Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Canım aynen öyle olmuş , artık o yeme düzenini vücut normal yeme alışkanlığı olarak görüyor.Sizin bu duruma "platoya vurmak" deniyor.Şimdi rakamları sallayarak yazıcam ; 80 kiloluk bi insan Karatay ya da başka bir diyet ile beslenmeye başlayınca kilo vermeye başlıyor.Kilo normalleşmeye başladığında kilo verme duruyo çünkü o kişi artık 80 kilo değil 65 kilo ve normal ya da normale yakın bir kiloda.Bu aşamada eskiden çalışan yöntem artık işe yaramıyo yani platoya vuruyosun.Bu durumdan çıkmaya da "platoyu kırmak" deniyor.Çıkmak için yeme düzenini ya da spor düzenini radikal bi şekilde değitirmek gerekiyor.Artık 65 kiloluk bir insanın 60 kiloya düşme çabası olacak bu.Eşim aynı şeyleri yaşadı.Yakinen şahidiyim bu durumun.
Ayrıca bi yazı yazdım bugün.Onu da yollucam , belki ipucu verebilir.

Selam kizlar

Hastaneden geldlm,yemek yedim,sonra aksam yemegini yaptim,kizimi kurstan aldim ,simdi biraz oturdum

Bu doktor farkli bi teshiste bulundu,pitriazis rosea,ona gore ilaclar verdi,1 hafta onlari kullanip gidecegim,hemen bir igne oldum kortizonlu,krem verdi o da kortizonlu,bir de hap var,sonuclara gore belki bu da biyopsi yapacakmis ama ilk etapta olmaz dedi

Biraz gecmise bakayim

geçmiş olsun canım ...

sağol canım..
aman yüksek tansiyon olmasın canım..:26::26:
evet hapı bıraktığın için olabilir bence de.
kızım şu tümör lafını ağzına alıp durma

Sersumcum yokluyorum kendimi.Midem bulanıyo mu-çift görüyo muyum-görmemde bi bozukluk var mı diye ama evhamlı bi insan diilim , sadece yokluyorum ki öyle bir durum olursa (Allah korusun) müdahele edebilelim.Tedbir amaçlı yani , bak başımın arkası yoyo gibi şuanda.Sanki içinde bi çocuk zıplıyo , te'Allaaammm...:44::44::44:

bende eskiden olmazdı şimdilerde adet olmazdan bi iki günce dediğin baş ağrısını yaşıyorum ama öle böle değil ......adetin yakınmı belki ondandır

Ficansım geçmiş olsun canım benim.İlk defa duydum , baktım hemen "Gül Hastası" olmuşsun sen gülüm
Zaten bakmışsındır belki ama link yolluyorum bak bakalım belirtiler tutuyo mu?
http://www.hastane.com.tr/gul-hastaligi-nedir-sorusu.html

1.öğün : 10 :30
1 bardak adaçayı
domates
biber
salatalık
8 zeytin
çökelek
1 bardak ceviz+fındık+kara üzüm

2.öğün : 18 :00
1 tabak yeşil mercimek
yoğurt
az pestil+ badem

su: 3.5 lt
yürüyüş : 20 dk

tekrar geçmiş olsun canım..ilaçlar iyi gelir inşallah

kiloyu korumak mesele değil aslında,sanırım birdynin dediği gibi belli bi süreden sonra vücut alışınca kg verme duruyo

çok doğru şeyler yazmışsın canım..yazıyı paylaşırsan çok sevinirim birdycim

leylakım ozelıne bı bakarmısın bebısım

cevap yazdım bebişim

Çok Sağol birdym ,detaylı olarak bakmadım, sadece bir gözattım, link için teşekkürler, hemen bakıyorum
tekrar geçmiş olsun canım..ilaçlar iyi gelir inşallah

Sağol sersumum inşallah

bende eskiden olmazdı şimdilerde adet olmazdan bi iki günce dediğin baş ağrısını yaşıyorum ama öle böle değil ......adetin yakınmı belki ondandır
Benim adet öncesi 2 gün önceden başlayıp adet sonrası 2 gün daha devam eden başağrılarım var.Ama adet yeni bitti.Doğum kontrol hapını almadım rahatsızlığım nedeniyle.Sanırım onun yokluğu yapıyo bu ağrıyı.Sigara gibi bağımlılık yapmış bu da galiba

sabah

ceviz
2 kaysı kurusu
2 hurma

öğle

tarhana
patates köfte(2-3 patates dilim)
2 kaşık bulgur pilavı

akşam

mercimek çorbası
ıspanaklı tavuk göğsü
arnavut ciğer
yoğurt
2 kaşık bulgur pilavı
şalgam suyu

tekrar geçmiş olsun canım,ilaçlar iyi gelir umarım

afiyet olsun canım

Afiyet&sağlık olsun canım

bazen yiyiyorum yazmayı unutuyorumbazen de canım istemiyo yemiyorum reyhancım..mesela bugün yemedim

afiyet olsun datlum
afiyet olsun canım

2.öğünüm
kuru fasülye
2 kaşık erişte
brokoli
ve 3 kaşık aşure
3 kaşık yemişsin masallah iradene

doymadan kalkama canım sonra saldırama ihtimalin arıyor

metabolizma düzene alışıyor.ne zaman yemek gelece biliyor,tembel tembel yatıyor yemek gelene kadar.şaşırtmak gerek arada bir.yine karatayla 4-5 saatte bir yemek yiyip 3 öğüne çıkarmayı dene.hergün degil hafta da bir kaç gün .3 öğün beslenerek te kilo verilebiliyor canım.diyetisyenlerde diyor metabolizmanızı şasırtın diye.hergün her öğünde aynı şeyleri yemeyin diyorlar

ne güzel anlattın birdy teşekkürler

ohh afiyet olsun.akşam menünde gözüm kaldı ciğer yemeyeli çok zaman oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…