Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

menün çok güzelmiş gül afiyet olsun..

bişey merak ediyorum ilk zamanlardaki gibi kilo verimin aynı hızda devam ediyormu yoksa yavaşladı mı?
Aynı hızdayım ayda dort kılo gıdıyor, eskıye nazaran daha aktıfım tabı,daha erken uyanıyorum ,daha cok calısabılıyorum, zıhnım daha aktıf ,bu hızla gıder dıye dusunuyorum 80 kıloya ınıce yavaslayabılır sanırım ne de olsa bacak yukum kırk kılo azalmıs olacak,o zaman bu durumu yadırgamam,kaslar sıkılasıyor ya,gercekten omega3 eksık beslene beslene deforme olmustum,sımdı duzelıyor,ıkı yıla armut tıpı sandıgım vucut tıpım normale doner sanırım,cok degısırım sanıyorum,agırlık cok gozukuyor ama gorunusum 84 kılo ,44 beden gıyebılıyorum 94 kılo olmama ragmen,uc ayda bır de kıyafetlerım cok salas oluyor yenısını alıyorum,cok kalıtelı gıysı almıyorum kılolar gıdıyor dıye,bu dıyet degıl tedAvı adeta,gıtmeyen erımeyen yerler erımeye basladı,demekkı toksınler gıdıyor ve hucre yapıları degısıyor,bu gune kadar uyur gezer yasamısım adeta,bu dıyet degıl tedavı ya,ıyı hıssedıyorum akıl tartım tam gaz devam dıyor obur tartıyı kım takar,gorenler soruyor nasıl verdın dıyorlar...:KK66:

dunku menum
kalkınca 1 bardak ılık lımonlu su kabızlıga ıyı geldıgıne karar verdım
1.öğün 1 omlet peynırlı ama sevmedım bıtıremedım avuc ıcı cevız peynır 8 zeytın domates
2.öğün 1 tabak mercımek corbası
ara da artan mercımek corbası yemek zorunda kaldım koycak kap yoktu dokmeyede kıyamadım
3.öğün 2 kırmızı bıber kozlemesı 4 kofte 5 kasık pırasa
2 -3 taze cevız
yedıklerım cokmu olmus karar veremedım zor kılo vermeye basladım bırde sızce bu dıyetle uyumlu metabolızma hızlandrırıcı bırseyler varmı bıldıgınız

dunku menum
1.öğün 1 omlet peynırlı ama sevmedım bıtıremedım avuc ıcı cevız peynır 8 zeytın domates
ara da artan mercımek corbası yemek zorunda kaldım koycak kap yoktu dokmeyede kıyamadım
2 -3 taze cevız
yedıklerım cokmu olmus karar veremedım zor kılo vermeye basladım bırde sızce bu dıyetle uyumlu metabolızma hızlandrırıcı bırseyler varmı bıldıgınız
Bence olabılır bu menu,ben hareketım az dıye mercımek ,bulgur vb yı de tuketmıyorum,kana hızlı karısıyor dıye corba da tuketmıyorum,sıskınlık hıssı verıyor corbaa bana,ıllakı corba yaparsam tırıt yapar ıcerım kıs gelınce,bes bucuk aydan sonra ıkı ogun yemege basladım,bıraz sabırlı olun ,mercımek cok faydalı bol proteınlı bır gıda ,afıyet olsun ben uygun olmayan bır gıda goremedım menunuzde,mercımek,bulgur vb 2kasık(pısmemıs mıktarıı) tuketılebılır dıye bılıyorum.

dunku menum
2 -3 taze cevız

yanlış bilmiyorsam omega 3 kapsülü metabolizmayı hızlandırıyor...(yanlışsam düzeltiniz.)

Aynı hızdayım ayda dort kılo gıdıyor, eskıye nazaran daha aktıfım tabı,daha erken uyanıyorum ,daha cok calısabılıyorum, zıhnım daha aktıf ,bu hızla gıder dıye dusunuyorum 80 kıloya ınıce yavaslayabılır sanırım ne de olsa bacak yukum kırk kılo azalmıs olacak,o zaman bu durumu yadırgamam,kaslar sıkılasıyor ya,gercekten omega3 eksık beslene beslene deforme olmustum,sımdı duzelıyor,ıkı yıla armut tıpı sandıgım vucut tıpım normale doner sanırım,cok degısırım sanıyorum,agırlık cok gozukuyor ama gorunusum 84 kılo ,44 beden gıyebılıyorum 94 kılo olmama ragmen,uc ayda bır de kıyafetlerım cok salas oluyor yenısını alıyorum,cok kalıtelı gıysı almıyorum kılolar gıdıyor dıye,bu dıyet degıl tedAvı adeta,gıtmeyen erımeyen yerler erımeye basladı,demekkı toksınler gıdıyor ve hucre yapıları degısıyor,bu gune kadar uyur gezer yasamısım adeta,bu dıyet degıl tedavı ya,ıyı hıssedıyorum akıl tartım tam gaz devam dıyor obur tartıyı kım takar,gorenler soruyor nasıl verdın dıyorlar...:KK66:

maşşAllah sana...

dunku menum
2 -3 taze cevız

Omega 3 ve kilo verme

İnsan sağlığına faydalarının yanı sıra Omega 3 yağ asitlerinin zayıflamaya ve vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olduğunu gösteren araştırmalar yapılmıştır.
Omega 3 yağ asitleri 4 önemli şekilde kilo vermemize yardımcı olur:
- Uzun süre tok kalmamızı sağlar
- Yağların yakılmasını kolaylaştırır
- Kan şekeri ve insülin seviyesinin azalmasına yardımcı olur
- Aşırı kiloyla ilgili hastalıkları önler

aman sana da iyilik yaramıyor:63::63::63::63::63:

oğlum anaokulunda ağlamıs ' anne ' diye:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:yarın getırmeyın demıs ogretmen.götürmezsek nasıl alısacak bu cocuk okula.off küçük ilçenin herseyı problem.kreş yok,anaokuluna mahkum 3 yasındaki cocuk:KK50::KK50::KK50::KK50:çok mutusuzum:KK50::KK50::KK50::KK50:, tatlı yemek ıstıyorum,cevaz varmıdır:KK53::KK53::KK53:

öyle diyen öğretmene götürme zaten...
ne demek getirmeyin yawww,başka bişey için de ağlayabilir çocukkk.
o zamanda mı getirmeyin diyecekk..

o tatlıyı yersen canın daaha çok sıkılacakk yeme sakınn:KK47::KK47:

sabah
2 yumurta
2 kk beyaz peynir
1 tk tereyağdan omlet
4 zeytin
1 kupa süt
1 çay bardağı fındık-fıstık-ceviz-badem
3 kuru kayısı

öğle
8 adet yaprak sarma(pirinçli,ama çok ince sarılmışş:26:)
2 tavuk but(ızgara)
1 büyük domates
2 mürdüm eriği
1 adet izmir üzümü:KK9:

bugünlük bu kadar..
akşama süt içicemm..:KK66:

canım harikasın senin yazılarını ilgiyle takip ediyorum.bişi sormak istiyorum sarkma var mı bir de selülitler ne durumda .
bende de varis var .hakikaten ağrısı eskiye nazaran az .bu yazı da daha rahat geçirdim sanırım beslnme şeklimden kaynaklı.sen de anlatınca iyice tatmin oldum

kendi kendime çalıp oynuyorum sanıyordum ki neyseki yazanlar olmuş :)

bu arada bu gülen oynayan smileylere tıklıyorum ama çıkmıyor yazılarımda:KK43:

ben de bir kaçamak yaptım,öğlenki çok hafif öğünün ardından canım yarım bardak nescafe çekti hemde tek şekeri koymadan içemedim:KK43:

kendi kendime çalıp oynuyorum sanıyordum ki neyseki yazanlar olmuş :)

bu arada bu gülen oynayan smileylere tıklıyorum ama çıkmıyor yazılarımda:KK43:

ben de bir kaçamak yaptım,öğlenki çok hafif öğünün ardından canım yarım bardak nescafe çekti hemde tek şekeri koymadan içemedim:KK43:

sütlü tarçınlı türkkahvesini öneririm ,canınız kahve çektiğinde..
tatlı siteğine de iyi geliyorrr....
bir deneyin derim:KK34:

Off oğlumla yemek hazırlamakta yemekte işkence halini alıyor, diş çıkarıyor ve çok sıkıntılı bir dönem:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bu sebeple bugün tupperware saklama kaplarından aldım, artık akşamdan bir sonraki günün salatasını ve kahvaltılığını hazırlayacağım, bunları hazırlamak için harcadığım zamanı da akşam yemeği hazırlamak için kullanırım...

Evde yürüyüş, pilates ve zumba dansı yapmayı planlıyorum umarım başarabilirim:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Öğlen menüm : fırında hamsi buğulama (soğan, domates ve maydonoz ile), salata (kıvırcık, havuç ve kırmızı biber ile)

sütlü tarçınlı türkkahvesini öneririm ,canınız kahve çektiğinde..
tatlı siteğine de iyi geliyorrr....
bir deneyin derim:KK34:

sütlü tarçınlı kahveyi daha öncede yazmışsınız, ben de geçen gün denedim, kahveyi biraz fazla koydum sanırım çok acı oldu, daha aromalı daha yumuşak bir tat bekliyordum :KK52::KK52::KK52: bir daha ki sefere daha ölçülü kullanayım malzemeleri

kizlar ben de araniza yeni katildim bugun basladim bu diyete 57 kiloyum bugunden itibaren kurban bayramina 7 kilo verebilirmiyim aceba?

sütlü tarçınlı kahveyi daha öncede yazmışsınız, ben de geçen gün denedim, kahveyi biraz fazla koydum sanırım çok acı oldu, daha aromalı daha yumuşak bir tat bekliyordum :KK52::KK52::KK52: bir daha ki sefere daha ölçülü kullanayım malzemeleri

1 kupa bardağa
1 çay kaşığı,max. 1 tk türk kahvesii
istediğin kadar toz tarçın(ben kaşığının ucuyla atıyorum yeterli oluyo)
tadı gayet yumuşakk,içimi keyifli ama...
damak tadına göre değişebiliyor demekki....

1 kupa bardağa
1 çay kaşığı,max. 1 tk türk kahvesii
istediğin kadar toz tarçın(ben kaşığının ucuyla atıyorum yeterli oluyo)
tadı gayet yumuşakk,içimi keyifli ama...
damak tadına göre değişebiliyor demekki....

ben malzemeleri abartmışım :KK53: ondan acı oldu sanırım akşama doğru denerim tarifi, teşekkürler :KK71::KK71::KK71:

X