Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Tatlım kahvaltı biter bitmez alıyorum ve de hiç açlık çekmiyorum beynini yanlış yönlendirme olurmu şekercik..

Regl Donemi
hocam merhaba size bi sorum olacaktı..vaktinizi aldıgım için bağışlayın lutfen. biz kadınlar kulubu.com da sizin diyetinizi başarıyla uyguluyoruz ve inanılmaz olumlu değişiklikler oldu hayatımızda,orneğin uyku,selulit,cilt,saç konusundaki çok olumlu gelişmeler oldu herbirimizde..mesela ben uyku hapıyla bile uyuyamazken şimdi cok guzel uyuyorum ve her sabah erkenden saat calmadan uyanıyorum:)) ve daha birsuru sey. hocam benim size sorum şu: regl doneminde kilomuzda artış oluyor,bu normalmidir sizce? birde arasıra 3-4 haftayı bulan duraklama donemlerimiz oluyor kilo vermede. son olarak sigara içmek insulin direncimizi kırmayı engellermi hocam? cevabınız için şimdiden cok tesekkurler...
Cevap Prof. Dr. M canan EFENDİGİL KARATAY VRSVRS
tarafindan 06/05/2012 tarihinde cevaplanmıştır
Sigara sıfır olacak. Tabii ki engeller. Hormonal nedenlerle su topluyordur vücudunuz. Tuzu ve biberi azaltın. Unu şekeri bırakın. Bunlar su tutulmasının nedenidir. Canan

Canımmm nerelerdeydin hoşgeldin..
Bugün alışverişe gittik ve kızıma bişeyler aldık sona da yemek faslı annemler geldi İzmirden a bakmak için
seni özlemiştik kaçma biyere sende ne vra ne yok
Hoş bulduk canım, sizleri özlemişim.Aslında sizi geriden takip ediyordum, fakat yazmaya cesaret edemedim.Bu arada Ramazan , bayram derken o altına düşemiyorum diye problem yaptığım84 kilonun3,5 kg üstüne çıktım.Günlük 1-2 dilim ekmek yemeye başlamıştım, hızla kilo aldığımı farkettim. Daha sonra alkali diyetle ilgilenmeye başladım, önce başkasını günlüğünde daha sonra da kardeşim ölmeden önce açtığım ve sonra bıraktığım günlüğüme döndüm.Fakat bir türlü disipline olamıyordum.Geçen hafta 2 gün protein atagı yaptım,1,3kg verdim.akabindede bu güne kadar 600gr daha gitti.BUğün ayran detoksuna başladım.Her hafta 2 gün bu tür diyet diğer günlerde Karatay-alkali karışımı besleneceğim.En azından 1 ay bu şekilde devam edeceğim.Gözün aydın hasret giderirsiniz.Senin kilonu koruduğunu takip ediyordum zaten.
.
QUOTE=leylak84;27252278]Gelirim canim bundan sonra...
Sagol sevgicim,evet yogurtla super oldu[/QUOTE]
Afiyet olsun canım.

Kusura bakma görmedim, sizleri takip ediyordum.Geçmiş olsun Allah şifanı versin,kiloyu kafana takma.En önemli şey sağlıklı olmak.Ben de sizin gibi karma yapıyorum.Görüşürüz

merhaba kızlar..nasılsınız özledim sizi yine ama sık gelemiyorum bu aralar...
bugünden itibaren yeni başlamış gibi menü bildireceğim...2 aydır kilomu kontrol edemedim o yüzden çizelgem şu ana tam uygun değil...işin doğrusu tartılmadım...cuma tartılacağım,çizelgeme ulaşana kadar listeye girmeyeyim diyorum..hem benim bünye hızlı aldığını hızlı veriyo ya gerçek kilom değil bu şişler zaten..aah aah 77 iken bu durumlara düştüm 2 aydır kendime ne kkaa kızsam az ama önüme bakmam lazım...siz de bişeyler deyin de kendime gelem kızlaaarr

tünaydın kızlar
bugün felaket bi mide bulantısı ve halsizlikle uyandım.allahtan temizliğimi dün yapmıştım,yoksa içim rahat etmezdi

papadiya ve ficans sizlere de kolay gelsin temizlikte

papadiya ve sersum gibi bende protein ağırlıklı beslenecektim 2-3 gün ama bugün yapamadım malesef,yarın yapıciim inşallah

bu arada kahvaltımı yazayım
08.30 da yaptım
2 yumurtalı peynirli omlet,2 yeşil biber,6 ceviz,5 zeytin,1 bardak süt,1 kuru kayısı
kahve ve ıhlamur içtim üstüne,su da içiyorum,tuvalete koşuyorum habire böyle

hasta arkadaşlar var galiba geçmiş olsun arkadaşlar

geçmiş olsun canım..niye ki bişey mi dokundu acaba..önce sağlık.. ev batar temizlenir..
birkaç gün protein ağırlıklı beslenmeyi iyi düşünmüşsünüz,özellikle perşembeleri iyi olur tartıdan önce yani,ben de deneyeceğim bu hafta

Geçmiş olsun canım

sağol canımm
neden oldu bilmiyorum ki:44::44:
evet protein ağırlıklı beslenmek kesinlikle kilo verdiriyo...sen de dene mutlaka

Gecmis olsun.Dün ki temizliğin yorgunluğudur.Gecer İnsallah.

Öğle (12:30 ) : 3 yumurtadan yapılmış kavurmalı yumurta, 1 kase keten tohumlu yoğurdu.

Teşekkür
Değerli Hocam Sağlıklı Günler, 21 yaşında hareketsiz yaşam ve yanlış diyetler sebebiyle 85 kiloyu gördüm.Kitabınızı aldığım gün hayatım için bir milad oldu.2 senedir devam eden ağır depresyonum 2 hafta içinde geçti.Evet sadece 2 hafta.Deli gibi uyurken her sabah 7'de dinç ve uykumu almış bir şekilde yataktan fırlıyorum.Diyetinize harfiyen uyuyorum nefret etmeme rağmen yumurta sarısı ve muzu sabah kahvaltılarımda dönüşümlü olarak tüketiyorum.4 haftada 7 kilo kaybım oldu.Diyetinize harfiyen uyduğum için kas kaybı olduğuna inanmıyorum ama yine de size sormak istedim.Hocam hızlı ve sağlıksız bir kayıp mı?İlaç sektörünün aldatıcı olduğuna her zaman inanan biri olarak tüm medyayı karşınıza almak pahasına doğrularınızdan ve iş ahlakınızdan ödün vermeyip bizi uyarmanız paha biçilemez.ayrıca kadınlar kulübünde karatay diyeti deneyimlerimiz adı altında başarılı devam ettirdiğimiz bir topiğimiz var.Tüm arkadaşlarım adına tekrar teşekkür ederim ve sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.
Cevap : Prof. Dr. M canan EFENDİGİL KARATAY VRSVRSVRS (Bu uzmana soru sor)
tarafindan 07/01/2012 tarihinde cevaplanmıştır
İyi hissettiğiniye çok sevindim. Kas kaybı kolay kolay olmaz. Protein aldığınız ve hareket ettiğiniz, yol yürüdüğünüz için korkmayın. Başlangıçta hızlı gibi görünse de, bir kaç kilo, sağlıklı beslendiğiniz için vücutta selerden beri birikmiş suların gitmesi oluyor. Aynı şekilde devam etmelisiniz. Dinç hissettiğinize görei iyi yollardasınız. Kadınlar kulübüne sevgiler. Yaşadıklarını kullanabilirmiyim, ileri de., izin verirseniz. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

canan hanım mrb örnek mönünüzü 2 haftadır uyguluyorum. hemen hemen hiç kaçamak yapmadım. 2 hafta önce 63,1 kg dım şimdi 63.3 gr oldum. umutsuzluğa düştüm. bir de 2 haftada 4 kez tuvalete çıkabildim. kabızlık problemimi nasıl çözebilirim. sabahları kuru kayısı ve kuru incir yememe rağmen böyle. şimdiden teşekkür ederim bu arada hergun 30 dk yuruyorum 2,5 lt su içiyorum. ama sonuç yok.

Prof. Dr. M canan EFENDİGİL KARATAY VRSVRSVRS (Bu uzmana soru sor)
tarafindan 21/01/2012 tarihinde cevaplanmıştır
İki hafta çok erken acele etmeyin. Hormonal nedenlerle kilo artmış gibi görünüyor... Doğadan Form Çayı içmelisiniz akşamalrı 2 adet. Sabah 2 adet. Kayısı ve kuru incir kilo ardırır unutmayın.. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Teşekkürler elif. Küçük oğlum, ben, en son da büyük oğlum hastalandık. Çok şükür ki uzun sürmüyorur.

Burada olman bile yeni bir başlangıç yaptığının, toparlanacağının belirtisi. Tebrik ederim. Ben de Ramazan ortasında 77 kiloydum. Sonra bayram, tatil vs. Oldum 82,6 kg. Hemen buraya döndüm. Arkadaşlar kucakladı beni sağolsunlar. 21 eylülden beri burdayım ve 77 kiloyu gördüm tekrar çok şükür. Sen de toparlanmaya karar verdin ya... Buraya döndün ya... Bundan sonrası sabır ve zaman meselesi. Devam!

Geçmiş olsun canım Umarım daha iyisindir.

Sabah biraz tuhaf oldu: Sucuklu yumurta ve yumurta salatası (yumurta, maydonoz, roka) yedim.

Papadiya kayınvalidenler gelmiyormuş. Gözün aydın. Eşeğini kaybedip de buldun kızzz

Sersum, bugün başladın sanırım çalışmaya... İyileştiğine sevineyim mi, burda olmamana üzüleyim mi, bilemedim...

Amiboid, yeni evinde huzurla, güle güle otur inşallah canım.

Sabah pilatesimi yaptım. Şimdi de yürüyüşe gideyim bari.

Sana da gecmis olsun Oya.İyisinizdir İnsallah.

Bugün eşim tlf etti. Kredi kartını ortak kullanıyoruz. Ekstrede, 7 ekimde bir büfeden 100 tllik alışveriş gözüküyor. Bir yanlışlık mı var? Büfeden 100 tl lik ne aldın ki dedi. Ben de ta 7 ekimi hatırlayamadım tabii. Sonra aklıma önceki gün konuşmalarımız geldi. Sersum demişti ya, günlük gibi burası diye... Açtım baktım 7 ekimde ne yazmışım diye... Evde balık yediğimizi yazmışım. Sonra hatırladım, hem yemeye hem dolaba koymaya çokça balık almıştım. Balıkçının kredi kartı posunda büfe diye yazıyordu. Böylece olayı çözdük. Topiğimizin alternatif faydaları:))))

Ben her sabah 2 greyfurt sıkıp içiyorum aslında hoca bunu istemiyor
ama yağ yakımı için faydalı diye içiyorum
siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…