Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

valla hoca cok güzel seyler soyluyor,ben de onun dediklerini birebir yapmak istiyorum ama ben meyveyi ,pekmezi,balı cok severim.günde 1 porsiyon meyve zor iş yaw.bide aklıma sütlü tatlılar geldi ozellikle fırında sütlacı ben her hafta yerim.su an yemiyorum ama ............:44:

17 temmuz menüm
SABAH : 1 h. yumurta,5 adet ceviz, 4-5 adet siyah zeytin, 1 dilim peynir, dom-salatalık söğüş,ada çayı
ÖĞLE : 3 kaşık b pilavı, 4 kaşık bamya, 1 kase ev yapımı yoğurt,salata
AKŞAM : 1 adet fırın tavuk üst but, 4 kaşık pazı kavurma, ayran ,salata
SPOR : spor yine yok
SU : 1.5 LİTRE

Lacey canım menün hoş görünüyor ben gibi spor yok sende :KK9:ama yürüyüşün inanılmaz faydası oluyor

nabiyosunuz kıslar..topik pek tenha bu aksam..:KK52::KK52::KK52:
aksam menumu yazıym hemen:
1 tabak sakatat sote--kansızlık için yemeye calıstıydım ama zor bitirdim
1 kase taş gibi koyun yogurdu

siporum:sabah 1 bucuk aksam 1 bucuk,toplamda 3 saat tempolu yuruyus..:KK52::KK52::KK52:
bakalım gecmişe neler olmuş..:KK35::KK35::KK35:
Prop senin şu yürüyüşlerine bayılıyorum :KK16:

Sabah:08.00'da bitti
2 haş yumurta
1 avuç içi keçi peyniri
1 tutam tulum peyniri
1 domates
1 salatalık

Öğlen yine yemek yok. Kızlar ofiste yemek yemek istemiyorum, kuruyemiş yiyecektim bilgisayara dalmışım.

2. öğün:19.00'da
yemeği hazırlarken 2 taze fındık
haşlanmış tavuk (2 porsiyona bedeldir herhalde)
2 y. kaşığı bulgur pilavı
keten tohumlu salata

Süper menü olmuş.. Öğlen yemek zorunda değilsin ki zaten 2 öğüne alıştır kendini :KK16:

selam kısslar..
ben saat 15:00 da yemek yidim ve şimdi çok acıktım yavvv:KK37::KK37:
ama tutycem kendimi tabiisii:KK76::KK76:
gidip ayran yapiimmm barii:26::26:
Sersumcum canım 2 bardak ayran peş peşe iç doyurucu oluyor :KK34:
1 saat yurudum geldım :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:
Pepeti yürüyüş yapanlara hayranım :)

kısslarr..herkese bol leptinli geceler..hepinizi öptüm:KK16::KK54::KK54:
:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

Sersumcum bizde seni öpüyoruz tatlı rüyalar :KK16:

kabul olur yine de duaların. ben bir de namaz kılan olursa çevremde diyorum namazdan sonra benim için dua oku diye, sen de de unutma:KK34:

Ben de kılıyorum Allah kabul ederse... Senin dualarını da iletirim ama kendisi nerede derlerse ne cevap vereyim asyam???:KK9::KK9:

Kızlar 3 haftadır yoktum. Bu arada sanırım bildirim günleri cuma olmuş. İlk sayfadaki listede ben 23 temmuzda liste yapıyorum diye görünüyor. bu hafta mı öbür hafta mı listeyi hazırlayayım??????

Kaunos, bildirim günleri cuma oldu ve her hafta sonuncu olan bir sonraki hafta listeyi yapıyor. Bu cuma sevgi ypacak mesela.

Dün akşamdan beri yediklerimi yazayım. Gece gece yazıyorum ki, belki kimse görmez, patak yemeden yırtarım diye:))

Dün eşim geç geldi. Ben de güya onu bekliyordum. O kadar acıktım ki, gözüm döndü. Saat 19:30 da 1 dilim kek yedim. Sonra bir de eşim gelince onunla yedim. 1 tabak nohut, 1 kase yoğurt

Bu sabah , domates peynir, maydonoz salatalık, parmak sucuğun yarısı.
Öğlen: 1 tabak nohut yemeği, 1 kase yoğurt, 1 avuç badem.
Akşam, 1 dilim somon, 1 porsiyon kalamar, yarım kase ezogelin çorba yedim. Akşam yemeğim 9 a sarktı yalnız:KK43:

Dün de, bugün de 4 km yürüdüm ama telafi edeceğini pek sanmıyorum. Oysa Ramazandan önce 78 göresim vardı...

Zaten her Ramazan 3 kg falan alırım ben... Bakalım bu yıl ne olacak.

Hepinize bol leptinli geceler.

geldimmmmm. kötü geldim ama. cunku dıyet gıttgım gun kaldıı. dugun vardıı ogun bıle yazmştım fakt babm dugunde rahtsızlaştııııııııı.. acil amblans falan 3 gun hastane derken doktorlar by pas derkennn.. ucuzz yırttık gibii 2 stendle kurtrdık galıbaa... stent takıldı fakt rahtsızlıklrı geçmeedii. ayakta işine devm edıyor allahıma bın şükürr ama dua edınn:KK43:( çok sevıyorum onu.. tabı dıyet bzuldu geçmiş olsuna gelenler falan derken.. hala bı yogunluk var.. ablam hamıle dogumu cok yakın heran olabılır 20 gunu var..
bi kkış hayal ettııgım halk egıtımde kurs vermeyede basladım.. hersey üst üste gelınce buraya gırmeye fırsatım olmadıı..yarın tekrar baslayacagımı umut edıyorumm... :KK14::KK5::KK5:

Sonunda tartıdaki ilk düşüş; 500 gr, az da olsa motive edici (79.8-79.3) :KK16:

Dünkü menüm:

Klasik Karatay kahvaltısı
Az köfte, az bulgur, yoğurt
Az patlıcan musakka, semiz otu, bezelye (hepsi az)
2 kayısı, 4 kiraz,biraz çekirdek :-)

6:00'da kalkis

50 dakika yuruyus

Kahvalti : 8:35
- 1 yumurtali sebzeli omlet
- Yesil salata
- 6 adet yesil zeytin
- Beyaz cay
Omega-3, B-Complex, Vitamin-C, Magnezyum

30+30 dakika yuruyus

Ogle : 13:00
- Kucuk parca et
- Taze fasulye
- Yesil salata
- Yogurt+1 olcek acai tohumu, az beyaz peynir
- 2 adet ceviz
- Yesil cay
Multivitamin

Aksam : 18:00
- 2 kofte
- Zeytinyagli kapuska
- Yesil salata
- 2 bardak ayran

60 dakika yuruyus

Yesil cay

Son düzenleme:
geldimmmmm. Kötü geldim ama. Cunku dıyet gıttgım gun kaldıı. Dugun vardıı ogun bıle yazmştım fakt babm dugunde rahtsızlaştııııııııı.. Acil amblans falan 3 gun hastane derken doktorlar by pas derkennn.. Ucuzz yırttık gibii 2 stendle kurtrdık galıbaa... Stent takıldı fakt rahtsızlıklrı geçmeedii. Ayakta işine devm edıyor allahıma bın şükürr ama dua edınn:KK43:( çok sevıyorum onu.. Tabı dıyet bzuldu geçmiş olsuna gelenler falan derken.. Hala bı yogunluk var.. Ablam hamıle dogumu cok yakın heran olabılır 20 gunu var..
Bi kkış hayal ettııgım halk egıtımde kurs vermeyede basladım.. Hersey üst üste gelınce buraya gırmeye fırsatım olmadıı..yarın tekrar baslayacagımı umut edıyorumm... :KK14::KK5::KK5:

canım geçmiş olsun babana allah acil şifalar versin ablanıda alalh tek avazda kurtarsın inşallah herşeyin hayırlısı sen yinede başka karataya telafisi olur mutlaka:KK34:

6:00'da kalkis

50 dakika yuruyus

Kahvalti : 8:35
- 1 yumurtali sebzeli omlet
- Yesil salata
- 6 adet yesil zeytin
- Beyaz cay
Omega-3, B-Complex, Vitamin-C, Magnezyum

30+30 dakika yuruyus

Ogle : 13:00
- Kucuk parca et
- Taze fasulye
- Yesil salata
- Yogurt+1 olcek acai tohumu, az beyaz peynir
- 2 adet ceviz
- Yesil cay
Multivitamin

Aksam : 18:00
- 2 kofte
- Zeytinyagli kapuska
- Yesil salata
- 2 bardak ayran

60 dakika yuruyus

Yesil cay

Irmakcığım, menülerin o kadar güzel ki,:nazar::nazar::nazar: yemek kitabı gibi. :KK9:

Kızlar eşimle 6:40-7.30 arası yürüdük..:21::21::21::21::21: ohhh uyuyacaktım ama ramazan da sabah yüryemeyeceğim diye kalktım yarın da yürürsem süppperrr olacak...

:119::119::119::119::119::119::119:::119::119::119::119::119::119:119::119::119::119::119:

Sabah tartıldım hem de 3 kere yanlışlık mı var diye:KK1::KK1: yok işte yokmuş yaw 55.8 çıktım 55 i gördüm yani

yürüyüşten gelirken yoldaki ağaçtan 6 dut yidim..
Kahvaltımdan önce 3 kayısı yidim bir bardak su içtim..

Kahvaltımmm:KK56::KK56::KK56::KK56:

menemen
fındık
beyaz+tulum peyniri
domates + salatalık + biber (bahçemden:KK76:)
ş.siz çay
3 omega 3
5 zeytin (zeytin tuzlu menemene tuz katmadım kızlar)

Üzerine kahvemi de içtim:nazar::nazar::nazar::nazar:
Hepinize afiyet olsun kızlar..:KK19:

Akşam yemekte:

şeyriyeli kıymalı çorba (2-3 kaşık)
2 çatal pirinç pilavı
2 küçük küp patates + 2 küçük küp et
1 tatlı kaşığı spangle

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: un peşinde koştum durdum.. Yemek yerken bilem durmadı uğurböceğim:KK9::KK9::KK9::KK9:

Kzılar bugün biraz cam sileyim diyorum ramazanda silemem:KK23:
Güneşte yok ohh birazcık serin de tam zamanı
Leylakım nerdesin yaw:44:

$kurverose.jpg $kurverose.jpg $kurverose.jpg $kurverose.jpg

Günaydin kizlar. Dün alsam ki menüm salata & yogurt cok yogundum.
Su an halada yogunum. Epey temizlik yaptim yaprak sardim, lahmacun yaptim.
Sabah ki menüm. Birtane lahmacun bol yesillik. Cay.
Dün yapmistim ama yemedim.

$kurverose.jpg $kurverose.jpg $kurverose.jpg $kurverose.jpg

Karatay Diyeti Zayıflatır Mı?

peynir1.jpg

Canan Karatay zayıflatıyor. Profesör Karatay, kendi adını verdiği diyetinde her şeyden yiyeyerek zayıflamamızı sağlıyor.
Karatay diyetinde unlu gıdalar yasak, şekerli gıdalar yasak, ekmek, çay şekeri, abur cubur yasak. Ama bunun dışında sebzeler, et, balık, tavuk, yumurta ve daha pek çok besin serbest. Karatay diyetinde meyve yemek yasak çünkü meyvede de şeker var biliyorsunuz. Ama taze sıkılmış ölçülü meyve suları serbest.​
[h=3]KARATAY DİYETİ NEDİR, KARATAY DİYETİ NASIL YAPILIR, KARATAY DİYETİNİN TEMEL KURALLARI NELERDİR?[/h]
İnsülin direnci sık sık yediğimiz zaman ve harcamadığımız zaman kırılamaz.
[h=3]Az yemek doğru değil, 3 öğün, fakat tok olarak yenilecek. 24 saatin en önemli öğünü kahvaltıdır. Sabah çok kuvvetli yememiz lazım. Her gün 2 yumurta veya pastırmalı yumurta veya menemen yiyebilirsiniz. Avuç içimiz kadar peynir ve yanında salatamızı yiyebiliriz. Yumurta, beyaz peynir, 10-15 zeytin, 1 fincan ceviz (veya fıstık, badem). Ekmek yerine ceviz yiyin. Kilo vermek isteyenler ekmek yemeyecekler. Çünkü ekmek insülin direncini arttırır.[/h]
İnsülin yağları depo eden hormondur. Az ve sık yediğimiz zaman sürekli yağlar bu depoya gönderilir. Yemek yediğimiz zaman insülin yükselir ve 2 saat sonra düşmeye başlar. Ve acıkma hissi ortaya çıkar.Çok kuvvetli bir kahvaltı yaptığımız zaman bütün gün acıkmayız. O sırada leptin hormonu devreye girer ve kendi vücut yağlarımızı ara öğün olarak kullanır. Bu nedenle acıkmayız. Sık sık yediğimiz zaman karaciğer ve pankreas yorulur. Bu nedenle sık sık yemek yemek doğru değildir.
balik-izgara.jpg
Kilo vermek için insülin direncini kırmak şart:Ekmekten uzak durulması gerekir. Ekmek yerine ceviz yemeye başlayabilrisiniz. Hiç acıkmayacaksınız ve göbek, basen yağları eriyecek. Yalnız bu yağlar yılların birikimi olduğu için bir anda gitmez. Zamanla yediklerinize dikkat edip kilolarınızı vereceksiniz. Aç kalarak kilo verilmez. 24 saatte mutlaka su vücuda girmelidir. Susuz kaldığınız sürece kilo veremezsiniz.
[h=2]Öğle yemeğinde ne yenilmelidir:[/h]
Eğer acıkmadıysanız öğle saatinde bir şey yemeyiniz. Bir fincan fındık-fıstık yiyebilirsiniz. Lahmacun en sağlıklı yiyeceklerden biridir. Hamuru çok ince olmalıdır. lahmacun şu bakımdan sağlıklıdır: üstünde et ve sebze vardır, yanında soğanı ve maydanozu vardır. Güvendiğiniz bir yerde küçük bir lahmacun yiyebilirsiniz. Kilo verene kadar bu şekilde devam etmelisiniz. Bu karaciğer yağlarının gitmesi için şarttır.
[h=2]
protein.jpg
Karatay diyeti nedir? Karatay diyeti nasıl yapılır?[/h]
Karatay diyeti aslında bir diyet değildir. Bir yaşam biçimidir. Bu önemli konulara sağlıklı bir yaşam için dikkat edilmelidir. Biz hareketsiz bir toplumuz, çok ekmek yiyoruz, çok meyve suyu içiyoruz. Bunun yerine balık yiyebiliriz. Balık sağlıklı bir yiyecektir.Bilim adamları “şeker en tatlı zehirdir” diyorlar. Bir dilim ekmeğin üzerine kesme şekerleri yerleştirin, ne kadar şeker alırsa o kadar şeker yiyoruz ekmekle birlikte. Karaciğer yağınızı azaltmak istiyorsanız ekmekten uzak durmalısınız.Önemli olan sağlıklı olarak yavaş yavaş kilo verip, o kilolarda kalmaktır.
[h=2]Yaz geliyor, kiraz, erik, bir iki kayısı ve çilek yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzdan kilo vermek istiyorsanız uzak durmalısınız.[/h]
“Özgür tavuk” yenilmelidir
[h=3]Köy tavukları sağlıklıdır, doğal ortamda büyüyenler. Ama hareketsiz bir ortamda büyüyen tavukları tüketmenizi önermem. Kebap ve baklagiller tüketebilirsiniz, yanına ekmek yemeyeceksiniz. Balık sağlıklıdır. Yalnız mısır unu kızartıldığı zaman kanserojen etki ortaya çıkar.[/h]
Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta akşam saat 8′den sonra yemek yemeyeceksiniz.Karatay diyeti – Canan Efendigil Karatay

X