Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

2.öğün : 16 : 00 da bitti
Ev gezmesine gittik olan oldu
1.5 servis kaşığı fellah köftesi mi deniliyor ondan yedim
1 ufak kaşık garnitürlü bi salata vardı ondan aldım
1 tane kalbura bastı ( ev sahibi yanımda bekliyordu bitirmem için mecburen yutmak zorunda kaldım o olmasaydı peçeteye sarıp atacaktım )
turşu

su: 3 lt
yürüyüş : 10 dk

Merhaba kızlar .. Nasilsiniz?

bugun yine tum gun disaridaydik .. Saatlerce yürüdüm ..

kahvaltim :
1 kase kabuklu fistik
1 salatalik
biraz keçi peyniri
bir kaç zeytin
ve biraz yoğurt kaymağı

ogle; siinemaydik kahve ve biraz fıstık

aksam;
sebzeli kavurmali yumurta
bol salata
yogurt

simdi sizleri okuyacagim
iyi akşamlar

Sersumcum şuanda ben de karnabahar pişiriyorum yarın için.Turşunuzu afiyetle yiyin.Ben de kurmak istiyorum bu sene.Bir reçeten var mı yoksa göz kararı mı yapıyorsun?

Sersumcum şuanda ben de karnabahar pişiriyorum yarın için.Turşunuzu afiyetle yiyin.Ben de kurmak istiyorum bu sene.Bir reçeten var mı yoksa göz kararı mı yapıyorsun?

sağol canım..sana da afiyet olsun..

turşu tarifimi vereyim..ben de arkadaşımdan aldım onunkiler çok güzel olur..

5 litrelik kavanoza ölçü vereyim..malzemeler karışık istediğin gibi.ben lahana,kelek,salatalık ve karnıbahar attım..aralara bol sarımsak ve 1 avuç nohut koydum..
en önemlisi suyu tabii..2-2.5 litre suya (okadar aldı) 1.5 su bardağı kaya tuzu,1 su bardağı üzüm sirkesi,1.5 paket limon tozu ,1 tatlı kaşığı şeker koyup erittim ve en üste de kereviz yaprağı bulamadığımdan maydanoz koyup kapadım..birkaç gün arada bir kavanozu çalkala dedi ve birkaçgün sonra da tuzunu kontrol edicem eksikse eklenebilirmiş..

valla onunkinin aynısını yaptım..inşallah olacak canım..

Çok sağol hayatım.Tarif çok güzel gözüküyor , kesin ben de denicem.Tekrar afiyetle&sağlıkla yemenizi diliyorum...

Valla ben ekmekle yapıyorum ama sanırım önceden sıcak suyla ıslatarak ince bulgur da konulabilir.Bu durumda tam tutsun diye bir yumurta koymakta da fayda var.Ben fırın tespsisine yağlı kağıt koyup köfteleri diziyorum ve fırında pişiriyorum.

Kol börekleri , turşular ne şanslı eşin var Sersum ..
Hamarat Sersum
Güzel günlerde yemek nasip olsun

yumurta kirmazsa una gerek kalmaz bence
ben yumurtali seviyorum ama yumu$ak oluyor oyle
çorbalarda vs un hakkimiz var sonuçta
çok un almaz ki kofte , aldi diyeli en fazla kaç tane yiycek :)
bence un koyabilir kitap ne der bilmiyorum ama

Kol börekleri , turşular ne şanslı eşin var Sersum ..
Hamarat Sersum
Güzel günlerde yemek nasip olsun
sağol canım...amin eşim de farkın da neyse ki
Çok sağol hayatım.Tarif çok güzel gözüküyor , kesin ben de denicem.Tekrar afiyetle&sağlıkla yemenizi diliyorum...

rica ederim canım..
bu tarifle çok lezzetli oluyor arkadaşımın turşuları ..inşallah tuttururuz canım.. sana da şimdiden kolay gelsin sonuçları burda paylaşalım bence

cevaplariniz icin sagolun canlarim.

sorun kitapta köfte tarifi bulamamam.. yeni evliyim, ve köfte hic yapmadigim icin genel olarak nasil yapildigini bilmiyorum.
annem kizartiyordu ben insallah firinda yagli kagitta deniyecegim..

ekmek artik evde hic bulundurmuyorum, onun yerine gelata unu mu kullansam yoksa bulgurmu size?

kiyma
sogan rendesi
tuz karabiber az zeytinyagi ba$ka varsa sevdigin baharat lari ekelrisn
maydanoz ince dograrsan guzel olur

bu tarifde una gerek yok
ama yumurta kirarsan kiii ben oyle daha çok begeniyorum
galeta unu nu oneririm
elinde yuvarlayack kadar katila$sin yeter, harç ne kadar yumu$ak olursa kofte o kadar yumu$ak ve leziz olur

aklima coook yattiiii ;-))
ben hazirlamaya gidiyim, yarin köfte var insallah..

cok sagol canim

dur durr gitmee
yarin yapacaksan biraz daha civik yap ele yapi$sin , bekleyince katila$ir dolapta
niye $imdi yapiyon ki, kaç dakkalik i$ kofte yogurmak :)

Selamun aleykum ;
Sonunda tekrar girebilme fırsatı bulabildim . Önce büyük halam , sonrasında büyükkannemin rahatsızlıkları , okul , kurs , yol yorgunluğu derken uzak kalmıştım Ama Karatay' a devam elbet Elimden geldiğince bildirimlerime devam edeceğim inşaAllah . Girmeyeli baya geçmiş birikmiş malesef bu nedenle okuyamıyorum.Ders çalışmam gerekiyor
Bu arada 73.6 kiloyum artık
Günlük menü bildirimime geçebilirm artık ;
Sabah :
2 yumurta
biber kavurması
peynir
zeytin
domatesli salata ( Sanırım yüzümdeki egzamama kötü etki yapan şey domatesmiş Artık çok az tüketmeyi düşünüyorum.Bir de bunu deneyeyim ...)

Öğlen:
Azıcık dut kurusu
nohut
yoğurt

Akşam :

Hamsi

Herkese kocamaaan sevgiler

2.günüm wc yeçıkamadım tartıda hemen farkediyor + çıkıyorum..

sabah: klasik karatay kahvaltımı yaptım.
normalde 2 öğün yapıyorum ama bugün öğlende yedim.

2.öğünüm: 2 kepçe ıspanak
yoğurt
nescafe
ceviz

3.öğünüm:
2kepçe çorba
3 parça tavuk
salata

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…