Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sevgi-liebe canım kilo verebildin mi nasıl gidiyor.. Yeğenin nasıl öp onu görebiliyosan bizim için kocaman kocaman

canım yeni gördüm.kilo veremediğim gibi buğün artılardayım.yeğenlerimi hemen hemen hergün görüyorum .bugünde ikisinide psikologlarına götürdüm.biraz daha toparladılar fakat kat etmemiz gereken çok yol var.oğlan sınıfını geçti,kız ikmale kaldı.yaşadıklarından sonra normal.teşekkür ederim ilgi ve alakan için.senin için öpeceğim.

Son düzenleme:
Sevgicim, kilo verememissin, hatta biraz artidasin. Neyse moralini bozma. Sanirim birkac saat sonra topige mesaj koyacagim. Bir de yazacaklarimi uygula istersen. Derli toplu bilgi cikarmam gerekiyor. Sevgiler.

canım çok teşekkür ederim desteğin için .merakla bekleyecegim.eşinin durumu nasıl oldu?

Ilk mesajim gitmedi sandim, tekrar yazdim. Iki kere olmus. Sevgi pek sik girmiyor, onun aktif oldugunu gorunce mesajimi takip etmesi icin yazdim. Cok bilinmeyen seyler degil ama belki kilo kaybetmekte zorlananlara yarari olur.

kızlar metabolizmayı hızlandırıcı çorba tarifi aldım deneyeceğim.malzemeler :2 kabak , 2 soğan , 2 domates 1 yemek kaşığı bulgur , 1 tatlı kaşığı zeytinyağı , nane , maydonoz , dereotu , 1-2 diş sarımsak,bütün malzemeleri haşlayıp blenderden geçiriyoruz.deneyenleriniz oldumu acaba????ben 2 haftadır 65 kiloda takıldım kaldım belki yardımcı olur bu çorba diye düşünüyorum bakalım...

Kıslar sıcaklar başladı sonunda ama accayip sıcak kıslar yanıyoruz
Canım yeşil çayda istemiyor.. Ama içeceğim çayların da faydasını gördüm..

2 öğün yapmamın sonuçlarını çok güzel bi şekilde alıyorum..

Bugün beni uzun zamandır görmeyen öğretmen arkadaşlar yüzümün hatta boynumun bilem inceldiğini söyleyip nasıl zayıfladığımı sordular.
Anlatıyorum keyifle ben de soranlara

esascııım tebrikler sende 70 durağını geçmişsin, aynı gidiyoruz , haftaya inşallah 68 i görürüz dimi...

Ilk mesajim gitmedi sandim, tekrar yazdim. Iki kere olmus. Sevgi pek sik girmiyor, onun aktif oldugunu gorunce mesajimi takip etmesi icin yazdim. Cok bilinmeyen seyler degil ama belki kilo kaybetmekte zorlananlara yarari olur.

özellikle benim için faydalı olur inşallah veremiyorum bir türlü:26:

loxandra, esas2006 ve iyiniyetli. Kızlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Bugün hiç kaçamak yapmadım, midem bulandığı için bütün gün ceviz, peynir, salatalık, domates yedim. Bir saat önce çok acıkınca balık yedim, yine bulantım başladı Ben gidiyorum erkenden yatarsam geçer belki yarına kadar. Hepinizi öpüyorum. Görüşürüz.

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar ...... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün(ıkındı vaktı) guvec,2 kasık bulgur pılavı,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

İyi akşamlar kızlar, bugün bildirim yapamadım
Bu sabah zorunlu stajıma başladım. Ofisteki benim kullandığım bilgisayarda internet yoktu. 1-2 kere telefondan yazmayı denedim ama hata verdi. Neyse zaten sonuncu olacaktım. Sabah tartıda +2 kg gördüm. Resmen başlangıç kilomu da geçtim.
Perşembe günü dışında kaçamakta yapmamıştım aslında. Bir de perşembe sabahladığım için leptine yazık etmiştim.
Hafta sonu annemin kitaptan yaptığı keki mi yaptı ki bu kiloyu? ama hoca kitabına yazdığına göre zararsız olmalı:26:
Son 2-3 gündür bacaklarımın ve kalçamın şiştiğini hissediyordum ama bu kadarını beklemedim.
Offf kızlar niye böyle oldu. Çok mutsuz hissettim sabah kendimi

Menümü yazayım bir de
Sabah: 08.00'da bitti
2 haş yumurta
1 avuç içi peynir (beyaz, tulum, dil)
domates
salatalık
marul
1 gr omega 3

Öğlen bir şey yemedim

Akşam: 20.00'da bitti (artık malesef bu saatte bitecek anca eve geliyorum)
1 tabak ciğer sote
1 kase yoğurt
salata
dereotu
maydonoz
soğan
1 gr omega 3

Sıvı: 3.5 litre su + 2 ajda çay + şimdi metabolizma çayımı içiyorum.
Spor: sadece 20 dk yürüdüm, zihinsel olarak çok yorgunum devam edemedim

Son düzenleme:

Sevgicim tek ilaçları sevgi onların bol bol verebildiğiniz kadar sevgi ve ilgi..
ama her istediklerini yapmayın sakın..

Canım sen mümkün olduğunca hareket etmeye çalış ve yediklerine dikkat et vereceksin sen de üzülme

Canım menülerine bakacaağım senin çok mu az yiyorsun acep:26: Anneiciğinin yaptığı kekten az ve sabahları ye canım bence
Bugünkü kilona takılma sen devam et canım bide bana ideal kilondaymışsın(2 kilo almamış halinle) gibi geliyor:26:

Son düzenleme:

Canım doyana kadar tıka basa yiyorum ama anlamadım bende, bakarsan sevinirim.
annemin yaptığı kekten zaten sabah ve az yemiştim. bitti artık çok yapmamıştı. moralim çok bozuldu bu sabah
Bacaklarım ve kalçam şiş resmen kilo almış gibiyim

Son düzenleme:
iyi akşamlar hanımlar
misafirlerim var ugrayamıyorum.. kaçamak deseniz illaki oluyo elimden geldigince sabah yapmaya çalışıyorum kaçamaklarıda ...yaptıgım tek güzel şey 18 den sonra bişey yememek
bugün artı 500 gr geldim sabah yazma fırsatım olmadı ah bide yürüyüşlere başlasam süpper olacak haftaya oglum yüzme kursuna başlayacak onu havuza götürüp getirirken bol bol yürürüm inşallah ..bakabildigim kadar geçmişe bakem hepinizi öptüm

tartida++ larda,moralde -- lerdeyim
gecen hafta:50.7
bu hafta:51
yuzdesi: ++0,591
Kız bende sabah 51 kilo çıktım Başlangıç kilomu da geçtim. Acilen toparlanmalıyız!!!!

topiğin yüzkarası geldı

gecen hafta: 71,5
bu hafta:73,4
fark:1,9kg

birkaç gündür saldım kızlar,haftasonu pikniklerle geçti,bir de üstüne regl oldum dün,acil toparlamam lazım kendimi

Loxi sabah +2 kg gören biri olarak yüz karası sıfatını senden alıyorum. Hemde reglden de değil. Seninki regldir takma kafana

İkinizin de ellerine sağlık canlarım. kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum Veremeyenleride tebrik ediyorum Karatay ile sağlıkla beslendikleri için

asyaateş
nerdesin canım yaaaaa
Canım bugün stajım başladı okudum ama yazamadım, her yazmak istediğimde sorun verdi telefon
Takibimdesin ona göre
Bu arada senin şu yoğurdu ben de çok merak ettim, nasıl bu kadar sert olur diye. Afiyet olsun bizim için de ye:))

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!

- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.

- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.

- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.

- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.

- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.

- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.

- Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.

- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.

- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.

- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.

- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür.
Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.

- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.

- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.

- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…