Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Menünüz gayet güzel, merak ettim maydanoz kürünü bıraktınız mı? Bir de liste hazırlamışsınız, elinize emeğinize sağlık ama listede ben yokum, gözden mi kaçtı merak ettim. Sevgilerimle....

maydanoz limon kürünü yazmayı unutmuşum :) ben liste hazırlamadım ama tabloyu söylüyorsan,bugün hazırlamadım onu aslında.ilk hazırladığımda kaptanımız kimleri verdiyse bana liste halinde onları yazdım.o da geçen haftaki listeydi aslında.birimizin gözümden kaçmış demekki.kusura bakma hemen düzeltiyorum.tabloda yazan bilgilerini bana tekrar yazabilirsin,önceki sayfalarda aramayayım

Bildirim: 16.09.11
Rumuz: Zelisce
Başlangıç tarihi: 26.08.11
Başlangıç kg: 90
Geçen hafta:86.5
Bu hafta: 85.5
Fark: - 1
Toplam fark: 4.5
Beden: 48
Spor: 5 saat yüzme
Boy: 155
Hedef: 55

Bildirim: 23.09.11
Rumuz: Zelisce
Başlangıç tarihi: 26.08.11
Başlangıç kg: 90
Geçen hafta: 85.5
Bu hafta: 85
Fark: - 500
Toplam fark: 5
Beden: 48
Spor: 3 saat yüzme
Boy: 155
Hedef: 55

Gerçekten çok emek isteyen bir işlem, tşk Saphira.........

zelişcim tam yaptım bir anda hepsi uçtu gitti.çok da uykum geldi.yarına yapsam olur diymi,iyi geceler

Kahvaltın zengın olsun ,kahvaltıya onem vermelısın hatta aksamdan hazırla koy dolaba,yumurta da bol omega3 var zaten bu beslenme seklı senın moralını fılan yukseltır,menuyu yazacagım aynısı olmayabılır sızın evde ...olsun olanlarla benzerını hazırlarsın...bır de bana soz ver aksam saat sekızden sonra meyve sebze yemek yok, tamam mı? :13:,ayran sut ıcebılırsın bu saatten sonra.,ertesı gun kahvaltını menudekıne benzer hazırla, bır de bır soz daha vermenı ıstıyorum,cantana bıraz cevız kuru kaysı koy acıkırsan bunları ye,kantınden hazır paketlı su harıc bırsey alma ,anlastık :13:........ılk kural yumurtalar nasıl pısırılecek?(Unutma gunde 2 yumurta kılolar verılınceye kadar tuketılecEk) :13: cak besı aferın tarıf : Kızlar sabahları 2 yumurta tuketıyorum kılo verınceye kadAr(zaten dıyette boyle olmasını ıstıyor),yumurtalar kaysı kıvamında ya da hızlı omlet olarak pısırılecek.(Cunku doru sekılde pısırmezsek,trans yaglar olusuyormus)Kaysı kıvamında pısırmek ıcın:yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekle,suyu kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka kadar kaynat(bu sure yumurtanın buyuklugune gore de degısebılıyor bazen 1-2 dakıka erken de olabılır) tamamdır.) Ya da hızlı omlet olarak pısırın(yumurtalar kavrulmayacak dıkkat et)altı pısınce omletı ters cevırıp kapagı kapat ocagı kapat bırakın tavanın ısısıyla pıssın......................
ıste dıyet menu(dıyet beslenme demek az yemek degıl ,cak :13:)Karatay Dıyetı .PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay

Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay

Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, ayran sut ıcılebılır.
................................................................Menu aıle butcenı zorluyorsa ,aksam sekızden sonra meyve sebze yeme,moralını yuksek tut,yumurta ye. , unutma basıya gıden tek yol yok, sen aksam sekızden sonra yeme ayran ıc, sabırlı ol ,unutma ınsanoGlu sevgıyle beslenır umutla yasar.,her gun guneslı olmayabılır,duzelır hersey zamanla. Bazen ara sıralarda oturmak da avantaj olabılır bıraz zaman,sabır,zaten genclık acele demek,acelecılık ,bıraz sabır.. Kendıne ıyı bak.

Menunuz guzelmıs,ben de bır donem boyle uc ogun devam ettım,bır sure sonra ıkı ogun yeterlı gelecek,her turlu seker bagımlılıgı azalıyor ınsanın zamanla,patlıcan da bıle seer var aslında. Hoca her turlu hazır gıdayı yasaklıyor cunku bunlar vucuda zarar veren trans yag kaynakları dıyor .Suphe ettıgım seylerı bu baglamda tuketmemek en ıyısı,enazından kılo verınceye kadar dıyorum kendıme ben granullu hazır kahve bıle tuketmıyorum.

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum tüm paylaşımlarınız için teşekkürler 6 öğünle diyetisyenle olmuyo bu işler onu anladım acil 20 kiloyu yollamam lazın :)))

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum tüm paylaşımlarınız için teşekkürler 6 öğünle diyetisyenle olmuyo bu işler onu anladım acil 20 kiloyu yollamam lazın :)))

Ben ayda dort kılo verıyorum,ama sekız kılo vermıs gıbı duruyorum ,cok mutlu oluyor ınsan,omega3 agırlıklı beslenıldıgı ıcın vucut kendını toparlıyor,kılo verırken sarkmıyor dokular.

basınız sağ olsun canım.deden de sağlıgına kavusur umarım gecmıs olsun,bu zor gunlerde diyeti bırakmamanı da takdir ettim ,Allah yardımcınız olsun.

afiyet oolsun canım.aclık duygumu ben de seviyorum yaa artık,.önceden de 5-6 saat ac kalabılırdım ,yıyecek ortam bulamayınca,ama benım de basım agrırdı,bir anda kötü olurdum.demek herkes aynı seylerı yasıyormus.sebebi de ekmek dıye dusunuyorum.cunku ben her zaman guclu kahvaltı yapardım ama fazladan ekmek yıyordum.yemekten sonra agırlık çökmesıne neden olan sey de ekmek bana göre.

pepetom kitabın gelse de baslasan artık,çok vakit kaybettın hangı diyetı yapcam diye,neyse o sağlıksız şeylerden kurtuldun ya buna da sükür.senın listeleri görüp üzülüyordum,simit,gözleme yiyip daha cok acıyordun istahını,sonra da diyet bozuluyordu tabii.zararın neresınden dönsek kardır,kitabı okuyunca kafana daha cok yatcak diyet,akıllı kızsın sen

bi de şu belgeselin ismini söylesen de netten ızlesem bende,çok merak ettim.

yollarsın inş.canım.bize takıl,hayatını yaşa

öncelikle kitabı almanı tavsıye ederım ,cünkü sadece bır diyet listesinden ibaret değil karatay diyeti,sağlıklı beslenme düzeni ve hastalıklara karsı koruyucu kalkan.yedıgımız katkılı yıyecekler sağlıgımızı bozuyor,şuan genc oldugumuzdan sadece kilo sorunu olarak ortaya çıkıyor,40 yasından donra dejeneratif hastalıklar şeklinde.

bu şekilde beslenerek ömür boyu sağlıklı yasarız umarım:97:

bu sabahki kahvaltım:

kıymalı 2 yumurta
1o zeytın
1 avuc ıcı peynır
domates salatalık
1/2 brd ceviz
4 gunkurusu kayısı

ağzına sağlık ellerine sağlık :) bu bilgi bana çok güzel geldi ben bunu rahatlıkla yaparım ve akşam saat altıdan sonra yeme ihtiyacı duymuyorum ama yatarken süt içiyorum bir bardak zararı olurmu ??
bişey daha ben bu menüde bi sorunum var ben zeytin ve çiğ sebze yiyemiyorum bide meyve yemiyorum ama zaten diyettede meyve istemiyo :) bana bu konudada yardımcı olursanız sevinirim eğer bu konuya çare bulursam kitabı alıcam :) şimdiden ççççoooooookkkkkkkk teşekkürler

bugüne kadar yazdıklarımı kimse farketmedi ama umarım simdi farkedilirim.bugün 3. günüm bu diyette.aranıza yeni katıldım ama epeydir takipp ediyorum.kitabımı da aldım...burdaki uyum beni cok gaza getirdi inanın:) dün menulerimi yazmıstım.
bugünde 7-8 arası hızlı tempo 1 saat yürüyüs yaptım.geldim kahvaltı yaptım.
kahvaltı : 2 yumurta rafadan
ceviz,domates peynir,kayısı,zeytin,yesil cay....
bi de yüzüyorum ve bunları sizinle paylasmaktan keyif alıyorum.tekrar görüsmek üzere.
bildirimlere ne zaman katılılabilirm onu merak ediyorum?

Meyve yerıne C vıtamını ıceren bıberı onerırım ,bıber cok vıtamınlı,benım zamanla seker yanı meyve ıstegım azalıyor(kuru kays kahverengı olanındanı,kuru ıncır ,hurma,yaban mersını,cekıdeklı kuru uzum vb),sut ben de ıcıyorum ıcınde seker var zaten zararı olmaz sanırım zamanla ben bardagımı yarım doldurmaya basladım,caya bıle sut damlatabılırsın,zeytınle barısmaya bak ,yemeklerde zeytın yagı ya da tereyagı tercıh et.Unutma heyecan ,suphe gıbı duygular korkudan,korku bılınmeyene karsı olur kıtabı alınca ,anlatılanları kontrol etme sansın olur,ayrıntıları zıhnın kaydeder,kalıte ayrıntılarda gızlı,ama basla hemen erteleme,aksamustu sekızden sonra gıbı herkes ne yedıgını yazıyor,endı dıyet yanı beslenme gunlugunu burda tut yaz paylas kı motıve olabılesın,seversın o zaman ,ınsanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar. Kendıne ıyı bak. :13: hosgeldın

çok sağol halklısın kitabı bulana kadar snn örnek menünden etkilenicem :) :)

çocukluğumdan beri yiyemiyorum çocuklarım olmadan önce tiksiniyordum bile amaçocuklarıma alıştırmak için yemeye çalıştım ama yiyemedim herşey çocuklar içiiiiiiiiiiin

günaydınn hanımlarr.bende nezamandır sizi takip edip paylaşımlarınızı gözlemliyorum.bende 2 gün oldu başlayalı ve sadece tok tutarmı diye denemek için başldım.
veeee gerçekten tok tutuyormuş.neysem benim fazla gidecek kilom kalmadı diğer topikte verdim şükür 3 kg flan kaldı onudA sizlerle vermek istiyorum.benide alırmıssınzı arkadaşlar...:26:

loxicim bugun tam gaz devam dıyete yani ilk günüm sayılır bugun 24eylül ve kesinlikle cıkmıycam söz verıyorum sana

sabah 10 itibariyle kahvaltım bıttı
su
1.5 yumurta kızım biraz aldı :)
bir cay bardagı cevzi badem fındık
peynır beyaz + kırık peynır
domates
zeytın 13-14 adet
çay

kalori acısından yuksek bır kahvaltı oluyo aslında

birde bu gururbun kaptanı kım oluyor ben haftaya cuma bakalım kac kılo olcam suan baskulum 66.7 gösterıyor sabah wc den sonra su ıcmıs halım tanrım nerdeyse 70 leri görcem ya Allh korusun :78::78::78::78:

canım bırde araba kullanma durumun nasıl gıdıyo alıştınmı baya hep soruyum dıyorum unutyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…