Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar yine iş yerindeki zorlama ve ben yine yemek zorunda kaldım:KK14:
17.30'da 1 dilim karpuz,1/2 ceviz (GI düşsün diye)

19.30'da normal öğünümü yaptım:
tavuk haşlama
bulgur pilavı
keten tohumlu salata
veee tabii ki kiraz, kayısı

iş yerinde insanların zorla bir şeyler yedirmeye çalışmasına sinir oluyorum resmen

ben de yaşadım ben azmettim yediklerime dikkat ediyorum ve spor yapıyorum bilen bir arkadaş bana laf çarptı topluluk içinde aklınca:KK60: 4 kilo vermiş o yediklerini hiç kısmamış sadece yürüyüş yapmışmış..
Bir de boğazını tutabilse 0 beden olacak garibim:KK60:

Çok hoşuma gitti.. Çok güldüm..Alemsin iyiniyetli :KK9::KK9::KK9:

1saat daha yürüdüm geldim.
Toplam 3 saat 45 dakika oldu .. Ama bu son 1 saat te yoruldum..

iğneoyası geçmiş olsun, çok korkmuşsun ama çok şükür sonuçta kötü birşey olmamış.belki de soğuk su sonucu değiştirmiş.:KK16::KK16:

iğneoyası geçmiş olsun, çok korkmuşsun ama çok şükür sonuçta kötü birşey olmamış.belki de soğuk su sonucu değiştirmiş.:KK16::KK16:

Doktorlar dalga geçti su döktüm deyince ama kadın sudan sonra düzeldim dedi... Bilmiyorum artık... Bu arada kilo aldım mı diye düşünüyordun ama vermişsin bile. Tebrik ederim.

Biz de seni özlüyoruz canım.:KK54:

Çok geçmiş olsun canım, gerçekten çok zor. Allah hiç kimseye yaşatmasın.

3.öğün: 1 tabak etli bezelye yemeği, 1 kase yoğurt, 2 hurma

Teşekkür ederim FZGUN. Amin canım.

yeni başladım bu karatay diyetine, ilk iki haftada beş kilo verdim. yalnız ben ne yazık ki sekizden sonra bir şey yememe işini beceremiyorum, 11 gibi karnım duruldamaya başlıyor, biraz meyve yiyorum ya da yağsız süt içiyorum. bir de pek yumurta sevmiyorum yanında ekmek olmayınca öyle olunca yumurta yerine yoğurt tüketiyorum genelde.

eklemeden edemiycem tüm bunların yanında günde 2 saat de spor yapıyorum sabah 1 saah akşam bir saat olmak üzere koşu bandında 200-250 kalori civarı yakıyorum her saat, günde 400-500 kalori ediyor yani. ama çok yavaş bir hayatım var, yataktan masaya, masadan yatağa denebilir.

Son düzenleme:
leylak70 arkadaşım babacığına çok geçmişolsun Allah şia versin canım ..

iğneoyası arkadaşım sizede geçmiş olsun çok korkmuşsundur panikliyor insan bence de su iyi gelmiştir

kızlar bu akşam tam pataklık şeyler yaptım umarım toparlarım
önce 16 .30 da yedim yemeğimi kaçamaksız karataya uygun son öğünüm olucaktı sözde... bu gece düğün vardı hiç aç değildim ah o keşkek gelmeseydi buranın yapılan en iyi keşkeğimiş e bende çok severim yediiiim ama saat 22 nasılsa bozdum deyip üzerine 3köfte de yedim ama karpuz ve pastayı yemedim şimdi kızlar bana ne kadar dayak gerek

benim bildiğim inmede ilk yapılacak su dökmektir diye biliyorum.seneler önce bir komşumuz kızı farkedip su döktüğü için felçten kurtulmuştu ve bunu dr söylemişti.ben biraz gelenekciyim söylenen şeylerin veya oluşan alışkanlıkların tecrübelerle sabit olduğuna inanıyorum.yeni nesil diyetisyenler öğün sayısını sözde ilmi olarak artırdılar fakat yanlış olduğu ortaya çıktı.eskiler hep iki öğün beslenirler belki ilmi dayanakları yoktu sadece tecrübeleriyle bu sonuca vardılar. bizde malesef eskiyi reddetme var.dr lara alternatif tıptan bahsetseniz gülerler ve reddederler.oysa ben tümörü alternatif tıpla yendim eminim senin suyunda belki tansiyonunu düşürmüş veyasinirler üzerinde şok etkisi yapmıştır,iyisini yapmışsın. kilona da çok sevindim.gamzelim buğün girmedi nedense?:KK16::KK16::KK16::KK16:

benim bildiğim inmede ilk yapılacak su dökmektir diye biliyorum.seneler önce bir komşumuz kızı farkedip su döktüğü için felçten kurtulmuştu ve bunu dr söylemişti.ben biraz gelenekciyim söylenen şeylerin veya oluşan alışkanlıkların tecrübelerle sabit olduğuna inanıyorum.yeni nesil diyetisyenler öğün sayısını sözde ilmi olarak artırdılar fakat yanlış olduğu ortaya çıktı.eskiler hep iki öğün beslenirler belki ilmi dayanakları yoktu sadece tecrübeleriyle bu sonuca vardılar. bizde malesef eskiyi reddetme var.dr lara alternatif tıptan bahsetseniz gülerler ve reddederler.oysa ben tümörü alternatif tıpla yendim eminim senin suyunda belki tansiyonunu düşürmüş veyasinirler üzerinde şok etkisi yapmıştır,iyisini yapmışsın. kilona da çok sevindim.gamzelim buğün girmedi nedense?:KK16::KK16::KK16::KK16:

Gece vakti girebildim anca, malum gelen gidenimiz oluyor. Pazar günü istanbul yolcusuyum insallah.
Son 2 günüm oldugu icin fazla giremicem ve en önemlisi uzun bir ara buralarda pek gözükmeyebilirim,
dügün telasim ev kurma telasi evime henüz internet baglanmadi.. Yani biraz sürer tekrar araniza katilmam :KK43:

Bugün uzun bir aradan sonra kacamaklarim oldu, ama kendi yaptigim brownieden bile yemedim :)
Yarini toparlamam lazim mutlaka...
Sevgi destegin ve güzel sohbetin icin cokk ama cok sagol, kacamaklarim minimuma indi sayende :)

Igneoyasi büyük gecmis olsun..

Günaydın kızlar :-)
Bu sabah yola çıkıyoruz, tatile gidiyoruz :KK24:
Son 2 gündür yediklerimi yazamadim ama şunu söyleyebilirimki kaçamak yok :KK3:, hem de önümden ne pastalar ne yemekler geçmesine rağmen :KK9:
Tatilde de karataya devam, yüzme de eklenince süper olacak inşallah :KK16::nazar:

sersumum tatil nasıl gidiyor:KK34:
koşuşturma canım yaa..tatil moduna hala giremedim:KK50::KK50:
Kislar merhabalar hepinize,

Oncelikle liste icin cok tesekkurler. Kilo verebilen, yerinde sayan ya da veremedigi halse azimle devam eden herkesi cok cok tebrik ediyorum.:KK1:

Maalesef bildirimde bulunamadim cunku tatil devam ediyo. Elimden geldigince uyuyorum Karataya ama genelde 3 ogun yapiyorum ve aksam ogunleri hep gec vakte kaliyo. Bakalim bu nasil bi sonuc yaraticak??? 16 Temmuzda donmus olucam evime insallah.

Internete de cok ender girbiliyorum. Ama aklim hep sizde. Burada olmak bana cok iyi geliyo, motive ediyo. Tatilde olmama ragmen ve Karataya tam anlamiyla uyamamama ragmen sizlere karsi duydugum sorumluluk duygusu yuzunden en azindan tatlilara ve ekmeklere bulasmiyorum.

Yani ben sizi cok ozluyorum, siz de beni ozleyin anaciiiiimmm.:KK34::KK34::KK34:

Bi daha ne zaman internete girebilirim belli degil su anda. Hepinizi sevgiyle opuyorum
:KK54::KK54::KK54:
öslüyos biz de seni canım:KK16::KK16:

selam kızlar , tatilimiz bitti. akşam 8:30 da evimizdeydik tam bir kültür tatili yaptık. malesef yediklerimi çok fazla karataya uyduramadım fakat kilometrelerce yürüdüm :KK1: sabah tartılacağım dilerim fazla almamışımdır. yarından itibaten tam gaz karataya devam:13:
hoşgelldinnn:KK34::KK34::KK16:
kızlar yine iş yerindeki zorlama ve ben yine yemek zorunda kaldım:KK14:
17.30'da 1 dilim karpuz,1/2 ceviz (GI düşsün diye)

19.30'da normal öğünümü yaptım:
tavuk haşlama
bulgur pilavı
keten tohumlu salata
veee tabii ki kiraz, kayısı

iş yerinde insanların zorla bir şeyler yedirmeye çalışmasına sinir oluyorum resmen
ben de sinir oluyorum ısrarlara yavvv:KK51::KK51:
leylak70 arkadaşım babacığına çok geçmişolsun Allah şia versin canım ..

iğneoyası arkadaşım sizede geçmiş olsun çok korkmuşsundur panikliyor insan bence de su iyi gelmiştir

kızlar bu akşam tam pataklık şeyler yaptım umarım toparlarım
önce 16 .30 da yedim yemeğimi kaçamaksız karataya uygun son öğünüm olucaktı sözde... bu gece düğün vardı hiç aç değildim ah o keşkek gelmeseydi buranın yapılan en iyi keşkeğimiş e bende çok severim yediiiim ama saat 22 nasılsa bozdum deyip üzerine 3köfte de yedim ama karpuz ve pastayı yemedim şimdi kızlar bana ne kadar dayak gerek
ah bu düğünler,yemekler yok mu hep bizim aleyhimize çalışıyorlar:26::26:

günaydın kısslarr....
adapazarındayım hala..bugün kardeşime geçeceğim(kocaeliye)
dün ki sabah menüm dışında hepsi cıss:26::26:
misafirlikte olduğumuzdan herkes' biz bunları sizin için yaptık' deyip deyip zorla yediriyor:KK50::KK50:
dün eşimin akrabalarına gittik tam ikindide haşhaşlı börek:KK17::KK17:
yanındakiler klasik kahvaltılık..
akşam görümcemlerde yemekteydik,pat oturtma 2 kaşık pilav:KK17::KK17::KK37:
offff..nappcem ben yavvv..günya tatile çıkınca düzene girerim diyordum...
eşim çarşamba günü gidiyor..onun stresi de var zaten.:KK5::KK5:
inşallah perşembe anneme gidince normale döneceğim:KK53::KK53:
sizler de olmasanız naparım bilmem..:KK54::KK54:

gunaydın kızlar dun aksamda sahılde 1 saat tempolu 1 saat normal yurudum sabah 300 grm daha gıtmıstı.yılmak yok yola devam:)))

kahvaltım

yumurtalı pazı kavurma(dunden az kalmıstım hemen ustune bır yumurta kırdım mısler gıbı):KK1:
6 zeytın
b.peynır
k.t yogurt
omega3
1 hurma
acılı ezme
tel peynır
cay

Gunaydin kizlar NasilsinizDun aksam 1 saat tempolu yurudum ve kostumBirazdan kahvalti yapacagim,gorusmek uzere

Prof. Dr. Canan Karatay; kilo vermenin üç altın kuralını açıkladı! Karatay’a göre bu basit ama etkili yöntemlerle fazla kilolardan kurtulmak ve her zaman formda kalmak mümkün!

Birinci Kural: Yürümek

Yürümek; tüm vücut kaslarını çalıştırır, yağ yakarak kilo vermenizi sağlar ve vücudunuzu şekle sokar. Günde en az 10 dakika açık havada yürüyüş yapın ya da step aleti kullanın.

İkinci Kural: Su İçmek

Su içmek; Vücuttaki fazla kiloları atmak, sağlığınızı korumak, saç ve cildinize güzellik katmak için en etkili yöntemdir. Özellikle havaların ısındığı bugünlerde en az 3 litre su içmelisiniz.

Üçüncü Kural: Ekmek Yememek

İşlenmiş karbonhidrat içeren beyaz pirinç, beyaz ekmek gibi gıdalar çabuk acıkmanıza ve daha fazla yemek yememenize sebep olur. Hayatınızdan ekmek türü gıdaları çıkarın. Uzun süre tok hissetmek istiyorsanız; ceviz tüketin, özellikle de kahvaltıda!

X