Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

şimdi yogurt yıycem ve yeşil çay ıcecegım bolca

ne zandır ıcmıyorum 1 aydır belkıde

Günaydınnn kızlar

günaydın güzeller güne herzamanki gibi karatay kahvaltımla başladım. ancak akşam yemek yemedim. doğru değil sanırım. akşam 60 dk tempolu yürüyüş yaptım ayrıca.
akşam yemeğini mutlaka ye, az yersen metabolizman durur depolamaya başlarsın

öncelikle çok geçmiş olsunAllah yardımcınız olsun
meyve direk kilo oluyor dikkat et bende yemiştim +2 kilo yansıdı tartıyı birde kavun cıss

kızlar dün sormuştum ama bir cevap alamadım lütfen burda olan
arkadaşlarım bir yorum yapabilirler mi?

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 aydır diyetteyim ilk diyetisyen konrtolünde yaptım ama maalesef hem diyetisyenden memnun kalmadım hemde pek veremedim. şimdi kendimce bişeyler yapıyorum ve bu diyet oldukça ilgimi çekti. ilk olarak yarın bu kitabı almakla başlayacağım işe ve sizlere gün be gün yazarım. Ancak sizlere de bir sorum var bu kilonuzu yazdığını ve sonrasında eksilen o şeyi bende istiyorum nereden yapabilirim acaba?
Şu anki menülerim aşağıda her - 1 bünü ifade ediyor.

Sabah kahvaltıları:
- Yarım yağlı yada günlük tam yağlı süt ile birlikte nesfit ve yulaf ezmesi
- 1 dilim ekmek (buğday yada çok tahıllı) ile birlikte az peynir, 5 zeytin, domates ve salatalık

Öğle yemeği:
- Izgara balık, salata
- Sebze yemeği, yoğurt
- Çorba, salata

Akşam yemeği
- Ekmek asla yok
- Çorba köfte
- Köfte yoğurt
- Az pilav, köfte

Ara öğün olarak her gün yemeye çalışıyorum metabolizmanın sürekli çalışması için bazen meyve, bazen kuruyemiş, bazen yoğurt, bazen sadece süt.
Diyetisyende 1 ayda 2 kilo verdim. Ama kendim devam edince 5 kilo oldu şu anda. İnşallahta devam edecek.

kızlar dün sormuştum ama bir cevap alamadım lütfen burda olan
arkadaşlarım bir yorum yapabilirler mi?
ben yanıtlayım hemen umarım faydalı olur:
kahvaltıyı 11 gibi yapıyorsan 2 öğün yapman mantıklı ama meyveleri genellikle öğleden sonra yememeye çalış(eritmesi zor, sabah yersen gün içinde yakarsın). activia yoğurt yerine doğal yoğurt(köy tipi) kullan,kendin mayalayabilirsen daha iyi olur. kabızlık için activia kullanıyorsan bir öğününde 1 çay kaşığı keten tohumu veya her 2 öğün öncesinde 1 çay kaşığı zeytinyağı kullanmanı tavsiye ederim
kolay gelsin

Son düzenleme:
canım eğer ki akşam yemeğin bu kadar geçe kalıyosa,saat 5 te yoğurt falan yemen uygun,akşama fazla acıkmamış olursun hem.ama keşke erken yiyebilsen yemeğini

canım işten en erken çıkışım 7,30 civarı bazen daha geçte olabiliyor
1 saatte ortalama otobüs bekle trafik falan yol sürüyor eve gidince hazırlaması
yemesi falan 9'u buluyor veya bazen geçiyor

canım işten en erken çıkışım 7,30 civarı bazen daha geçte olabiliyor
1 saatte ortalama otobüs bekle trafik falan yol sürüyor eve gidince hazırlaması
yemesi falan 9'u buluyor veya bazen geçiyor

haklısın canım...peki akşam yemeğini 5-6 gibi yesen nasıl olur?9 da bir daha yemek zorunda kalmazsın hem.doyurucu şeyler yersen tüm gece acıkmazsın.....

Teşekkür ederim canım faydalı olmaz mı her fikir yanlışları görmemizi
sağlıyor bence.

meyve pek yememeye çalışıyorum canım sadece sabahları bugünlerde
1 muz yiyorum yumurta yerine ama ona da çare bulucam iş yerime getiricem
bir şekilde. Evet canım activia'yı kabızlık için kullanıyorum genellikle ama bu
günlerde o bile fayda etmiyor. Uzun süredirde yoğurduğumu kendim mayalıyorum
activialar bitince evden getiririm artık. keten tohumu ve zeytinyağı eklemiyordum
ama onlarıda ekliycem bundan sonra tekrar tşk ederirim canım

haklısın canım...peki akşam yemeğini 5-6 gibi yesen nasıl olur?9 da bir daha yemek zorunda kalmazsın hem.doyurucu şeyler yersen tüm gece acıkmazsın.....

bunuda düşündüm canım ama iş yerimde yemek ısıtabilecek ortam yok
öyle bir durum olsaydı getirirdim buraya her günde hazır bizim diyetimize
uygun şeyler bulmak zor

bu beslenme şekline başlayınca bende de kabızlık olmuştu, zamanla geçiyor kafana takma
keten tohumunu çekilmemiş olandan al yani çekirdek halde alıp yerken dişlerinle kıracaksın
zeytinyağından korkma, kilo yapmaz
yumurtayı götüremezsen ve muzdan sıkılırsan haşlama et de yiyebilirsin yada peynirin boyutunu arttırırsın veya yoğurt,süt eklersin kahvaltına

Çok tşk ederim canım önerilerin için inşallah dediğin gibi olur da geçer şu
kabızlık hamile gibi şiş bir karınla gezmekten bıktım

keten tohumu çekilmiş almıştım hiç bir faydasını görmüyorum sayılır bitsin hemen
diğerinden alıcam canım

zeytinyağını yemeklere ve salataya bol koyuyorum ama yoğurda falan eklemeyi
unutuyorum işte

yumurta konusunda bakalım buraya getirmeyi deniycem ama getiremezsem dediğin gibi
peyniri arttırım canım süt de içiyorum zaten her gün muzda kabızlığı tetikler diyorlar çünkü

Sabah (12:00) : 10 fındık + 4 ceviz + 1 dilim peynir + 8 zeytin + 1 yumurta + 1 domates + 1 bardak humana

Akşam (18:00 - 19:00) : tavuk + bol sirkeli salata üstüne 1 yemek kaşığı toz keten tohumu

Gece (22:00 - 24:00) : 2 kaşık yoğurt + 1 kaşık keten tohumu + biraz tarçın

akşam gene cay demleyip limon sıkıp içicem, çok acıkırsam ayran yapıcam. gece bazen 1 avuç kabak çekirdeği çitliyorum. hafta sonuna az kaldı, aldığım kiloyu versem yeter. hedef bayrama 68

yoğurt yaparken sade activia yı maya olarak kullanırsan probiotik yoğurt yapmış olursun kayınvalidem öyle yapıyoru tavsiye ederim :)

Selamlar kızlar :))

Bugün sabah her zaman ki gibi karatay kahvaltımı yaptım. 2 kayısı kıvamında yumurta,peynir,8 adet tuzsuz zeytin,domates,salatalık, bir bardak günlük süt bir ince belli bardak badem

Az önce öğlen 3 köfte ve mercimekli bulgur yedim.yanında bir kase keten tohumlu yoğurt

Akşam da taze fasülye ve bir kase yoğurt yiyip günü kapatacağım.

Bol su,7li karışımlı çay ve bol hareket.

Sabah 06.00 da uyanıp 1,5 saat yürüyüş yaptım. Havalar serinledi biraz yürüyüş iyi oluyor. her gün yürüyorum artık 5 gündür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…