Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Bence senin 5- 10 kilo fazlan yok. Aslında senin kilo fazlan yok. thickerindaki BKİ ni doğru girdiysen sen zayıf bile sayılırsın. BKİ 18.5 dan küçük olduğunda zayıf kategorisinde sayılıyorsun.
BKİ
18.5 kg/m2 altında olanlar zayıf
18.5-24.9 kg/m2 arasında olanlar normal kilolu
25-29.9 kg/m2 arasında olanlar fazla kilolu
30-39.9 kg/m2 arasında olanlar obez(şişman)
40 kg/m2 üzerinde olanlar ileri derecede obez olarak tanımlanırlar

09 OCAK PZT. KAHVALTIM
2 adet kayısı kıvamı haşlanmış köy yumurtası
bol ceviz
20 adet zeytin
peynir,domates,biber
roka,marul,maydanoz söğüş

bomba gibi başladım haftayaaa pazar günü saçlarımı boyattım bakır karamel bir hatun oldummm mıuhteşemm oldumm şu fazlalıklarda giderse yaza artist gibi olcem inşallah şimdi yavaştan geçmişi okuyayım neler olmuş neler bitmiş güzeller ne etmiş neler yimiş

Son düzenleme:
Bende bu kartay diyetine başlamak istityorum.Ama henüz kitabı almadım.yiyecek miktarlarını pek anlamadım.mesala bir tabak kuru fasulye ve ya başka sebze yemekleri yazıyosunuz. bir tabak derken nasıl bir tabak. kaysı incir diyosunuz onların miktarları nedir. ve her öğün yenebilirmi.kuruyemişlerde sadece sabhlkarımı yoksa her öğünmü.
Şimdi bana kitabı alıp okuman lazım diyeceksiniz. Kitabı alcam en kısa zamanda ama alıncaya kadar bana yardımcı olsanız olurmu.

Bide bu diyette mesala kilomuzu verdik istenilen kiloya gelinceye kadar.sonrasında bir koruma varmı. sonrasında da mı bu yenilen yemekler yenilecek.

maşallah ajanım7-8 kilo fazlalık nedir ki senin misler gibi gizli sığınağın varken

canım hoşgeldin

nasıl bir tabak diye sormuşsun şöyle bir tabak hem doyurucu hem de sana diyette olduğunu unutturmayan bir tabakmesela gül arkadaşımız yemeklerini resimli paylaşıyor bir incele istersen menüde yemek dağılımı ve tabak zenginliği açısından iyi bir örnek.kayısı ve incir kuru olmak şartıyla tercihen sabah satlerinde ve ölçülü tüketiliyor genelde.böylece enerjini yağa dönüşmeden gün içerisinde harcayabiliyorsun.kuruyemiş sabahları bir ince belli çay bardağı kadar yiyoruz genelde.ama ara öğün olmamasına dikkat ederk öğünlerinde alışana kadar aşırıya kaçmadan yiyebilirsin.ve kitap konusuna gelince.okuduğunda geç kaldığın için kendine baya bir fırça çekeceğine eminim.

başarılar

benim saçlarım sarı röfle yani açık ama. bende istiyorum bakır karamel tonlarda ama hem cesaret edemiyorum hemde eşim istemiyor değişime pek açık değildirde kendileri hep sarı kafalıydın simdi baska biri kimin hissederim diyii alısamam diyi ,kuaförüm çok istiyi. bide uzun saçlarım. ben geri dönüs zor olur sarıya gibi geliyor hani yine sarı isterim ya ne manyağım dimi düsündüklerime bak sankı bilimsel bir konuu . 6 senede elde edebildim bu rengi yılda 2 röfleyle çok yıpratmamak için saçlarımı

lafın özü cesaretinden ötürü teprik koyarak diyorum eminim güzel olmussundur petunyacımmm resim eklesene

kahvaltım
2 haşlanmış yumurta
10 zeytin
biraz peynir
roka
3günkurusu
1 elma
1çay bardağı fındık
zencefilli çay
2tane omega 3

bende yaptırdım güzel olmasına güzel de bakımı falan baya baş ağrıtıyor.tehlikeli saç vesselam temkinli yaklaşarak çok doğru yapıyorsun

kızlar şimdi kendime şekersiz bir türk kahvesi ypıyorum.karatayda ikinci haftaya başladım.sefam olsun oh.

kolaylıklar diliyorum afiyet olsun

listemi de düzelttim kaldı 10 klilo bugün itibariyle leslie hergün düzenli olarak yapıcam

o on kilolarıda en kısa sürede veririz inşallah

bu bki meselesini merak ediyordum bilgiler için teşekkürler

pozitif enerjini biz buradan hissettik hrkese mutlu bir hafta diliyorum

2gün sonra annem geliyor 2o gündür görmüyorum
1 kilo alsam fark eder bakalım kilo vermiş miyim onun gözünden

Herkese selam olsun, bugün 1 ay oldu başlayalı veee 6 kilo verdim. çok mutluyum, sağlıklıyım, aynen devam. Forumu hergün takip ediyorum, pek yazmıyorum ama takipteyim. Yeni başlayan arkadaşlar sabredin sonuç muhteşem. Forumdan ayrılmayın, çünkü beni yazılanlar motive ediyor, özellikle kilom durduğunda. Kilo vermeye çabalayan herkese Allah kolaylık versin.

sevgili naksan çok haklısın.bende daha önce karatay beslenme şeklini denedim yanlız başaramadım bu yüzden foruma üye olup arkadaşları takip ediyorum

merhaba kızlar
gene döktürmüşsünüz maalesef okuyamadım hepisini..

haftasonu menümü yazayım:

haftasonu 2 öğün yaptım yemek araları uzun oldu

cumartesi sabah : kaşarlı omlet,günkurusu kayısı+omega3

öğlen 3-4 gibi küçük bi tabak makarna (evde hazır o vardı,temizlik arası götürdüm mecburen)

sonra tansiyonum düştü sanırsam,dışardan 2 lahmacun söyledim ayranla götürdüm onu da (saat 17:00-18:00 sıraları)

gece 22.00 gibi de damlasakızlı sütlü türk kahvesi yaptım kendime hemi de 2 fincan

Pazar sabahı omlet+ekşimikli biber kavurması+kasap yapımı sucuk,peynir zeytin ve 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği yedim.(bittiğinde saat 12:00 idi..)
Sonra sinemaya gittik eşimle,konusunu bilmeden "Kurtuluş son durak" isimli filme girdim sırf demet akbağ var diye...Tavsiye ederim kadın hakları ve dayanışması ile ilgili hafif komedi bir film...

Akşam da saat: 18:00-19:00 arası kvalidede karnıyarık+tarhana yedim.
saat 8 olmadan biraz da patlamış mısır:18:+2 çaykaşığı sarelle:18:

Spor : Hiç yok (cmtsi temizliği saymazsak)

Son düzenleme:
merhabalar hanımlar nasılsınız?yeni güzel haberlerle dolu kaçamaksız bir hafta diliyorum
1.öğünüm

10 zeytin
2 kk peynir
1 kaşık çökelek
1 omega 3
bol yeşillik
1.5 küçük muz
1 çay bardağı ceviz

tebrik ederim canım ne güzel umarım bizde bu başarıyı devam ettirebiliriz.

kahvaltım bıraz gec kaldı hemen yazayım

1 kasarlı yumurta
2 zeytın az b.peynır
3 cevız 1ıncır 1 erık
omega3 yesılcay
kıvırcık dereotu
maydanoz roka

ilahi jarnimm gene güldürdün beni Allah ta seni güldürsün :)) baya çıtırmışsın sen maşallah maşallah :)kedi canını senin deyip bende sapıklık yapam mı? hehe

bu arada canan hocam bugün sorumu cevapladı sitemizden de bahsettim sevgilerini yolladıçok doğru yoldayız kızlar çokkkkkk
ne sordun yaw merak ettim bende bakam oraya bii son sorulara falan

Bugünki vukuatlarımı sunarım

offf biri beni kurtarsın bu fıstık ezmesi ve çerez belasından
gözleme o saatli bombadan acilen kurtulmalısın arkidişimm

loxa etme eyleme bacım yawww bu nee yapma yime yime kaka şeyler yime loxaaaa

göl konusunda yürüyüş alanları konusunda ne kadar şanslısın izlemekle kalam sende katıl onlara seninde hayatının bir parçası olsun yürüyüş bence bir insanın kendine yapabileceği en güzel şey spor ve sağlıklı beslenmek ama spor ayrıca mutluluk veriyorr

papadiyaaaaaa harikasınnn sende iyi ki varsınn işte budurrrr karatayın incisiii

loxaaa züğürt tesellisi falan değil bu rakamlar sana doğru yoldasın yolundan ayrılma deyorrrr ayrılırsan vallaha döferimmm sürüye sürüye geri getiririz ona göreeeee

Karatay güzelleri günaydın :)
günaydınnnn

maşallah ajanım7-8 kilo fazlalık nedir ki senin misler gibi gizli sığınağın varken

jarnimmmm mujkk
ivet ya en kısa zamanda atıcam o fazlalıklarıda parazit gibi göbeğimde kalçamda baldırlarımda duruyorlar spor yaptıkça korkudan titrediklerini duyuyorum :) çok yakında wc de olacaklar hehe :)))

ya canım ben bu renge bayılıyorum öncedende kullandım tabi her ay dip boya isteyen biraz iddaalı bir renk ama bence muhteşem çok yakında resim eklemeye çalışıcam bu konularda biraz tembelim ama en kısa zamanda koymayı denicem senin için

kolaylıklar diliyorum afiyet olsun

pozitif enerjini biz buradan hissettik hrkese mutlu bir hafta diliyorum
ne mutlu banaaaa bende herkese mutlu pozitif bir hafta diliyorummm mujkk

naksan çok başarılı gitmişsin harikasın tebrik ederim darısı başımaaa benimde çok fazlam yok ama bakalım ne olacak

kızlar öğle yemeğim

süzem mercimek çorbası yarım kase
sebzeli sulu köfte(bezelye havuç ve patatesini çıkardım resmen birşey kalmadı)
yoğurt
salata

şu ana kadar 1.5 lt su bir fincan biberiye çayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…