK52: Aslında sabah saat 8 den aksam saat sekıze kadar gurultu yasagı yok o saatler arasında bına yıkımı bıle yapılabılıyor,ben erkencıyım tabı sabah bol oksıjenı de cekınce artık temkınlı temkınlı atlarım ıpı :KK1: :KK1:

ohh sabah erken uyanmanın ve bunu düzenli yapmanın getirdiği dinçlik gibisi yok benim düzenim üniversitede bozuldu 1.öğretimdim ama 13,30 da bile ders oluyordu ertesi gün 8,30 a ders koyuyorlardı bütün dengeler alt üst tabii liseye kadar her sabah 6 da en geç arada o da 7 de uyanırdım lisede 7- 7,30 oldu şimdiyse canım nasıl isterse ama erken uyanmaya çalışıyorum yeniden bir düzene girmem lazım vücutta sağlıksızlaşıyor gün içinde hep miskin oluyorum :KK19:

Bugünkü menüm:

kahvaltı:

1 yumurta+1 yumurta beyazı (kk haşlanmış)
1 kk peynir
5 zeytin
1 dilim kepek ekmeği+üzerine krem peynir
1 büyük bardak süt

öğlen:maalesef yine bir misafirlikteydim ve hiç yemeyeceğim diyemedim..

3 ad. sigara böreği
5 ad. z.yağlı sarma
2 ad. kurabiye
3-4 şekersiz çay

akşam:yok

kayısılı form çay

Merhaba,iyi akşamlar kızlar..

Bugünkü geçmişi tam okuyamadan hemen bildirimimi yapıyorum.
Kızımın sınavı var,ders çalışacağızz:KK43:((
Sonra benim inkilap tarihi çalışmaktan uykum gelecek :)))
Bir daha nete girememem, bu yüzden çok büyük olasılık...

1.öğün : 2 yumurtadan lorlu omlet
10 tane zeytin:)) ama çok güzel olmuşlardı,dayanamadım,yeni mahsulum ..
2.öğün: karnıbahar haşlama
yoğurt
sade türk kahvesi
3.öğün : 3 küçük ızgara köfte
1 parça küçük ızgara tavuk
yeşil salata
2 kaşık yoğurt
1 espresso
2 kuru erik
1 küçük hurma:KK43:

su bugün çok az içtim.Su bile içmeye zaman yoktu derler ya..
Öyle bir gündü.
Yatana kadar ne içersem artık.
Aaaa birde tarçınlı süt içicem daha :))))

GÜLCÜÜÜM Ahmet hoca süt içmeyin diyor..napcaz...ben kaçırmış olabilirim bunun üzerine tartışıldıysa .kusura bakmayın ...
ama akşam tarçınlı süt benim en büyük lüksüm oldu yahuuu..
içmesem mi:KK43:

.

şimdilik hşçklnnnnn

.

ohh sabah erken uyanmanın ve bunu düzenli yapmanın getirdiği dinçlik gibisi yok benim düzenim üniversitede bozuldu 1.öğretimdim ama 13,30 da bile ders oluyordu ertesi gün 8,30 a ders koyuyorlardı bütün dengeler alt üst tabii liseye kadar her sabah 6 da en geç arada o da 7 de uyanırdım lisede 7- 7,30 oldu şimdiyse canım nasıl isterse ama erken uyanmaya çalışıyorum yeniden bir düzene girmem lazım vücutta sağlıksızlaşıyor gün içinde hep miskin oluyorum :KK19:
Olsun gecer gıder duzelır bır sekılde,cok daha randımanlı oldugun gunler de gelır,kacta uyanırsanız uyanın o anın da keyfını cıkarmaya bakın,hayatı suslemek ınsanın elınde aslında,ben uyanırken yataktan kendısını yere atacak kadar enerjı dolu ınsanlara hep cok ozenmısımdır :KK66:

yoğurt
sade türk kahvesi
yeşil salata
2 kaşık yoğurt
1 espresso
2 kuru erik

Öyle bir gündü.

GÜLCÜÜÜM Ahmet hoca süt içmeyin diyor..napcaz...ben kaçırmış olabilirim bunun üzerine tartışıldıysa .kusura bakmayın ...

.

şimdilik hşçklnnnnn

.
canım ben dıyete baslamadan once ayda 90 cıkolata,15 kılo meyve ve 30 tabak pılav (bu 30 tabak toz seker demek) tuketıyordum,yanı tatlı bagımlılıgım cok fazlaydı,bu tuketıme alıskın vucudumu kana gec karısan seker ıceren kuru meyveler ve tarcınlı sutle oyalayarak 37 kılo verdım,alkole de saf seker dıyor hoca bagımlılık yapıyor,alkolıklere sıyah cekırdeklı kuru uzumu onerıyor hoca(cok guclu bır antıoksıdan),sut konusunda hoca haklı ama ben glısemık ındexı sıfır(cunku proteın) dıye de ıdare edıyorum sutle,zamanla azaltırım dıye dusunuyorum sutıu,roka dereotu kalsıyum deposuymus yogurtla salatasını uyerım zamanla. :KK56:

Yogurt tarifin icin tesekkur ederim, Gul. Organik yogurt alacagim, onu maya olarak kullanacagim. Organik yogurtlarda nisasta bulunmuyor, ama icinde bozulmayi yavaslatan koruyucu maddeler olabilir. Belki, hergun ictigim probiyotik kapsullerinden bir-iki tanesinin icini, kullanacagim mayaya karistirabilirim. Ise yarayabilir diye dusunuyorum.

Yogurt tarifin icin tesekkur ederim, Gul. Organik yogurt alacagim, onu maya olarak kullanacagim. Organik yogurtlarda nisasta bulunmuyor, ama icinde bozulmayi yavaslatan koruyucu maddeler olabilir. Belki, hergun ictigim probiyotik kapsullerinden bir-iki tanesinin icini, kullanacagim mayaya karistirabilirim. Ise yarayabilir diye dusunuyorum.
Rıca ederım. Yogurdun kendısı zaten probıyotık denıyor kapsule gerek yok sanırım.:44:

yoğurt
sade türk kahvesi
yeşil salata
2 kaşık yoğurt
1 espresso
2 kuru erik

Öyle bir gündü.

.

şimdilik hşçklnnnnn

.
Bu konuda ıkı hocayla yapılan bır roportajda bakın ne ne demıs hoca: "İkiniz de süt konusunda hemfikirsiniz. Süt yerine süt ürünlerini neden öneriyorsunuz?

Prf Ahmet.Aydın.: Süt eskiden önce sağılır, sütçüler bunu dağıtır, insanlar o sütü alır mayalar ve yoğurt yaparlardı. Ölü olan sütü canlandırıyorsunuz, probiyotikler ortaya çıkıyor. Probiyotikler faydalı mikroplar. Bunlar bağışıklık sistemini güçlendirir. Bir de bağırsakta pek çok vitamin meydana geliyor. Süt yerine yoğurt, beyaz peynir yenmeli.Eğer yoğurt ekşiyorsa korkmayın, öteki mikropların üremesini engeller."

canım ben dıyete baslamadan once ayda 90 cıkolata,15 kılo meyve ve 30 tabak pılav (bu 30 tabak toz seker demek) tuketıyordum,yanı tatlı bagımlılıgım cok fazlaydı,bu tuketıme alıskın vucudumu kana gec karısan seker ıceren kuru meyveler ve tarcınlı sutle oyalayarak 37 kılo verdım,alkole de saf seker dıyor hoca bagımlılık yapıyor,alkolıklere sıyah cekırdeklı kuru uzumu onerıyor hoca(cok guclu bır antıoksıdan),sut konusunda hoca haklı ama ben glısemık ındexı sıfır(cunku proteın) dıye de ıdare edıyorum sutle,zamanla azaltırım dıye dusunuyorum sutıu,roka dereotu kalsıyum deposuymus yogurtla salatasını uyerım zamanla. :KK56:

:)) Hayranım sana Gül yaaa..O kadar doğru yapıyorsun ki herşeyi..
Azimlisin,sabırlısın ,mantıklısın,ezbere değil her detayını doğru düşünerek yapıyorsun bu diyeti..
Karşılığınıda fazlasıyla almışsın,daha da alacağın apaçık ortada..

Bende bugün 25.günümdeyim ve aldığım bütün kiloları sadece tatlıdan alan ,
yemek olmasın ama tatlı olsun diyen ben ,dediğin gibi kuru meyva ve tarçınlı sütle tatlı krizlerimi bastırıyorum.
Ve bugün her zaman yediğim miktardaki kuru meyvaları, yemek istemedi cnm.,
Tabi iflah olmaz bir tatlıcı olduğum için yine de yedim:)))

Dediğin doğru...sabırla ,vücudunu tanıyarak,dinleyerek yapmak lzm bu diyeti.
zamanla zaten herşey hocanın dediği gibi doğruyu bulacak..

ben şimdi sütümü hazırlayayım:)))

.

:)) Hayranım sana Gül yaaa..O kadar doğru yapıyorsun ki herşeyi..
Azimlisin,sabırlısın ,mantıklısın,ezbere değil her detayını doğru düşünerek yapıyorsun bu diyeti..
Karşılığınıda fazlasıyla almışsın,daha da alacağın apaçık ortada..

Bende bugün 25.günümdeyim ve aldığım bütün kiloları sadece tatlıdan alan ,
yemek olmasın ama tatlı olsun diyen ben ,dediğin gibi kuru meyva ve tarçınlı sütle tatlı krizlerimi bastırıyorum.
Ve bugün her zaman yediğim miktardaki kuru meyvaları, yemek istemedi cnm.,
Tabi iflah olmaz bir tatlıcı olduğum için yine de yedim:)))

Dediğin doğru...sabırla ,vücudunu tanıyarak,dinleyerek yapmak lzm bu diyeti.
zamanla zaten herşey hocanın dediği gibi doğruyu bulacak..

ben şimdi sütümü hazırlayayım:)))

.

Aynen insanin kendi gibi hisseden insanlarin oldugunu bilmesi ne kadar iyi geliyor.
Bende hep dedim simdiye kadar az yiyorum ama su tatliya olan düskünlügüm olmasa...
Neler yaptiysam olmadi taki bu diyetle tanisincaya kadar...
Esim bile saskinliktan hep soruyor ya canim gercektende canin tatli istemiyor mu diye istemiyor:KK16::KK16:... istemiyor:KK16::KK16:...
O yüzdende bu diyeti yaparken huzursuz degilim...Yemedikcede kendimle gurur duyuyorum. Kendime olan güvenim artiyor.
Yaza kadar inaniyorum istedigim kiloya ulasacagim...

:nazar: Masallah sızın ıyı gıdıyor,zamanla daha da aktıf olursunuz,bıraz sabır gerısı gelır bır sekılde.

tesekkur ederım destegın ıcın gul sımdılık cok ıyı gıdıyor umarım sonuna kadar boyle devam eder onumde cok uzun bır yol var ama hayatımda dıyet adına yurudugum en kolay yol oldu karatay dıyetı.

Ac kalmıyorum hep tokum gozumde tok karnımda tok canımda bısey ıstemıyor hıc zorlanmıyorum.dıger dıyetlerde gozumde karnımda hep ac olurdu ama bu dıyet bana cok ıyı geldı bugun 39 gun oldu bu dıyete baslayalı 13 kıloya yaklastı verdıgım kılo.

Ah bır 2 hanelı sayıları gorebılsem cok mutlu olacamda daha cooook var 99 oldugum gun bayramım olacak cunku en son cocuklugumda o kılolardaydın sonrasında hıc gormedım 2 hanelı sayıları.ama ınsallah bu dıyetle basaracagım.bu arada senı kendıme cok ornek alıyorum yazılarını takıp edıyorum destegım fıkırlerın tavsıyelerın benım ıcın cok onemlı.tesekurler

allah herkese kolaylık versın

Olsun gecer gıder duzelır bır sekılde,cok daha randımanlı oldugun gunler de gelır,kacta uyanırsanız uyanın o anın da keyfını cıkarmaya bakın,hayatı suslemek ınsanın elınde aslında,ben uyanırken yataktan kendısını yere atacak kadar enerjı dolu ınsanlara hep cok ozenmısımdır :KK66:

Orası öyle kalktığımda kahvaltı için kendime 1 saat falan süre tanıyorum çünkü hayatım boyunca yataktan hiç aç kalktığımı bilmem karatayla da bu değişmedi :KK1:
bu arada çayımı içiyorum haberlere ve sizlere bakıyorum keyif yapıyorum kısaca ama gün içinde fazla pasifim temizlik zorunlu olmasa bazı günler yerimden kıpırdamam önceden böyle değildim uyanır koştur koştur evden çıkar taa akşam 5 6 gibi eve gelirdim tabii arkadaşlarında payı var ama kimse olmasa oturduğumuz yerde ki esnafı dolaşırdım hatta babam bu kız erkek olmalıymış derdi taksiciler büfeci görmesin 1 2 gün hemen sorardı beni şimdi nerdeee :KK19:

iyi geceler kızlar..

bugün hep yazdıklarınızı takip ettim ama menü bildirimi yapmadım..şimdi yapayım diye:)

sabah öncelikle 4 siyah kayısı yedim.
sonra 1 domates
beyaz peynir
zeytin 5-6 adet
4 ceviz
1 kupa şekersiz çay

arada elma çayı+su

öğle yemeğinde biraz kaçamak yaptım: 6-7 tane kara lahana sarması yoğurtlu tereyağlı (içinde pirinç vardı malesef)
1 kase çorba

arada 1 bardak süt ve su

akşam yemeği : 1 tabak yeşil mercimek
2 domates ve 1 salatalık

bugün su tüketimim 1,5 litre falan oldu maleseffff..içemedim nedenseee...

loxıcım neyde degısıklık varmı benım kılomdamı var var bu sabah 93.6 ıdım:21::21::21::21::21:

kızlar yesıl mercımegı abartmayın ben 4 gun sureklı yedım 1grm bıle veremedım bıraktım ıkı gunde 1 kılo gıttı
hm tebrık ederımm.

bak ıyıkı yazdı bunu,serbest dıye hergun baklagıl yemeyelım

:KK52: Kızlar yarın tartı gunu bol su ıcınız ,kabız olmayınız, sutte ıse yarar benden soylemesı :KK52: :KK52:
ben süt içemem yaa,acaba burnumu kapatıp zorlasammı kendımı?:26:

yarın sabah kahvaltıdan once wc ye cıkmak gerek kı oyle tartılalım ben keten tohumu ve form cayı denıycem varmı baska fıkrı olan
hıç bişi gelmıyo aklıma:44:
form çayım da yok işin kötüsü,yeşil çay olur mu ki
ya ben de hep kahvaltı sonrası wc ye çıkarımmm.:26::26::26:
aynen bende oyle,mıdemın dolu olması gerekır,bos olunca cıkamıyorumm:KK50:

yoğurt
sade türk kahvesi
yeşil salata
2 kaşık yoğurt
1 espresso
2 kuru erik

Öyle bir gündü.

.

şimdilik hşçklnnnnn

.

Hanımlar yaklaşık 1,5 aydır grubunuzu severek izliyorum.Aranıza katılmak istiyorum.
Ama sizin gibi aktif olmayı beceremem diye vazgeçiyorum.Süpersiniz....
Ben de Karatay diyetindeyim 1.5 aydır (ya da sağlıklı beslenme diyeti diyelim biz buna)
Yaklaşık 8 aydır Haşimoto tiroiditim var.Tabii 7-8 kilocuk alıvermiştim.Diyetin ilk 2 haftasında 2,5 kilo verdim.
Eliptik bisikletle hergün 30 dk. sporumu da yaptım. 10 gündür spor yapamıyorum sağlık sorunlarım nedeni ile.
Umarım yakında tekrar başlayabilirim.Kilo vermem de durmuştu bu arada.

Bu arada Ahmet Hoca süt içmeyin diyor . Haklı da. Pek çok insan tolere edemiyor.Ama anne sütüne en yakın süt keçi sütü. Onu içmeniz de pek sakınca yok. Bulabilirseniz deneyin derim.
Ben süt yerine su içip ceviz bazen de dereotu yiyorum.Dereotunda sütten daha dengeli kalsiyum ve fosfor var. Zaten sütü de hiç sevmem.
Malum kemikler için gerekli.
Hepinize sevgiler...Sağlıklı ince vücutlarrrr.

Yarın tartılmayacak olmama ragmen cok heyecanlıyım sizler verin kilolarıda banada moral olsun...

Bu arada tatlıya dayanamayan ve ciddi bir oburum tarcınlı sut benımde kurtarıcım oldu bır arkadas onermıstı buradan sagolsun.

2.öğün:1kase tarhana çorbası
5-6 kaşık peynirli makarna:KK57:
1 kase yoğurt
15-20 tane fıstık(yer fıstığı-antep fıstığı karışık)
3. öğün:kırmızı lahana-yoğurtlu
spor:45 dakika yürüdüm...
şimdi karışık bitki çayı içiyorum,limonlu...

Son düzenleme:
loxıcım sesın cıkmıyo yorgunmusun canım

sana cevap yazdım gormedın mı?

yorgun degılım,arkadas bayagı kızdı heralde ,borek ve kek yapmıstı,onlardan yemeyınce,:KK30:en son ikramlık almıyorum dıye dayak yıycem valla:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:darılırım falan dedi,benı hasta gıbı dusunun sağlıgım ıcın yemıyorum dedım:KK76:

yarın gıdecegımızı arkadas hamıle, bosuna yorulmasın dıye önceden soyledık bız karı koca dıyet yapıyoruz,hiçbirsey hazırlamasın dıye.inş. yapmaz,kendıne de bana da ezıyet:KK1:

X