Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugün temizlik muhabbetine gelemedim..bi de üstüne regl oldum
yorulduk..ama camları haftaya bıraktım..menü bildirimi yapayım..

sabah

soğanlı ve maydanozlu yumurta
peynir
yarım tost

akşam..

mangalda 4-5 köfte
6-7 kanat
patlıcan salatası
közlenmiş biber
bunlar güzel ama sonu kötü
1 bardak kola

Arkadaşlar hepinize merhaba ;
Bu ilk mesajım , umarım bir yanlışlık yapmam.Birkaç haftadır sizlerin Karatay diyetiyle ilgili paylaşımlarınızı okuyorum.Hepinizi azim ve sabrınızdan ötürü kutluyorum.İnşallah herkes hayal ettiği sağlığa ve kiloya kavuşur.Çok fazla mesaj olduğu için hepsini okuyamadım ama acaba içinizde benimle aynı sorunu paylaşan var mı? Arkadaşlar benim kilo problemim yok ve uzun süredir çok düzenli spor yapıyorum.Ancak düşük olan yağ oranımın çok büyük kısmı karın bölgemde toplanmış vaziyette.Bu tamamen baba tarafımdan gelen bir genetik özellik.Bunca spora , bunca düzgün beslenmeye rağmen bir türlü kurtulamadım bu yağlardan.Sanırım toplam yağ düşük olduğu için vücut bir şekilde direnç gösteriyor.Birkaç gündür ben de Karatay tipi beslenme şekline döndüm.Sormak istediğim şu ; acaba benim durumumda olup da bu yağlardan kurtulabilen oldu mu? Devam etmekte fayda var mı?
Şimdiden çok teşekkürler.Herkese çok güzel bir hafta diliyorum...

öncelikle iyi geceler arkadaslar ;

hala sırıttıma inanmımıyorum hos siz sırıttığımı göremiyorsunuz ama bu hafta bası yani 17 eylül pazartesi günü kendime bir hedef koymustum bu hafta 2 kilo vercem diye (genelde böle dedğimde tam tersi olur da)gecen pazartesi sabahı tartıldıgımda 96.2 idim şimdi 40 dk sporumu yaptım dustan cıktıktan sonra dedim yarını bekleyemem tartılayım veee 94.2 çıktım inanamıyorum hala gercekmi diye ama hiç kacamagım olmadı hergün cuma hariç spro yaptım hatta gecen gün iş yerinde kendi kendime keşke evde olup spor yapsaydım diye kendi kendime düşünürken bulunca kendimi içimden bi ses dedi evet yasemin bu sefer kararlısın galiba

neyse kendi me cok nazar değdiren bi insanın maşallah diyimde

bu sabah 2 yumurtadan bol maydonuzlu omlet
5 tane zeytin salatalık yedim

işe giriştim zaten akşam oldu akşam 6 da balık yedim yanında bolbol salata ile

ama bugün az su içtim
:26:

sevincimi delice sizlerle payşatım cocuk gb ama insan seviniyo helede kıyafetler bol gelince azıcıktan
hepinizi öpüyorum

iyi uykular bol leptinli geceler

Selamun aleykum ;
Akşam menü bildirimimi geç de olsa yapıyorum ;
Izgara
salata
veee önümde duran koca tabak elma dilim patatesten sadece bir tanenin yarısıı yedim
elbet sonunda da yemeği taçlandıran türk kahvesi

Muhtemelen şimdi herkes leptinleriyle mis gibi bir uykudadır , en iyisi bende yatayım artık . Hepinizi Allah'a emanet ediiyorum

Hayırlı geceler ;
Tebrik ederim Dilerim diğer haftalar da aynı güzellikte devam eder. Bol gelen kıyafetlerin sevinci tarif edilemez

kızlar ben uzun zamandır yazmıyordum menülerimi hemen yazayım aklımdayken

cumartesi günü:
sabah:12.30'da bitti. 1 ç.kaşığı keten tohumu, keçi peyniri,domates,salatalık,köy biberi,süt kaymağı
2. öğün:19.00'da.7-8 kaşarlı kasap köfte(sadece baharat ve kıyma vardı içinde), 1/2 porsiyon bulgurlu semizotu yemeği, 2 y. kaşığı yoğurt, keçi peynirli salata

pazar günü:
sabah:12.30'da bitti. 1 ç. kaşığı keten tohumu, keçi peyniri,domates,salatalık,köy biberi,süt kaymağı
16.00'da 400 ml latte(kendim yaptım)
2. öğün:19.30'da.1 kepçe bulgurlu yeşil mercimek çorba, et ve ciğer sote karışımı, salata, biber turşusu, yeşillik
23.00'da 1 kupa sıcak süt

Günaydınlar hepinize

Nasılsınız

Bu aralar çok yoğunum,fazla giremiyorum kızlar,yürüyüşü de aksatıyorum,ama bugünden itibaren tekrar başlayacağım,hemen kahvaltımı,yazıp çıkıyorum

Acelem vardı 1 tost yaptım onu yedim bol domates ve biberle,ben kilo korumadayım,yeni başlayanlar yapmasın,bugün ulaşım amaçlı en az 5 km yürüyeceğim,o yüzden sorun olmaz

Yeni gelen arkadaşlar hoş gelmiş,kilo vermek için doğru yerdesiniz

herkese haftanın başından kocaman günaydın umarım bu hafta hepimizin gönlüne göre su gibi geçer

hemen unutmadan sabah ne yediğimi yazayım:

1 bardak süt
1 kayısı kıvamlı haşlanmış yumurta
4 adet badem
4 adet zeytin
salatalık domates

canım peynir istemedi bu sabah yemedim

öğlene bakıcaz artık bişeyler

slm kızlarrr
sabah:
1 yumurta 8 zytin domates salatal ceviz
öğen:
tavuk çorbası yoğurt 1 biber dolması
akşam:
1 balık 100 gr helva

kızlar tahın helvası gr olarak ne kadar olmalıydı

amiboid, kitapta avcunuzun içi kadar yiyebilirsiniz diye yazmış Canan Hoca bence 100 gr oldukça makul

merhaba birdy,

ben pek senin gibi sayılmasam da (kilo problemim var yani) bu şekilde beslenmeye başlayınca ilk olarak karın bölgemden eriyorum zaten Canan Hoca da kitabında insülin direncini kırdığımızda önce karın içi yağlanmamızın azalacağını söylüyor.

bu şekilde beslenirsen hem bu sıkıntından kurtulacağına hem de daha sağlıklı olacağına inanıyorum :13:

kızlar bugün işim biraz yoğun o yüzden hemen kaçtım hepinizi öpüyorum

Günaydın kızlar okula
gitmeden din akşamki aksam menümü paylasayim

buyukce bur tavuk gogusu
seramik tavafa kabak kızartma ve yogurt
bol salata
su

merhaba öncelikle ben bu karatay diyetinde yeniyim yarın 1 haftam dolacak ama kendimi iyi hissediyorum. o yüzden diğer arkadaşlar kadar bu diyette çok fazla tecrübem yok. göbek hakkında çok araştırdığım için sana şunları söyleyebilirim; vücudumuzda ki en azgın yağlar göbekte bulunuyormuş. bu yüzden spor ve diyet yaptığımızda diğer bölgelerdeki yağlar şaşırıp bir müddet sonra düzenleri bozulduğu için yanmaya başlıyormuş. ama karın yağları bu duruma hemen adapte olup yeni beslenme ve hareketli yaşama karşı uyum sağlıyormuş. yani zor yanıyor bu yağlar. tecrübeli bir vücut geliştirmeci söylemişti; " karın yağlarından kurtulmak zor ama imkansız değil bunun için mutlaka o bölgeye ayrı bir zaman ayıracaksın. yani 40 dakika yürüyorsan bir o kadar karın bölgesine çalışacaksın. vede öyle 5 10 tekrar değil artık yapamaz hale gelene kadar çalışacaksın dedi
ayrıca karın bölgesine yerleşen yağlar bir süre sonra bir organ gibi (mide bağırsak vs.) olup orada ayrı bir hormon salgılamaya başlıyormuş.

umarım aydınlatıcı olmuştur

gunaydın kızlar, kahvaltım

2 yumurta
8 zeytın
3 gunkurusu
yarım domates
1 salatalık
fındık,omega3
b.peynır

Merhaba kızlar :)

Karatay diyetine başlayalı bugün 1 hafta oldu :) tüm hafta boyunca 1 cafe mocha haricinde kaçamağım yok çok şükür onu da kaçamaktan saymıyorum çünkü deli gibi acıkmadığım sürece akşam yemeği hiç yemiyorum ben. Sadece sabah 09.00-09.30 ve öğlen 15.30 gibi yiyip o günü bitirmeye çalışıyorum. Doğru olup olmadığını sizlere sormuştum ama sanırım gözden açtı cevaplayan olmadı

Bu şekilde 1 haftada 109,8 kilodan 105,6 kiloya düştüm :) şükürler olsun :) ilk hafta olduğu ve kilom çok olduğu için böyle çok gitti muhtemelen yoksa bu hızla giderse ayda 13 kilo ediyor o da pek normal değil sanki :)

hıı bir de sporun çok faydasını görüyorum ondan da hızlı gitmiş olabilir haftada 3 gün 1,5 saat yüzüyorum ve her gün 6-7 km yürümeye çalışıyorum.

Çevremdekiler bana kızıyor ekmesiz, bol meyvesiz diyet mi olur kendine zarar veriyorsun diye. Önceden olsa belki ben de kızardım ama şu 1 haftadaki değişim bile bunun faydasını anlamam için yeterli. öğlene kadar uyusa da uykusunu alamayan sürekli bi mayışıklık hali olan ben 2. 3. günden itibaren 08.30 da zımba gibi kendiliğimden kalkıyorum yataktan :)

Şimdilik paylaşmak istediklerim bu kadar :)
Herkese güzel haftalar dilerim...

Günaydınlarrr
Sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım..

Herkese iyi haftalar dilerim..

Hepinize afiyet olsun çıtırlarrrr:112:

aynı sistem bende de geçerli canım..
sabah ve öğle menü saatleri kayıyor biraz ben günü böyle kapatıyorum akşam yemiyorum...
sadece hafta sonları kahvaltı gecikince öğle akşam oluyor..

merhaba cherry pie

tebrik ederim verdiğin kilolar için

iki öğün yiyorum demişsin bence bir sakıncası yok ama belki ikinci öğününü daha ileri bir saate alabilirsin diye düşünüyorum (gerçi kaçta yatıyosun bilmiyorum erken yatıyosan almana gerek olmayabilir)

umarım böyle devam eder istediğin kiloya ulaşırsın

bu arada ben de kendime bi hedef koydum: 2008 yılında yılbaşında giydiğim kırmızı bi elbise vardı beline kemerle kullanıyodum o kadar boldu ama şimdi içine giremiyorum amacım bu yılbaşında o elbiseyi yeniden giymek niye bilmiyorum ama bu sefer daha zor kilo verecekmişim gibi geliyor bi türlü beynim kilo verebileceğime inanmıyor naapsam bilemedim

Siyahçım inanmak başarmanın yarısıdır. Acaba bu sefer kilo verebilir miyim? diye başlarsan hedefine ulaşman zorlaşır ya da ulaşamayabilirsin.. Neden veremeyesin? Ben 6 yıldır üzerime resmen yapışan ve veremediğim kilolarımdan kurtuldum ama hep inandım asla da pes etmedim. Şu an ki kilom süper ama accuk göbek var kışın plates yapsam biraz da karın hareketleri deymeyin keyfime ben bu göbeği de eriteceğim YA SEN?

Hatta Siyahım 53 olan hedefime ulaşacağım kesin karar verdim. Göğüslerim de küçülür mü kızlar 2 kiloyla 53 olmamamın tek sebebi bu 2 doğumdan sonra zaten felekleri şaştı
Bakak görek ne olacaklarKaçamak yok artık

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…