Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım oluyor öyle arada tartıda ama bence en iyisi haftada bir gün tartılmak bende senin gibi tartılıp sevinip pazartesi günleri daha fazla çıktım ve kilo cetvellerini sadece pazartesi değiştir bence

ne kadar güzel yazmışsın ablacım evet herkes için dua edelim bugün, hasta olanlara şifa dertli olanlara derman versin rabbim.allah herkesin yardımcısı olsun...

tebrikler esascım.pazartesiye kadar daha da gider inşallah.2 öğün yaradı sana.hocamız da geçen gün 2 öğün beslenmenin daha iyi olduğunu söyledi tekrar tekrar.
sağol canım inşallah dahada gider pazartesiye kadar ...

Tebrik ediyorum Esascım
Ben de kilo verdim 61.4 üm çizelgeyi değişebilir misin acep:26::26::26:

sağol canım.sende vermişsin ne güzel tabi değiştirelim hemen yapayım yenisini...

kızlar 2 öğünü nasıl yapıyorsunuz acaba anlatırmısınız??

canım ben sabah 10-11 gibi klasik karatay kahvaltımı yapıyorum 2.öğünümüde eve gidince saat 19:00 da yapıyorum .işyerinde 1,5 lt.suyu bitirmiş oluyorum yatana kadarda devam su içmeye ve bitki çayı normal çay içiyorum aralarda okadar..inan 2 haftadır çok rahatım, acıkmıyorum sanada tavsiye ederim

ben kabağı,patlıcanı, biberi uzun uzun ince ince doğruyorumm..
sonra yağlayıp tuzlayıp yarım saat kadar bekletiyorumm..
iyice yağı içine çekip yumuşuyorlar ardından yağlı kağıda fırına veriyorummm..
harika oluyo canımmm

Canım ben dün yağlı kağıtta patlıcan ve kabak yaptım. Ama üzerlerine biraz sızma z

eytinyağı gezdirip karıştırdım, ondan sonra yağlı kağıda koyup 160 derece fırına verdim. Yine de kurudular biraz ama sarımsaklı yoğurtla fena olmadı.

1,5 kase mercimek çorba
5-6 yk et(etli pilav yapmışlar sadece etlerini yedim)
1 kase salata

1 saat 15 dk dolandımm yemekten sonra
25 dksı hızlı tempoda idi.

Size tünaydın bana günaydın kızlar, gününüz güzel geçsin.
Sabah 6'da bitti ödev hazırlamamız, kahvaltımı da yeni yaptım.
Kalkınca tartıda +500 gramı gördüm, moralim bozuldu Dün akşamki kaçamaklar çok oldu sanırım, bir de tüm gece mide ağrısı çektim. Kaçamakların bir cezası da ağrı oldu
Kahvaltım biraz yoğun ve zevkli oldu:14.00'da bitti.
bol peynirli mantarlı 3 yumurtadan omlet(yumurtalar anca aldı malzemeyi)
6 zeytin
1 ceviz
2 badem
domates
salatalık
dereotu(bahçeden)
aysberg
üzerine de tarçınlı bir muz ile bir kupa süt içtim keyif olsun diye ama çok oldu
şimdide 1 gr omega 3'ümü alcam
metabolizma çayımı hazırlayıp çıkacağım evden

Dün hazır kurabiye ve bisküvi, meyve ve makarna yedim. Çok açtım, arkadaşta yapıyorduk ödevi, bizim için hazırlamış hayır diyemedim:18: Tartıyı görünce çok kızdım
Kızlar tartıdaki +++ düşer mi??

Sinbo'nun yağ oranını ölçen tartısı doğru sonuç veriyor mu? Eşim kot pantolonla ölçtüğünde kilosu 1,5 kg fazla çıkarken, yağ oranı da yüksek çıktı. Şort ile ölçülünce kilosunu düşük gösterirken yağ oranını da düşük gösterdi. Yanlış mı acaba dedim, sadece kiloya ve cinsiyete göre mi yağ oranı hesaplıyor? Kullanan varsa merakımı giderebilir mi?

çıtırcım sıkma canını kacamaklardan sonraki gün tartıda ++ cıkması normal..ama bi iki gun sonra normale dönüyo merak etme..topikte en sık,en cok ve kacamağı en huge miktarlarda ben yaptıgım için artık tecrübe oldu resmen..sıkma canını taklım..

nisannurcum ben sebzeleri doğrayıp fırın poşetinde pişiriyorum..kabak, patlıcan, biber, patates, havuç doğrayıp hepsini birden tavuk poşetine koyuyorum..azıcık z. yağı tuz ve baharatla çok güzel pişiyor..kuru da olmuyor..kendi suyunda pişiyorlar canım..bence dene..normal kızartmadan farkı yok tat olarak..patates ve havucu yemezsen kalorisi çok düşük..ister domates sosu yap ister yoğurt..afiyet olsun..

bu tarifleri ve yemek resimlerini paylşama fikri çok hoş geldi bana kızlar..ama başka bir topiğe gerek var mı??? burdan da paylaşsak olmaz mı..

öğle yemeğim:
menemen
beyaz peynir
zeytin
domates-salatalık
ayran

bu haftanın ilk kaçamağı : 1 koca dilim karpuz...

ama bugün dükkanı kapatıcam kızlar..akşam yemek yemiycem..ve yürüyüşüm var..

bu iki öğün işini ben öğle yemeği - ve akşam yemeği şeklinde yapsam olmaz mı..

yani sabah 1 bardak süt içsem sadece, öğlen ve akşam normal yemeğimi yesem..ancak böyle 2 öğün yapabilirim..iş yerine ancak bu uyar çünkü..

ikinci öğünüm

1 tabak kuşbaşılı yeşil mercimek yemeği--tarif:
etleri tereyagında soteledim..daha sonra piyaz dogradıgım domates ve soganı da koyup bi sure pişirdim,sarımsak da koydum..
daha sonra haşladıgım mercimekleri koydum..karabiber,kırmızıbiber ve kimyonun da ekleyip..kapattım ocagı..bide toprak guvecte yaptım tüm bunları..tedı cok guzel olduuuuuu

2 kase koyun taşşşşş gibi koyun yogurdu,koku filan yoktu hiç,sanki tereyagı yiyomuş gibiydimm..koyunların memelerine saglık

2 adet solgar omega-bundan sonra gunluk 4 kapsul alcam
5-6 tane fındık-antioksidan olsun diye aldım..

sabah için bi bardak süt cok az,yanında muz ve kuruyemiş ye bari,eger iş yerine yumurta goturemiyosan..

neyi bilmek istiyosun clemmcim tam olarak??

ya canım şunu öğrenmek istemiştim şimdi ben kahvaltıyı erken yapıyorum öğle yemeğine acıkıyorum akşamları bazen yemiyorum ama sanırım karatay öğlen yemeyin diyor hani hangi öğünü atlıyoruz onun öğrenmek istemiştim

koyunların memelerine sağlık haaa,buna çok güldüm

siz omega 3 yazdıkça benimde içmek alıma geliyorr....
arda bir yazıp birbirimize hatırlatalım bari

kızlarr ben sabahları çok yorgun halsiz kalkardımmm.saati erteler dururdumm..
şimdilerde ise saatin çalmasına 15-20 dk kala kendiliğimden uyanıyorumm..
daha öncelri kulllanmmaıştım omega 3..
4-5 gün oldu başlayalı...
etkisi bayağı hissediliyor

Ben hiç fırın poşeti kullanmadım, bir deneyeyim o zaman. Tavadaki kızartma gibi oluyor mu yoksa hiç mi kıtır olmuyor? Ben aslında kıtır kıtır severim ama benim dün yaptığım cidden kurudu, yağı az olunca güneşte kurutulmuş sebze gibi oldu buruş buruş :) Tavada bol yağlı patlıcan kızartması vardır yaa böyle kızgın yağa atılır kıtır kıtır off işte öyle olsun istiyorum çok canım çekti.

sevindim canım.. daha çok verirsin inş. Kıss laf olsun meraklı.. Kilo verdim mi merak ediyolar diyorum ya iş güç yok ondan bööleler emekli olunca
olsa olsa beyizbol topudur kıss ooo
O kaa bile yok kıss..
İş güç olmayınca napsınlar kıss Allahtan uzaklar
sabah regl ile uyandım.şuan o kadar şiş hissdiyorum ki kendimiağrım da var pööfffama sabah yürüyüşümü yaptım herşeye rağmenomegam da bitmişti onu da aldım
Leylakım benim reglm bitmek üzere ama 57.9 gördüm tartıda kendimi yaa

Cnım benim ki 83 değildir yaa dur gene ölçeyim

Kızlar yağlı kağıt hocamız önermiyor domuz yağı olabilir içinde ucuz olduğu için diyor z.yağı kullanın bence

Canım fırın poşeti ile inanılmaz lezzetli oluyor özellikle tavuk ama o da sağlıklı değil tabii siz bilirsiniz.. Doğal olmayan herşeyden kaçının

ben sabah kuvvetli yiyiyorum canım.saat 10 gibi.saat en geç 5 te de son öğünümü yiyiyorum.aslında hocamız öğlen ya da akşam yemeyin diye bişey demiyo.sadce 2 öğünün yeterli olacağını söylüyo.ama sen öğlen yiyip akşam yemzsen çok acıkabilirsin...kahvaltını biraz geç saatte yaparsan öğlen acıkmazsın mesela.imkanın varsa kahvaltını 9-10 gibi yapabilrisin canım...

clemcim leylakım haklı..
Kahvaltı bizim en önemli öğünümüz onu mutlaka yap..
Ben 07:30 da kahvaltı yapıyorum 3.30 dada 2. öğünümü yiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…