Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

eşimin iş nedeniyle tatil yapamıyoruz benimle takılacak kardeşimde yok benim yerimede gezin lütfen

günaydınlar,

dünkü iftarımızda misafirimiz vardır o nedenle misafire göre menü hazırlayıp karatay'a göre yedim

1 kase köy tarhana çorbası
2 yemek kaşığı et sote, biraz zeytinyağlı fasulye biraz z.barbunya, roka salatası yedim
(bulgur pilavına, fırın patates'e dokunmadım)

misafirimiz tatlı getirmişti, ona ayıp olmasın diye yarım dilim baklava yedim, 2 bardak açık çay içtim

bugünkü kahvaltım,
bir dilim ezine peyniri, 1 dilim dil peyniri, 7 zeytin, 1 domates, 2 ceviz, 6 fındık, 4 badem, 3 gün kurusu kayısı, 1 kupa yeşil çay

herkese güzel bir gün diliyorum, kaçamaksız, tatlı krizsiz

bu gğn 400 gr daha vermişim hergün tartılıyorum iyi birşey yapmıyorum ama çok merakediyorum evdeyimya kendimi oyalayacak işim olmayınca bakıyorum
kızlar benim 5 yaşımda bir kızım var bacaklarında tuylenme başlamış internette hep ergenlikte olduğunu yazmış bilgisi olan varmıııı

Sağol canım.İyi tatiller sana.Bizim yerimize de dinlen:))

Anladım canım.Zeytin yemeyi unutuyorum hep.Yumurta yerine muz yenebilir diye biliyiordumda ondan yediydim:))

Günaydınnn kızlar
niyetli arkadaşların oruçlarını Allah kabul etsin, kolaylık versin
Hepimiz için güzel bir gün olsun
Kahvaltımı yaptım dışarı çıkıyorum şimdi, gitmeden yazayım dedim.
Önce bir kaç işimi halledip sonra kardeşimle havuza gitcem şimdiden söyleyim dondurma kaçamağı yapabilirim Bu yüzden kahvaltıyı da az yaptım zaten canım pek istemedi
Hepinizi öpüyorum ve kaçıyorum Ben yokken çok yazmayın

nasilsiniz arkadaslar umarim iyisinizdir aksamki iftarim gayet iyiydi bir kase corba turlu ve iki yemek kasigi bulgur pilavi ve vir kucuk tatliyla bitirdim ondan sonra komsunuz caya cagirmisti orda ikram edilen herseye karsi kendimi tutup bolca limonlu cay ictim sahurda bir tabak pilavla iki top dondurma yedim :-( bugun en az yarim saat yuruyus dusunuyorum ve tabi canan hanimin kitabini almayi aslinda normalde gunde mutlaka ik saat yururdum ama maalesef rmazandan heralde yurumek istemiyorum neyse bunada sukur kendinize iyi bakin gorusmek uzere

herkese günaydın

İftar menüm:

taze fasulye
tavuk sote
3-4 kaşık b.pilavı
ayran

iftardan sonra:

hala kabızlığım geçmediği için belki faydası olur diye

1 kase kimyonlu bol keten tohumlu yoğurt

bol su

sahurda:

2 k.k. yumurta
5-6 s. zeytin
beyaz peynir
domates-salatalık
süt
1 ç.b. ceviz
3-4 kuru kayısı
2 kuru incir
omega 3

hala kabızım kızlar ölücem ya kaç gün oldu

zeytin yiyordum canım ama 5-6 tane falandı o zaman arttırayım ben teşekkür ederim.

canım ben yemeklerle beraber acı biber turşusu yemeni öneririm küçük yeşil olanlardan ben hiç kabız olmam bagırsakları yumusatıyo cok rahatlıyosun..

canım sağol önerin için ama ben fazla acı yiyemiyorum ya

kabızlık berbat bişey, hatta bu yüzden hastaneye bile yatmışlığım var maalesef.
doktorumun tavsiyesi üzerine sabahları gün aşırı 3 kuru kayısı yiyip üzerine bir bardak ılık limonlu su içiyorum
faydasını gördüm, tavsiye ederim

Günaydın karatay kızları güzel sağlıklı bir gün diliyorum kaçamaksız :))
Bugün kahvaltıda 2 yumurtadan baharatlı omlet
bir avuç çökelek
1 adet hurma
10 adet tuzsuz zeytin
bir ince belli bardak badem
ve salatalık

evet canım çok kötü o zaman beni daha iyi anlarsın
sabahları kuru kayısı yiyorum canım ama ılık suyu içmiyordum bugün onuda yapıcam teşekkür ederim

Papişim iyi tatiller canımcım iyi yolculuklar canımcım

Ayrıntılı yazmayacağım klasik karatay kahvaltımı yaptım saat 9:00 da

Yarın kısmetse ben de niyetleneceğim

Amiboid, bence ihmal etme, bir endokrin uzmanına götür. Bir arkadaşımım 1.sınıfa giden kızında koltuk altlarında sarı sarı ve çok ince de olsa tüylenme başlamıştı. Endokrine gitti. Önergenlik başlangıcıymış. Ciddi alerjisi vardı çocuğun. Bıldırcın yumurtası iyi gelir diye duyunca, yedirmiş 2 ay kadar. Doktor, bıldırcın yumurtası östrojen yüklüdür, tetiklemiştir, demiş. Yani yedirdiklerimize dikkat etmemiz lazım. Umarım önemli bişey değildir.

Ayrıntılı yazmayacağım klasik karatay kahvaltımı yaptım saat 9:00 da

Yarın kısmetse ben de niyetleneceğim

Ben de bugün başladım tekrar orucuma çok şükür. Gece klasik kahvaltımı yaptım. Hala zeytin yiyemiyorum. Sadece 2 tane yiyebildim Onun dışında yumurta, fıstık vs... Herşey tamam.

Bu arada yürüyüş için hem seni, hem eşini tebrik ediyorum. Alkış kafayı ekleyemedim buraya, ekledim farzet:)

Günaydın gençler
Dünkü iftar menüm :
1 kase çorba
bol z.yağlı semiz otu salatası (içine k.tohumu kattım )
1 servis kaşığı sebzeli tavuk
pilav ve ekmeğe falan dokunmadım

su: sahura kadar 3.5 lt + 2 bardak ayran
spor: 15 dk yürüyüş

bugünkü sahur :
4 gün kurusu + büyük bardak ılık su
2 kk yumurta
1 bardak ceviz+ fındık
domates
salatalık
kaşar p , köy peyniri
10 zeytin
1 lt su

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…