Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

McebiVRSVRSVRS (Bu üyeye mesaj gönder)

5 üzerinden ortalama puanı 0.0 , kişi sayısı 0
Karatay Diyeti Ve Sigara
Hocam ben size sigaranın insülin düzeyleriyle bir ilgisi var mı onu sormak istiyordum. Sigara kan şekeri üstünde nasıl bir etki oluşturuyor? Sigara içmek Karatay diyetinin neresinde yer alır,? Şimdiden teşekkürler.

Prof. Dr. M canan EFENDİGİL KARATAY VRSVRSVRS (Bu uzmana soru sor)
tarafindan 27/04/2012 tarihinde cevaplanmıştır
Sigara en tehlikeli zehirdir. Sigara kanununu çıkaranlardanım? Karatay Diyeti bir yaşam biçimi bir hayat felsefesidir!!! Prpf. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Sigara içtiğimiz zaman egzersiz kapasitemiz azalır
bu yüzden verimli egzersiz de yapamayız
ölüm çubuğu diyor hoca sigaraya

tünaydın kızlar:KK3:
bugün felaket bi mide bulantısı ve halsizlikle uyandım.allahtan temizliğimi dün yapmıştım,yoksa içim rahat etmezdi
:KK1::KK1:
papadiya ve ficans sizlere de kolay gelsin temizlikte:KK16::KK16:

papadiya ve sersum gibi bende protein ağırlıklı beslenecektim 2-3 gün ama bugün yapamadım malesef,yarın yapıciim inşallah
:KK23::KK23:
gecmısolsun canım kendını ıyı hıssette nasılsa yaparsın:KK16::KK16::KK16::KK16:

Sabah biraz tuhaf oldu: Sucuklu yumurta ve yumurta salatası (yumurta, maydonoz, roka) yedim.

Papadiya kayınvalidenler gelmiyormuş. Gözün aydın. Eşeğini kaybedip de buldun kızzz:KK9::KK9:

Sersum, bugün başladın sanırım çalışmaya... İyileştiğine sevineyim mi, burda olmamana üzüleyim mi, bilemedim...

Amiboid, yeni evinde huzurla, güle güle otur inşallah canım.

Sabah pilatesimi yaptım. Şimdi de yürüyüşe gideyim bari.
he oyam valla aynen oyle oldu:KK1::KK1::KK1:

Bugün eşim tlf etti. Kredi kartını ortak kullanıyoruz. Ekstrede, 7 ekimde bir büfeden 100 tllik alışveriş gözüküyor. Bir yanlışlık mı var? Büfeden 100 tl lik ne aldın ki dedi. Ben de ta 7 ekimi hatırlayamadım tabii. Sonra aklıma önceki gün konuşmalarımız geldi. Sersum demişti ya, günlük gibi burası diye... Açtım baktım 7 ekimde ne yazmışım diye... Evde balık yediğimizi yazmışım. Sonra hatırladım, hem yemeye hem dolaba koymaya çokça balık almıştım. Balıkçının kredi kartı posunda büfe diye yazıyordu. Böylece olayı çözdük. Topiğimizin alternatif faydaları:))))
:KK9::KK9::KK9::KK9:

ıyıymıs valla hersey kayıt altında

Teşekkürler elif. Küçük oğlum, ben, en son da büyük oğlum hastalandık. Çok şükür ki uzun sürmüyorur.

Burada olman bile yeni bir başlangıç yaptığının, toparlanacağının belirtisi. Tebrik ederim. Ben de Ramazan ortasında 77 kiloydum. Sonra bayram, tatil vs. Oldum 82,6 kg. Hemen buraya döndüm. Arkadaşlar kucakladı beni sağolsunlar. 21 eylülden beri burdayım ve 77 kiloyu gördüm tekrar çok şükür. Sen de toparlanmaya karar verdin ya... Buraya döndün ya... Bundan sonrası sabır ve zaman meselesi. Devam!

Geçmiş olsun canım:KK43: Umarım daha iyisindir.
sağol oyacım..ben de önce 77 yi bi göreyim..gerisi gelecek inşallah..dediğin gibi sabır ve zaman..
sen İstanbuldasın dimi canım..benim memleket:KK52:

sağol canımm
:KK16::KK16:neden oldu bilmiyorum ki:44::44:
evet protein ağırlıklı beslenmek kesinlikle kilo verdiriyo...sen de dene mutlaka:KK34::KK34::KK34:

dünkü temizlikten olmuştur,çamaşır suyuyla fazla uğraştıysan..bana olur mesela çamaşır suyu dokunur biraz...evet canım ilk haftalar çarşamba perşembe proteine yükleneyim de accık veriyim moral olsun...

Geçmiş olsun canım:KK43: Umarım daha iyisindir.
sağol canım şimdi daha iyiyim:KK16::KK16:

Papadiya kayınvalidenler gelmiyormuş. Gözün aydın. Eşeğini kaybedip de buldun kızzz:KK9::KK9:
Sabah pilatesimi yaptım. Şimdi de yürüyüşe gideyim bari.

:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar:

Bugün eşim tlf etti. Kredi kartını ortak kullanıyoruz. Ekstrede, 7 ekimde bir büfeden 100 tllik alışveriş gözüküyor. Bir yanlışlık mı var? Büfeden 100 tl lik ne aldın ki dedi. Ben de ta 7 ekimi hatırlayamadım tabii. Sonra aklıma önceki gün konuşmalarımız geldi. Sersum demişti ya, günlük gibi burası diye... Açtım baktım 7 ekimde ne yazmışım diye... Evde balık yediğimizi yazmışım. Sonra hatırladım, hem yemeye hem dolaba koymaya çokça balık almıştım. Balıkçının kredi kartı posunda büfe diye yazıyordu. Böylece olayı çözdük. Topiğimizin alternatif faydaları:))))

süper:KK52::KK52::KK52:

Ben her sabah 2 greyfurt sıkıp içiyorum aslında hoca bunu istemiyor
ama yağ yakımı için faydalı diye içiyorum
siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

geçen yıl da greyfurtla ilgili soru sormuştu arkadaşlar.yanlış hatırlamıyorsam canan hoca suyunu sıkmak yerine, greyfurtun kendisini yememizi önermişti..bence de 2 tane greyfurt çok,yarım yada en fazla 1 tanesi bence iyi
gecmısolsun canım kendını ıyı hıssette nasılsa yaparsın:KK16::KK16::KK16::KK16:

sağol canımm:KK19::KK19:

45 dk tempolu

90 dk temposuz yurudum:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

iyi yürümüşsün canım,benim yürüyüş de kaldı bugün:26::26:

dünkü temizlikten olmuştur,çamaşır suyuyla fazla uğraştıysan..bana olur mesela çamaşır suyu dokunur biraz...evet canım ilk haftalar çarşamba perşembe proteine yükleneyim de accık veriyim moral olsun...

çamaşır suyu beni de hasta eder,çok da fazla kullanırım kendisini:KK53::KK53:temizliği çağrıştıran tek şey çamaşır suyu kokusu:KK9::KK9:
sen de yarın başla 3 gün yap proteini canımcım,cumaya farkı görürsün hem:KK34::KK34:

kahvaltı yapamadım bugün,sadece 2 mandalina ve 1 küçük muz yedim.bir de omega 3.
ne zamandır ihmal ediyodum omega 3 ü,bundan sonra unutmuycam almayı da içmeyi de
:KK1::KK1:

sağol canım şimdi daha iyiyim:KK16::KK16:

süper:KK52::KK52::KK52:

geçen yıl da greyfurtla ilgili soru sormuştu arkadaşlar.yanlış hatırlamıyorsam canan hoca suyunu sıkmak yerine, greyfurtun kendisini yememizi önermişti..bence de 2 tane greyfurt çok,yarım yada en fazla 1 tanesi bence iyi

sağol canımm:KK19::KK19:

iyi yürümüşsün canım,benim yürüyüş de kaldı bugün:26::26:

çamaşır suyu beni de hasta eder,çok da fazla kullanırım kendisini:KK53::KK53:temizliği çağrıştıran tek şey çamaşır suyu kokusu:KK9::KK9:
sen de yarın başla 3 gün yap proteini canımcım,cumaya farkı görürsün hem:KK34::KK34:

yarın mı başlayayım sence canım...bugün de tartılmadım ama yarın sabah tartılıp 3 gün protein yapayım o zaman bakalım hem daha tok kalırım...sorma bu çamaşır suyu işini yaaa..sabah çocukları gönderdim eşimle çıkacağız adam aşağı indi arabayı çalıştırmaya,ben domestosu lavaboya döküp ovalıyorum hızlıca..hızlı çekim gibi:KK52::KK52:

Herkes koşuyor , yürüyor ,oynuyor,zıplıyor ben oturuyorum. Yıllardır :KK43:kullanmadığım kosu bandını actım.( bin bir zahmetle salonun ortasına kurdum.Yagladim.maalesef düzgün çalışmıyor.Kizgin at misali beni deviriyordu az kalsın)))) Bizim evde ne calışıyor ki kosu bandı çalışsın.Di mi ama ? :KK43:

1.öğün 6.45
1 muz
1çb ceviz
1 kase yogurt
1tk keten tohumu ile

2.öğün 14.00
3 kepçe yeşil mercimekli brokoli corbası
1 tabak bulgurlu pırasa
1 kase yogurt
1 kase ceviz fıstık,2 küçük armut

yarın mı başlayayım sence canım...bugün de tartılmadım ama yarın sabah tartılıp 3 gün protein yapayım o zaman bakalım hem daha tok kalırım...sorma bu çamaşır suyu işini yaaa..sabah çocukları gönderdim eşimle çıkacağız adam aşağı indi arabayı çalıştırmaya,ben domestosu lavaboya döküp ovalıyorum hızlıca..hızlı çekim gibi:KK52::KK52:

bence yarın başla canım.geçen hafta sersum da 3 gün yapmıştı ve bu hafta güzel kilo verdi.salı-çarşamba-perşembe yapar,cuma tartı günüde de iyi bi rakam görürsün inşallah:KK34::KK34:hem ben de yarın başlıycam,beraber başlamız oluruz:KK1::KK1:
ay sorma o domestosu:KK1::KK1:eşim benimle sürekli dalga geçiyo eve en çok alınan şey domestos diye:KK9::KK9::KK9:

Herkes koşuyor , yürüyor ,oynuyor,zıplıyor ben oturuyorum. Yıllardır :KK43:kullanmadığım kosu bandını actım.( bin bir zahmetle salonun ortasına kurdum.Yagladim.maalesef düzgün çalışmıyor.Kizgin at misali beni deviriyordu az kalsın)))) Bizim evde ne calışıyor ki kosu bandı çalışsın.Di mi ama ? :KK43:

koşu bandı da mı bozuldu
:KK53::KK53::KK53:

Hepinize iyi haftalar dilerim.

menü bildirirmi

kahvaltım:
domatesli yumurta 1.5 yumurtadan
peynir avaç iç kadar
zeytin 8 adet
3 gün kurusu 3 çeviz

15.30 da
iki kupa süt 3 ceviz

akşama
haşlama et yoğurt

bol su bol şekersiz çay

spor misafir geleceği için yapmak mümkün olmaz
sevgiler hepinize

bence yarın başla canım.geçen hafta sersum da 3 gün yapmıştı ve bu hafta güzel kilo verdi.salı-çarşamba-perşembe yapar,cuma tartı günüde de iyi bi rakam görürsün inşallah:KK34::KK34:hem ben de yarın başlıycam,beraber başlamız oluruz:KK1::KK1:
ay sorma o domestosu:KK1::KK1:eşim benimle sürekli dalga geçiyo eve en çok alınan şey domestos diye:KK9::KK9::KK9:

tamam yarın başlıyorum canım..protein olarak et,tavuk,balık,süt ve ürünleri yiyoruz dimi..yanına sebze salata yiyebiliyor muyuz..ben çok takip edemedim sersumu canım o ne yemişti acaba..bi de aralarda şekersiz türk kahvesi içesim geliyor,kahve şekersiz de olsa insülini oynatır deniyor...acaba deneyimin var mı bu konuda yani yemek aralarında rahatlıkla içebilirmiyiz..demin içecektim vazgeçip kuşburnu çayı içtim

kahvaltım:
1 haşlanmış yumurta
7 zeytin
peynir
tere roka dereotu
ceviz
2 tatlı kaşığı şekersiz erik marmelatı
1 mandalina
1 muz
2 bardak çay

2 adet türk kahvesi içtim birinin yanında ceviz yedim

tamam yarın başlıyorum canım..protein olarak et,tavuk,balık,süt ve ürünleri yiyoruz dimi..yanına sebze salata yiyebiliyor muyuz..ben çok takip edemedim sersumu canım o ne yemişti acaba..bi de aralarda şekersiz türk kahvesi içesim geliyor,kahve şekersiz de olsa insülini oynatır deniyor...acaba deneyimin var mı bu konuda yani yemek aralarında rahatlıkla içebilirmiyiz..demin içecektim vazgeçip kuşburnu çayı içtim

evet onlardan yiyoruz canım..meyve yasak ama salata yasak mı bilmiyorum..sersuma sorarım akşam gelince...ama şöyle bi site buldum bak.genel olarak bilgi veriyo.sadece bazı kısımlarını karataya uyarlayabiliriz:KK34::KK34:
Saf protein diyeti - Sağlıklı Yaşam - Genel sağlık :: Hürriyet Aile
şekersiz olduğu sürece kahve içebilirsin canım,ben de sade içemem ama şekersiz sütlü kahve içiyorum bazen.o konuda rahat ol yani
:KK34::KK34:

X