Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar
omega 3 gıda takviyesini kahvaltıyla mı beraber alıyorsunuz
yoksa kahvaltıdan önce mi

Canım işte benim sorunum şudur ki ben tavuk, balık, et.. hiçbirini yiyemiyorum...

Şimdi ben de kıymalı mantar sotenin yerine barbunya, nohut falan bişi yesem olacak mı.. ya da sebze...
Yumurtanın da doğalını nerden bulacağım meçhul tabi bu arada..

ben artık öğlen yemeyi düşünmüyorum.3 öğün fazla gelmeye başladı.zaten akşam yemeğini erken yeriz biz saat 5 gibi.arkadaşımız da sormuştu canan hoca ya,2 öğüne indirebilirsiniz demişti...sanırım böylesi daha iyi[/QUOTE]
tatlım ben de şöyle yapıyorum,öğlen yiyorum,akşam kalori yakmam daha zor olduğundan ve (daha öncede yazdığım,spor yaptığımda tartıda kilo artışı gördüğümden) spor yapmadığımdan,akşamları keten tohumlu yoğurt yiyorum.zaten aç olmuyorum da.yatmama yakın acıkıyorum.bir şey yemiyorum tabi.her akşam aynı şey olmayabiliyor tabi.
haklısın canım da ben spor yapınca kilom fazla çıkıyor.kaslar şişiyor.e cuma günleri 2 ayrı topiğe bildirim yapmamın yanı sıra ben de demoralize oluyorum
kzılar menülerde hiç çorba görmüyorum..çorba yasak mı bu diette..terayğlı mercimek çorbası yaptım içmemelimiyim acaba?
tüm çorbalar serbest diyor hoca fakat unlu çorbalar tabiki tercih edilmemeli.mercimek çorbasına patates koyuyorsan,koca bir tencere için 1 küçük patatesi aşma bence.çünkü glsemik indeksi oldukça yüksek
Gül neden ceza aldı acaba Kazen ? :26:
canım sen kazene sormuşsun ama;gül arkadaşımız bu diyetle ilgili güzel bilgiler ve deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra,konuyla alakasız mesajları ve resimleri de bolca paylaşıyor.bu yasak.daha önce başka bir konu geçmişti burada ve ben o zaman forumdaki bu kuralı buraya yazmıştım.hatta gerekli görülürse konuyla alakasız mesajlar ilgili editör tarafından silinir.
belki kendisi bu şekilde motive oluyor ama başkalarının motivasyonu düşüyor bu arada.Bir de sürekli aynı mesajları paylaşıyor.Hergün aynı mesajlar.Bu dikkat çekip rahatsızlık vermiş olabilir.Ben uyarmadım onu bugüne kadar hem kırılsın istemedim hem de buranın editörü ben değilim.direkt,uyarı almadan, ceza almasına üzüldüm tabiki.burası bizler için olduğu gibi onun için de çok önemli bence.önemli olmasa bu derece paylaşım yapmazdı.inşallah motivasyonunu etkilemez bu durum
aynen canım aynennn,yalnız değilsin emin ol.hiç tatlı bir şey yemediğim için ağzımda kötü bir tat,genel olarak üstümde bir halsizlik...okudun mu bilmiyorum meyve de mümkün olduğu kadar yok ama ben 2 gündür kahvaltıda şeftali yedim.çok hoşuma gitti.değişiklik iyi geliyor.en azından ir nebzede olsa da gözümün önüne uçuşan brovnilerden kurtuluyorum sanırım
yedim say kuşum sen de yarın sabah çeyrek ye,bir şey olmuyor.acıktırmadı da

eee omega 3 kullanıyoz ha,hafıza süperrr oldu[/QUOTE]
yok yok ben de alıcam,korkunç unutkanım
eee omega 3 kullanıyoz ha,hafıza süperrr oldu

Maşallah ..
Söylediklerime dikkat etmem lazım.
Dün erkek arkadaşıma omega 3 al içmeye başla demiştim.
Allahtan bulunduğu yerdeki eczanede yokmuş, yoksa olay benim aleyhime dönecekmiş anlamış bulunmaktayım.
Her söylediğimi unutmazsa ooo ..
[/QUOTE]

hoşgeldinn yecalemmmmmmmmmmmm
sen kitabı bi incele istersenn,yada kitabı elind eolanlar vejetyanler için hoca hanım ne diyor bi diyiversinn...

hoşgeldinn yecalemmmmmmmmmmmm
sen kitabı bi incele istersenn,yada kitabı elind eolanlar vejetyanler için hoca hanım ne diyor bi diyiversinn...

Hoşbuldum.. Haftasonu alacağım kitabı.. bakalım bana göre mi değil mi göreceğiz..

kızlar ben bu arada karatay diyetine uygun dolmamı ocağa koydum.tarifini yazayım belki isteyen olur:

200 gr kıyma
1 büyük soğan
2 orta boy domates
2 diş sarmısak
biraz zeytinyağ (etli dolmayı ilk kez zeytinyağlı yaptım)
1 çay kaşığı tuz (hiç tuzsuz yiyemiyorum.doğal mineralli tuzumun siparişini verdim,yakında gelecek )
biraz karabiber,biraz kimyon
6 tatlı kaşığı ince bulgur

ben bu malzemeyi 6 ad. orta boy biber için hazırladım ama arttı.2 ad. oldukça büyük patlıcanı oydum,kalan içi de onlara doldurdum.sonuç olarak bu iç malzemeden 6 orta biber + 4 iri patlıcan dolması çıktı.böylece içindeki bulgurda 6 dolmaya değl,10 dolmaya bölünmüş oldu.yalnız şunu anladımki hiç koymasam da bulguru olurmuş.neyse bir pişsin de tadını da söyleyeceğim

famir nerelerdesin tatlım,sabah gördüm seni sonra kayboldun

öğle menümü yazmadım size....
zeytinyağlı taze fasülyem ve ayranım vardı öğlen için..
arkadaşım geldi yanımıa,yemeğe gidelimm dedi..
ne yesem ne ysem derken iskender yiyeim bari dedimm.
içinde pidesi olduğunu unutrakk:26:
sonra dolduran çocuğa benimkini pidesiz yap dedimm..
oda "pidesiz iskender olurmu,etsiz dönere benzedi bu da dedi"
neyse bir porsiyon yanında yoğurt ile yedim.
üzerinede soda içtimm doydum şükür

ellerine sağlıkk,pek leziz olmuştur eminimmm
o kadarcık bulgurdan bişeycik olmaz yahuuuuuu,afiyet olsun(bana göre tabiii,sıkı karataycılar kızmasın bana:26:)

hep online görünüyorum anacak arada işlerim oluyor yazamıyorumm,sonrasında görüp cevap veriyorum ama

Hoşbuldum.. Haftasonu alacağım kitabı.. bakalım bana göre mi değil mi göreceğiz..

bi bak bakalım canımm,diyetisyenine de anlatt,bakalım ne diyecek..
köy yumurtası bulmak zor tabii..
sen yumurtasız yapacaksın öyle ise..
ama yumurta acayip tok tutuyor..
sen yaparsın ama yinede..
aylarca peynir ekmekle yaşamış biri olarak sana güveniyorum

afiyet olsun canım.geçenlerde ben de iskender yedim duble ama pidelerine hiç dokunmadım.birazcığını da kızıma yedirdim

tadına birazdan bakıcam bol salata yapmaktan evde hiç yeşillik kalmamış koyamadım

Canım benim güvenini boşa çıkarmam umarım..
Zaten ben günde 2 dilim denge ekmek yedim bugüne kadar.. onu da yemesem olur yani ...

bugünkü menüm
1. öğün:1 köy yumurtalı ve köy peynirli omlet, maydonoz, kuru yemiş ve çay
2. öğün: mercimek çorba, kıymalı kabak, keten tohumlu yoğur,kuruyemiş
3. öğün: 2. cinin aynısı olacak
cumadan beri tartılmadım, zayıflamadıysam bile şekil olarak inceldim, olmayan kıyafetlerim olmaya başladı. yalnız bu diyetten şüpelenmeye başladım, halsizim canım bişey istemiyor baş ağrım oluyor, zorla yemek yiyorum. diyeti tam olarak yapamıyorum ondandır diyorum kahvaltıda iyice zorlayarak söylediklerinin yarısını anca yiyebiliyorum.ama halsizliğim genelde öğle sonu oluyor öğle ve akşam iyi yiyorum halbuki.önceden çok haraketli olurdum şimdi okuldada yorulunca çok halsiz düşüyorum spor için zorlamıyorum kendimi. sonuçta okulda bütün gün ayaktayım.
neyse birazda olsa zayıfladım ve kendime hakim olabiliyorumya o bana yeter.

hoşgeldin acemicim ve afiyet olsun.yukarıda okuduysan hasizlik bir çoğumuzda var sanıyorum :111: ben çok acıkırsam ve gece saatleriyse malum geç yatıyorum ya,başım çok dönüyor

yok yok ben de alıcam,korkunç unutkanım

Maşallah ..
Söylediklerime dikkat etmem lazım.
Dün erkek arkadaşıma omega 3 al içmeye başla demiştim.
Allahtan bulunduğu yerdeki eczanede yokmuş, yoksa olay benim aleyhime dönecekmiş anlamış bulunmaktayım.
Her söylediğimi unutmazsa ooo ..
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Teşekkür ederim bilgi için, aman topikte editör bulunması da pek güzel oluyormuş.
Sizin de oluyor mu bilmiyorum ama akşam canımın isteyebileceği şeyleri sabah hiç istemiyorum.
Ama yine de isterse arada yiyebilirim demek ki acıktırmıyorsa problem yok ..

Tarifler çok güzel.
Not alıyorum yapabileceklerimi, bunu da alayım.
PAtlıcan dolmasını da pek severim.

Pidesiz yediysen iskender gayet güzel bir alternatif, hoş onunda pidelerinin tadını etlerine değişirim de
Off bana bir şeyler oluyor, ben böyle değildim.:18::18:
Afiyet olsun ..

hoşgeldin acemicim ve afiyet olsun.yukarıda okuduysan hasizlik bir çoğumuzda var sanıyorum :111: ben çok acıkırsam ve gece saatleriyse malum geç yatıyorum ya,başım çok dönüyor

Bu problemi yaşamıyordum 2-3 gün önceye kadar ama bende de acayip bir halsizlik başladı.
Erken yiyip geç yatmaktan mı acaba ?

Hoşbuldum, bende öğle ve ikindi saatleri arasında başağrısı çekmeye başladım.önceden böyle durumlarda hep şekerli şeyler yerdim, canım istemiyor ama acaba vucudummu istiyor bilemedim. Tabiki bu yemek için bir bahane değil yemeyeceğim umarım zamanla geçer. düşününce vücutta bir anda şekeri sıfırlamak yanlışmı acaba yavaş yavaş mı sonlandırsaydım.

Onun yerine ne yiyebiliriz acaba bu halsizlik durumlarında belki onu mu araştırmak lazım ki .
Dersler başlayınca ben de zorlanacağım muhtemelen.

tamamen kesmen taraftarıyımmm..
ara ara yersen canın sürekli şekerli şeyler ister..
kuru meyveler tüketmiyormusunn
incir,hurma,kayısı gbi..
meyvelerden almak lazım şekerii..
öğün içinde tüketmekte sakınca yok diye biliyorum

ayy evet yaa patlıcan dolmasına ve iskenderin pidelerine bayılırım ama artık ayılma zamanı diymi tontişim
Bu problemi yaşamıyordum 2-3 gün önceye kadar ama bende de acayip bir halsizlik başladı.
Erken yiyip geç yatmaktan mı acaba ?
geç yatmanın etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum canım
ilk zamanlar bende de çok baş ağrısı oldu,ilaç içmek zorunda kaldığım zamanlar oldu hatta.ama artık geçti çok şükür
Onun yerine ne yiyebiliriz acaba bu halsizlik durumlarında belki onu mu araştırmak lazım ki .
Dersler başlayınca ben de zorlanacağım muhtemelen.

canım en iyi çözüm su ve bitki çayları.başının ağrıyacağını hisseettiğin an bolca su iç,işe yarayabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…