Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günde iki fincan kahvenin kolon kanseri riskini, kalın bağırsak kanseri riskini yüzde 25, safra kesesinde taş riskini yüze 45 azalttığını gösteriyor.

Kahvenin içerdiği kafein maddesi, sinir sistemini uyarıp zihinsel aktiviteyi güçlendirir. Uyuşukluğu giderip enerji verir ve uyanık kalmayı sağlar. Yapılan araştırmalar günde 6 fincan kahve içen 55 yaşındaki bir kişinin düşünme potansiyelinin içmeyenlere oranla 6 kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Ayrıca kahve içenlerde içmeyenlere nazaran daha az diş çürüğünün olması, bir başka dikkat çekici araştırma sonucu.

Kahve içtikten sonra organizmada ani değişiklikler oluyor. Tüm vücut ani bir enerji akımı ile doluyor. Bu enerji çocuklarda 3, yetişkinlerde ise 5 - 7 saat sonra azalmaya başlıyor. Tüm bu olumlu yönlerine rağmen kahveyi çok fazla tüketmemekte fayda var. Çünkü aşırı kahve tüketimi sürekli bir uykusuzluğa ve mide rahatsızlıklarına neden oluyor. Ayrıca aşırı tüketim yüksek tansiyona da sebep olabilir.

Kahvenin selülit yapmak bir yana, vücuda daha fazla hareket kazandırarak, metabolizmanın yağ yakmasına katkı sağladığı saptanmıştır.
Kahvenin ayrıca depresyon ve alkolizm tedavisine iyi geldiği biliniyor.

Kahve yemek üzerine içildiğinde, sindirimi kolaylaştırır. Bu yönüyle şekerli içmemek kaydıyla kilo almayı ve mide ekşimelerini önler. Asıl yararı hayali genişletir, hafızaya güç verir, hareket sağlar ve gevşekliği giderir. Kahvenin düşünceye açıklık getirdiği bir gerçektir. Şairler şiirlerini ya-zarlarken, yazarlar makalelerini hazırlarken, ressamlar tablolarını yaparlarken, kahve fincanları en yakın ve sempatik destekçileri olmuştur. Ünlü şair Eşref'in, hicviye yazmadan önce, iki çay dolusu kahve içtiği söylenir. Türk kahvesinin ayrıcalığını belirleyen noktaları özetlersek diyebiliriz ki; Türk kahvesinin (dozunda içildiği takdirde) sağlığı tehdit edecek zararlı yanı yoktur. Teskin edici ve dinlendirici özelliği vardır. Bir fincan kahvedeki 50 mg. kafein hemen vücuttan atılır. Bu bakımdan Türk kahvesi fincanı ideal ölçülere sahiptir. Bir fincandan fazla içildiğinde zihin açıcı, uyarıcı, enerji verici özelliği ön plâna çıkar. Yerinde ve zamanında içildiği zaman olağanüstü bir keyif verici olarak ün yapmıştır.
Kararında içilen, yani günde 2 fincan Türk kahvesi sağlığa faydalıdır

günaydın arkadaşlar , güzel ve keyifli bir gün geçirmenizi diliyorum
papadiyacığım ellerine sağlık çok güzel bilgiler :13:

Meraba kızlar kilo verenleri kutlarım veremeyenlerede sabır ve azimle üstesinden geleceğiz en kısa zamanda inşallah diyorum.
Bu sabah tartıldım aç karnına ve şükürler olsun 69,7 yi gördüm kızlar çok mutluyum hepinizi çooook öpüyorum :))) iyiki varsınız iyiki sizlerleyim

hoşgeldin canım şanslısın dinlenip tatilini yaptın geldin
canım yine böyle kaçamak yaparsan mutlaka hareket etmeye çalış.. Dans olabilir yürüyüş olabilir
Canım üzülme anneciğinde toparlarsın yüz bol bol bir de :112:

Funda sevindim canım biz de seni

Sabah kalkınca 3 kayısı bir bardak su

kahvaltım
klasik karatay kahvaltıma ek bi lokmacık ekmek

hepinize iyi hafta sonları öptüm kızlar

Son düzenleme:
Papişim paylaşımların için sağol

Dün akşam saat 9 da (akşam yaptığım ilk kaçamak) aşure yidim kendim yaptım bi daha yapmayacağım en sevdiğim tatlı benim

yorulmuyorsan ne güzel devam kaneelcim devam..
İnsanlar erişemediği ciğere kedinin mındar dediği hesap uğraşıyor işte komik duruma düşüyorlar hayır bir de benimle özellikle uğraşmaya çalışıyor farkındayım uzak duruyorum.

herkese iyi ve kaçamaksız hafta sonları:

akşam giremedim akşamki öğünümle başlayayım.

küçük bir parça fırında somon balığı ve salata

yürüryüş yapamadım. gün içinde hareketli bir gündü yoruldum.

bu sabahki kahvaltım. klasik karatay kahvaltısı. şimdi çooook işim var duvarlara kağıt kaplayacağız eşimle inşallah halledebiliriz

bu işi halledip. çarşıya çıkmamız gerekiyor

çok geçmiş olsun leylakım.dua edicem baban için.merak etme canım,sorunsuz bi ameliyat olacak inşallah

Leylakım babanın ameliyatı iyi geçer inş. canım benim

leylak70 çok geçmiş olsun canım, inşallah biran önce iyileşir baban

famir sana da geçmiş olsun

leylak 70 babana acil şifalar dilerim....

Canım çok geçmiş olsun, inşallah babacığın en kısa sürede toplanır.

gecmıs olsun canım allah basınızdan eksık etmesın

Canım leylakım çok geçmiş olsun baban en kısa zamanda iyileşir inş.

Canım çok geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin

süpersin bebeğeemmmm

tekrar geçmiş olsun leylakım

çoookk teşekkürler canlarım geçmişi okumak biraz zor oldu ama sizin yanımda olduğunuzu görünce keyife dönüştü
babamın durumu iyi 10 gün yatarak dinlenecek 10 yerinde dikişi var ama genel durumu iyi
ziyarete gelenler çok uzun kalınca dün tansiyonu 9 adüştü bugün daha iyi
HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

kahvaltım
1haşlanmış yumurta
zeytin
peynir
salatalık-biber
badem
çay,çay,çay
omega 3lerim
1litrede su içtim

şimdi kek yapıp babama götüreceğim o yemez şeker hastası olunca annem gelen gidene ikram eder

canım babanın iyi olmasına çok sevindim geçmiş olsun

güvendiğini sucuk yapan bir kasap varsa, kahvaltı da sucuklu yumurta da güzel oluyor kızlar tavsiye ederim. ben yeni keşfettim. ekmeksiz yiyebilmek için baharatının az olması gerekiyor yalnız.

Sabah klasik karatay kahvaltısı yaptım. Yürümek için kendimde güç bulmaya çalışıyorum. Bugün tembelliğim üzerimde

Leylak babanın iyi olmasına çok sevindim canım.

Papadiya paylaşım için teşekkürler. Güzel bilgiler gerçekten.

Sevgi, burdasın... Pek birbirimizi yakalayamıyoruz böyle...Nasılsın canım.

canım benşimdiden iyi dileklerimi bildirmek istiyorum.Allah bir ömür boyu mutlu etsin.Unutma yuvayı dişi kuş yapar.Her zaman toparlayıcı ol.önce saygı sonra sevgi gelsin.sevgi önemli ama saygı daha önemli bunu senelerle daha iyi anlıyorsun.konuşarak halletmeye çalışın ve sinirli olduğunda konuşmak için sinirinin geçmesini bekle hem kendini daha iyi ifade edersin hem de gereksiz birbirinizi kırmazsınız.bunları niyemi yazdım ben de bilmiyorum belki 23 senenin tecrübesi belki ükelalık. her şey gönlünce olsun bir ömür beraber olun inş.evliliğiniz hayırlı evlatlarla taçlansın.
diyetin genel esaslarını kaçırma amayine de bu günlerinde tadını çıkar.sonra bekliyoruz,bizi unutma....
klasik karatay kahvaltımı yaptım,işe başlamam lazım ama canım istemiyor

ilk menüm saat 10:30
peynir,zeytin
kaşarlı omlet
domates salatalık
çay

birkaç gündür ceviz yiyemiyorum o da beni acıktırıyor valla:26::26:
ikinci öğünüm kardeşime gidince mangal yapıcaz..cıslardan yemiycem söz...
birazdan yola çıkıcaz..akşama gelirim..hepinizi öptüm

çizelgeyi yaptım ama vücut kitle indeksi yanlış gibime geldi ya
boyum 1,56
başlangıç kilom 79
şimdiki kilom 69,7
bakabilirmisin rica etsem

iyiniyetlim naber bebeeemm...senle de denk gelmiyoz ne zamandır..ösledim seni de kıss..çok çok öptüm kankitom

leylak geçmiş olsun dileğimi görmedin. babanın iyi olmasına sevindim ,en kısa zamanda sağlığına kavuşur inş.
iğneoyası evet sık sık görüşemedik .şu ara temizlik yapıyorum çok girmeye vaktim olmuyor.seni takip ediyorum. çok güzel kilo veriyorsun, devam canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…