Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım bu azimle sana kilo milo dayanmaz,ben inanıyorum yaza innncecikkk olacaksın,sakın moralini bozma
Ya öyle deme canim ya valla haftasonu icin o kadar pismanim ki tarti nasil olurda +2,5 gösterir..
Simdi daha anca yarisini verebildim. Yarina kesin ++++lardayim...
Tartiyi kaldirmayi bende düsünüyorum hadi yapalim bende varim...1 ay tamam mi!!!

1 pepeti
2 burcin
3 loxandra
4 papadiya

15 Kişinin Pro Kart Alması, Çok Amaçlı Sandalye..
10 Kişinin Alması, Standart Sandalye..
Haydi Hanımlar Küçük Paralarla, Büyük Bağışlar..

Hadi hanimlar pamuk eller cebe...

güzel bir atak bekliyoruz senden o zaman

ben de kendimden süper bi atak bekliyorum loxi galiba sonunda regl de olacağım benim ikizler acımaya başladı, taş gibi oldular 1-2 güne regl olursam göbek atacağım 100 tane buradaki herkese ilan ediyorum
diyete de tam gaz devam...
bu akşam koşu bandına çıkıp bir saat yürüyeceğim tempolu tempolu
sıvı: şimdilik 1.5 lt su
toplam 6 fincan (1 ltden fazla) bilimum bitki çayı

eve giderken civan perçemi otu alacağım aktardan bir de onu deniyeyim kızlar
CİVAN PERÇEMİYDİ değil mi?

Allah ım akıl fikir ver bana içmediğim ot-kök kalmadı
yok çoban çökerten yok öküz böğürten....

DOĞRU KARBONHİDRAT

Karbonhidratları da tıpkı yağlar veya kolesteroller gibi yanlış-doğru da iyi-kötü ya da sorumlu ve sorunlu karbonhidratlar olarak ikiye ayırmak gerekiyor. Yanlış, kötü ve sorunlu karbonhidratlar sağlıklı yaşamı, iyi ve güzel yaşlanmayı tehdit ediyor. Tıpkı kötü yağlar veya kötü kolesterol gibi, dokularımızı damarlarımızı tahrip ediyor. Yangısal süreçleri hızlandırıp kemik hastalıklarını ateşliyor. Yangısal süreçlerin hızlanması demek, daha çok kilo almak, daha yaşlı damarlara sahip olmak, daha yaşlı kalp, beyin, eklemler, kaslar ile yaşamak demektir. Bedende yoğunlaşmış yapısal-iltihabi süreçler, daha çok şeker hastalığı, kanser, hipertansiyon, artrit, alzheimer hastalığı ile aynı şeydir.

GLİSEMİK GÜCE DİKKAT

Karbonhidrat grubu besinlerin başlıcaları tahıllar, bakliyat, sebze ve meyvelerdir. Bu grup besinlerin seçiminde en önemli noktalardan biri, o besinin "glisemik güç" ile ilgili özelliğidir. Yanlış, kötü, sorunlu karbonhidratların ortak özellikleri, glisemik indekslerinin (GI) yüksek oluşudur. Her karbonhidratın yaklaşık olarak belirlenmiş bir glisemik indeksi vardır. Glisemik indeks, en başa saf şeker (glikoz) konularak 0 ile 100 arasında ölçülür. Gİ değeri 70 ve fazlası olan yiyecekler, yüksek Gİ olan kötü karbonhidratlardır. Bunların kan şekerini yükseltme potansiyelleri hızlı ve yüksektir.

HIZLA YÜKSELEN ŞEKER

Kan şekerinin hızla ve fazla miktarda yükselmesi, sağlık için istenmeyen bir durumdur. Hızla ve fazlaca yükselen kan şekeri, pankreasta aşırı insülin yanıtı doğurur. Aşırı insülin yanıtı, pankreasın kana aşırı miktarda ve hızla insülin pompalaması demektir. Bu durumun uzun süre tekrarlaması pankreası yormakta, hücrelerin insülin alıcılarını kaybetmesine ve insülinin kanda birikmesine yol açmaktadır. Bu kötü bir metabolik süreçtir ve "insülin direnci sendromu" denilen tehlikeli bir yolun başlangıç noktasıdır. İnsülin direnci sendromu, bir dizi metabolik sorunun yaşandığı bir maçın başlangıç vuruşudur: Karın çevresinde biriken yağlar, hipertansiyon, kan şekerinde yükselme eğilimi, orta yaş diyabeti, kanın pıhtılaşması eğiliminde artma, erken yaşlarda ortaya çıkan kalp krizleri, felçler ve daha pek çok kötü şey bu sonucu belli maçın sonuçlarıdır.

GLİSEMİK YÜK KAVRAMI

Gİ değeri 55-70 arasında olan karbonhidratlar orta, 55'in altındakiler düşük olarak kabul edilmektedir. Glisemik indeks yerine "glisemik yük" (GL) kavramını kullananlar çoğunluktadır. Glisemik yük, bir yiyeceğin bir porsiyondaki gerçek karbonhidrat miktarını ölçer ve daha doğru sonuçlar verir. Havuç, pancar gibi glisemik indeksi yüksek, ama bol su ve posa içermeleri sonucu orta derecede bir karbonhidrat yükü oluşturmaları nedeni ile glisemik yükü orta düzeyde olan besinlere yapılan haksız yaklaşımlar, Gİ yerine GL kavramının kullanımı ile çözümlenmiştir. Havuç ve pancar, Gİ değeri dikkate alındığında sorunlu-yavaş karbonhidratlar sanılırken glisemik yük kavramı dikkate alındığında düşükle orta arasında bir yerlere yerleşirler. Glisemik yükün 20'den fazlası yüksektir. 11-19 arası orta, 11'in altı düşük glisemik yük olarak kabul edilir.

BİR BİLGİ KARBONHİDRAT KAYNAKLARI

Sebze ve meyveler

Bakliyat grubu besinler: Kuru fasulye, mercimek, nohut, bezelye

Tahıllar, tahıl ürünleri: Kahvaltılık gevrekler,
(Devam edecek)
ekmek, makarna,bulgur

Glisemik İndeksi Sıfır Olan Gıdalar:

Salatalık, patlıcan, hindiba, rezene, sarımsak, yeşil fasulye, pırasa, marul, mantar, bamya, yeşil soğan, turp, kabak, ıspanak, brokoli, lahana, karnabahar, domates gibi bütün sebzeler.

Meyvelerden Avakado, limon, ahududu,

İşlenmemiş etlerin Gİ’i genelde sıfırdır. Biftek, kalamar, derisiz tavuk eti, ördek, taze veya donmuş derisiz tüm balıklar, kuzu eti, yengeç, midye, hindi eti. Ancak salam, sosis, hamburgerden uzak durunuz.

İçinde asit olan gidalar GI'i düşürür.

Bunun nedeni mide boşalmasını geciktirmesidir.

Asidik gıdalara örnek;

1.Yeşil zeytin
2.Turp
3.Limon suyu
4.Mantar, havuç, yeşil bezelye
5.Sarmısak
6.Sirke

bilmiyom ki canım,Alkol mü aldın,o da ödem yapar diyorlar ya,belki ondandır:26:
tartıyı kaldıralım ama bozmak yok ona göre,yoksam böle yaparım seni
ama 1 ay uzun mu olur,tutabilirmiyiz kendimizi o kadar uzun süre,15 gün mü yapsak biz onu
o zaman da faydası mı olmaz acaba,bilemiyorum ,kafam çok karışık

çok tempolu yürüme bacikoooooo,4.2 ıle 4.5 arası bır hız olsun,o aralıkta en cok yağ yakımı oluyormus

o otları çöpleri de bilinçsizce kullanmayın canım ya,pko var dıyosun,başka bir etkisi olmasın,doktorun ne diyo?:26:

eeee hadi gözün aydin canim....:13::13::13::13::13::13:

heyo heyo...
çok sevindim arkadaşım
wc işi insanı çok rahatlatıyor ya
inşallah bundan sonra arayı açmazsınız

hehehehe ,tşk ederim

törenlerle kutluyoruz artık,o hale geldik

ara öğün yaptım türk kahvesi ve kuru kayısı ile,onun mu faydası oldu acep:44:boş mideye girince iyi geldi herhal

Nil Gün'ün kitabını okuyorum tam denk geldi Aşağıdakiler kitaptan alıntı:

Tartıda gördüğümüz rakam, toplam beden ağırlığını gösterir. Bu ağırlığa;
- Beden sıvıları
- Kaslar
- Yağlar
- Mide ve bağırsaklarda birikenler dahildir.

Bu değişkenlerle birlikte gün içinde bile ağırlığımız değişir. Sıkça tartılmak plato dönemleri yüzünden ve gün boyunca ağırlığın değişmesinden dolayı moral bozucudur. En sık tartılabileceğin zaman "haftada bir" olmalıdır; aynı gün aynı saat ve aynı koşullarda(yani sabah, tuvalet sonrası birşey yiyip içmeden ve çıplak olarak). Ayda bir tartılmak ideal olanıdır. Hergün tartılmak kendine yapacağın bir kötülüktür.

çok güzel de bir de yapabilsek şunu,merakımıza karşı durabilsek

tartı aşagı ınerken çok güzel motivasyon hergun tartılmak ama yerınde saydıgında ve azcok artış oldugunda tam tersi moral çöküntüsü yapıyor.

ben 1 ay tartılmazsam altın madalya falan vermeleri lazım,öyle bir bağımlıyım,gerçi en son söz verdiğimde 1 hafta dayanmıştım ama tekrar o gücü bulamıyorum kendimde

evet çok doğru ama insan dayanamıyorki

eeee listeyi ayda bir mi yapacağız o zaman ?
tamam baciko 4.5 i geçmem ama 1 saat kesin yürümem lazım yansın yağlar, gitsin kilolar yandaaaan

ben de kesinlikle wc den sonra sabah aç karnına su bile içmeden tartılmalı diye biliyorum ama her sabah wc ye gidilmiyor ki bazen bekliyorum ama yemek yemeden katiyen gelmiyor, uygun şartların oluşması hakikaten ayda bir oluyor ben o günü kaçımamaya çalışıyorum ve acayip moral oluyor

hehehehe ,tşk ederim

törenlerle kutluyoruz artık,o hale geldik

ara öğün yaptım türk kahvesi ve kuru kayısı ile,onun mu faydası oldu acep:44:boş mideye girince iyi geldi herhal

Loxicimmm wc problemin varmış, çözmüşsün.
Geçmiş olsun, seni en iyi anlayanlardanım heralde
Benim de öyle bir düzene girdi ki ama artık mide ilaçlarına yaklaşmıyorum bile ne kadar ağrım olsa da.

1,4 KG toplam kayıp
huzur keyif kazanç hem de açlık duygusu yaşamadan..
tuvaletle de barıştık bugün herşey yoluna girdi bir spor eksik oda haftaya bu hafta vaktim yok:)) herşey biranda olmaz zaten:))
bugün sabah: 2yumurta yapmıştım tam kayısı oldu ama öyle çok geldi ki ilk kez birgün kendimi zorladım usulü bozmayayım diye ama yiyemedim 1,5yemişimdir.diğerleri klasik karatay kahvaltısı çeşitleriydi.

öğlen: hoca kızarmamış içli köfteyi tavsiye bile etmişti minnak bir içli köfte bol su biraz yogurt
akşama kuru fasulye pişiyor daha ne olsun:))

yalnız bu acıkmamak hem iyihem de canımı sıkıyor dediği zaman dediği kadar yemeliyim diye kasıyorum ama hiç acıkmamış oluyorum umarım bir sorun çıkmaz.

hepinize sevgiler.

kızlar malum evde net yok bu aralar o yüzden akşam menümü yazayım gideyim yarına kadar iyi bakın kendinize
akşam: lahana çorbası, yoğurt, 3-5 tane de lahana dolması yerim o ka

Canım Şekerler,

Yarın bildirim günü ve bu hafta listeyi ben hazılıyorum bilen bilmeyen herkese ilan olunur)
Bol eksili bir cuma olur inşallah:81:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…