Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım meraba çizelgeyi yaptım ama doğrumu bilmiyorum kitle endeksi yanlış sanırım bakabilirmisin biliyosan rica etsem

canım babanın iyi olmasına çok sevindim geçmiş olsun

teşekkürler kızlar çok şükür iyi dahada iyi olcak

Herkese güzel ve kaçamaksız bir hafta sonu diliyorum.

Sıkma canını sersumum hem tatildesin hem de gidiş telaşınız var, daha sonra telafi edersin. Annenlere gidince daha rahat uygularsın.

Kolay gelsin canım.

Kızlar bugün yoğurt yapmak için süt aldık, hem yoğurt mayaladım. Hem de biraz ekşi kalan yoğurdumuz vardı, onunla da hocamızın kitabından lor tarifi ile lor yaptım. Biraz da çocuklara dondurma. Hocamızın son kitabını şiddetle tavsiye ederim. Tarifler süper, bu sene kısmet olursa salça ve tarhana yapmayı planlıyorum.

sabah: 2 yum., az peynir, 4 zeytin, salata, 1 ç.b. fındık, 1 dilim karpuz
ara: 1 bardak taze kaynamış süt, 3 erik

Sevgiler

çizelgeyi yaptım ama vücut kitle indeksi yanlış gibime geldi ya
boyum 1,56
başlangıç kilom 79
şimdiki kilom 69,7
bakabilirmisin rica etsem

bmi yanlış canım alttaki mesajda senin için ticker yaptım onu yapıştırabilirsin..

Son düzenleme:
İyiniyetlim nasılsın, neler yapıyor, havalar da çok sıcak, yürüyüşler biraz zorlaştı.

Fzgunum merhaba canım napıyosun..
3. kitap alayım ben de bari
Benim de annem gelecek o gelince tarhana yapayım bari:112:
Geçen yıl ilk defa kendi salçamızı yaptım bitti bile.. çok güzel olmuştu bı yıl inş. yine yapacağım..
Kendi yiyeceğinizi kendiniz yapın arkadaşlar en sağlıklısı bence

İyiyim canım, hava çok sıcak ve nemli olduğu için pek aktif olamıyorum. İnşallah akşam eşimle yürüyeceğiz. Canımcım sen nasıl yapmıştın salçayı?

evet bebeeemm..anneme saklıyom kendimi
ohh anneciğin de özlemiştir yolunu gözlüyodur :112:
Yumurta sayısını arttırsan ceviz yerine canım..ya da bolca zeytin de tok tutar:112: Hoca 30 zeytin yiyin hem öğün yerine geçer hem tok tutar dedi perşembe günü.. 10 yiyorsan 15 ye mesela:112:
iyiniyetlim naber bebeeemm...senle de denk gelmiyoz ne zamandır..ösledim seni de kıss..çok çok öptüm kankitom

Canım ben ev işlerine bahçeye gömüldüm ara ara gelip bakıyorum ondan görüşemiyoruz.. Canımcım iyiyim ben de özledim seni
Ben daha biber ektim bugün bir de pırasa aldım onları ekince ok. Geriye sulayıp arada çapalayıp yeme zevki kalıyor

Son düzenleme:

Leylakım sevindim babana Allahım acil şifalar versin..
Ziyaretçiler de boldu sanırım geçmiş olsun diyip çok uzatmamak gerek ama Türk insanı, insanı nakavt etmeye çalışıyor iyileşmesine değil..
Levent kırcanın bi parodisi var hasta yakınlarının hasta ziyareti ile ilgili aklıma o geldi hayret bişey ya neyseki baban iyi:112:

1,5 saat dısarda yuruyup geldım kızlar aramızda sıcagı bahane edıp yurumeyenler var cok ayıp mazeret yok..ne dıyor hocamız yagmur sel zelzele tusunamı yok kızım dogum yaptı demeyıp yuruycez

İyiyim canım, hava çok sıcak ve nemli olduğu için pek aktif olamıyorum. İnşallah akşam eşimle yürüyeceğiz. Canımcım sen nasıl yapmıştın salçayı?

canım ya sabah erken ya da akşam yürümek lazım bayağı sıcak havalar.. İyi yürüyüşler canım:112:
domates ve biber yaptım ben.. Domatesleri yıkayıp dörde böldüm makinalar var burda onlardan geçirttirip tuzlayıp güneşte suyunu çektirdim. Biberleri de aynı şekilde yaptım:112:
Tavsiyem güneşte kurutun daha sağlıklı ve kolay bozulmuyor..

çok mutluyum kızlaarrrr..

20 kök kadar çarliston biber ektim bugün

bunlar tutarsa dolu biberim olur abarttım yahu resmen

Yağ tenekeleri var ya kızlar 15 ya da 20 litrelik sanırım hani büyükler onlara 3 biber ekebilirsiniz.. Yaz boyu yersiniz fide bulursanız (biraz zamanı geçti ben bugün fide buldum ama siz bulamayabilirsiniz olmazsa seneye deneyin mutlaka) ekin..
Kasalar olur hani ahşap onlara torba koyun delin içine toprak koyun maydanoz ekin nane reyhan ekin o size yeter.. çocuklarınız da görsün biberi domatesi koparsınlar dalından:112:

merhaba kızlar
kahvaltım 9.00 bitti
2 yumurtadan çökelekli omlet
6 küçük köfte
1 ceviz
çayyy..

ikinci öğün 16:00 bitti
1 kase kısır
yarım kase mercimek çorba
1 kase tavuklu patates yemeği(patatesleri azdı)
1 kase salata
1 incir biraz fıstıkk..
ne çok yemişim ama çook acıkmıştım çarsıda cok dolandım yorulmuşumm...baska öğünümde olmayınca yidim vallaa:9herkese iyi hafta sonları canlarım..
iyiniyetlim senin su bahçe askına hayranım ne kadar heveslisin benimde tek hayalim küçük bir bahçem olması ama dediğin gibi azda olsa yetiştirilebilir

İyi akşamlar,

son öğün: 1 parça dana nuar, semizotu salatası, 1 kase yoğurt, k.biber salatası, 3 kayısı 1 dilim tam buğday ekmeği :26:

Merhaba kızlar,

Nasilsiniz ?

1.öğünüm:
Meyve salatası ,4 zeytin,4ceri,1 salatalik ve 1kase kabuklu fıstık
Bir fincan kahve

2. Öğünüm:
Taze fasulye , bir parça et , azcik karışık salata ve yarım bardak süt

2 saat tempolu yurudum.
Bool bol su ictim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…