Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

öğlen ne yiyeceksiniz kızlar?ben karar veremedim,bir de üşengeçlik var üstümde anlatamam.çok ıymalı az bulgurlu biber dolması yapayım diyorum ama ...akşama da kalır hem.akşam yine yoğurt+keten tohumuma geri dönücem.dün akşam unuttum ama zaten balık yedim,omega 3 :KK34:[/QUOTE]

ben artık öğlen yemeyi düşünmüyorum.3 öğün fazla gelmeye başladı.zaten akşam yemeğini erken yeriz biz saat 5 gibi.arkadaşımız da sormuştu canan hoca ya,2 öğüne indirebilirsiniz demişti...sanırım böylesi daha iyi

Forumun edıtoru vAr,yonetımı var onlardan bırsey gelmedı,hatun kılo cetvelını olsturmamıs bıle ,kızlar benım burda kımseyı rahatsız etmek gıbı bır nıyetım olamaz ,zaten ben de herkes gıbı paylasım yapıyorum,yag yakan faktorlerden bırı de bakımlı olmak zaten, zumus hanım,sıze kızmıyorum Karatay Dıyetıne baslamadıgınız bellı, uzulmeyı aynı seylerı bızler de yasadık omega3 eksık belenıYor olabılırsınız,konsantrasyon sorununuz var muhakkAk.Kıtabı almaya bak arkadasım memnun kalacaksın,benı begenme bosver,meydanın edıtoru var ,onu da begen mıyor musun? :KK52:

iyi yapmışşsın
bende 20 kilo veren ve az çok bu konuda tecrübe kazanmış biri olarak
değişiklik yapmaktan hiç çekinmem
bu işi otomatik pilota bağlanmış gibi yapmak uzun vadede bir sonuç vermiyor

zaten kilo verme aşamasında yiyeceklerden ziyade asıl mesele hareket etmek
1 saat yürüyüşle haftada 1.5 kiloya yakın veriyordum
yediklerime asgari dikkat ederek.

hareketinizi artırdığınızda depolanmış yağlar kendiliğinden gidiyor
bende yarın ekmek ve şekeri en az şekilde tüketerek yeniden bşlayacağım diyete
ayağımdaki porblem yüzünden izindeyim ama yavaş yavaş yürümeye
başlayacağım,daha hareketli olacağım

Forumun edıtoru vAr,yonetımı var onlardan bırsey gelmedı,hatun kılo cetvelını olsturmamıs bıle ,kızlar benım burda kımseyı rahatsız etmek gıbı bır nıyetım olamaz ,zaten ben de herkes gıbı paylasım yapıyorum,yag yakan faktorlerden bırı de bakımlı olmak zaten, zumus hanım,sıze kızmıyorum Karatay Dıyetıne baslamadıgınız bellı, uzulmeyı aynı seylerı bızler de yasadık omega3 eksık belenıYor olabılırsınız,konsantrasyon sorununuz var muhakkAk.Kıtabı almaya bak arkadasım memnun kalacaksın,benı begenme bosver,meydanın edıtoru var ,onu da begen mıyor musun? :KK52:

arkadaşım güldürdün beni inan
lavabonu gördüm,ayaklarını gördüm,süpürgeni,fırçanı gördüm,bileziklerini gördüm,pijamanı gördüm KARATAY DİYETİNİ DAHA İYİ ANLADIM:) haklısın
forumun editörü rahatsız oluyor mu olmuyor mu bilemem
ben fikrimi söyledim

SİZİN PAYLAŞTIĞINIZ ŞEYLERE DE KİMSE BİRŞEY YAZMAMIŞ ZATEN
yani belli ki kimseyi ilgilendiren şeyler değil diyet forumunda
bu resimleri ve konuları paylaşmak yerine çıkıp 1 saat yürüseniz hareket açısından daha verimli
bir netice alırsınız,konsantrasyon sorununun kimde olduğunu daha iyi idrak edersiniz:)

ilerleyen sayfalarda umarım wc resimlerinizi paylaşmazsınız
zira karatay diyetiforumu değil sizin şahsi temizlik topiği gibi birşey olmaya dopru gidiyor
bundan sonra size cevap vermek istemiyorum

kzılar menülerde hiç çorba görmüyorum..çorba yasak mı bu diette..terayğlı mercimek çorbası yaptım içmemelimiyim acaba?

bir kere içinde nitrat olmaması gerekiyor,kanserojen,bu marketteki sucuklara bakın,ıcındekiler kısmında benım son aldıgım soyleydı,%60 hindi eti,%40 dana eti,zaten tadı sucuk tadı değil.katkılısını yiyemem maazallahhhhh:KK53::KK53:diyetim bozulur(illa bozucaksam tahın helvasıyla bozarım ben,hem de sağlıklı;gül63:KK56:)

aslında dogru soyluyorsun,ınternetten arastırayım bır,ev yapımı sucuk nasıl oluyormus:82:

Benim babam her şeyin doğalını yemeye çalışır ama yıllardır bu böyle.
Sucuğu da kendimiz yapardık ama sadece doldurma kısmını hatırlıyorum isterseniz öğrenebilirim.
Ben öğrenciyim, farklı şehirdeyim.
Yiyecek göndermeyin derdim bu seneye kadar ama bakalım bu kış ne olacak.

bir kere içinde nitrat olmaması gerekiyor,kanserojen,bu marketteki sucuklara bakın,ıcındekiler kısmında benım son aldıgım soyleydı,%60 hindi eti,%40 dana eti,zaten tadı sucuk tadı değil.katkılısını yiyemem maazallahhhhh:KK53::KK53:diyetim bozulur(illa bozucaksam tahın helvasıyla bozarım ben,hem de sağlıklı;gül63:KK56:)

aslında dogru soyluyorsun,ınternetten arastırayım bır,ev yapımı sucuk nasıl oluyormus:82:

gül63,çok tatlısın,saç boyası kan kanseri yapar,kına yak:KK70:
kızlar hazır sucuklarda nitrit var yimeyin,kıyma ve baharatla kendiniz hazırlayıp dondurucuda köfte şeklinde saklarsanız daha iyi:86:

yaban mersini diye satılan şey şekere bulanmış,yimeyin

gülcüm,bişeyi merak ettim,niye akşam 8 den sonra lahana yasak ,niye özellikle lahana ,sanki her akşam lahana yermişiz gibi:44:,yanlış anlama sakın,anlamak için soruyorum

Yaban mersininin şekersiz kurulmuşları da var aslında.
Ama tadını pek beğendiğimi söyleyemem meğer tadını şeker veriyormuş.

Lahana bile derken de gül arkadaşımız çok hafif olmasından dolayı söylüyor sanırım bileyi ekleyerek.

Talihsiz bir yorum olmus ! Lutfen sizler cevap vererek ceza almayin biz gerekli ceza islemini uyguladik !

gunaydınn...incırlerı tekrar pişirmiyorsun işte.oylece bekliyor.:KK59:ay be kitaba bakıp tarif yazayım bır ara.olmadı boyle:KK50:

hosgeldın canımm.gayet güzel baslangıcın.haftasonu hocanın roportajı vardı,8 yumurta bile yıyebılırsınız gunde dıyordu,doyana kadar yıyebılırsın,soorun yok yanı.

bulgurlu dolma da ıyı,hoca oyle tavsıye edıyor zaten .ben olsam ılk gunler proteın agırlıklı beslenırdım.daha tok tutuyor.kuruyemısı de ıhmal etmezsen ıyı olur.beraberız bundan sonra,her yedıgını yaz olurmu:KK34:

afiyet olsun.ılk gunler olabılıyor boyle kacamaklar,famire soylerken sen yaptın bak gördun mu:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ayrıca eskimasal benden önce mudavımı hocanın,sayfasına gırın ve bkz: aşksarhoşu:KK60::KK60::KK60:kendi sorar o,kanki oldu artık hocayla:KK52:

hosgeldınnn.ne guzel cogalıyoruz.50 kisi olunca hocaya müjde vercem:KK1:ama bırkac gun yazıp kaçmak yok oldumu,kaçamak da olsa yazıyoruz buraya(bkz:benim tahın helvaları:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:)

afiyet olsun.tas devrı kıtabında sıcak yenecek yemeklerın tereyagıyla,soguk yeneceklerın zeytınyagıyla yapılması gerektıgı yazıyordu.ben de menemenı tereyagıyla yapıyorum,cok da lezzetli oluyor.tavsıye ederım.
akşam ıcın semızotu cok guzel. omega3 u en fazla ıceren sebze

iyi bir başlangıc ıcın alkıslıyorum:KK9:

Kız bir kere yazmıştım arada hiç kaçmamış gözünden :KK1:

merhaba anhelo uğramıyorsun pek ? :KK34:
yumurta yerine peynir miktarını arttırıp,pastırma ekliyip,biraz da çörek otu yersen belki denk gelir.maksat protein fazla olsun.ya da köfte yiyebilirsin.bunlar geldi aklıma şu anda

merhaba saphira;
aslında hergün bir kez uğrayıp, arkadaşların yazdıkalrını takip etmeye çalışıyorum ben de :)
ama yoğunluktan çok fazla bakamıyorum..söylediğin tarifi deniyeceğim ben de...bu sabah sadece süt içtim,yanında 2-3 ceviz,2 kayısı tükettim..canım hiçbir şey istemedi,zorla yedim onu da..
öğlen yedim ama 1 tabak kabak yemeği ve yoğurt olarak :) dediğim gibi karnım acıkmıyor ama yemekten de zevk almaz hale geldim bi tuhafım yani:)halsizlik de cabası..bakalım belki regli döneminde olammın da etkisi vardır bilemiyorum..:KK59:

Ah su regl donemındekı progesteron hormonu ,nasıl da stres yapıyor :KK66: kızlar eskı masal ısımlı arkadas ta cıbıldak fotograflarını koymus avatarına :KK66:,bu donemde ısvıcre de suc ıslese hatunlar hafıfletıcı nedenlerden sayılıyor,masalsım nane ye tam bır agrı kesıcı.:KK66: bu da gecer uzulme :KK71:

Hele regl olamadan önceki dönem daha da sinir bozucu.
Niye olmuyorum niye :KK47:
O zaman gecenin bir yarısı yediğim bademler için de hafifletici neden sayılır. :KK17:
Naneyi de baharat olarak çok kullanıyorum.
Aslında anason içsem iyi olur sanırım bu sıralarda.

isviçreye yerleşmek istiyorummmm :95:

Mümkünse ben de .
Ama çok acil. :KK1:

günaydın şekersiz şekerler :KK1:
ben bir kabahat işledim :78: kızıma sosisli kaşarlı tost yaptım kahvaltıda.şu küşük hamburger ekmeklerinden.yarısını büyük bir iştahla yedi.diğer yarısnı içini açıp sosini yiyip,kaşarlı ekmek kısmını bıraktı.çöper yemek atmaktan nefret ederim.atmak istemiyorken nasıl güzel kokuyor ama.zaten yaparken de çok canım çekti.neyse sonuç olarak ben onu yedim :kk77: tadı çok güzeldi.nasıl canım çekmiş.yemeseydim sanırım bir yerim şişecekti.
ekmek yiyince kuruyemiş yemedim.akşam toptan yazıyorum ama şimdi yazayım bari kahvaltımı

maydonoz-limon kürü
yarım hamburger ekmeği tost :KK43:
2 yumurta-50 gr. kaşarla,tereyağlı omlet
9 tuzu alınmış zeytin
1 şeftali (2 gündür meyve yiyorum,hadi hayırlısı.çok özlemişim ve domates-salatalıktan sıkıldım)
1 fincan yeşil çay

Sadece okurken harika gözüktü diyebilirim , afiyet olsun.
Benim yerime de yeseydin. :KK53:

nasılsınız bakalımm bende iyiym şükürr...

dünkü menümü toptan yazman konusunda bir mesaj aldımm..
ben yedikçe yazıyordum ,çünkü unutuyorum ne yediğimi,okadar çok şey yiyorum ki akşama kadar:18:
hatrladığım kadarıyla yazayım bari..

dünkü menümm..
sabah
2 yumurtadan omlet(1 çay kaşığı tereyağ)
1,5 kk beyaz peynir
4 zeytin
3 gün kurusu kayısı
1 çay bardağı fındık-fıstık-badem-ceviz

öğle
1 tabak kıymalı mantar sote
büyük kase yoğurt
çeyrek şeftali
10 adet üzüm

akşam
2 yumurta ve 1 avuç peynirden omlet(1 çay kaşığı tereyağ)
3 zeytin
yarım elma
5-6 kaşık mantar sote
1 bardak süt
1 çay bardağı fındık-fıstık-badem-ceviz
1 avuç çekirdek:26:

ohhhhhhhhhhhh be bittiiii..
ekmeksiz doymak bilmedim...
çok yedm çokkkkkkkkkkkkkkkk:KK50:

Famircim afiyet olsun.
Eğer sen diğer türlü kendime daha güzel hakim oluyorum diyorsan öğün öğün de yazabilirsin.
Olmazsa öğün öğün yazar sonra bir de toplarsın.
NAsıl iyi hissedeceksen.

arkadaşlar peynirli omleti nasıl yapıyorsunuz..yumurtalar karışacak mı beyazı ve sarııs bunun önemi varmı?kısaca anlatabilirmisiniz..
bu arada dün akşam 9 gibi bir kupa süta 1 çay kaşıı türk kahvesi ile pişi,rdim ve tadı çok hoşuma gitti beni çok tok tuttu..ve bebişime süt oldu:))

Eğer omlet olarak yapacaksın bir kaba peynir yumurtaları kırıyorum güzelce çırpıyorum.
Sonra bazen zeytin yağlı bazen yağsız olarak tava kızdığında döküveriyorum.

Son düzenleme:

eee omega 3 kullanıyoz ha,hafıza süperrr oldu:KK1::KK1::KK1:[/QUOTE]

Maşallah .. :nazar:
Söylediklerime dikkat etmem lazım. :KK1:
Dün erkek arkadaşıma omega 3 al içmeye başla demiştim.
Allahtan bulunduğu yerdeki eczanede yokmuş, yoksa olay benim aleyhime dönecekmiş anlamış bulunmaktayım.
Her söylediğimi unutmazsa ooo ..

eee omega 3 kullanıyoz ha,hafıza süperrr oldu:KK1::KK1::KK1:[/QUOTE]

Maşallah .. :nazar:
Söylediklerime dikkat etmem lazım. :KK1:
Dün erkek arkadaşıma omega 3 al içmeye başla demiştim.
Allahtan bulunduğu yerdeki eczanede yokmuş, yoksa olay benim aleyhime dönecekmiş anlamış bulunmaktayım.
Her söylediğimi unutmazsa ooo ..

X