Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım cocuklardan once daha derlı topluydu tabı..sımdılerde haftada bır dıp kose gırıyorum koltukları bazaları falan cekıyorum dıger gunler ustten yapıyorum.buyuk temızlıklerde bende alıyorum kadın.duvar,cam falan sılınecegı zamanlarda

Diğer günler derken???Hergün temizlik mi yapıyosun?
Heee bu arada işin daha tuhaf tarafı bizde çocuk da yok.Ona rağmen hiç temiz durmuyo yaaa.Deli olucam vallaaa...

Fizik egzersizin yararları
Kas gevşemesi
Zihinsel gevşeme
İşte etkinlik artması
Uyanıklığın artması
Enerjide artış
Duygusal boşalma ve rahatlık, Daha iyi uyku
Daha kuvvetli kemikler
Endişelerde azalma
Kalp hastalığı riskinin azalması,
Bel ve sırt ağrılarından korunma ve kurtulma
Kendine güven artışı, Daha iyi bir sağlık
Bu saydıklarım egzersizin yararlarının ancak bir bölümüdür. İnsanları egzersize başlatan sebepler çok farklılık göstermektedir.
Bir egzersiz programa başlamadan önce, sağlanmak istenen yarara göre bir plan yapılması çok önemlidir.
Yapılan araştırmalar fizik egzersizden sonra da serotininin salgılandığını ortaya koymuştur. Bu sebeple fizik egzersiz yapanların gece dinlendirici ve rahat bir uyku uyumalarının sebebi, zannedildiği gibi yorgunluktan olmayıp, tam tersine fizik egzersiz ve derin uyku sırasında salgılanan maddelerin aynı olmasındadır.

Sabah kahvaltım 07:15 : omega 3 ( solgar 700 den 2 adet ), yarım Lt karbonatlı su,
07:40 : 2 k.k. Yumurta (özgür tavuk yumurtası) ,3 ceviz ici, 1 bardak çay, 1 dilim pastırma,1 kibrit kts beyaz peynir,10 siyah -2 yeşil zeytin :KK9:

gunaydin.jpg

gunaydın kızlar :KK16::KK16::KK16:

kahvaltım

2 yumurtadan b.peynırlı omlet
kaşar peynır,k.t ev yogurdu
omega3,çay

Sabah kahvaltım 07:15 : omega 3 ( solgar 700 den 2 adet ), yarım Lt karbonatlı su,
07:40 : 2 k.k. Yumurta (özgür tavuk yumurtası) ,3 ceviz ici, 1 bardak çay, 1 dilim pastırma,1 kibrit kts beyaz peynir,10 siyah -2 yeşil zeytin :KK9:

Tatlım omega3 ü neden açkarnına alıyosun kahvaltınla birlikte alman daha sağlıklı dimi..

Günaydın canlar

Nasılsınız

Güzel bir gün ve iyi bir hafta geçirmenizi dilerim

Sabah kahvaltımı yaptım klasik Karataya ek olarak yarım dilim ekmek ve 1 tatlı kaşığı bal yedim:KK56:

Kahvaltımdan sonra 5 km yürüyüşümü yaptım:KK8:

Akrepcim ben de aç karnına alıyorum omegayı daha faydalı olacağını düşünüyorum ama, senin tok almanın özel bir sebebi mi var canım

Şimdide eve girişeceğim papadiyamım deyişiyle:KK76:

Günaydın canlar

Nasılsınız

Güzel bir gün ve iyi bir hafta geçirmenizi dilerim

Sabah kahvaltımı yaptım klasik Karataya ek olarak yarım dilim ekmek ve 1 tatlı kaşığı bal yedim:KK56:

Kahvaltımdan sonra 5 km yürüyüşümü yaptım:KK8:

Akrepcim ben de aç karnına alıyorum omegayı daha faydalı olacağını düşünüyorum ama, senin tok almanın özel bir sebebi mi var canım

Şimdide eve girişeceğim papadiyamım deyişiyle:KK76:

canım benım afıyet olsun kolay gelsın.yuruyusunu kahvaltıdan once yap bundan sonra ıstersen:KK34: tok karınla pek onerılmıyo yuruyus:KK34:

canım benım afıyet olsun kolay gelsın.yuruyusunu kahvaltıdan once yap bundan sonra ıstersen:KK34: tok karınla pek onerılmıyo yuruyus:KK34:
Canım bugün çok erken kalktım , o yüzden yedim, genelde ben de yürüyüş dönüşü yapıyorum kahvaltımı, yürümek daha zor oluyor tok karna, sana da kolay gelsin canım, şimdi yeşil çayımı içiyorum :KK16:

Son düzenleme:
Canım bugün çok erken kalktım , o yüzden yedim, genelde ben de yürüyüş dönüşü yapıyorum kahvaltımı, yürümek daha zor oluyor tok karna, sana da kolay gelsin canım, şimdi yeşil çayımı içiyorum :KK16:
tamam canım bende yesıl cay ıcıyorum benımde dunya kadar ısım var sılıp supurmem gerekıyo allahtan banyoyu dun temızlemıstım balkonuda yıkamıstım

Papadiyacım yapıcakmısın protein günü, ben cesaret edemiyorum:KK34:

yaptım bılem:KK1: kahvaltımı okuduysan bellı oluyodur yumurta peynır yogurt yedım acayıp doyurucu bakalım neler olacak:KK52::KK52::KK52:

gunaydın kızlar :KK16::KK16::KK16:

kahvaltım

2 yumurtadan b.peynırlı omlet
kaşar peynır,k.t ev yogurdu
omega3,çay

tamam canım bende yesıl cay ıcıyorum benımde dunya kadar ısım var sılıp supurmem gerekıyo allahtan banyoyu dun temızlemıstım balkonuda yıkamıstım

yaptım bılem:KK1: kahvaltımı okuduysan bellı oluyodur yumurta peynır yogurt yedım acayıp doyurucu bakalım neler olacak:KK52::KK52::KK52:

Tamam canım ben görmemiştim kahvaltını sonuçları yazarsın artık , ben kaçtım canım, görüşürüz:KK16:

Dün akşam küçük oğlum hastalandı. Akşam 10 dan gece 2 ye kadar defalarca kustu. Tabii ben sonrasında da uyumadım, ateşi çıkarsa diye. Sabah şimdilik kusmadı. Ateşi de yok. Tarhana çorbası içirdim sabah. Bu arada sanırım ben de hastalandım. Midem bulanıyor. Tiroid ilacımı zor içtim. Sonra da yarım tabak tarhana... Mikrobik herhalde... İnşallah çabuk atlatırız.

Sersum, ficans. Siz nasıl oldunuz kızlar? Sersum diğer kulağıma vurdu ağrı demişsin. Geçti mi?

geçmiş olsun , umarım oğluşun da sen de iyileşmişsinizdir. havalar soğudu ya hemen hastalıklar başlıyor. Allah korusun biz de ısı az bi düşsün hemen hastalanırız ailecek.zaten sıpanın biri yorganını ha bire açıyo...

kızlar merhaba nasılsınız sanmayınki bi yazdı sonra gitti kendimi hazır hissettiğimde başlayacam diyete
bu aralar rahatsızım 20 lik dişimden ameliyat oldum daha tam iyileşmedi geçen haftada soğukalgınlığı grip çok hastaydım daha tam toparlanamadım
iyleşince başlayacam ve inşallah önce Allahın sonra sizlerin yardımıyla başaracam

geçmiş olsun sara. 20 yaş dişin iyileşmesi dikiş aldırmak falan derken 1 haftayı buluyo, ben de geçenlerde 20liğimden kurtuldum, boğazını tutamayan ben denize diş ameliyatı iyi gelmişti, yiyemeyince hemen kilocular fark etmişti:KK52: neyse sen gene de iyileş de gel.

iyiniyetlim okumuşsundur ben dün pazarda açgözlülük edip bi çok şeyden bi çok aldım .yeni bi ben oluşturucam ya sanki habire yemek yicem ..şimdi aldıklarıma bakıp bakıp iyiniyetlim bunları nasıl ziyan etmezdi diyorum .. ya sen ya da kayınvaliden bugün bana bi uğrasanız ..haftaya pazara çıkmadan liste hazırlayım değilmi gerçekten acaba bi çoğunu pişirsem ne kadar dayanırlar ki dolapta çünkü dolaba bu halleriyle sığmıyolar

he he ben de bazen aldığım sebzelere şaşırıyorum ve işin ilginci nerdeyse sadece ben yiyorum (eşim ve çocuklar zorla yiyor)
Dün öğlen 1 küçük brokoliyi haşlanmış olarak, akşam da 2 kocaman patlıcanı közlenmiş olarak yanında bol sarmısaklı yoğurt ile yiyebildim.hofff şu iştahım...

Tatlım omega3 ü neden açkarnına alıyosun kahvaltınla birlikte alman daha sağlıklı dimi..

Sabahtan beri ben de bu konuyu araştırıyorum.Dün bir yerde okudum ama net hatırlayamiyorum.Omega 3 kahvaltıdan sonra alınırsa eksik yenilen birşeyin ( ne olduğunu hatırlayamiyorum ((() onun boşluğunu doldurduğundan yeteri kadar fayda etmiyormuş.O nedenle ac karına almak gerekliymis.Hala araştırıyorum.Hatta doktorlar sitesinden Canan karatay in yazdıklarını inceliyorum suan.Bilgiye ulasında burada paylaşacağım.Ayrica ben kahvaltıdan sonra omega 3 aldığımda sanki daha çabuk acıkıyorum gibi gelmişti.Yanlis bilgi vermek istemem.

Kolay gelsın hepımıze :KK71: Kızlar Karatay Dıyetı ıle dogru tuslara basılarak vucut zayıflatılabılır..........Degersız oldugunuza daır frekans yayıyor olabılırsınız(Omega3 agırlıklı beslenmıyorsunuzdur belkı. ) :.....Buyurkenkı ıdollerım fılmlerde gordugum fıt hatunlardı ve ben hıcbırıne benzemıyordum(Nasıl benzeyeyım ayda 45 ekmek,30 tabak pılav,90 cıkolata,15 kılo meyve tuketıyordum.:KK66:), Karatay Dıyetıyle tanısana kadar bu durumum boyle devam ettı......::::::::Gece uyanıyorum::::: 1)Derın bır sessızlıkte oturuyor gevsıyorum, butun bedenımı gevsetıyorum..2)Sakınlesıyorum gozlerım kapalı derın bır sessızlıkte oturuyorum.3)Zıhnım omzum kafam gevsıyor rahatlıyorum huzurlu oluyorum. 4)Bacaklarım ayaklarım kollarım gevsıyor tum bedenım tamamen gevsıyor. 5)Tum bedenım tamamen gevsıyor. 6)Nefes alısverıslerımı sakınlestırıyorum. 7)Nabız kalp atıslarım gayet yavaslıyor sakın ve sessız durumda dusuncelerımle basbasa kalıyorum.:::::::Ben her duydugunu hafızlayabılen,fondoten kullanmayan ve formda bır beden ıstıyorum:::::::::::ve su dusunceler aklıma gelıyor ve onaylıyorum kendımce::::KK66:" ...1)Karatay Dıyetı ıle degısımdeyım...:KK16: 2)Omega3 agırlıklı beslenmeyı sevıyorum. :KK16: 3)Omega3 agırlıklı beslenmek ıyı duygular verıyor. :KK16: 4)Bu dıyetle aldıgım enerjımı sevgıyle dıyaloglarıma ve kendıme aktarıyorum. :KK16: 5)26 kılo verdım artık hareketlıyım ve hareketlı olmayı sevıyorum bana guven verıyor.:KK16: 6) Nefesımı sevıyorum yasamayı sevıyorum. 7)Gulumsemeyı sevıyorum. 8)Saglıklıyım. 9)Huzurluyum. 10) Mutlu ve neselıyım.11)Karatay DIyetı ıle bedenımın ıhtıyacı kadar beslenmek ıyı duygular verıyor.:KK16: 12)Sevıyor ve sevılıyorum,gorenler soruyor "Nasıl verdın?" dıye. :KK16: 13)Dansta huzur buluyorum sık sık dans edıyorum. :KK16: 14)Durumumu dusunmek ıyı gelıyor. :KK16: 15)Enerjım artıyor. 16)29,5 kılo verdım artık egzersız yapmak nese ve huzur verıyor. 17)Artık yurudugumde gelısıyorum,degısıyorum ve huzur buluyorum. :KK16: 18)ıdeal bır beden umudum var artık :KK16: 17)Dengelerım normale donuyor 18)Dogal dengelerımı ayarladım 19)Karatay Dıyetıyle metabolızmam saglıklı bır sekılde calısıyor. :KK16: 20)Bedenımdekı stoklama deneyımımı artık sevgıyle gonderıyorum,ınsulın dırencım kırıldı kırılıyor,aksam sekızden sonra yemıyorum hıcbırsey,ayran ya da sut ıcıyorum. 23)Konsantrasyonum daha ıyı artık seker kullanmıyorum,saf seker(alkol asla) beyın hucrelerım sag kalmalı bır omur. 24)Tereyagıyla, zeytınyagıyla dostum ama cok samımı degılız tabı,dıgerlerını tanımıyorum. :KK16: 25) Beslenme alıskanlıklarımı etkılıyorum degıstırıyorum kararlıyım ve basarılıyım. :KK16: 26)Sabah ne yıyecegımı dusunuyor geceden hazırlıyorum.Ertesı sabah tatıldeymıs gıbı kahvaltı yapıyorum. :KK16: 27)Dusunuyorum nese doluyorum. 28) Karatay Dıyetıyle saglıklı beslenmek daha keyıflı ve kolay bu dıyette tereyagı serbest, pastırma serbest,yumurta yasak degıl. :KK16: 29)Ac olan beynımdı artık sorguluyorum,canım tatlı ısterse kahverengı kuru kaysı onerıyorum. :KK16: 30)Lokmalarımı yavas yavas lezzetın farkındalıgını vucuduma sındırerek beslıyorum. :KK16: 31)26 kılo verdım,ayda dort kılo verıyorum,egzersıze,dansa evet ,yasama evet dıyorum. :KK16: 32)Ne yedıgımı dusunuyorum oyleyse varım. :KK16: 33)0mega3 ruh saglıgıma ıyı geldı,kendımı sevıyorum. :KK16: 34)Hayatı sevıyorum bedenımı sevıyorum ınsanları sevıyorum. :KK16: 35)Yenı dusuncelerım yenı bedenımı olusturuyor. :KK16: 36) Hareket ettıkce enerjım artıyor. :KK16: 37)ınsanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar bu gucu bılıyor bedenıme dılıyorum. 37)Kendımı sevıyorum,ınsanları sevıyorum ınsanlar da benı sevıyor."Sahı nasıl verdın kıloları ?"dıyorlar. :KK66: 38)Karatay Dıyetı ıle dengelı beslenıyorum ve saglıklı bır yasam suruyorum. :KK16: 39)Yıyeceklerım bana sıfa ve ıdeal bır beden verıyor. :KK16: 40)1000kalorının altına ınmıyorum yıyeceklerım bana sıfa ve ıdeal bır beden verıyor...41)Hepınızı sevıyorum :KK71: :KK71: ama kendımı de sevıyorum bedenım ve zıhnım sevgı dolu. :KK71: :KK71: "dıyorum kendıme gecenın sessızlıgınde kahvaltı tepsımızı hazırlayıp uyuyorum.Hedefım 47 kg olmak ve ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma :KK66:
Prf Canan Efendıgıl Karatay Hocam a ve Kadınlar Kulubune ve sızlere sonsuz tesekkurler :KK71: :KK71: :KK71: İzinsiz alıntı yaptım.Umarim sorun olmaz.Destek amaçlı, hatırlatma amaçlı ,ornek almak amaçlı :KK9::KK9::KK9:

X