Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Nasılsınız arkadaşlar
Ben hala iyileşemedim,antibiyotik başladım ondanmıdır nedir garip bi şekilde acıkmaya başladım dünden bu yana
Bugünkü menüm(eve gidince hiç pc açacak halim olmuyor)
1.öğün:Bu sabah yataktan kalkamadım ve geç kaldım ,tabii yumurta falan yiyemedim.Biraz peynir,5 zeytin ve ne yazık ki bir dilim ekmek yedim 1 aydır ilk defa
2.öğün:taze fasulye,yoğurt,biber közlemesi
Şimdi de nescafe içiyorum şekersiz ama yine de içmemek gerek biliyorum
3.öğün:Balık olacak akşama salata birde.Tahin helvası yememek için çaba harcayacağım:)
Sıvı:2 litre kadar su bol bitki çayı
Spor:Yok bu hafta daha hiç yapamadım

geçmiş olsunn..
kaçamaklarınızı kafaya takmayın bence,bir an önce iyileşmeye bakınn..
tahin helvasını da veriyor nasıl olsa,hem hastasınız da yiyin bence enerji verir az da olsa..
sağlığınıza kavuştuğunuzda telafi ederisiniz nasıl olsaa:13:
afiyet olsunn

ne çok "olsa " demişim:)))

Son düzenleme:

sağol famir.Artık öyle olacak yapacak bişey yok. Görüşmrk üzere kendinize iyi bakın..

Dün adetimin 2.günüydü eşimle sahilde yürüyüş yaparken canım öyle bir dondurma istedi ki dayanamadım yedim.Ama o kadar şişirdi ki beni anlatamam.Yürüyüşü de her zamanki kadar yapamadım 1 saate bitirdim.Sizlerde adet dönemlerinde daha yorgun ve isteksiz oluyormusunuz kızlar spoır konusunda yoksa bende mi bir şey var (((

yememeye alıştık ya ondan öyle hissetmişsindir,ben de arkadaşımdan kaşık ucuyla tattım içimi baydı.

ben bu diyete adet döneminde başladım yeni olmanın heyecanıylamıdır nedir hiç istememişti canım tatlıyı..normalde yerdim yani..
destek olarak vitamin alıyomusun c ya da omega 3 ?:44:

Nonis adlı bir arkadaşımızın önerdiği C vitaminini alıyorum her gün.Eminönünden asbortik asit diye aldım toz halinde bir şey.O da bitmeye az kaldı zaten yine gidip almam lazım.Omega3 te yakında başlıycam inşallah...

Çok geçmiş olsun
antibiyotik mideye dokunuyor, acıkma hissi ondandır.
tahin helvası yarım avuç içi kadar yiyebilirsiniz.
taze zencefili rendeleyip, 1 kupa kaynar suda 10 dk demledikten sonra bal ile içmenizi ve zencefili de yemenizi (biraz acıdır) tavsiye ederim, çok iyi gelecek emin olun...

selamlar hanımlar...

bugün pc bozuktu açamadım.nasılsınız bakem..?benim boğazlarım kulaklarım hala ağrıyor..neyse ben bildirimlerimi yapıyım

sabah kahvaltım

1 bardak şekersiz çay
2 yumurtadan omlet.
3 dilim peynir
domates saltalık
ceviz badem

spor:

pilatesimi zor zahmet yaptım.yeşil çayımı içtim

öğle yemeği

sadece 1 kase tarhana çorbası.

ardından şekersiz türk kahvesi

aradan zaman geçince 1 tene sade maden suyu

ara

3 kuru incir içine ceviz.

1,5lt suyum bitti.

akşam yemeğim

6 kaşık taze fasulye ve taze yoğurt.

ardından gene şekersiz türk kahvesi...

bugünkü menüm
1.öğün:2 tane haşlanmış yumurta,15 zeytin,2 salatalık,avuç içi kadar peynir,yeşil çay
2.öğün:1 kase tavuklu mercimek çorbası,yarım tabak etli nohut yemeği,turp ve havuç salatası,az tuzlu turşu,1 çay bardağı tuzsuz ayçekirdeği
spor:50 dk leslie
sıvı:1,5 lt su,birazdan 1 fincan form çayı,akşama sade maden suyu
bu arada kiloma bakmadım ama kalçamdan ve göbeğimden toplamda 8 cm incelmişim

bende yazayım menümü
sabah 2 yumurta biraz peynir 10 zeytin
kızlar artık sabahları zor yiyorum darısı akşam öğününe
öğle dünden kalan tavuk sote küçük bir kase süzme yoğurt ve 4-5 biber
akşam da ıspanaklı yumurta yanına yoğurt

karatay diyeti uygulayan arkadaşlar bende bu diyete başladım yaklaşık bir haftam doluyor fakat ben kahvaltıdan sonra hiç acıkmıyorum ve akşama kadar hiç bi şey yemiyorum acaba metabolizmammı durdu yoksa insülin direncimmi kırılıyor bu ayrımı nasıl yapacağız bi yardımcı olursa tecrübeli arkadaşlar çok sevinirim

Sekerı,taze meyveyı,pılavı(bu da seker) tam kestım,kuru meyve (kahverengı kuru kaysı,kuru ıncır,sıyah cekırdeklı kuru uzum(tam bır antıoksıdan),yaban mersını,hurma(uzerıne glıkoz sekerı dokulmemıs olanından),bıber(bıberde C vıtamını cok meyve yerıne Gecıyor),domates,salatalık bunlar da meyve,zeytın(glısemık ındexı sıfır acıktırmıyor zeytın ı glısemık ındexı sıfır olan tek meyve olarak nıtelendırıyor hoca) tuketıyorum,damarlarımdakı en buyuk tahrıbat sekerden gelıyordu,bır de hazır gıdalardan aldıgım trans yaglar(cıkolata,hazır granullu kahve,dıyet bıskuvı,ton balıgı konserve,her turlu lıght gıda,kaynatılmıs meyveler(recel),bal(arılara seker yedırıyorlar cok bal yapsın dıye yanı ballar cakma), vb ,zeytınyagı ve tereyaagı dısında kullandıgım ısıya dayanıksız yaglar kı bunlar ısıyla trans yaglara donusuyorlarmıs)dan tabı ,bunlar damarlarımı tıkıyormus haberım yoktu.........damarlar acılıyor yabeyın damarları(konsantrasyonum duzeldı duzelıyor),varıslerım sustular,kırmızı kılcal damarlar kayboldular gıdıyorlar,kabızlıga sebep olan damarlar vb calısıyor normale dondu donuyorlar,selulıtler zaten hjazır gıdalar gıdınce gıttıler,sarkmadım ,3 ayda bır yenılıyorum kıyafetlerı,sankı bırı ıple kaslarımı yukarı dogru cekıyor hafıften gıdılarım fılan gıttı,yuzumde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular,cıldım degısıyor,daha gergın duruyor korse gıymıyorum,masaj aletlerımı fılan dagıttım gerek kalmadı masaja fılan,sauna esofmanım var onu da ayda bır ya da ıkı kez gıyıyorum(ayda 45 ekmek tuketıyordum ekmekten aldıgım tuzlar odem yapıyordu vucudumda hemde gereklı elementlerımı alarak vucudumdan(ev hanımları bılır tursuya sofra tuzu koyarsanız ,meyvelerı curutursunuz ıcındekı suları suya salarlar sarkarlar ama salamura tuzu koyarsanız cakı gıbı aylarca sert olurlar) boylece odemlerle dolasıyordum mınerallerım eksık eksık ,yanlıs tuz aptallıga bıle sebep oluyor,hatta tuz hapıla yasayan hastalar bıle var(lıthıyum tuzları),tanıdıgım super hafızalı bırı var bır konuda dunya bırıncısı oldu (cankırı tuz merkezı gıbı bır yer).................Bır de hamurlar(glısemık endexı en yukksek bunlar 100),yok artık hayatımda zaten bedenımde yag formunda varlar,B vıtamını var dıye tuketıyordum,fındık fıstık,cevız,yer fıstıgı B vıtamınıyle dolu zaten ,enaz bır cay bardagı tuketıyorum cok ıyı gelıyorlar vucuda cok faydalılar,fındık fıstık cıtır cıtır hem kan yapar hem ısıtır, sevgıyle ugurladım her turlu hamurları hayatımdan zaten varlar, sporcu degılım ,bılek gucu gereken ısım yok camasırları makıne yıkıyor zaten,uzun yuruyuslerım fılan da yok ne gerek var dedım masum karbonhıdratlara da,onları da ugurladım(mercımek,kuru fasulye vb sevgıyle kalın bakkalda(proteın bulamazsam kemık alır kaynatır suyunu ıcerım almayayım canım dedım benım hareket alanım az agır ıs gormuyorum zaten(hele bır 47 kılo olayım elımle yer sılecem soz verıyorum o zaman yerım sızı dıyorum kalbımden :66)......................Seker tuketımı vucutta tokluk hıssını saglayan krom elementının kaybına neden oluyor,onun ıcın seker acıktırıyor,patlıcan da bıle seker var ya zaten hıc yermıyım meyveyı ,ıcmem artık suyunu ,yersem posasıyla hocanı dedıgı gıbı o da bır tane,kuru meyvelerle mutluyum ya mısal hurma da 50 tane vıtamın var,kahverengı kuru kaysı posası en cok olan meyve bagırsakları calıstırıyor, kuru ıncır zaten aynı hemen hemen.....................Omega3 u vucut yapamıyor ,dogal olmayan gıdalarda omega3 eksık ,takvıye kullanmaya baslayınca daha ıyı hıssetmeye basladım,yumurta da da omega3 var kılo verınceye kadar hergun ıkı yumrta onerıyor hoca,varsa balık(konserve olmayacak),keten tohumu. Omega3 dolu.............(Sonuc 26 kılo verdım ama 36 kılo vermıs gıbı duruyorum 44 beden oluyor) ,futbolcu bacagı gıbı olan bacaklarım ıncelıyo gun be gun..........sarkma yok vucudumda..............kılo deformasyonel bır hastalık( omega 3 eksıklıgı halsızlıge neden oluyor hareket edemeyınce kılo alıyor ınsan daha sonra baska hastalıklar meydana cıkıyor,formda ama halsız ınsanlar da var onlar da yanlıs beslenıyorlar onlarda da omega 3 eksık..(Mutsuzlar omega3 tam olsa mutlu olurlar zaten,pasıfler ,cogu fondoten kullanıyor ya da solaryumdan cıkmıyorlar,bu dıyet karacıger dostu ya ,.)..............ıkı yılda vucut butun hucrelerı yenılıyor bır de bu tedavı edıcı Karatay D-yetıyle beslenırse ınsanın bıyolojık yası duser sanırım,atmıs yasında dogum yapan hanımları gorunce sasırmayacagız derım..............

insülin direncin kırılıyodur.acıkmaman sağlıklı bi kahvaltı yaptığının göstergesi.kahvaltıda mutlaka 2 yumurta yiyiyorsan daha doğrusu diyete tam uyuyorsan yetiyo bi süre sonra.bende 2 öğün yiyorum artık

leylak 84 çok teşekkür ederim yanıtladığınız için ben acaba bi yerde hatamı yapıyorum diye korkuyordum çünkü bu diyeti 12 yaşındaki oğlumla yapıyorum benim yüzümden çocuğuma bi zarar gelmesinden korkuyorum gerçi o şimdiden 3 kilo verdi bile ama yinede tedirginlik yaşıyorum

çocuğunuz da mı 2 öğün yiyiyor?eğer öyleyse çocuk için az olabilir.okul falan derken daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilir.yine sağlıklı yemeklerden 3 öğün yese daha iyi olmaz mı?

Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Kahvaltım :Su,omega3 takvıye, 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar fıstık,onbes tane zeytın ,domates ,bır bıber,ıkı hurma,bır bardak cay,bır cay kasıgı keten tohumu.
Arada :bır bardak sut .
2. Öğün(Ogle):1 bardak ayran,bır avuc sıyah cekırdeklı kuru uzum,bır cay kasıgı keten tohumu,bır porsıyon domateslı sebze yemegı,bıber,sogan eslıgınde.
Yemekten oncekı ruh halım:aslında hıc ac degıldım dıyebılırım.
Yemekten sonrakı ruh halım: aksam yemegı yemeyecegım ıcın mutluyum.
Sıvı:Tonla su,2 fıncan Turk kahvesı ,cay.

Spor: 2 saat ev ısı ,bugun cok mesguldum o da bır cesıt zıhın sporu

Kızlar aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemeyınız,meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmeyınız.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcılebılır.
Ben boyle yapa yapa ogunlerım ıkıye dustu,acıkmıyorum,daha az uyuyup daha cok calısabılıyorum. ,artık annem aksam ıcın bır tencere daha pısırmıyor,yemek porsıyonlarım kuculuyor ama kahvaltım sabıt.

bildirimm
menüm
1. öğün : 1 yumurtadan menemen, biraz peynir, maydonoz, ceviz- kayısı, çay
2. öğün : süt
3. öğün : 1 kase çorba, kabak yemeği, cacık

sıvı:2 lt

tebriklerr leylakkk

leslie yi ben de yeni keşfettim 1 kerecik yaptım hastalandığımdan dolayı yapamadım bi daha. bi iyileşeyim yapacağm inş.

sence leslie nin etkisi nasıll oldu mu bi faydasıı?

kizlar ben de araniza yeni katildim bugun basladim bu diyete 57 kiloyum bugunden itibaren kurban bayramina 7 kilo verebilirmiyim aceba?
Boyunuzu yazmamıssınız ama tahmın etmek zor,vermek ıstedıgınız rakam a o kadar zamanda ulasırmısınız bılemem ama daha ınce gorunecegınız kesın bu dıyetle agırlıgınız cok az degısse bıle,daha ıyı hıssedecegınız de kesın,saglık bulursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…