Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdür 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR..dıyet bıtınce tartılın ılk gun asla degıl :))
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
1,5-2 lıtre yagsız ayranın ıcıne (gunluk hazırlanacaktır eger ıstenırse hazır ayran ılede yapılabılr) ;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )

2 lıtre ayran
2 tane rendelenmiş salatalık,

Pişmemiş kuru halde 8'er yemek kasıgı bulgur, haslanmıs nohut, yeşil mercımek.
Nohutları önceden ıslatın, hepsini birlikte haşlayın, 2'ye bölün. Bir bölümünü
2 litre ayran ve salatığın içine karıştırın, tuz yasak. Sarımsak ve baharatlar serbest
Sabah kahvaltılarında da 1 dilim kepekli ekmek,1 yumurta, beyaz peynır domates, salatalık, yeşıllık

Ben normal ayranla yaptım ekmek yemedim canım.

Çok güzel sonucun maşallah sanaa ..

Çok geçmiş olsun hayırdır neyin vardı?
Şimdi iyi misin ?

şekersiz diyabet den şüphelendler...böbreklerimden bağırsaklarımdan şüpheleniyorlar kısaca içer de bir şeyler oluyor bazı degerle çok yuksek bazıları aşırı düşük...hala kesınleşmedi bazıları lökosit ve lenfositler düşmüyor bir türlü...bir sürü şey haftaya kesınlesecek o kadar cok tahlıl yapıyorlarkı...Allah hayırlısını versin...Sonucları yazacagım size...

Geçmişolsun canım iyileş iyice başlarsın tekrar kendine iyi bak sen biz buradayız saphiraya mesaj at izinli yapsın bir süre seni istersen.:)

ama saphraya özel mesaj atamadım....duysa benı sevınecegım

Ruhunu karartma canım düzelecek diye bak... Ben atarım saphiraya mesaj senin için.

canım çokk çok geçmiş olsun zayıflamak 2.planda tabi önce sağlık tekrar gelmene sevindim

Umarım sonuçların çok güzel çıkar da seviniriz hep beraber.

günaydınlaaaarrrr
masall herkesi detoksçuu yaptın iyi de ettin herkes memnun ilerde duraklama dönemim olursa ben de düşünüyorum.loxi buralarda olsaydı kesin o da yapardıı

bu sabah menüm

10 zeytin
2 kk peynir
biraz çökelek
1 portakal
2 küçük muz,
1 çay bardağı ceviz
maydonoz
2 omega 3

herkese mutlu kaçamaksız bir hafta diliyorum.

Handan çok mutlu oldum valla herkes ne güzel kilo veriyor ben de bol bol mutlu oluyorum.

yaaa sabah kahvaltı yapamadığım için 10 gibi elma yedimm 12'de öğle yemeği yedimm çok yemememe rağmen şu anda içime taş doldurulmuş gibi hissediyorumm yaaa kıvrılıp yatasım varr yaaa bir daha töbe mecburda olsam ara öğün yokk(eee o zaman niye erken yedin diyebilirsinizz elma acayip acıktırdı dayanamadım)

yaaa şu detoksuu bende mi yapsam acaba şu anda bir duraklama devresi yok çok şükür ama yapanlarda halsizlik gibi birşeyde olmamış yanlış anlamadıysam gezi öncesi güzel olur aslındaa

loxi yapmış daha önce o diyeti...ben detoks topiğinin çoğunu okudumda..
nerde loxandra buarada...

afiyet olsun tatlım silbastan baslamak gerek bazeenn hayatı sıfırlamak sarkıyı aklıma getırdın kıs
doğru söyledin canım

sağol canım evet bence ayda 1 kez yapılmalı...
takıldığım zamanyapacağım sizde hadırlatırsınız tabiki verip takılırsak

bende menümü yazsammı
sabah:1yumurtadan omlet
peynir
4zeytin
1 bardak süt
badem
4/1poğaça..
verirsin kiloyu yersin poğacayı ödülün canım afiyet olsun

afiyet olsun oluruz arkadaşım ne güzel kilo verenlerin arasındayız bak başarılı olçağız

hayatım önce sağlık çok geçmiş olsun her şey olur

Son düzenleme:
Yapan herkes sonuç aldı canım. Ben 2 kilo 100 gr verdim.
Slm ben bu ayran detoksundan sonraki karatay günlerinde kilo alınıp alinmayacagini merak ediyorum .siz ve deneyen arkadaslar 3 -5 gun sonra kilolArinin sabit kalıp kalmadığını yazabilirlermi.çünkü son 2 kilom kaldı gitmiyor artık 2 aydır bıktım 64 ü görmekten.

loxi yapmış daha önce o diyeti...ben detoks topiğinin çoğunu okudumda..
Nerde loxandra buarada...

çocuğuyla kocası rahatsızdı ikizim

canım çok geçmiş olsun bilinç bütün hastalıkların ve sıkıntıların düşmanıdır inşallah en kısa zamanında sağlığına kavuşup direnç gösteren insilününe haddini bildirirsin

canım sen detoksunu yap sonra ikiz gibi diyetle beraber edindiğimiz genel alışkanlıklarına dikkat edip herşeyden kontrollü tüket hiçbişeycik olmaz kanımca

Zaten kitapta eğer çok acikilirsa ara Ogün olarak ayran icilebilecegini ve ayranın tok tutma özelliğinin olduğu yazıyor daha dün okumuştum. O yüzden mantıklı bı detoks gibi gorunuyor

arkadaşlar merhaba.
ben aranıza yeni katıldım, öncelikle herkes için sağlıklı ve sevgi dolu fit günler diliyorum. karatay diyetine 2 ocak itibariyle başladım. sadece 1,5 kg verdim ve şimdi hiçbir kıpırdama yok
açıkçası moralim bozuldu devam etmesem mi diyorum. ilk başta bu kadar az kilo vermek normal midir?

selam fıstıklar..

hafta sonu annemde olduğum için nete giremedim..bayag bir sayfalar birikmiş yine..ayran detoksuna başlamış birçok kişi..bende yapmayı düşünüyorum ama dayanabilirmiyim bilmiyorum..haftasonuna kadar araya bi yere sıkıştırırsam iyi olacak aslında.düğün var..biraz incelmiş olurum..2 kilo çok farkettirir çünkü..

bu bildirim yapma olayına kesin bir sonuç gelmemiş sanırım..yani pazts mi cuma mı olacak diye..ben pzts den yana oyumu kullandım ama cumaya karar verilirse elbette uyarım..geçen cuma sonucun ne olduğunu bilmediğim için tartılmadan kahvaltımı yapmıştım..kaldı öyle..ama bu sabah tartıldım..-500 kg olmuş...çok sevindim..çünkü bu hafta öyle bir kaçamak dolu hafta geçtiki..kesin almışımdır diye düşünüyordum..tatlılar,yemekler,akşam yenilen meyveler,çerezler..ama vücudum beni çok şaşırttı ve sevindirdi..demekki ufak kaçamaklara çok üzülmemek lazım..çünkü benimkiler ufak değil gayett kocaman kaçamaklardı...ama bugün yine diyetime geri döndüm ve kaçamak yapmayı düşünmüyorum kesinlikle..bu ayran işinide kıvarabilirsem süper olacak..

Kızlarr ben bugün
1 yumurta
avuç içi örgü peynir
8-9 zeytin
ÖĞLEN
1 parça tavuk ızgara
yağsız salata(işyerinde ayçiçek yağı var onu istemedim)

Ama gene de karnımdaki şişlik inmiyorrrr dün taze ekmeğe dayanamadım moralim de az bozuktu ekmek peynir yedimm

ilk ayran çorbamı içtim,tadı çok güzel geldi bana.sadece tuzu sevenlere biraz zor olabilir tuz atılmadığı için içine,ama onun dışında hem tadı güzel hem doyurucu bence.denemk isteyenlere fikir olur belki

çokk geçmiş olsun canım..Allah şifa versin...Herşeyden önce sağlık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…