Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

geçmiş olsun canım.:KK16:[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim canım:nazar::nazar::KK16:
günaydın arkadaşlar ben uzun bir aradan sonra devam etmek istiyorum

hoşgeldin :KK16::KK16:
kızlar selam,

ben karatay diyetini hep duyan ama hiç oralı olmayan biri olarak aranıza katılmak istiyorum..Ocak-mayıs arası dukan diyeti yaptım..14 kilo verdim..geçen aya kadarda kilomu koruyodum, aslında daha vermem gerekiyodu ama dukandan korktum, kii korktuğumda oldu..
B12 , çinko ve demir değerlerim düşük çıktı..az yiyerek dikkat ederek kilomu koruyordum , ama baktım olmuyo..yemek yemek benim için bir keyif..2 kiloyu son 10 günde geri aldım..bugün kitabımı netten sipariş ettim..yarın elimde olur sanırım..haftasonu bende size katılacağım izninizle :KK34:

hazırlık olarak yapmam gerekenler nedir , bide bilmem gereken olmazsa olmazı varmı bu diyetin? desteğinizi rica ederim..

hoşgeldin canım hadi hayırlı olsun:KK16::KK16:

merhaba kıslar nasılsınız
yeni arkadaşlar da hoş gelmişler

kahvaltımı saat 11 00 da bitirdim
avuç içi kadar keçi peyniri
domates-salatalık
6 zeytin
2 haşlanmış yumurta
1 büyük şeftali
şekersiz siyah çay

2. öğünümde
bol baharatlı tavuk+ezme salata +ayran

Herkese merhaba :KK3:

Dün aksam cis yemedim ama midem küçülmüş
Heralde yediklerim fazla geldi yatağa suyla artık
Tıka basa dolmuş bı mideye yattım :KK50:

5 tane biber dolması yedim (icine bulgur koymayı
Unuttuğum icin Kiyma- domates-sogan ve yeşillik
Var icinde )

Bir kase yoğurt

Yarım büyük kase salatanın yarısını
Yedim yaptım o kadar yenmedi bende
Bitireyim dedim ama fazla geldi

Sabah 11.30'da yapabildim kahvaltımı

1 b.sut
1 c.b. Bademin 3/2 si
Domates-salatalık
Peynir
5 y. 5 s. Zeytin
1 k.k yumurta (yumurtam bitti yarın alıcam pazardan)

Yeniden merhaba :)
Bugun diyetimin 3. Gunu. Ilk gun kendimi cok iyi hissederken dun aksamuzarinden beri ve bugun hic halim yok ve basim agriyor. Bugun yediklerim su sekilde: (diyeti uzun suredir yapan ve basarili olan arkadaslardan yorum bekliyorum bu bas agrisi ve halsizlik normal mi? Gecici mi?)
Sabah:
Bir fincan limonlu cay sekersiz
Bir avuc ici beyaz peynir
1 haslanmis yumurta
1 adet kirmizi biber
Biraz maydanoz
Bir avuc findik ve ceviz karisik
10 zeytin
1 saat sonra sekersiz turk kahvesi

Oglen:
3 tane izgara kofte
Biraz icine nane ve pul biber konulmus yogurt
1 buyuk kase yesilliklerden olusan salata

Yorumlar icin tesekkurler :)

teşekkürler canım :KK16::KK16:
:KK16::KK16::KK16:
Bugun diyetimin 3. Gunu. Ilk gun kendimi cok iyi hissederken dun aksamuzarinden beri ve bugun hic halim yok ve basim agriyor. Bugun yediklerim su sekilde: (diyeti uzun suredir yapan ve basarili olan arkadaslardan yorum bekliyorum bu bas agrisi ve halsizlik normal mi? Gecici mi?)
Sabah:
1 haslanmis yumurta
1 adet kirmizi biber
Biraz maydanoz
10 zeytin

Oglen:
3 tane izgara kofte

hoşgeldin aramıza canım..doğru yerdesin merak etme..:KK34:
baş ağrısına da gelince bazılarımızda oldu..ilk zamanlar vücut bu kadar aç kalmaya direnç gösteriyor..ilk başlarda araları 4 saati geçirme..sonra alışacaksın ve 2 öğüne düşebileceksin..bu da insülin direncini kırdığının habercisidir...merak etme..:KK34::KK34:

herkese selamlar çok yogunum bugünlerde giremiyorum foruma...öglen karışık sebze yedim bir porsiyonda salata okadar öpüyoruuum

:KK16::KK16::KK16:

hoşgeldin aramıza canım..doğru yerdesin merak etme..:KK34:
baş ağrısına da gelince bazılarımızda oldu..ilk zamanlar vücut bu kadar aç kalmaya direnç gösteriyor..ilk başlarda araları 4 saati geçirme..sonra alışacaksın ve 2 öğüne düşebileceksin..bu da insülin direncini kırdığının habercisidir...merak etme..:KK34::KK34:

Cevabin icin cok tsk ederim cnm :) bende zaten insulin direnci hastaligi var o yuzden benim icin en uygun deiyet bu bu. Cunku benim sık araliklarla asla beslenmemem gerekiyor. Sanirim ekmegi ve sekeri kesmenin ve dedigin gibi az yemenin bas agrilari bunlar. Aralarda bolca su iciyorum ben de, acligimi gidersin diye. Aslinda cok ac degilim ama tabi aliskin olmayinca :)
Gorusmek uzere sevgiler

HAYAT GUZELDİR2..bende diyete yeni baslayanlardanim..cumartsi gunü 2. haftam olacak..diyete basladigimn 2. Gunü basım ağrımaya başladı bir kaç gün devam etti.metabolizmanın diyete uyum süreciyle ilgili bir sıkıntı yakında gecer cnm..sabır ve azmimiz bol olsun..

Selam kızlar ;menümü bildireyim size
sabah;

2 haslanmis yumurta
8 zeytin
peynir
1 cb yer fıstığı
1 avuç kuru üzüm
domates salatalık
yeşil çay 1 cb süt

Öğle ;
3 kasık bulgur pilavı
4 kasık yoğurt
1 cb ye fıstığı

Aksam;

kıymalı yumurta
salata yoğurt
kozlenmis biber

HAYAT GUZELDİR2..bende diyete yeni baslayanlardanim..cumartsi gunü 2. haftam olacak..diyete basladigimn 2. Gunü basım ağrımaya başladı bir kaç gün devam etti.metabolizmanın diyete uyum süreciyle ilgili bir sıkıntı yakında gecer cnm..sabır ve azmimiz bol olsun..

Ay cnm ins ya bu haftayi bi atlatsam hayirlisiyla :KK43:
Ama artik aldigim bu kilolardan kurtulmak eski halime donmek istiyorum :KK43:

Ay cnm ins ya bu haftayi bi atlatsam hayirlisiyla :KK43:
Ama artik aldigim bu kilolardan kurtulmak eski halime donmek istiyorum :KK43:

Sabırla geçecek ve her şey çok rahat olacak cnm.. Ben hep mide kazıntısı yasardim vecok sık acikirdim.. Şimdi zorla yiyorum yemeklerimi hep tokum harika bir diyet bu.. beslenme bicimi.. Daha yolun çok basindayim ns birde kilo vererek karşılığını alayım harika olacak..Bende dogum oncesi tedavilerim hamileligm ve ondan sonrası o kadar kilo aldım ki..burada harika basarı öyküleri var beni yureklendiriyorlar ..her şey sartlanmayla ilgili ..insan çok güçlü bir yaratık isterse herseyi yapabilir..orucluyken beynin snı herseyden engelliyor değil mı?

Slm hanımlar nasılsınız?
Bu sabah karatay kahvaltımı yaptım 13:00 da bitti

1 domates
yarım salatalık
pastırmalı 2 yumurta
10 s.zeytin
avuçla peynir

Akşam:

Mercimek çorbası
Kuru patlican biber dolması
Salata
Fırın sütlaç var birde ama ben yemeyeceğim

Selam kızlar

Nasılsınız,bu ara pek giremedim yoğunluktan,bugün biraz cıslı oldu:KK52: ama akşam yürüyüş yapacağım

Kaneelcim hoşgeldin canım:KK16:

Ody çiğ köfte serbest,hem de canan hoca etlisini öneriyor,ama diğeri de bulgur olduğu için serbest canım yiyebilirsin porsiyonuna dikkat ederek

Yeni arkadaşlar gelmiş,hepiniz hoşgeldiniz,kilo vermek için doğru yerdesiniz

45 dk yürüyüş+70 mekik tamamdır bugün de:KK52::KK52::KK52:

Canım ne güzel yapıyorsun :nazar:,ben de yürüyüş tamam ama şu karın hareketlerine bir türlü başlayamıyorum:KK17:

bu gece kızımn bu gece ben sizle uyuyacam isteği neticesinde gecenin yarısında pes eden ben oldum ve geceyi onun yatağında geçirdim:KK9::KK9:
13 yaşında oldu ama hala bebek:KK16::KK9::KK9:
neyse arada bir olunca hoşuma gidiyor:KK16:..1-2 yıl sonra istesekte gelmez heralde

15-20 dk önce kalktım..şimdi de kahvaltı hazırlayacağım..

işte menü :KK56::KK56:

sucuklu omlet
domates salatalık
zeytin,peynir
ceviz
1 dünden kalan içli köftem..:KK56::KK56:

herkese afiyet olsun..:KK16::KK16:

Canım benimkiler de öyle,olsun gelsinler,sonra bu günleri arayacağız nasılsa çok hızlı geçiyor günler:KK16:

Sabırla geçecek ve her şey çok rahat olacak cnm.. Ben hep mide kazıntısı yasardim vecok sık acikirdim.. Şimdi zorla yiyorum yemeklerimi hep tokum harika bir diyet bu.. beslenme bicimi.. Daha yolun çok basindayim ns birde kilo vererek karşılığını alayım harika olacak..Bende dogum oncesi tedavilerim hamileligm ve ondan sonrası o kadar kilo aldım ki..burada harika basarı öyküleri var beni yureklendiriyorlar ..her şey sartlanmayla ilgili ..insan çok güçlü bir yaratık isterse herseyi yapabilir..orucluyken beynin snı herseyden engelliyor değil mı?

Haklisin cnm bu kadar kilo almaya nasil alistiysa vucudumuz vermeye de alisacak ins. Ben de hamilelik sirasinda kullandigim ilaclar yuzunden cok kilo aldim sonra bi verdim bi aldim derken insulin direnci olustu ve az yesem de verememeye basladim. Gecen gun yaptirdigim tahlillerde insulin seviyem cok sukur normal cikti ve ben de artik kilo vermeye karar verdim. Doktorumun soyledigi aslinda herseyin ilaci yuruyus. Naparsan yap yuruyusu biraktiginda kilo alirsin ve bu hastalik tekrar baslar dedi. Ben sabah kahvaltilarimi 8 de yapiyorum mecburen isyerinde. Oglen 12.30 da yiyorum ve sonra aksama kadar cok acikiyorum iste. Ama 3 gundur dayandigima gore bundan sonrasi daha kolay olcak :)
Hepimiz sabrimizin karsiligini aliriz ins. Opuyorum

selam kısslarrr...

diş maceram çok şükür bitti..dişim de dolgu da kırılmış..yamadı yumadı dolguladı bitirdi işini dişçi..umarım sonra bişey çıkmaz :KK53::KK53:

2. öğünüm..:KK56::KK56:

yarım tabak ıspanak
yarım tabak izmir köfte 2 adet patatesi:KK17:
kızılcık tarhanası
ve de üst komşuma kahveye gittim yanında 1 ekler :KK17::KK17:
bugün negüzel başlamıştı halbuki :KK37::KK37:

Geçmiş olsun canım

:KK9::KK9::KK9:
Ben dün alışveriş yaptım.. Kendime eşofman takımı aldım ve deee spor mont soğukta da yürüyebilmek amacıyla:KK34:
Kızıma da aldık eşofman takımı ve spor ayakkabısı ohhh eşimin işi ne ödesin:KK33:

Canım güle güle giy aldıklarını ve bol bol yürüyüş yap inşallah:KK8:

Sabah klasik karatayıma ek olarak az patates salatası ve 2 çatal kızımın yaptığı pasta

Öğleyin az çorba ve kabak çekirdeği yedim..

Birazdan arkadaşa gideceğiz :18::18: cıslar beni bekliyor:18::18:

Hedeflediğim kiloya geldikten sonra bayağı kaçamak yaptım ama kilo almamışım:KK24::KK24::KK24::KK24: Kilolar kolay geri gelmiyor:21::21::21::21:
senin kıza da maşallah diyeyim pasta yapmaya cok hevesli.aynen ben de senin gibi düsünüyorum kacamak yaptım tatilde o kadar ama ancak yarım kg almısım

su grip yüzünden yerimden kalkamıyorum yürüyüşe gitmem lazımdı ama halim yok burnum akıyo sürekli ateşimde var. mecburen yatcam bugun
öğlen menüm
sıcacık mercimek corbası naneli pulbiberli( hastayken çok iyi geliyo icine ince dilim ekmek doğradım arkadaşların zoruyla hastasın güçlenmen lazımdediler)
ispanak
börülce salatası

aksam yemicem ama
geçmiş olsun arkadasım

sabah:08.00'de
1 tabak et sote
1 avuç içi keçi peyniri
1 domates
1/2 salatalık
1 köy biberi

2. öğün:18.00'de
1 çay kaşığı keten tohumu
2 haşlanmış tavuk baget
2 y. kaşığı bulgur pilavı
2 y. kaşığı yoğurt
1 avuç içi keçi peyniri
salata
ev yapımı biber turşusu

yemekten sonra midem acıdan rahatsız oldu.sıcak süt içtim bir de
birkaç sabahtır et yıyorsun asyacım,gözumden kacmıyor.batmanda calısırken oradakı arkadaslar da sabahları cok fazla et yerdi,sen de de güney-doğu anadoluluk var mı:))
Merhaba kızlar ..

4 haftalık bir aradan sonra .. Aldığım kilolarıma geri döndüm ..
Tatilde her anne gibi benim annemde coştu .. Beni gören herkez sok oldu .. Herkeze kararay diyetini anlattım.. Önerdim .. Cogu arkadasim başladı bile .....
neyse ..
Doner dönmez kaldığım yerden .. Aynen devam etmeye başladım.. uçaktan indim 4 saat sonra okula gittim .. O nedenle dun yazamadim.. Bugun isteydim .. Yürüyüşden geldim hemen yazayım dedim..

1. Öğün:
Biraz badem , biraz fındık ( kavrulmamış )
Avuç içim kadar kaşar
1 elma
1 kuru incir
2 fincan kahve
su
( ise cok erken gittiğim icin yumurta Yiğemiyorum .. Vaktimolm
uyor o nedenle yanıma bir tane meyve aldım.. Alacağım )

2. Öğün:
Yogurlu semız
1 avuc kadar kabak çekirdeği
1 tavuk göğüsü
1 bardak süt

Simdilik bukad
ar kızlar iki hafta bildirim yapmayacağım ... Kilom yerini bulsun:KK1:
hosgeldin kaneel,özledik seni.3 güne düzelirsin ekmegi meyveyi kesince,korkma

bandım beni bekler:KK1:yürüyüş zamanım geldi:KK8::KK8:
masaallah leylak.özendim sana.bu ara spor tembelliği var bende .haftada 4 kez dısarda yürüyorum.pilatese baslıyım diyorum 3 ay ara verdiğim için bir türlü başlayamıyorum canım acıycak diye korkuyorum.bugun yarın bunu kırmam lazım

Sabah:
1 haslanmis yumurta
1 adet kirmizi biber
Biraz maydanoz
10 zeytin

Oglen:
3 tane izgara kofte

hosgeldin arkadasım.menune baktım da 1 yumurta yemişsin bunu 2 ye cıkar.1 ay sonra dilersen 1 e indir.muhakkak 1 çay bardagı kuruyemişini ye ,korkma.kalorisi fazla gibi görünsede vücut bunu yakarken fazla kalori harcıyor.
menün zayıf oldugu için halsız düşüyorsun.bu diyette yemekten korkma.dilersen 3 öğünle basla vücudun alısınca 2 öğüne indirirsin.acıkınca ayran iç.dolapta muhakkak ayranın olsun.ben su an 3 öğün yapıyorum.kahvaltıyı 8 de yapınca acıkıyorsun dolayısıyla.

X