Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

aynı şeyleri bende yaşadım tatlım ilk iki-üç gün hem başım ağrıdı hem zonkladı inan ondan sonra baş ağrısı falan kalmadı ekmek bizi bu hallere getirdi ekmek yemeyi birden bırakınca vücut alışık olmadığı şeyler yüzünden sana kızıyor sadece sende inadına ekmek tüketmiyosun vucudunu yöneten sen oluyosun patron sen olunca senin borun ötüyor canım bu diyette vücudunun değil :) baş ağrılarının 2 gün sonra dineceğini göreceksin menüne sebzelerdende ekle canım kuruyemişlewrin olmayışından dolayı başın ağrımamış tamamen şimdiye kadar ki beslenme alışkanlıklarından dolayı ağrımış tır öptüm aramıza hoşgeldin buarada hadi kolay gelsin

akşam 6:20 civarı 1 tane karnıyarık 1 kase yoğurt 1 kase bol limonlu zeytinyağlı tuzsuz salata yedim aslında karnıyarık abartılı oldu ama yarın braz daha dikkat ederim arttık gece aç uyumayı seviyorum genelde sabaha kadar yağ yakımı oluyo bunun farkındayım uzun zamandır. saba tümer doktora meyvedemi yasak dediğinde evet demişti oda şeker demişti ve kuru kayısı kuru üzüm içinde aynını sölemişti yanlışmı duydum acaba ya tamam şeker zararlı ama beyin şekerle besleniyor sonuçta ciddi problem yaratır hiç şeker almazsak bence ama kuru meyve ve normal meyve abartmamak suretiyle yenebilir değilmi(akşam 6dan önce tabi )?

Dogru bildigin tum yanlislari ogrenmek icin kitabi al bence.ayrica ahmet aydinin tas devri diyeti kitabini da tavsiye ederim.

Gunde 5-6 kuru kayisi ve 1 meyve kilo verene kadar yenebiliyor

3 öğün yemeyi düşündüm ama kahvaltıyı 13.00 de yapmıştım zaten :)) abarmiyim die düşündüm.şimdide direncem içmicem bişe yrn salata mı ve cevizimi eksik etmiyim ben o zmn.

teşekkür ederim hoşbuldum :) bir hfta denicem bakalım.devamı da gelir inşallah.

listenin son haline göre 3. olmuşum
ilk 3 ü beklemiyodum doğrusu sevindirik oldum

arkadaşlar bundan sonra bildirimleri hem buraya yazalım hem de eskimasal arkadaşın özeline atalım.
özel msj atamayan yeni üyeler bunu belirterek topiğe yazsın, sadece yeni üyelerin bildirimini topikten alsın arkadaşımız.

bence eski masalın dikkatsizliğinden değil topiğin hızla akmasından dolayı listede aksaklıklar olmuş başta.
özel msj çözüm olabilir.

bugünkü menüm

1.öğün
2 yumurta
1 avuç peynir
3 zeytin
3 ceviz, 6-8 badem

2.öğün
1 kase tarhana çorbası
1 tabak patlıcan
Bikaç kaşık yoğurt

su az oldu şimdi tamamlıyorum
spor: 30 dk koşu+yürüyüş

kızlar kahvaltıyı 12 de yaptım okula gittim, ders programımda öğleci olduğumu öğrenince üzülmüştüm okulda acıkcam ve yanlış şeyler yemek zorunda kalcam diye.
kilo vermem bitse de uzun süre okulda olcaksam karataya göre beslenicem
öğlen 12 den akşam 7 ye kadar hiç acıkmadım, dersim akşam 6:30 a kadar sürüyo.
o saatte gayet dinçtim
eskiden olsa açlıktan başım ağrırdı, arada bişeyler yerdim ama yine de kötü olurdum.

açlık duygusunu özlediğimi farkettim bugün
karatay hocaya tşk ediyorum burdan, daha mutlu ve daha dincim.

biri bana yardımcı olsun 5 günde psikolojim bozuldu okullar açıldı arkadaşlarla buluştuk bişiler yemek zorunda kaldım onların yanında abim bugün antepten bi sürü şey getirdi ve beş günde +1 kilo aldım sabahçı öğrenciyim bana uygun sağlıklı bişeyler önerin lüüütfenn

canan karatayı dınlıyorum saba tumerdeki mukemmel ilk kez gördüm hocayı ilk kez dınledım ve mukemmel kızlar bıde ben 2 sen önce bır belgesel izlemıstım ve cok etkılenmıstım aynı canan hocada onlardan bahsedıyor. o belgeselde dıyordukı yag yıyın hayvansal yağları vucut oldugu gıbi kullanırmış depolamazmıs biz saglıksız yag yedıgımız ıcın hayvansal yag yemedıgımız ıcın kılo almısızdır.

bırde ibnı sına da 2 öğün yeyın dıyormus 3. öğün hastalıktır demısler. ay mükemmel konusuyoryaa kıtabı siparıs ettım pazartesıye gelcek inslalh

ilk günümüzü atlattık çok şükür, çok rahat bir ilk gün oldu
ara öğün gereği duymadım

bugün yediklerim

sabah : 2 dilim pastırma ve 2 yumurta ile omlet - 4 tane gün kurusu kayısı - 5 tane ceviz - yarım domates - yarım salatalık - yarım biber- 12 tane zeytin - avuç içi kadar ezine beyaz peynir

öğlen : salata (göbek,roka,yarım havuç, maydonoz) - etli taze fasulye (zeytinyağlı) - ayran

akşam : etli taze fasulye - bol salata (göbek,roka,domates,kırmızı biber,havuç,salata,1 çay bardağı ceviz, fındık) - ayran

bol limonlu su + 1 türk kahvesi

az öncede sütaş baby mix yoğurt yedim, yemesemiydim acaba oğluma yoğurt mayaladım kalanıda bozulur diye yedim

Bugünkü menüm:

kahvaltı:

2 kayısı kıvamı yumurta
kk kadar peynir
10 tuzu alınmış zeytin
½ domates (zeytinyağı döktüm biraz)
½ salatalık
1 biber
1 çay bardağı fındık-badem-ceviz
1 fincan yeşil çay

öğlen:

2 yumurta+1 kabakla kabaklı omlet (nefis oldu :)
1 kase yoğurt

akşam:yok fırsatım olmadı.şu an o kadar açım ki anlatamam.1 tatlı kaşığı keten tohumuyla ayran içicem

2 Lt yi geçti 1 yeşil çay

2 saat önce kitabı almak için D&R a gittim, kalmamış, satıcı az önce bir bayan 3 tane aldı dedi ben de taş devrini aldım şimdilik onu okuyayım bari motivasyon olsun

selam gençlik,bugün saçma sapan bir gündü,acıkıp durdum,2 öğün yeter diye erken bikbikledim tabi,serbest şeylerden çokça yedim bugün ve zamansız yedim ara öğün yapmış oldum,2 km de yürüdüm ama yorgunluktan öldüm,çok kansızım ondan heralde,nefisle mücadele zor gerçekten Allah yardımcımız olsun

arkadaşlar ben bugün bildirim yapamadım, salı günü kayınpederimi kaybettim o yüzden düzenli giremedim, başlangıç kilo: 74 bu hafta:71 geçen hafta 71,7 idi, toplam fasrk 700 gr 6 eylülde başladım diyete, bu haftada düzenli giremeyebilirim kendi dedem yoğun bakımda durumu kritik hayırlısı artık

bildirimi yapayım
sabah kahvaltısı:
2yumurta
domates
salatalık
sivri biber
fındık
malesef diyetin ana unsurları olan peynir ve zeytin yok çünkü yiyemiyorum
öğle yemeği:
melemen
yoğurt
akşam yemeği:
etli bamya
salata

Arkadaşlar kitap elimde yok eşim alammamış yarın başalmak istiyorum.Bana porsiyon ölçülerinde yardım edermisiniz mesela öğlen
Öğlen kurufasulye çoban salata ayran veya köfte salata yoğurt patlıcan salatası veya semizotu salatası ne kadar yemeliyim bunlardan birde bir önek daha sorayım sebze yemeği ayran salata yanında et yenebilirmi lütfen acele cevap yazın yarın başlıycam sabahtanda alıuşverişe gidicem.Birde ara öğünlerde ceviz badem yaban mrsini kurukayısı ne kadar yiyebiliriz hadi hanımlar acele yardım lütfen.....

Yasaklı sebze varmı arkadaşlar.Serbest yediğimiz yiyecekler neler ay çok sordum ama.

Canım, sebze ve eti, serbest olan gıdaları doyana kadar yiyebilirsiniz ama meyve ve kuru meyveleri çok az ölçüde yemeniz gerekiyor. Benim size tavsiyem ilk üç gün meyve ve meyve kurusunu da yemezseniz 4. gün iştahınızın dengelendiğini ve azaldığını göreceksiniz. Diyet yapmak daha kolaylaşacak sizin için. İyi geceler...

Hem başınız sağ olsun hem de geçmiş olsun. Sevgiyle kalınız...

2 saat önce kitabı almak için D&R a gittim, kalmamış, satıcı az önce bir bayan 3 tane aldı dedi ben de taş devrini aldım şimdilik onu okuyayım bari motivasyon olsun
ben artık kitabı almaya çalışmayı bıraktım canım.çünkü yok satıyor,denk getiremiyorum.Zaten buradaki paylaşımlardan ve netten okuduklarımla diyeti anladım.artık kimseye sormuyorum bile,hatta sorulanları cevaplar hale geldim çok rahat bir şekilde.yine de denk gelirse motivasyon açısından ve Karatay hocanın emeğine saygı açısından almayı düşünüyorum
bol bol kırmızı et,koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketirsen,kansızlığına iyi gelir.bir de demirle kalsiyumu bir arada kullanma.mesela ıspanağın üstüne yoğurt koyma,koyarsan hiç demir alamazsın
evet canım özellikle tabloyu yaparken farkettim senin olmadığını.başınız sağolsun,mekanı cennet olsun.dedene de acil şifalar diliyorum
peynir zeytin dışında gayet güzel menün,afiyet olsun.peynir zeytin niye yiyemiyorsun?
yazdıklarının hepsini yiyebilirsin,doyana kadar.miktar yok.mesela 2 tabak kuru fasulye,yanında bir kaç tane köfte,salata ayran çok güzel olur
Yasaklı sebze varmı arkadaşlar.Serbest yediğimiz yiyecekler neler ay çok sordum ama.
patates glisemik indeksi çok yüksek olduğu içim önerilmiyor.havucu da pişmi değil çiğ tketirsek daha iyi olur çünkü onda da aynı problem var.bir de bezelye de glisemik indeksi yüksek sebzelerden ama yine de bezelye serbest demişti geçen gün bir arkadaşımız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…