Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sabah:08.00'de
1 tabak et sote
1 avuç içi keçi peyniri
1 domates
1/2 salatalık
1 köy biberi

2. öğün:18.00'de
1 çay kaşığı keten tohumu
2 haşlanmış tavuk baget
2 y. kaşığı bulgur pilavı
2 y. kaşığı yoğurt
1 avuç içi keçi peyniri
salata
ev yapımı biber turşusu

yemekten sonra midem acıdan rahatsız oldu.sıcak süt içtim bir de

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar,bugunku menum ...... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (13 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün (ıkındı)lahmacun,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 3.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Bugünkü menüm ;
sabah
tereyagli omlet(2 yumurta)
peynir
8 zeytin
domates,salatalık
yeşil çay
1 cb yer fıstığı
öğle ;
taze fasulye
1 kasık bulgur pilavı
yoğurt
yer fıstığı
aksam;
tavuk but
kozlenmis kırmızı biber
semizotlu salata
yoğurt

Merhaba kızlar ..

4 haftalık bir aradan sonra .. Aldığım kilolarıma geri döndüm ..
Tatilde her anne gibi benim annemde coştu .. Beni gören herkez sok oldu .. Herkeze kararay diyetini anlattım.. Önerdim .. Cogu arkadasim başladı bile .....
neyse ..
Doner dönmez kaldığım yerden .. Aynen devam etmeye başladım.. uçaktan indim 4 saat sonra okula gittim .. O nedenle dun yazamadim.. Bugun isteydim .. Yürüyüşden geldim hemen yazayım dedim..

1. Öğün:
Biraz badem , biraz fındık ( kavrulmamış )
Avuç içim kadar kaşar
1 elma
1 kuru incir
2 fincan kahve
su
( ise cok erken gittiğim icin yumurta Yiğemiyorum .. Vaktimolm
uyor o nedenle yanıma bir tane meyve aldım.. Alacağım )

2. Öğün:
Yogurlu semız
1 avuc kadar kabak çekirdeği
1 tavuk göğüsü
1 bardak süt

Simdilik bukad
ar kızlar iki hafta bildirim yapmayacağım ... Kilom yerini bulsun

Geçmiş olsun.. Bence sabahları meyve de yemelisin Hastalığını çabuk atlatırsın inş.

iyi geceler arkadaşlar , yürüyüşten geldikten sonra regl olduğumu fark ettim, sancı ve üşümem vardı biraz yattım ,ilaç aldım şimdi daha iyiyim. reglden galiba bugün öğün aralarında sürekli meyve yedim. cıssları yemedim ama düzensiz bir besleme oldu. menü yazmayayım bugün ama yürüyüşümü yaptım

güne başlarken

meyve salatası(erik,armut,şeftali)

kahvaltı
az dondurma,1 dilim kızımın doğumgünü pastası

ara
incirli kurabiye,antep fıstıklı kek,açıkçay

öğle
tavuklu dövme pilavı,domates,salatalık,acı antep biberi

ara
1 kaşık pilav,1 çatal pasta,yeşil çay

2,5 litre su

4 kupa açık şekersiz çay
1 kupa yeşil çay

bu sabah erkenciyim kahvaltı konusunda 8 de bitirmiştim bile :) çünkü saat 10 da yapınca eşim öğlen eve geliyor mecburen 12 gibi tekrar oturup yiyorum bu gün tam istediğim gibi olcak inşallah ama bi baş dönmesi var anlayamadım bir kaç gündür gribim halsiz mi düştüm acep??
sabah 1 haşlanmış yumurta,1adet yağda yumurta6-7 zeytin , peynir , badem , 3 tane ceviz , 7-8 tane tuzsuz leblebi

öğlene ve akşamada sucuklu barbunya,yoğurtlu dövme çorbası, eşime pirinç pilavı bende belki 1 kaşıkçık alırım

bu arada dün akşam çok acıktım 1 bardak günlük süt içtim menüme ek olarak

Hoşgeldin canım ..sen o kilocukları verirsin merak etme canım..

geçmiş olsun canım.

bu gece kızımn bu gece ben sizle uyuyacam isteği neticesinde gecenin yarısında pes eden ben oldum ve geceyi onun yatağında geçirdim
13 yaşında oldu ama hala bebek
neyse arada bir olunca hoşuma gidiyor..1-2 yıl sonra istesekte gelmez heralde

15-20 dk önce kalktım..şimdi de kahvaltı hazırlayacağım..

işte menü

sucuklu omlet
domates salatalık
zeytin,peynir
ceviz
1 dünden kalan içli köftem..

herkese afiyet olsun..

kızlar selam,

ben karatay diyetini hep duyan ama hiç oralı olmayan biri olarak aranıza katılmak istiyorum..Ocak-mayıs arası dukan diyeti yaptım..14 kilo verdim..geçen aya kadarda kilomu koruyodum, aslında daha vermem gerekiyodu ama dukandan korktum, kii korktuğumda oldu..
B12 , çinko ve demir değerlerim düşük çıktı..az yiyerek dikkat ederek kilomu koruyordum , ama baktım olmuyo..yemek yemek benim için bir keyif..2 kiloyu son 10 günde geri aldım..bugün kitabımı netten sipariş ettim..yarın elimde olur sanırım..haftasonu bende size katılacağım izninizle

hazırlık olarak yapmam gerekenler nedir , bide bilmem gereken olmazsa olmazı varmı bu diyetin? desteğinizi rica ederim..

hoşgeldin canım,sen yürüyüşlerinle o kilocukları geri verirsin merak etme:112::112:

kahvaltım
2 yumurtadan salçalı omlet
peynir
zeytin
fıstık
yine 2 tane lokum

şimdi de bitki çayımı içiyorum

Merhabalar
dün doğum günüm olduğu için yaş pasta yedim ve arkadasım yemeğe götürdü biraz da ekmek yedim

ama yine de tartıda -100 gram gördüm 60,2 kg oldum bugün harfiyen uyacağım. kısır serbestti diye hatırlıyorum bugün kısır yicem.

kahvaltım:

1 tereyağda yumurta
hellim
domates salatalık
2 yeşil 2 siyah zeytin
yeşil çay

Sevgili Yaren,
Aramıza hoşgeldin. Çok doğru bir karar verdin, hele Dukan'u bırakarak sağlığını kurtarmışsın. Bu topik Dukanzede'lerle dolu zaten bildiğim kadarıyla. Şimdiden başarılar diliyorum ama zaten buraya düzenli takılıp menü bildirimlerini yaparsan Karatay desteğiyle başarılı olmamak imkansız.

Seninle daha önceki paylaşımlardan topladığım bir listeyi paylaşmak istiyorum. Topiğin tecrübelilerinin önerileri ve Canan hocamızın genel tavsiyelerinin bir toplamasıdır bu liste. Emeği olan herkese de teşekkür ediyorum.

Temel Prensipler
• Pirinç, makarna, patates, tatlı, hamur işi, karpuz, kavun yasak, onun dışında her şey serbest doyana kadar
• Öğünlerin arası 4-5 saat olacak ara öğün yapmayacaksın zaten acıkmayacaksın da.
• Asla aksam yemeğinden sonra yeme. Uykuya gitmeden en az 3 saat önce aksam yemeği yenmiş olmalı. 4-5 saat en iyisi. Aksam yemeği sonrası 6-8 saat içinde vücut aldığı kalorileri yakar. En etkili yağ yakma zamanı akşam yemeğinden 8-12 saat sonrasıdır. Eğer, yatmadan önce, az da olsa bir ara öğün yaparsanız, gece boyunca yapılacak yağ yakmayı engellemiş olursunuz.
• Sabah 2 yumurta, avuç içi kadar beyaz peynir, 10 zeytin, 1 ince belli çay bardağı taze kırılmış ceviz ya da kavrulmamış kuruyemişlerden, yeşilliklerin hepsi, istediğin kadar domates, salatalık
• Akşam 8 den sonra su süt ayran dışında bir şey yemek içmek yok, meyve dahil. Meyve ya sabah kahvaltıda ya da öğlen yemeğinde yiyoruz o da porsiyonu aşmadan tadımlık yani. Ama çok yerim diyorsan tek öğünü meyveyle yapabilirsin
• Balık yağı (Omega 3) günde 3 mg
• Günde en az 40 dk yürüyüş ve asansörsüz yaşam, yürüme mesafesindeki yerlere yürüyerek gitmek
• 2 lt en az su
• Her gün yoğurt yemeye bak
• Yeşil çay (şekersiz tabii ki )
• Haftada bir bulgur yenebilir ya da lahmacun
• Doyduktan sonra yemeyeceksin kesinlikle, Suyuna taze limon sıkıp içebilirsin, o da tok tutuyor. İlk 1-2 gün sonra alışıyorsun ve çok rahat geçiyor
• Dolma ve sarmaları pirinç değil bulgurla yapıyoruz.
• Ya tereyağı, ya da zeytinyağı kullanıcaksın. Ama zaten bu diyette pilav, makarna, börek çörek kesinlikle yok. Un ve şekeri hayatından çıkarmak zaten sağlığın için yapabileceğin en iyi şey. Bunlar çıkınca yediğin yağ miktarı da haliyle azalıyo tabii.
• Kahvaltıda bir ince belli cay bardağı kadar ceviz, fındık ya da fıstık eklerseniz eskiden karbonhidratlardan aldığınız B vitaminlerini almış olursunuz, zira B vitaminlerinin eksikliği depresyona neden olur. Balıkta ve cevizde omega 3 var, Omega 3’ü vucut yapamıyor. Bulabileceğiniz gıdaları tüketmelisiniz çünkü noksanlıkları halsizliğe neden oluyor.
• Yüksek protein içeren kahvaltı yapın. Bu, vücudu kalori yakma modunda tutar, kan sekerinin normal olmasını destekler dolayısıyla öğleden sonra vücudun çökmesini önler, ara öğün yapmayı veya aksam aşırı yemeyi önler.
• Fazla yemek, gece yemek, ara öğün yapmak, egzersiz yapmamak ve stres LEPTIN problemine neden olur. Kilolu insanların kanında bol leptin vardır. Ancak, beyne yeterli leptin girmez. Buna leptin direnci deniyor.
• Leptinin ahenkli olmamasi: Insulin direnci, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, metabolik sendrom , diyabet, kalp hastalığı, üreme sorunları, seks hormonu sorunları, tiroit problemleri, fibromyalgia, yüksek kanser riski, kavrama ve idrak sorunları yaratır. Kilo kaybettikçe, vücut leptine daha kolay cevap verecektir. Uygun diyet, stresle başa çıkabilme, yeterli uyku ve egzersiz. Bunları göz ardı etmeyin.
Optimal leptin calismasi icin: Aerobik egzersiz, dayanıklılık aktiviteleri, esneme egzersizleri gereklidir. Günde en az bir saat ve haftanın 6 günü egzersiz gereklidir.
Salata ve Sebzeler, leptin diyetinde onemli. Serbestçe yiyin. Buharda pisirin, az kalorili olsun.
AZ YEMEYIN. Hayat az yenerek geçmez. Yemek yemek bir zevktir ve sosyal bir olaydır. Vücudu çok düşük kalori alımına alıştırmayın. İdeal kiloya ulaşınca yani leptin direnci kırılınca, daha fazla yenilebilecek, arada çok fazla yense de, kilo artısı olmayacaktır. Doğal ve katkısız gıdaları tüketin. (Karatay kuralı)
NE ZAMAN YEDIGINIZ, NE YEDIGINIZ KADAR ONEMLIDIR.
• Çikolataya, tatlıya tonlarca para harcayan arkadaşlara hatırlatırım ki kabuklu doğal ambalajında cevizin kilosu 10 ytl den başlıyor, cevizde de omega3 var, eskiden ruh hastalarına bolca ceviz verilirmiş.

Yukarda yazdıklarıma ek olarak bir de şunlar var:

Bir arkadaşımızın hocamızla yapılan söyleşiye katıldıktan sonra yaptığı paylaşımlar
• Hocaya sabah aç karnına yürüyüş yapıyorum 1 saat kadar, bu kaslarımın zayıflamasına sebep olur mu dedim, sen gün içinde proteinini alıyorsan ona göre besleniyorsan, kastan kayıp diye bir şey söz konusu olamaz dedi. Asıl iyi yağları tüketmezseniz yağlanırsınız, tüketirseniz yağlarınız gider dedi. Sabah ya da akşam, aç ya da tok size nasıl uygun geliyorsa o şekilde yürüyün dedi. Omega 3 ün yanına antioksidan ne alalım diye sordum. A & C vitamini en güçlü antioksidanlardandır dedi,ben de siyah çekirdekli kuru üzüm alıyorum dedim,o da olur dedi
• Hangi Omega 3’ü alalım diye sordum. Marka veremem ama EPA miktarı 400, 500, 600 mg olanları alabilirsiniz dedi. Omega 3 kesinlikle saf olacak, içinde omega 6 ve omega 9 olmayacak dedi.
• Porsiyon miktarı önemli değil, Karatay’da zararsızlar doyana kadar ne de olsa
• Vücudumuzun su ihtiyacını karşıladığımızın verisini idrar renginden anlayabilirmişiz, açık sarı ise su ihtiyacını gidermişiz demektir, koyu sarıya doğru ise vücudumuz susuz kalmış demektir
• Vücudumuzun % 90 ı su olduğunu söyledi ve yemeğimizi acıkınca yiyoruz ama su içmeyi susamadan yapacağız dedi.
• D vitamini çoğu kişide 0’dır dedi. Biri ampulü kırıp içindekini ağızdan alıyormuş, öyle olmaz,mutlaka kalçadan enjeksiyon şeklinde girecek dedi.
• Biri insülin direnci ortalama kaç olmalı diye sordu, hoca da 12 saatlik açlık kanda 5 i geçmeyecek dedi; insülin direncini ne artırır dedi; hoca da kortizonlu ilaçlar, depresyon ilaçları, alerji ilaçları artırır, karaciğeri yağlandırır dedi
• Bir bayan da 3-4 aydır fitness’a gidiyorum, hiç kilo veremedim dedi, hoca yol yürümelisiniz dedi. Fitness yaparak kilo veremezsiniz, fitness vücudu rahatlatır, insan vücudu yürümek için yaratılmıştır, spor salonlarında spor yapasınız diye değil, belinizden aşağıdaki adale kitlesini düşünün, bütün vücudunuzda en çok enerjiyi kullanan kitledir, onları çalıştırmazsan, yürümezsen ki-lo ve-re-mez-si-niz (aynen böyle heceledi). Yürümek de açık hava da olacak, bantta değil dedi. Yürüyüş bantları dizlerinizi halleder dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…