Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

dün menü bildirimi yapamadım çünkü kaçamak üstüne kaçamak yaptım havuza gitmiştim kuzenle

sabah 8 bucukta kahvaltımı yaptım
1 haslanmıs yumurta
domates
yeşil çay olarak

sonra 10 bucuğa doğru kuzenin evindeydim oda kahvaltı yapıyordu bizde yaptık katıldık
orda tavuk sucuğundan yumurta yapmıstı onu yedim az kepek ekmeğiyle
çay içtim 2-3 bardak
birde kek yapmıstı 2 tane kek yedim

sonracığmaaaa havuza geldikk sanırım 2-3 e doğru bize ordan hamburger ısmarladılar yanında kolaylaa :)))
yedim tabikide sudan cıkınca sıkıyosa yeme
kayısı yedim 2 tane gofret vardı ondan atıştırdım biraz bide kuruyemiş yedim fıstık
su ictim tabii bol su

Eve geldim 6 gibi
cok az bulgur pilavı yanına yine karnıyarık yedim
bide sigara böreği vardı 3-4 tane ondan yedim
yoğurtta yemiştim ama

veeee dışarı çıkıp yürüyüş yaptım
call yaptım

akşam kuzenlerimle dışarı çıktık ve çiğ köfte ayran ısmarladılar 8den sonra onu yemiş oldum

yani bildiğiniz diyet bozuldu bugün tekrar başa sardım pofffffff benim tek başıma takılmam lazım bunu anladım

Bu sabah ki menüm ise
1 hurma
1 kayısı (kuru değl)
1 haşlanmış yumurta
2 ceviz
1 biber
1 yeşil çay

günaydın kızlar,

bende menü bildirimi yapayım

dün akşam; mercimek çorbası, 1 kase cacık ve karışık salata yedim
yemekten sonra kayınvalidem lokum çıkardı ondan azcık ısırdım birtane de petibör bisküvi yedim

sabah;
1 yumurta
1 ince dilim beyaz peynir, 1 dilim dil peyniri
5-6 zeytin
domates, salatalık maydonoz ve yeşil çay

ile başladım güne

saat 9:30 da kahve yaptım, şimdi de su içiyorum

dünkü lokum olayını saymazsak gibi gidiyorum gibi

gunaydın kıslar.....
durum bildirimi yapıp gecmişi okuyum hemen...
kahvaltıdan once 1 saat 45 dakka tempolu yurudum..bu aksam yuruyemiyceem için cozuttum biraz...:18::18::18:
ve kahvaltım
2 yumurtadan yeşilbiber,sogan ve keci peynirli omlet
peynir çeşitleri--eski kasar,keci peyniri ve beyaz peynir
1 ince belli yeni kırdıgım ceviz
8 adet ev yapımı yeşil zeytin
yarım domates
2 adet omega
1 cay kasıgı uzum cekirdeği--antioksidan niyetine..
bi demlik çayyy

Günaydın hanımlar benimde hafta sonu kaçamaklarımdan sonra hiç yapmamam gerekiyordu ama nedense iki gündür tutamadım kendimi yine kaçamak yaptım ama kızdım kendime dedim bu böyle olmaz napıyon sen hemen toparladım kendimi

dünkü menülerim
sabah klasik karatay kahvaltım
öğlen yemeğim 1 tabak kıymalı ıspanak, 1 kase yoğurt, birazcık salata, çok az biber kavurması domatesli,çok az da yoğurtlu havuç salatası, 2 tane erik buraya kadar çok güzel bir menü ama kızlar çok ısrar etti ramazan geldi bir daha ne zaman yiyeceksin dediler kanıma girdiler ve bir dilim peynirli börek yedim ya pişman oldum ama oldu bir kere uzun zamandır yemiyordum menüde çıkıyordu ama almıyordum bu sefer yedim ya
akşamki menüm salata,bir kase ev yoğrudu, bir tabak mantar sote etsiz buraya kadar da herşey güzel ama sonradan 2 dilim ekmekte yedim ya onu niye yedimki ben durup dururken çok kızdım yine kendime dedim artık bu hafta 2 günde kaçamak yaptın dur artık başka yok tamam yapmayacağım tartılamadım hiç kaçamaklar yüzünden korktum cuma gününden de korkuyorum çünkü sahur yiyeceğiz ve sabah kalkıp dolu mideyle tartılacağız bence pek kilo veren çıkmayacak aramızdan en azından ben kesin öyle olurum :18:
Neyse bu sabah yine klasik karatay kahvaltımı yaptım sabah sofraya oturur oturmaz elim hemen ekmeğin topuğuna gitti kızdım kendime napıyosun sen dedim bıraktım hemen hatta eşimede kızdım neden uyarmıyorsun bak ekmek aldım elime gülüyor oda bana nediyo bu kadın diye ama yemedim sözümü tutucam dikkat edicem ekmekten uzak durucam ramazandada inşallah kaçamak yapmam kilo alırım ben normalde ramazanda ama onlar karataydan önceydi karatayla kilo almam diye düşünüyorum tabi uymak lazım neyse ben çok konuştum herkese iyi günler gün boyu takipteyim sizi kızlar bye

Son düzenleme:

ramazanda ne yiyeceksin diye kendi kanıma kendim giriyorum bende
gerçi biz sahurda ve iftarda ne yesek ki?? nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz

bişey sorabilir miyim? 82 den 71 e karatay ile mi düştün?

valla sahurda klasik karatay düşünüyorum ama belki haşlama değilde yağda yumurda menemen tarzında olabilir hergün değiştirmek lazım mesela akşamdan kalan bir tas çorbada kahvaltının yanında iyi olur tok tutar bol su ve çay iftardada normalde ne yemek yapıyorsam onlardan ekmek ve tatlı olmadan öyle düşünüyorum allahtan karataya başlayalı baya olduda ben çok alıştım ondan ramazanda rahat geçiririm diye düşünüyorum inşallah düşündüğüm gibide olur

ben karatay'ın önerilerini göze alarak sahur ve iftar menüleri hazırlamayı düşünüyorum

sahurda klasik karatay kahvaltısı ama çay yerine süt içmeyi planlıyorum
iftarda, çorba salata ve ana yemek

canımın tatlı isteyeceğinden eminim onu da kuru kayısı, cevizli incir gibi şeylerle geçiştirmeyi planlıyorum

şimdi mutfağa girince hatırladım ki sabah taze süt kaymağı da yemiştim.
bayılırım sut kaymağına..

ayran harici bişey yimedim kısss...aşkolsun

ah ben de oruç tutamıyom, ben de gelsem keşke
ankara ankara güzel ankara
şaka yaptım bebeem alınma hemencecik..sen yemezsin zaten..guzel kilo weriyosun ya moralin iyi artık,oyuzden kacamak yapmazsın artık..
ankara ankara ya..gelsen keşke sende...ne guzel olurdu walla..

İnşallah canım,ben de çok isterim
anlaştık ozaman..

Prop senin şu yürüyüşlerine bayılıyorum
tesekkur ederim bidenem..darısı sana da olsun inşallah..

Insallah canim,ben de topigimizin neseleriyle tanismayi cok isterim
teskkur ederiz hayatım...

bişey sorabilir miyim? 82 den 71 e karatay ile mi düştün?

84,700den 71,900e karatay sayesinde indim 46 bedendim şuanda 40 bedenim çok mutlu enerjik bir oldum giyinmeyi çok seviyorum artık kiloluyken yakışmıyordu diye düşünüyordum hep ama gerçek şu ki ben kiloluyken kilom orantılıydı verirkende heryerden verdim ve ben bu diyetle gerçekten inceldim normalde başka diyetlerle bence kimse bu kadar incelemez bu karatay diyeti zayıflamanın yanında kesinlikle daha inceldiyor eminim ben

süper ya, şimdi daha da motive oldum

iş yerinde bir arkadaş doğumdan sonra karatay diyetini uyguladı, o da 12 kilo verdi
incecik oldu yine

Insan böyle örnekler görünce gaza geliyor

Bide Karatay bence diyetler arasında en mantıklı olanı çünkü yaşam tarzı haline geliyor, 5 -6 yapıp bitirmiyorsun
hedef kiloya kavuşunca haftada bir karbonhidrat ve tatlı yenilse bile bişey olmaz gibi geliyor bana

ramazan yaklastıkca sıkıntı bastı hepimize sanki biraz...sıkıntımızın sebepleri de
1) gece 2-5 arası derin uykuda olamayacak olusumuz--leptin hormonu acısından
2) iftar genelde saat 8 gibi oluyo..yemegin bitişi 9 u bulacak galiba..
3) ve davetler--insanlar maalsef ramazanı yemek yeme ayı olarak dusundugu için herrr turlu kızartma,tatlı,borek corek ne varsa sabahtan aksam kadar pişirip onumuze koyacaklar..ve meyveler..ozellikle karpuzu yememiz için cok ısrar edecekler..ama bilmiyolarki karpuzla baklavanın Gi si aynı...karpuzdan uzak durun arkadaşlar gercekten..
4) yuruyus nası yapcaz diye dusunuyoruz hepimiz..ama eger iftarda midemizin cogunu suyla doldurursak yemekten 1-2 saat sonra yurumeye musait bi midemiz olur kanaatindeyim..

gunduz sıcakta yuruyemiyceem için,oruc tuttugum gunlerde sahurdan sonra serinlikte yurumeyi dusunuyorum kıslar..sonrada gelir yatarım...
kahvaltımızı normal karatay kahvaltıısı seklinde yapacaz...yeni gelen arkadaslar cok soruyoda..
bide orucumuzu peynir,yogurt,zeytin gibi glisemik indeksi sıfır olan bişeyle acarsak kan sekerini birden tavan yaptırmamıs oluruz..bence orucumuzu hurmayla acmayalım,sonucta az da olsa Gi si yuksek..hurmayı sonlara dogru cevizle birlikte tatlı niyetine yiyebiliriz..

abbas konya yolcusu bugun..birazdan cıkacaz...gece geliriz heralde..yarın da yaz temizliği war..iğneden ipliğe temizliycez heryeri..2 kadın gelecek..anca yarın aksama girebilirim heralde..herkesleri opuyorum..ben yokken kacamak neyim yapmayın...

valla ben arada hep kaçamakta yaptım bu topiktekilere tek tek sorsan kaçamak yapmayan çok azdır bence herkes yapıyor arada ama kilolarda gidiyor

ben de sahuru bol suyla geçiştirmeyi düşünüyorum menemen benimde aklıma yattı sahuru zaten evde anneme ben hazırlarım büyük ihtimal keyfime göre yaparım yapacaklarımı tabi o börek çörek götürür amaa neysee

valla ben arada hep kaçamakta yaptım bu topiktekilere tek tek sorsan kaçamak yapmayan çok azdır bence herkes yapıyor arada ama kilolarda gidiyor

ben bundan 5 sene önce weight watchers ile cok güzel kilo vermiştim
alışkanlıklarım değişmişti ama evlendikten sonra eşime çok uydum
erkeğin metabolizması ile bayanınki aynı değilki haliyle aldım kiloları

ama vereceğim tekrar

kızlar ramazanda kilo almamak için kendimizi hazırlasak bence daha iyi olucak çünkü vermek bence daha zor..yaz günlerinde oruç tutucaz ve vucudumuzun su ihtiyacı cok olucak eger su ihtiyacını karsılayamazsak açlık dahada artıcak ve daha cok yiycez buda kilo demektir..en önemlisi su ihtiyacımızı dengelemek iftardan sonra çay kahve tüketimini azaltalım mümkünse içmeyelim bol bol limonlu su ayran bitkiçayı tüketelim..meyve olarakta yine yemekle birlikte yiyelim..yemekten sonra mideyi rahat bırakmamız lazım sahura kadar gecen zamanda acıkmalıyızki leptin hormonu devreye girsin..ben kendi adıma spor yürüyüş yapamam baş agrım cok oluyo ramazanda kızmda cok yoruyo beni zaten..
şerbetli tatlıları yemeyelim onun yerine canınınz cok isterse güllaç gibi hafif süt tatlısı yiyebilirsiniz cevizle...

Cok gecmis olsun paintcim,saglik olsun,nasilsa baslarsin tekrar

Gule gule git gel canim

Gunaydin kizlar

Nasilsiniz

Kalkinca callan yaptim 4/21

Sabah erken evden ciktim,kahvalti yerine sut ictim ve kayisi yedim

Hepinizin gunu cok guzel gecer insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…