Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Önce hoşgeldin diyeyim.

Söylediklerinde çok haklısın. Organik ürün bulmak bazılarımız için zor veya pahalı. Şöyle yapalım mı? Karatay'a sadık kalalım. Organik yumurta bulana kadar market yumurtası yeriz. Sonra bir markette veya konu komşuyla konuşurken duyduğumuz bir dayıda bulunca da organik olanları alırız. Ama bulamadığımızda da bunu bahane etmez, markettekilerle yolumuza devam ederiz. Sağlık açısından muhakkak organik olanlar daha iyi ama kilo vermek açısından çok da farketmiyor bence. İyiniyetlimin her zaman dediği gibi: Asla erteleme, üşenme, vazgeçme... Bahane yok, hep birlikte vericez kiloları:)

canım ne kapsülü içiyorsun menün çok güzel olmuş afiyet olsun

Günaydın karataycılarrrrrr
Dünün menüsü
sabah:1 bardak süt ,peynir
arada :10 tane fıstık
öglen :yogurt
akşam:2 havuç10 tane üzüm

Berivan, günaydın canım.

Bu kadar az yiyerek doyuyor musun? Doyuyorsan sorun yok tabii ama eski diyet alışkanlıkları ile az yemen gerektiğini düşünüyorsan, buna gerek yok. Doyana kadar (gözümüz değil, midemiz doyana kadar) yiyebiliyoruz.

Günaydın karataycılarrrrrr
Dünün menüsü
sabah:1 bardak süt ,peynir
arada :10 tane fıstık
öglen :yogurt
akşam:2 havuç10 tane üzüm

Berivan, günaydın canım.

Bu kadar az yiyerek doyuyor musun? Doyuyorsan sorun yok tabii ama eski diyet alışkanlıkları ile az yemen gerektiğini düşünüyorsan, buna gerek yok. Doyana kadar (gözümüz değil, midemiz doyana kadar) yiyebiliyoruz.

canım ne kapsülü içiyorsun menün çok güzel olmuş afiyet olsun

merhaba canım az oldu biliyorum çalışıyorum kahvaltıyı tam yapamıyorum öğlenki yemek bana göre olmayınca yogurt yedım eve gittim diye saat 7,30 oluyo o saatte bırsey yemek istemedim 2 havuç,biraz üzüm yedim
sabah yogurt ile bal yedim bal yemek var mı bizim balla rı dedem yapıyo köyde eker için de hiç yok :26:

Bal, pekmez yok demiş Canan Hoca. Belki üretim koşullarına güvenemediği için, bilemiyorum. Benim de balım memleketten, arkadaşımdan geliyor. Yayla balı ama yine de bu kadar dikkat edip, 1 kaşık bal yiyeceğim diye bozmuş olmak istemiyorum Karatay'ı ve yemiyorum bal. Riske girmeye değmez diye düşünüyorum. Sen bilirsin tabii...

Bu kadar çene yaptım ama menümü yazmamışım:)

10:00
1 avuç taze şam fıstığı
1 büyük dilim beyaz peynir
6 zeytin
domates, peynir
1 dilim kavun, 1 dilim şeftali

Bugün yumurta yemek istemedi canım. Belki öğlen yerim.

Günaydın
1.öğün: 10 :30 da bitti
1 bardak ceviz+fındık
domates
biber
8 zeytin
çöekelek
4 gün kurusu
2 yabani armut ( dağ armudu deniliyor)
2 ufak elma ( ona da dağ elması mı desek)
4-5 adet siyah yaş üzüm
maydanoz
2 kk yumurta

Ne çok yemişim Allah olmayana da versin bizlere de bol kazançlar nasip etsin ki etrafa dağıtabilelim
sevgilerle

sabah missler gibi kahvaltımı yaptım laf aramızda okuldakiler şaşırıyor nasıl bişey yemeden duruyorsun onlar atıştırıp duruyor buna rağmen kimisinin kilosu oldukça iyi ama ne yapıcaksın bünye meselesi ama ben çoook mutluyum yemedikçe daha da mutluyum kahvaltıyı sıkı yapın akşam üstüne kadar açlık falan hissetmezsiniz
kaçıyorum dersim boştu arada yazayım dedim byyyy

yumurta ve tavuğu ben de bulamıyorum çoğu zaman..o yüzden diğerlerini yiyiyorum mecburen.tavuğu da sık yemezsin olur biter

karatay ablamız olması gereken idealini yazmış..eminin kendi de doğada serbest gezen tavuk yada yumurtasını yiyemiyordur.
ekmek konusunda valla ben öğünlerde 1er dilim kepek ekmeği yiyorum 3 dilimi geçmiyor..

geçenlerde bir arkadaşa bildiğim kadarıyla bu diyeti anlatıtorum işte diyorum falan ara öğün yok diye şekerli şeyler meyve yok falan diye..

anlattım anlattım bana diyoki ara öğünlerde üzüm yiyebilrmiyiz.yok diyorum ara öğün diyorum..
hımm diyo biraz geçiyor.sen eminmisin bütün diyetisyenler ara öğün veriyo diyo..ve bu diyeti hiç duymamış adını bile kodlattırdı bana.uzayda flan mı yaşıyosun dedim.hiç tvde biyerde de duymadınmı..

senin yanlşın var ara öğünvardır diyo hala iyi oku kitabı diyo...
yani bizim toplumumuz okadar alışmış ki ara öğüne..düşündüm benim bu diyete başlamadan önce öğünlerim 4 taneydi sabah,öğle akşam üstü akşam ve bazen de yatmadan önce (meyve süt falan)

evet haklısın bu bir bahane olmamalı yumurta yumurtadır zaten neyin genetiği ile oynanmamış ki.büyük marketlerde organik yumurta bulmak oldukça kolay aslında ama ben onlarada itimat edemiyorum ne yazık ki.kayınvalidemin tavukları vardı o zaman yerdik organik yumurta sapsarı olurdu şimdi organik diye sattıkları yumurtalarda da renk yok.ne bileyim en azından hayatımızı düzene sokuyoruz buda bir başlangıçtır.
yumurta ve tavuğu ben de bulamıyorum çoğu zaman..o yüzden diğerlerini yiyiyorum mecburen.tavuğu da sık yemezsin olur biter
valla kırmızı etten çok tavuk tüketiliyor bizim evde.bu pek mümkün olmucak sanırım.neyse en azından eskiden tavuk yanında da ekmek birde pirinç pilavı yerdik şimdi sadece tavuktan yerim:)
karatay ablamız olması gereken idealini yazmış..eminin kendi de doğada serbest gezen tavuk yada yumurtasını yiyemiyordur.
ekmek konusunda valla ben öğünlerde 1er dilim kepek ekmeği yiyorum 3 dilimi geçmiyor..
keşke köy yerinde yaşasaydık hayatımız ne kadar kolay olurdu ve ne kadar sağlıklı olurduk.köy tavuğunu kilosu 25 tlydi en son.herkes organik beslenmek istiyor ama bu ne mümkün günümüz şartlarında.artık düğünlerde bile altının sahtesi takılır oldu.herşeyimiz sahte.sağlıksız yetiştik öylede gidiyor işte.

gerçekten ara öğün yaptığında çabuk acıkıyorsun.nedense benim yedikçe yiyesim geliyor.bak şimdi dedim ya 4-5 saat sonra acıkmalıyım diye açlık hissetmiyorum.beynimi öyle kodladım çünkü.birazdan yemek yicem birazdan ara öğün var diye düşünürdüm hep.zor sabrederdim.bu diyet banada faydalı olur inşallah.

sabah menüm

sucuklu ve kaşarlı omlet
şakşuka ve yoğurt
peynir zeytin
salata
badem çay çay...

bugün çarşıda işim var akşama görüşürüz kısslarr....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…