Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sevgili burçdaşım sersum
ben protein gününde sadece süt ve yoğurt light
yesem ne olur olur mu
en sevdiğim yiyecekler bunlar

canım ben et ve köfte yediğim halde dayanamadım..çok acıktım bugün..

özlemkartala söylediğim gibi bence sen de kilo verişin durunca arada 2 gün yaparsın protein atağını..ama etsiz dayanamazsın ve kendini çok zorlamış olursun bence..

etle,tavuk ve balıkla da aran iyi değil mi canım..inşallah yumurta gibi alerjin yoktur onlara da..

kısacası karatay gibisi yok.insan hiç aç kalmıyor..

1.öğün : 10 :30
1 bardak ceviz+fındık+kara üzüm
domates
biber
salatalık
dereotu
maydanoz ( vazgeçilmezim oldu)
8 zeytin
2 kk yumurta
bol lor peyniri
adaçayı

2.öğün : 18 :00
1.5 tabak bulgur pilavı ( fazla oldu ama tereyağlı yapınca dayanamadım işte)
tavuk
yoğurt
biber
domates
badem

su: 3 lt
yürüyüş : 10 dk

Kilom : 58 .6

Öğlen ( 12 : 30 ) bir avuç kuruyemis,süt
Aksam ( 18 : 30 ) buftek,salata, tazefasulye , 2 marincap 500 mg

Karatay bilimsel bir yaşam biçimi de
benim etle de pek aram yok
bakalım yapmaya çalışırım
benim aram çikolata tatlı bunlarla iyi
olmaz olasıcalar
bakalım mens dönemi bitsin ben de kilo bildirimi yapmaya başlayacağım
hem de menü yazmaya

bugünüm daha önce de belirttiğim gibi kötü geçti..yemek açısından..

yarın normal karatayıma dönücem..bisüre de protein yapmıycam..regl olduğum için sanırım daha da halsiz kaldım..ve yemekten sonra uyuyakalmışım.

uyandım bi tatlı krizi tuttu..dayanamadımm.. 1 tane bayramdan kalan antepli çikolatadan yedim..sonra zor tuttum kendimi..
tutmasam 6-7 tane yerdim...

yanii öğrenmiş oldum kiii regl olunca protein atağı yapılmıycekkk okaaa
1 musibet 1000 nasihattan iyiymiş diyorummm:26::26:

Ben gideyim işler güçler
var bu akşam
gülmeyi çok seviyorum
gülmek kilo verdirse keşke
gidip diziye güleyim
bol bol leptinler
uyumazsam gelirim
sizi seviyorum

ahhh sorma canım..ben de çikolata manyağıyımm
bugün sen nutelle kavanozuna daldım demiştin yaa..ben tatlı krizimde nutella mı yesem dedim ama sonra vazgeçtim..1 kaşık alsam gerisi gelecek çünkü biliyorum..

etle de aran yoksa işin çok zor..bence şimdilik boşver
..ama protein yaptığında mutlaka zorla kendini et,tavuk veya balık ye..ton balığı da olur..

bence nutella da bağımlılık yapıcı bir madde var
başka çikolata değil ama onun tadı
beni çıldırtıyor

sabah olsa da kahvaltı etsem diye düşünüyorum sürekli sersumum.o dereceyim yani bende

evet datlum yaaa.....ben de sizinleyken çok daha mutluydum..
şimdi sabahın köründe kalkıyom 4-5 gibi anca gelebiliyom aranıza..

hiç iyi olmuyo böyle

benim de canım nasıl süt dilimi çekiyo ya...o kadar acıktım ki gözüm döndü resmen..allahım sabah olsuuuunnn

Ben gideyim işler güçler
var bu akşam
gülmeyi çok seviyorum
gülmek kilo verdirse keşke
gidip diziye güleyim
bol bol leptinler
uyumazsam gelirim
sizi seviyorum

zevkle izlediğim tek dizi.bayılıyorum işler güçlere

Canlarım selam , nasılsınız , hepinizin keyfi yerindedir inşallah.
Kızlar , bugün gittim hormon raporlarını aldım.Referansları çok karışıktı aklım yetmedi anlamaya.Neyse gittim doktora.Adam baktı ve bana ilk cümlesi "senin hormonların bitmiş" oldu."Neeeeyyyy" dedim ben tabi.Hormonlar çok düşük , menapoza giricen böyle giderse dedi.Fakat adam çok kaba , çok terbiyesiz bi adamdı.Yani adamın tavrına o kadar sinirlendim ki sinirimden durumuma odaklanamadım.Neticede bi ilaç vericem , içicen sonra bi daha bi daha , 3 ay sonra bakıcaz bakalım hormonlar yükselmiş mi dedi.Neyse benim sinirim o kadar zıpladı ki adamın üslubuna , kaptım raporları - reçeteyi , çıktım gittim.Eve gelince önce bi hızla web-sitesinden adamı hastanesine şikayet ettim.Sonra eşim bize yakın bir devlet hastanesinden yarın için randevu aldı (menapoz kliniği varmış) , bakalım orada ne diyecekler.Yalnız ben anladığım kadarıyla bu yola girmişim gerçekten de.Yaşım 40 , tipim çocuk gibi ama menapoz teyze olmak üzereyim :)
Şimdi , inşallah aranızda yoktur ama , şu belirtilere istinaden doktora gittim ; kaynakça açısından bulunsun forumda ;
4-5 gün önce apartmandan bi arkadaşımızın annesi uğradı.Kadıncağıza rahim kanseri teşhisi koymuşlar."Ne oldu da işkillendin" dedim.Dedi ki "kanamam oldu".Neyse kadıncağız gitti.Bi saat geçmedi , tuvalete gittim.Bi baktım hafif bi lekelenme olmuş.Üzerinde durmadım.Bu arada , yıllardır doğum kontrol hapı alıyorum.Daha 5-6 tane hapım var içilecek , yani regl dönemi kesinlikle diil.Ben üzerinde durmadım ama bu lekelenme olayı devam etti.3-4 gün geçti , hala devam.Bu arada ben de netten araştırdım.Bu tip kanamalar için rahim kanseri-kist şu-bu gibi sebepler söyleniyor.Tamam dedim , başıma bi iş geldi.Derhal doktora gidiyorum.Sonuçta ultrasoundla baktı , rahim ve yumurtalık temiz dedi (inşallah öyledir gerçekten) ve bu testleri istedi.
Şuan 5 ya da 6. gün , lekelenme hala devam ediyor.Ve bi yandan da aksatmadan haplarımı içiyorum.Buna rağmen kesilmedi.Akşam eve gelince düşündüm.Yazın regllerim çok çok hafif geçmişti.Ben de sıcaklara bağlamıştım.Geçen ay da kanama çok normal olunca "hah kesin sıcaklardandı" dedim.Demek ki bu yüzdenmiş.Çok detaylı yazdım , kusura bakmayın ama insan menapoz beklentisi içinde olmayınca belirtileri yorumlayamıyor.Dediğim gibi , inşallah kimsede yoktur ama bu tip şeyler yaşıyorsanız uyarı olsun diye anlattım uzun uzun.
Bakalım yarın neler olacak...
Şimdi menü mesajımı yazıp sizleri okucam.

maydanoz bağımlılık yapsın canım harika bişeyy..
bence nutella da bağımlılık yapıcı bir madde var
başka çikolata değil ama onun tadı
beni çıldırtıyor
bence de var..

evet canım ben de açım yaaa..kendim ettim kendim bulldumm.sizi de kendime uydurdummm
evet hiç iyi olmadı
süt içelim barii bacım süt içelim hepberaber..

Son düzenleme:

bugün 3 bardak içtim bacım,süt görmek istemiyorum dahaama bu kaaa açlığa rağmen tartıda fark görmezsem camdan atarım tartıya heeee

geçmiş olsun canım..doktorlar bazen karşılarında insan değil de robot var zannediyorlar..empati sıfırr.
.iyi yapmışsın menapoz kliniğine gitmeye karar vererek..
Allah korusun beterin beteri var..menapoz belirtileri olsa da herşeyin bir tedavisi var canım üzülme..Allah dermansız dert vermesin canımm

Son düzenleme:
Kızlar , hazırsanız başlıyorum :)
Çok şükür sabah erken uyandım.Dedim bi yumurta haşliiim , amanın tüp bitmiş.Akşam yanan tüp sabah nasıl bitmiş anlayamdım.Gece inlerle-cinler yemek mi pişirdi naaptıysa artık...Neyse , omlete çevirdim proceyi.Buna göre ;
Kahvaltı 9.00
* 1 yumurta+maydanoz ve bol peynirli omlet
* Minik bi parça ken tohumu ekmeği
* 2 çay kaşığı fıstık ezmesi

Öğlen 14.00
* 1/2 kase nohutlu+köfteli+yoğurtlu çorba
* 1 koca tabak bol yoğurtlu z.yağlı kabak yemeği
* 8-10 tane tuzsuz fıstık
* Dünden kalan yarım kafam büyüklüğündeki armut ( anlarım ben armutun iyisinden :)

Akşamüzeri 17.00 de doktordan geldik.Amanın hem açım hem de sinirli , tutmayın beni :)
Geçtim fıstık kasesinin başına , herhalde 15-20-25-30 tane falan yemişimdir.Kocam aldı önümden.Bi parça çikolata verdi.Anında yuttum ve " daha çok istiyorum uleynnn" dedim ; "olmaz" deyip kemireyim diye keçiboynuzu verdi.Hızlıca onu da kemirdim sonra kendime geldim ve kahveye yöneldim.
Sayısız kahve içtikten sonra akşam oldu :
20.00
* 1 tabak kuru fasulye (tam sevdiğim gibi yapmışım : Bol salçalı+bol yağlı+bol acılı)
* 2 kaşık mantarlı bulgur pilavı
* 2 parça fırında palamut
* Sınırsız salata ve turşu
* 2 parça bitter çikolata

ve çok şükür bugün de doydum.
Zpor : 30 dakka Jillian + 1 mile Leslie (2 yapıcaktım da çok yorulmuşum yapamadım)
Heee bi de sabah kalkınca 1 adet Omega3.
İşte böyle , yarına Allah kerim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…