Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

benim bünyaa hala alışmadıı yaa süürekli tuvalete gidiyorumm zor yetişiyorumm valla

Suyu yavas yavas icmelisiniz. Hizli icince direkt idrar oluyor. Yavas icince vucutta daha fazla tutuluyor ve daha faydali. Sadece zayiflamak icin degil hucrelere ve dokulara da yarasin diye iciyoruz zaten suyu. Bunu doktorum soylemisti. Paylasayim istedim.

menümü paylaşayımm

sabah
2 yumurta
1 avuç peynir
1 tk tereyağdan omlet
5 zeytin
1 çay bardağı kuruyemiş,2 kuru kayısı

ara
3 mürdüm eriği

öğle
1 kase patlıcan güveç
1 çay bardağı ayran

ara
200 ml süt

akşam
1 kase güveç
3 yk yoğurt
1 şeftali
1/2 çay bardağı biraz fındık-fıstık-ceviz

Ya oyle hızlandırıyor kı ekmegı kesmek anlatamam sıze,kendınızde evde yapsanız bıle ekmegı ,yıne de ekmegın bır glısemık ındeksı var,ve acıktırıyor,ekmegı ıcınde yatıstırma etkısı olan B vıtamınlerı var dıye sevıyoruz,halbukı fındık,fıstık ve cevız bunlarla dolu zaten,artı bunlarda bulunan yaglar vucuda yararlı,mesela cevızde omega3 var omega 3 hucre zarı yapımında kullanılıyor,ve tukettıgımız dogal olmayan gıdalara karsı sıgorta,ya bır deneyın bu dıyetı bır hafta ,acıkma fılan kalmıyor,oncelerı uc ogun yıyen ben ıkı ogun yemeye basladım,tıpım degıstı ya,ben boyle dıyet gormedım,ınanın hocanın kıtapta her dedıgı gercek oluyor,varıslı damarlarım sustular agrı fılan kalmadı,kırmızı kılcal varıs baslangıcı olanlar kayboldu,zaten vucut ıkı yılda butun hucrelerını yenılıyor ,dogru gıdayla da beslersem bambaska olur,gecen aylarda bır belgeselde ılkel hayat yasayan bır adam aslan kovalıyordu,ılkel hayat ama dogal gıda,hazır gıda yok hayatında hatta hazır granullu kahvesı bıle yoktur,adamın yuzune baktım ne gıdı ne bırsey ,bızde haber spıkerlerıne bakıyorsun genc yasta olmaların ragmen cogu kaba tabırle musmulla suratlı olmus,ılkel toplularda daha az hastalık var onlarda hazır gıda yok.

I

famır senın ıcın:

loxandra

Lilyum

Giriş tarihi: Dec 2008 Mesajlar: 1,366

iyi günler canan hanım.
ben kitabınızı okudum ve uyguladım.gerçekten çok güzel sonuçlar aldım.öncelikle bu çalışma için size çok teşekkür ederim.ellerinize emeğinize sağlık.
benim sorum şu: vücutta varolan insülin-leptin direncinin kırılması için ne kadar bir süre gerekir?bir de yöntemi 3 hafta kadar bir süredir uygulamama rağmen halen önüne geçemediğim bir yemek yeme arzum oluyor. iştahım dönem dönem çok açılıyor. bu normal mi?
iyi çalışmalar dilerim
23.06.2011 0900 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : tesekkur ederim.

Acikmaniz normal degil. Insulin direnci devem ediyor demektir. Bu da az yediginizi dusunduruyor. Sabah kuvvetli yemelisiniz unutmayin az yiyerek kilo vermeniz dogru degil. Doyuncaya kadar ve dogal beslenmeniz gerekiyor. Findik fistik ve cevizden korkmayin bol bol ekmek yerine yemelisiniz.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

ekmegı kestık tmm ii ama ömür boyu beyaz undan yapılan hıcbıseyı yemıcek miyiz? ne bılım börek,mantı,tatlı ,makarna bunları hayatımızdan tamamen nasıl çıkartacagız......

yavaş yavaş içmeyi deneyeyimm bi de .

teşekkürleer bilgi içinn canım

ekmegı kestık tmm ii ama ömür boyu beyaz undan yapılan hıcbıseyı yemıcek miyiz? ne bılım börek,mantı,tatlı ,makarna bunları hayatımızdan tamamen nasıl çıkartacagız......

şimdi daha iyi bilen arkadaşlar yorum yapar ama sanırım ideal kiloya geldiğinde az miktarda yiyebiliyosun.
kitabı okumadım ama arkadaşlar sayesinde okumuş kadar oldumm

ben de geç geliyorum eve yemeğim varsa sorun olmuyor da olmadığı zaman pişmesi falan baya geçiyor vakit
Sız bu dıyete uyun bır muddet sonra zaten ıkı ogun yemeye baslıyacaksınız,sabah ve ogle yetıyor artık bana,planlı olun geceden hazırlayın mumkuse,kahvaltınızı zengın yapın dıyet menudekı gıbı,zamanla cok daha guzel olacak hersey,benım cıldımde gunes lekesı sandıgım lekeler vardı kayboldular gun gectıkce bende ınanamıyorum harıka bırsey bu,damarlarım sustular ya varıslerım sustu,kırmızı kılcal damarları kayboldular(varıs baslangıcı),konsantrayonum arttı ıkı kez okuyup analayabıldıgım seyık bır defada anlayabılıyorum(seker bunamaya sebep oluyor,erken bunama yası dustu artık,tıp fakultesı ogrencılerının cogu bunama hapı kullanıyor,hepsı sekerden....Paylasın kendı dıyet gunlugunuzu tutun ,bız yarısıyoruz kızlarla sız de gelın...Hafızanız teyp gıbı kaydedene kadar uyun bu dıyete derım kac kılo olursanız olun..........

aslında bugün akşama kadar acıkmadım üstelik sakız çiğnedim genelde sakız çok acıktırır ama ben zaten diyete daha önce başladığım için iştahım yok bişey sormak istiyorum vücudumuzun hiç şekere ihtiyacı yokmu hiç bi yediğimizde şeker yok bi sorun çıkarırmı? bide ne kadar kilo verdin 2 ayda? yani zor olmuyormu tatlısız meyvesiz durmak

tamamen kısısel yorumum:kilo verdıkten sonra ayda 1 kere,bu saydıklarından bırını ıstedıgın kadar yıyebılırsın.sanırım kilo aldırmaz.hergun yıyecegım dersen ,eski halıne donersın

vucudun sekere ıhtıyacı yok,hatta seker tum hastalıkların sebebı,kitapta sekerın neden oldugu hastalıkların uzun bır lıstesı var.kitabın gelınce bakarsın?

vucudun tatlı ıhtıyacı ıcın gunde 5-6 gunkurusu kayısı yenebılır.kilo verene kadar gunde 1 meyve yenebılır ogunlerle bırlıkte,elma,portakal,şeftali,2-3 erik gibi.çok da tatlısız kalmıyorsun.

ben 2 aydır dıyetteyım dyorum ama ramazanda tam uyamadım,acık lavas ekmeklerden bol bol ve tatlı olarak güllaç falan yedım.benım tam anlamıyla dıyete uymam,ramazan bayramının 1. gunu basladı.tatlı yapmamıstım zaten.onun dısında ıkram edılenlerden bıle tum bayram boyunca ve sonrasındada 1 ısırık bıle almadım.hiç de zor olmadı,normalde tatlıya da hamurişine de dayanamam,canım bıle ıstemedı.diyette verilen dıger yıyeceklerle karnımı doyurdum.1 tabakla doymuyorsam 2 tbk yedım.doyunca bıraktım.
ramazan kaçamaklarına ragmen 2 ayda 8 kilo verdım.bence fena değil

arkadaşlar ben de cumartesi ve pazar 2 öğün yiycem..sabh kahvaltımı hafif ileri çekip ve zengin yiyiyp...c tesi iskender...pazar da balık yiycemayyy bu diet süper yaaa...
ben şimdi iskendere tereyağ ekleteilicekmiyim:))) ekmekleri yemiycem tabi:))

ohhhhh afiyet olsun şimdidenn nurkelebekk menünü de tasarlamışsın hemenn

ben de balık yemek istiyorummmmmm fırındaaa tabiiii

bence süperrrrrrrrrrrr

kızlarrr benim tatlıı isteğimm yeni beslenme şeklimden sonraa sona erdii.

hergün mutlaka çikolata yerdim kaşık kaşık nutellalar, çokokremlerr

şimdiii sıfır şekerrrrr inşallah böyle devam eder çünkü adet dönemim yaklaşıyorrr:44::44::44:

korkuyorummm

canı tatlı çekenler kitabın arkasında güzel tatlı tarifleri var ve kek tarifi var uygulayın kriziniz bitsin yapımıda çok basit arkadaşlar haydi afiyet olsun mesela kitabını henüz almayanlara bir tatlı tarifi yazayım kitabın arka sayfasından MALZEMELER: istediğiniz kadar kuru incir her incir için 1 adet ceviz içi ve süt HAZIRLAMA:CEVİZLER İRİ İRİ PARÇALANIR,İNCİRLERİN SAPI KESİLİR KAPAKLI BİR KABA DİZİLİR,ÜSTÜNE KAYNAR SÜT DÖKÜLÜP İNCİRLER YUMUŞAYINCAYA KADAR BEKLENİR,YUMUŞAYAN İNCİRLER,PARMAK YARDIMI İLE SAP KISMINDAN OYULARAK İÇİNE CEVİZLER YERLEŞTİRİLİR ODA ISISINDA BİR GECE (SÜT KATILAŞINCAYA KADAR)BEKLETİLİR afiyet olsun hem pratik hem hafif hemde krizlere birebir

ben bugün başladım bu diyete.başım ağrıyo şu an az mı yedima acaba :S
sbh: 2 yumurtadan omlet
avuç içi kdr peynir
9 zeytin
1 su bardağı süt

ara kabak çekirdeği ve beyaz leblebi.1 çay bardağı kadar.

akşam: bir tabak tavuk sote çok az yağ koydum.
bi büyük bardak ayran

başım ağrıo :S doğru yapmadım mı ki :S sabah fındık yada cevizim yoktu o eksik oldu sadece.

çokk sağoll cnm

afiyet olsun tatloşşş.oğünlerde cok az yıyorsun,ondan acıkıyorsun.eski diyetının alıskanlıkları devam edıyor sende.eskiden de 1 kase yemek yıyordun yanında ekmek ıle ancak doyuyordun,şimdi ekmek yok,doyana kadar yemek yemelisin.ayrıca limonlu salata yersen yemeklerın yanında,yiyeceklerı uzun surede hazmedersın ve tok kalırsın.

evet az yemıssın.dediğin gibi cevız yemelısın sabahları.
bır de sen yenı basladıgın ıcın 3 ogun yemelısın.zamanla ınsulın dırencı kırılınca vucut kendı ısteyecek 2 ogunu,zorlamana gerek kalmayacak.ayrıca yemeklerın yanında bol zeytınyaglı ve limonlu salata yıyebılırsın.o da tok tutuyor.bu dıyette sağlıklı yağlarda kısıtlama yok sızma zeytınyagı ve dogal tereyagını dama tadına göre ıstedıgın kadar koyabılırsın yemeklere.
suan acsan süt veya tuzsuz ayran ıcebılırsın.ben oyle yaptım az oncei.ş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…