Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

İlk günden etkisi görülüyormuş gerçekten loxicim.
Ben de yapıp yapamadığımdan hala emin değilim bu kaburgamın kapalı olup olmadığından.
Nasıl anlamaya çalışıyorsun sen ?

[/B]

işte dedıgı sekılde yapmaya calısıyorum,kolları arkaya uzatıyorum bel oyuntusu kalmasına dıkkat edıyorum,birde gögüs dısarda olmayacakmıs.bılmıyorum valla kapanıyor mu kapanmıyor mu?
zamanla daha ıyı farkederız heralde vucudumuzu:44:

Öğreneceğiz öğreneceğiz.
Hem yanlış yapsak bu kadar acı olmazdı sanırım.

turk kahvem eslıgınde gecmısı okuyup geldım bu arada 17de ıkıncı ogunumude yedım

1tabak pırasa
1kase dereotlu
yesır mercımeklı
yogurt
1haslanmıs tavuk budu

kahvenın yanına
1kayısı 1hurma
1cevızden truff

yesılcay vs vs

bugunku menumu yazayım.
1. öğün:
3 yumurtalı loxi omleti
10 zeytın
1 kk peynır
azcık domates ve yesıllık
2 kuru erık 1 kuru kayısı
3 omega 3
1 cay brd cevız
2. öğün:1 kase mercımek corba
3 fırında kofte(dunden kalma)
1 tabak haslanmıs karnıbahar,üzeri yogurtlu ve zeytınyaglı

çok şiştim,patlıycamm

spor:40 dk pilates ancak bunun 20 dk aktıftır ancak.
40 dk kosu bandında yuruyus(ben kosu bandında az da yurusem cok terlıyorum,daha cok efor sarfedıyorum sankı dısardakı yuruyusten,sizde de öyle mı:44:hızım da fazla degıldı halbukı,5.2:26:

sıvı: 2 lt olmustur heralde.ayrıca 2 yesıl cay,1 cıleklı ahududulu çay,1 sekersız kahve,yatana kadar içer dururum artık gece uzun

ikinci öğünde yemek yok canım:26:salatanın ustune peynır ekleseydın bari8 olmadan bıseyler daha ye hadı,bak acıkacaksın sonra

ikinci öğünde yemek yok canım:26:salatanın ustune peynır ekleseydın bari8 olmadan bıseyler daha ye hadı,bak acıkacaksın sonra

Muhtemelen şişkinliğim var o yüzden canım hiç istemedi ama yiyeyim dedim yine de loxicim.
Tamam o zaman bir şeyler daha yiyeyim ne yesem ki peki :26:
Ayran veya süt mü içsem ?

Sizleri okuyup okuyup iç geçiriyorum "Ben de böyle kararlı azimli olabilecek miyim??" diye. Hala şu diyete adapte olamadım, kaçamaklarım o kadar çok ki... Bugünü sporla kapatsam yarından itibaren de beslenmeme uysam belki birşeyler başarabilirim... Azimli mesajlarınıza devam edin, büyük moral kaynağı oluyorsunuz bana.
Sayenizde bir kenara bıraktığım pilates olayına da tekrar başlayacağım inşallah.

Muhtemelen şişkinliğim var o yüzden canım hiç istemedi ama yiyeyim dedim yine de loxicim.
Tamam o zaman bir şeyler daha yiyeyim ne yesem ki peki :26:
Ayran veya süt mü içsem ?

bılmıyorum kı senın mutfakta ne var?
ayranı sütü 8 den sonra da ıcersın,bıseyler ye.

haa sana soyleyecem soyleyecem unutuyorum.bırı sormus doktorlar sıtesınde ben gece calısıyorum gunduz yatıyorum ,8 den sonra yememeyı yapamıyorum napcam dıye.
gecelerı gunduz gıbı,gunduzlerı de gece gıbı yapacaksınız,leptın hormonu uykuda salgılanıyor demış.
hanı sen bır ara gece cok gec yatıp sabah da gec kalkıyordun ya,8 degıl de daha gec bır saate cekılebılır o zaman son yemek,tabii kaçta yatacagını bılmen lazım yıne de

bunun sırrı ne bılıyormusun ,çok paylasımm,burdan uzak kalan hemen kılo alıyor,tecrübeyle sabittir

hergün yedıklerını yaz,canın yasak seyler ıstedıgınde de yaz,mutlaka bırı durduracaktır senı,arkadaslar o kadar tatlı ki çok yardımcı oluyorlarsen sadece sürekli burda ol,biz seni adapte ederiz diyete

Sen de buraya yaz sürekli bak yazdıkça motive oluyoruz.
Paylaştıkça birbirimize karşı sorumlu hissedip kaçamak yapmıyoruz.

Zorlamayayım hiç ben o zaman yeme konusunu.
Tıka basa tok hissederken midemi zorlamayayım.

Aaa keşke zamanında bilseydim.
4-5 'ten önce uyumuyordum.
Aç aç bekliyordum
Ama artık normale döndüm dersler olunca.
Sabah erken kalkıyorum gece de mümkün oldukça geç kalmamaya çalışıyorum.
Yine de çok teşekkür ederim seneye yazın uygularımm

hayatta ekmek makarna ve pirinç yemeden gün geçirmezdim.haftada en az iki kez pasta börek vs.yemeden duramazdım.ama zaman geçtikçe baktımki hiç bi kıyafeti taşıyamıyorum içine giremiyorum üstüme yakıştıramıyorum bi yere gitcem iki saat dolabın karşısında vakit geçiriyorum ve artık son dedim bu gidişe diyete başladım 1 haftada 2.2 kilo gitti su tabi bi kısmı ama bu bi başlangıç şimdi iyi düşün geçen zamanda az az erimekmi istersin yoksa hızlı hızlı kilo alıp aynalara küsmeyimi ben zamanla kilo vermeyi seçtim ve azmetmeye çalışıyorum hadi el ele verelim kaçamak yok kararlı olalım hadiii....

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, bugünü çok rezil geçirdim öylece kalsın. Pazartesi gününden itibaren güzel menülerimi ve sporumu paylaşırım umarım burada. Sadece okuyarak olmuyor galiba söylediğiniz gibi. :) Herkese iyi akşamlar, bugünü güzelce tamamlamak dileğiyle.

mehaba hanımlar bu gün biraz geç kaldım ama menülerimi bildireyim size:
kahvaltı:
2 yumurta ile tereyağında omlet içine baharat kaşar ve beyaz peynir kattım süper oldu
2 zeytin (zeytinleri suya koyuyorum tuzu gitmiyo çok tuzlu geliyo)
2 gün kurusu ve bir avuç ceviz
akşam yemeği:
1 kase tarhana
1.5 tabak kıymalı kapuska
lahana turp salatası
şimdide bitki çayı içiyorum ve bu saatten sonrada artık bişi yemiicem bol su ve gerek duyarsam ayran içicem kolay gelsin hepimize

2.öğün:1biber dolması-2 yaprak sarması(mercimek ve kıymayla yapılmış)
3.öğün:3biber dolması-6 yaprak sarması(mercimek ve kıymayla yapılmış)
1kase tarhana çorbası
ev yapımı turşu
1hurma

selam kizlar...bugün 8 ci günüm karatay diyetinde...ve 2 kilo net vermisim..ve vucudum cok sekillendi..:)) mutluyum..dünki mutsuzlugum gitti...cünki dünki dogum günü partisinde hamur isleri börekler pastalar vardi ben hic birini yemedim cünki hic canim istemedi...

unlu mamuller vuccutta bagimlilik yapiyor...bir dilim yemeniz bile o bagimliligi tetikliyor ve bir dahaki sefere doyamiyorsunuz yada tatli kirizleriniz geliyor...püf nokta undan pilavdan ve sekerden uzak durmak!

halen hayretler icindeyim nasil yani ya diye!! cünki ekmegin ve unlu mamullerin vucuuta bagimlilik yapitigi hic ama hic aklima gelmezdi..deselerdi inanmazdim bile! simdi yasayinca anliyorum! ALLAHA COK sükür bunu ögrendim ve gercekten mutluyum..herkesede tavsiye ediyorum ekmek ve unlu mamullerden uzak durmayi...ekmek makarna pilav gibi seylerden uzak durdugum icin kacamak istegide hic olmadi bende..

1 ay kadar devam edicegim bu olaya...sonrasinda eski yeme seklime dönücem ama bir farkla! ekmek yemiycem yine!! normale dönsem bile ekmek yemeyi düsünmüyorum kizlar...adeta korkar oldum ekmekten..yedikten sonraki kayiplarimi bildigim icin basima gelecekleri tatli kirizlerini doyamamayi kronik yorgunlugumu bildigim icin INSALLAH normale dönsem bile ekmek yemeyi düsünmüyorum.. anladimki unlu mamullerin getirisinden cok götürüsü var! ve kacamaklarin sebebide 1 dilimden birsey olmaz diyerek yenen ekmekler unlu gidalardir..yada pilavlardir..
herkesle bu tecrübemi paylasmak istedim...iyki varsiniz yazilarinzi okuyup bende sizlerden yeni seyler ögreniyorum..ve herkesi öpüyorum:))

Hayatımda yumurtayı ekmeksiz yediğimi hatırlamıyorum ta ki bu zamana kadar... makarna manyağıydım ben +2 tabak yerdim yani... insanında yedikçe yiyesi geliyor... ve yedikçe kilo alıyorsun alıyorsun bir bakmışsın bir dünya olmuşsun.. Ama bir seçim yapılmak zorunda ya sağlıklı bir hayat güzel bir vücut ya da onlar.... Seçimimi yaptım çok şükür karar verdim bu sefer hiç olmadığım kadar kararlıyım.. eğer aç kalsaydım yine bu kararlılık olurmuydu bilmiyorum... bu diyetin en güzel yanı aç kalmadan sağlıklı bir şekilde fazlalıklardan kurtulmak... Arkadaşlar çok güzel hareketlerdeki şahin hıyarcı baba da buna benzer bir yöntemle 1 2 ayda 8 kilo vermiş... Sadece biraz sabır yeni başlayanlar ben de dahil sabretmek tutmak lazım... Bunları niye mi yazıyorum bugün biraz kaçırdım da mantı yedim 1 porsiyon yanında sarma o da kıymalıydı Allahtan acaba yırtar mıyım? şuan karnım şiş çok yediğim için rahatsız oldum...

tebrikler canım boyunu yaşını kilonu da yazar mısın canım

haklısın canım aslında her bünye de farklı etki yapabilir... bu tür bitksel ürünleri de danışıp almak lazım...

i
şte şimdilik günlük an az 30 dk normal tempoda yürüyorum... şimdilik spora ayıracak vaktim de inşallah ocak 20den sonra yürüyüşe başlayacam öncelikle sonra da diğer egzersizlere.... belki pilates e de başlarım :) hiç inanasım gelmedi ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…