Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

dün ne yedim

kahvaltı
1 simit,zeytin,örgü peyniri,çay

öğle
canım hiç bişey istemedi:KK50: 1 sade soda,küçük salkım siyah antep üzümü

su:3,5 litre
spor:sadece 50 dk yürüyüş

dün hem yoğundum hem ishal ve midemde fena bulanıyodu..sabah sonrası bişey yiyemedim..akşam evde yemek yerlerken bizimkiler acıcık ekmek kopardım canım onu çekti sadece..karnımın ağrısına çözüm olur belki dedim..sadece bir parçacık ekmek..
kızımda rahatsızlandı dün boğazım anne dedi..akşam yatırırken vicks sürdüm heryerine boğazına..üstünü örttüm yanınada ben uzandım bende bitmiştim resmen çok halsizdim çok yoda yorgun..öyle sızmışım..sabah kendi yatağımda kalktım:KK53: nasıl geçtim hatırlayamıyorum..sanırım benimki kaldırdı ama nasıl kötüysem hiç hatırlayamıyorum yaa..sabah namaz alarmı ile uyandım kalktım namaz kıldım böyle bitkinlik vardı hala tekrar yattım sabah 7:30 da zor kalktım..hazırlan çık kızım yine boğazım deyince dr. a götürdüm işe geçmeden..ilaçlarını aldım eczaneden sonra işe yoğunluğun içine girdim yine hamdolsun:KK31:

dün pek bi yemişsin canım :KK1:gerçi ne güzel zayıfsın darısı bana isteyen herkese inşallah
Darısı sizlere de olsun canım.. Ben aslında 2. öğünümden sonra yemeseydim iyiydi ama sen çok az yemişsin doyana kadar mutlaka yemek gerek özellikle Karatayın ilk başlarında vücut alışmaya çalışırken:KK34:
Özellikle kahvaltın çok çok önemli hakkıyla yapmadığımızda sorun oluyor kaçamak kaçınılmaz oluyor.. Günün enerjisi kahvaltıdan ve enerjik olduğumuzda yağ yakıyoruz:KK34: Yanına kahvaltılık bişeyler alabilirsin..
Önce hoşgeldin diyeyim.

Söylediklerinde çok haklısın. Organik ürün bulmak bazılarımız için zor veya pahalı. Şöyle yapalım mı? Karatay'a sadık kalalım. Organik yumurta bulana kadar market yumurtası yeriz. Sonra bir markette veya konu komşuyla konuşurken duyduğumuz bir dayıda bulunca da organik olanları alırız. Ama bulamadığımızda da bunu bahane etmez, markettekilerle yolumuza devam ederiz. Sağlık açısından muhakkak organik olanlar daha iyi ama kilo vermek açısından çok da farketmiyor bence. İyiniyetlimin her zaman dediği gibi: Asla erteleme, üşenme, vazgeçme... Bahane yok, hep birlikte vericez kiloları:):KK54:
Bahane yooookk Oyam kızlar bahane yok.. Hoca ne diyor bahane bulmayın yağmur çamur rüzgar vb. demeden yürüyeceksin.. Organiği yoksa bulana kadar Oyamın dediği gibi yaparsak en doğrusu olur.. Arayan organiği buluyor çıtırlar hemen olmasa da araştırınca bulunuyor:KK34:
Berivan, günaydın canım.

dün ne yedim

kahvaltı
1 simit,zeytin,örgü peyniri,çay

öğle
canım hiç bişey istemedi:KK50: 1 sade soda,küçük salkım siyah antep üzümü

su:3,5 litre
spor:sadece 50 dk yürüyüş

dün hem yoğundum hem ishal ve midemde fena bulanıyodu..sabah sonrası bişey yiyemedim..akşam evde yemek yerlerken bizimkiler acıcık ekmek kopardım canım onu çekti sadece..karnımın ağrısına çözüm olur belki dedim..sadece bir parçacık ekmek..
kızımda rahatsızlandı dün boğazım anne dedi..akşam yatırırken vicks sürdüm heryerine boğazına..üstünü örttüm yanınada ben uzandım bende bitmiştim resmen çok halsizdim çok yoda yorgun..öyle sızmışım..sabah kendi yatağımda kalktım:KK53: nasıl geçtim hatırlayamıyorum..sanırım benimki kaldırdı ama nasıl kötüysem hiç hatırlayamıyorum yaa..sabah namaz alarmı ile uyandım kalktım namaz kıldım böyle bitkinlik vardı hala tekrar yattım sabah 7:30 da zor kalktım..hazırlan çık kızım yine boğazım deyince dr. a götürdüm işe geçmeden..ilaçlarını aldım eczaneden sonra işe yoğunluğun içine girdim yine hamdolsun:KK31:

çok geçmiş olsun canım kızının boğazı şimid nasıl :26:

ben vertigo olma olasılığı var diyorum canımcım kbb anlar bu işten..ihmal etme..:KK34:
eşine de söyle böyle yumurtalı cevizli kahvaltıda kim aç kalıpta başı döner yaa..güldürmesin bizi...:KK9::KK34::KK34: kıyamıyordur o sana da ondan canım..:KK16::KK16:

Geçmiş olsun canım,bence gecikmeden bir doktora git istersen

kızlar dün iyice kötüleştim öğleden sonra hastaneye gittim ve ilk önce kan alıp
hamilelik testi yaptılar o çıkmayınca bir daha kan alıp genel tarama yaptılar ekg
çektiler ve serum verdiler en sonunda da teşhise vertigo deyip reçeteye 2 ilaç
yazıp gönderdiler acilde ama benim içim rahat değil çünkü kan tahlilinde hiç bir
şey yok diyorlar ama teşhise vertigo diyorlar bu kadar da atma olmaz heralde
bugün biraz daha iyi gibiyim eğer tekrarlarsa kbb uzmanına gidicem bu sefer
acilde doğru dürüst ilgilenmiyorlar acil hasta olmadığın sürece :KK50:

akşam yediklerim:

bir kase un çorbası (içinde 2 kaşık un var)
2 tabak yeşil mercimek yemeği

sabah kahvatım

1 b.süt
1 ç.b. cevizin 3/2 si
domates
peynir
12 s.zeytin
2 k.k. yumurta
1 yarım küçük armut

ben dün akşam ızgara kabak,sarmısaklı yoğurtla,2 köfte.küçük bir kase barbunya .üzerinede 1 avuç yer fıstığı yedimm.saat 20 de yemek olayım bitti.bu sabah da klasik karatay kahvaltısı yaptımm.bir oturuşta yarım kilo baklava yiyebilen benimm 1 aydır canım tatlı istemedi yaaaa.regl dönemimde bileee .çok ilginç valla. hayatım diyetle geçti.ben bu diyeti ömür boyu yaparım daaa.ortadan kaybolmak istemiyomm.30 kilo verip bırakcam inşallahh

hamilelik testi yaptılar o çıkmayınca bir daha kan alıp genel tarama yaptılar ekg
yazıp gönderdiler acilde ama benim içim rahat değil çünkü kan tahlilinde hiç bir

akşam yediklerim:

sabah kahvatım

1 b.süt
1 ç.b. cevizin 3/2 si
domates
peynir
12 s.zeytin
2 k.k. yumurta
1 yarım küçük armut

çok geçmiş olsun canım

Merhaba kızlar .. Nasilsiniz ?

1. Öğünüm :
1 dilim tohumlu ünsüz ekmek arasına dilim kasar peyniri
1 kuru incir
1 hurma
1 fincan kahve
omega 3
Boolbool su
ve tüm gun ayakta .. Sürekli merdiven inip cikiyorum

akşam yediklerim:

sabah kahvatım

1 b.süt
1 ç.b. cevizin 3/2 si
domates
peynir
12 s.zeytin
2 k.k. yumurta
1 yarım küçük armut

canım mr tomografi filan önermedilermi çünkü kan tahlilinde bişey çıkmadı diyorsun. vertigoda olabilir dedikleri gibi ama baş dönmelerin devam ederse kapsamlı muayene ol derim mr tomografi filan için rahat olur böylelikle

buarada çok çok geçmiş olsun

Son düzenleme:
benimde bugün menüm şöyle
sabah: 9:30 a kadar kahvaltı işimi bitirdim. el ayası kadar kaşar eritmesi 7 zeytin 1 avuç ceviz yedim.

öğle: yeşil mercimek yemeği +salata

akşam:----------- kahvaltım geç vakte sarktığı için öğle yemeğimide büyük ihtimal geç yiycem. bu yüzden akşam yemeğini yemem herhalde.

ben saat 18:00 da en geç 18:30 da yeme işini bitiriyorum. öğün aralıklarımıda artık bünyeme göre ayarlıyorum ne zaman acıkırsam ozman yiyorum . bu süre 4-5 saatide bulabilir 6-7 saatide 3-4 saatide. acıkmadan yemiyorum artık. Peygamber efendimiz acıkmadan yemeğe oturmayın buyurmaktadır. bende diyetisyenlere gittiğimde az az sık sık beslenin kndinizi aç bırakmayın dediklerinde ikisi arasında çok kalırdım. çünkü rasulullahın her tavsiyesinde bir maddi birde manevi şifa vardır. sünnetin herbirinde sağlığa fayda vardır. Allah razı olsun canan hocadan bu konudada aklımdaki tereddütleri sildi. demekki neymiş sevgili peygamberimiz neyi emrettiyse şeksiz şüphesiz uygulamak lazımmış.:KK31:

spor olayına gelince hergün spor yapıyorum . hafta içi ebru şallı ile plates hafta sonu yürüyüş.cumartesi internetten fitness videolarıyla çalıştım bittim . pazar lesli ile yürüdüm. hafta içi beyaz tv de ebruli programı var saat 10:00 da 45 dak. sürüyor. felaket terliyorum. hareketler çok etkili çok zorlanıyorum. 2-3 cm. uzamayı garanti etti görücez bakalım:)

çok geçmiş olsun canım

çok tşk ederim sağol canım :KK16:

canım mr tomografi filan önermedilermi çünkü kan tahlilinde bişey çıkmadı diyorsun. vertigoda olabilir dedikleri gibi ama baş dönmelerin devam ederse kapsamlı muayene ol derim mr tomografi filan için rahat olur böylelikle

buarada çok çok geçmiş olsun

çok tşk ederim sağol canım. Mr veya tomografi hiç bir şey önermediler geçmezse nöroloji doktoruna
git dediler o kadar bugün biraz iyi gibiyim geçmezse gidicem artık uzman olan bir doktora.

1.öğünüm
sabah büyükce bir yogurt bir çorba k bal ( bal yemeyecegim artık )
2.öğünüm:yogurt,türlü yemegi,yarım elma
su içmeye çalışıyorum am çok içemiyorum :KK50:

Son düzenleme:
kızlar kayınvalidem bana bir torba kayısı çekirdeği yollamış sevdiğimi bildiği için.ben sabahları badem yerine bundan yesem olurmu acaba?nedersiniz??

slm kızlar bu sabah klasik karatay kahvaltısının biraz dışına çıktım 1 domates 1 salatalık 7 s.zeytin peynir ve 1 salkım üzüm yedim şimdi de 2 kase dondurma yedim dirayetim kırıldı kızlar motivasyonum düştü lütfen yardım edin nasıl toparlıcam tekrar motivasyonu mu ???

bayram için uçak gidiş biletimi almıştım :KK52:
şimdide dönüş otobüs biletimi aldım :KK43:
çok sevinçliyim Antalya'ma gidicem :KK66:
anacığıma babanneme mezarınada olsa
babacıma kavuşucam şimdi tek dert bayramın
gelmesini beklemek kaldı 3,5 hafta var daha yav :KK50:

bayram için uçak gidiş biletimi almıştım :KK52:
şimdide dönüş otobüs biletimi aldım :KK43:
çok sevinçliyim Antalya'ma gidicem :KK66:
anacığıma babanneme mezarınada olsa
babacıma kavuşucam şimdi tek dert bayramın
gelmesini beklemek kaldı 3,5 hafta var daha yav :KK50:

merak etme canım çarcabuk geçer 3,5 hafta annen ile babannen için Allah rahmet etsin canım
nerede oturuyorsun canım

X