Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selam karataycılar ben sizi 15 gün önce keşfettim bu diyete başladıktan sonra ve 15 günde 5 kilo verdim çook mutluyum sizlere motive olsun diye yazıyorum çook rahatım herkese tavsiye ederim aynı zamanda hipotroid hastasıyım kilo verdikçe motivasyon yükseliyo vazgeçmek yoookk.

bunu duymak ne güzel bize paylaşımlarını bildirsen ne iyi olur örnek menü olmuş olur

kahvaltım

1 kayısı kıvam yumurta
3 zeytın
kecı peynırı
3badem 2gunkurusu
2omega3
kıvırcık roka dereotu
yesılcay ıhlamur cayı

selam karataycılar ben sizi 15 gün önce keşfettim bu diyete başladıktan sonra ve 15 günde 5 kilo verdim çook mutluyum sizlere motive olsun diye yazıyorum çook rahatım herkese tavsiye ederim aynı zamanda hipotroid hastasıyım kilo verdikçe motivasyon yükseliyo vazgeçmek yoookk.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: tbrkler canım burda kal paylas bızımle yasadıklarını hepımıze kolay gelsın

• 2 yumurtadan loxi omleti
  • 10 zeytin
  • peynir
  • domates
  • ceviz
  • yeşillik
  • omega3 x 4 adet
  • 1,5 lt su
  • 1 beşli çay
dün akşam lc den 30 beden kot aldım yıllardır ilk kez ( çaktırmayın likralı ) :KK53:

2 günlük yılbaşı kaçamağı pahalıya patlatı. yarına ancak dönerim cuma günkü kiloma. 1 hafta zaman kaybı. pes etmek yok tam gaz yola dewam
:KK51:

kızlar ya hadii bir engelli arabasıda biz alalım yokmu katılacak 35 tl varmısınız

1. pepeti
2. Burcin79
Canim benide yaz. Yalniz ben yurtdisindayim nasil yapicaz. Parayi hemen paypal ile cikartabilirim...
Beni bilgilendirirmisin..

• 2 yumurtadan loxi omleti
  • 10 zeytin
  • peynir
  • domates
  • ceviz
  • yeşillik
  • omega3 x 4 adet
  • 1,5 lt su
  • 1 beşli çay
dün akşam lc den 30 beden kot aldım yıllardır ilk kez ( çaktırmayın likralı ) :KK53:

2 günlük yılbaşı kaçamağı pahalıya patlatı. yarına ancak dönerim cuma günkü kiloma. 1 hafta zaman kaybı. pes etmek yok tam gaz yola dewam
:KK51:

Öffff öfff aynen canim bütün hafta deli gibi spor yaptim günlük 5-7 km yürüdüm tarti hala +1,2 de öffff öffff kacamak mi!! bir daha asla...
Kizlar demin lesslie 3 mil yaptim (47.dak)..Ohhh endorfin endorfin keyfim yerine geldi....Ben hep lesslie 2 mil yapiyordum...
3 mil inanilmaz terletti ve yordu..Simdik kahvalti zamaniiiiii

sıkma canını mattika kaldığın yerden devam edersin sanki hiç kaçamak yapmamış gibi.
gittiler mi misafirler? o da sorun oluyor mecbur yiyorsun onlarla birlikte...
hayır burdalar hala. alışmışım sabah kalkıp spor yapıp keyfime göre hareket etmeye bunalıyorum.
akşam otururken sinir oldum bişeye, kalktım mutfağa geldim ve börek yedim o saatte sinirimden.
biliyorum bahane ama bunalıyorum yaa

Canım benim,
Bu tip insanlara hayatında bir şeyleri iyiye götürmeye çalıştığın her zaman rastlarsın.Kilo vermeye çalışırken,kariyer yapmak istediğinde,sigarayı bırakırken vesaire.
Biz bu tiplere 'destekleme kabızı' diyoruz.Asla kimseye hiçbir konuda destek veremezler.Bunu ruhları kaldırmaz.Dikkat et güzel bir şey alıp giydiğinde de yakışmış diyemezler.Saçını boyadığında, kestirdiğinde vesaire.Ama 500 gr.al hemen farkederler.Bunları bir dedektör gibi düşün.Onlar sana 'sen yapamazsın'dediklerinde anla ki ,iyi bir şey yapıyorsun.Ben öyle yapıyorum.:)
gerçekten kilo alınca aa kilo mu aldın sen derler, kilo verince sesleri çıkmaz. gözleriyle süzer baştan aşağı ama bi yorum çıkmaz.
kilo alınca zevkle söylüyolar ama verince susuyolar nedense
onların o susuşlarını görmek bile zevkli:KK9:

hoşgeldin, kaç kilosun? baya hızlı vermişsin, heralde yüksek kilolardasın

kahvaltım:
2 yumurta
1 avuçiçi peynir
5 zeytin
1 kase yoğurt
2 ceviz

45 dk yürüyüşümü de yaptım, akşama kaçırmıcam bugün inş.

hoşbuldum teşekkür ederim 80 kiloydum şimdi 75im ilk zamanlar şişlik su kaybı diye düşünüyorum bundan sonrası kilo olur herale bu diyetin en iyi kısmı acıkmıyorum baş ağrısı sinir stres yaşamıyorum bu yüzden rahat veririm gibi geliyo sonrası içinde

--------------------------------------------------------------------------------

Kilo verme sürecindeki duraksamalar, yapılan diyetlerin sonlandırılmasındaki en temel neden oluyor.. ama yapacak bişey yok.. Şöyle ki; insanoğlu tarihin ilk çağlarında genetik olarak programlanmış.. Yani, kilo almaya karşı olmayan ama açlık durumunda harekete geçen bir savunma mekanizması söz konusu.. Vücut, uzunca süre alışılagelmiş fazla besin alma modundan çıktığında, tehlikeyi seziyor ve bazı hormonlar ile savunma sistemini devreye sokuyor.. (örneğin T3 ve T4 hormonları).. çok ilginç.. midedeki boşluk süresi arttığında, beyine giden uyarı mesajları artıyor.. salgılanan insülün miktarı artıyor ve dayanılmaz açlık nöbetleri başlatılıyor.. buradaki amaç, bir an önce besin almayı sağlamak.. Şayet, vücudunun bu direncine karşılık besin alımı yapılmaz ise, (hani derler ya öğün atlama) ikinci savunma sistemi devreye giriyor.. "metabolizma hızını yavaşlat ki, en düşük oranda tüketim olsun.." Vücut, gereksinim duyduğu yağı, proteini, hücresel dönüşümle sağlama yoluna gidiyor ki, insan da bağışıklık sistemini azaltan, kolay üşümesini sağlayan, halsizlik ve yorgunluk gibi etkiler başgösteriyor.. aşabilmenin birkaç yolu var, psikolojik olarak yüzleşmemek yani sık sık tartılmamak.. bir de bu hormonların mesajlaşma sistemini kırmak.. yani vücudu şaşırtmak.. 3 den fazla öğün önerilmesinin temel nedenlerinden biri de bu oluyor.. Öğün atlamak, sadece su ve kas kaybına neden oluyor.. (tecrübe ile sabittir..)

*Kalori, bir ısı ölçü birimidir.. kilo değil !!!

Karatay diyeti bir yaşam biçimi olduğu için vücut nihayetinde ideal kilosuna ulaşacak onun için sabırsızlanmamak gerekiyor
Canan hocanın önemle vurguladığı bir nokta da düşük glisemik indeksli besinlerle doyuncaya kadar yememiz
açlık insilün değeri 5 olunca amacımıza ulaşmış oluyoruz..

slm kızlar

kalkınca geceden suda bekletılmıs 2 kuru kayısı(onun da faydası olmadı:KK50:)
su

ardından 1 saat yuruyus:KK8:

vee kahvaltım:
2 yumurtalı loxi omleti:KK56:
3 zeytın
salata
1 kase yogurt
elma çayı

hala barışamadıkwc ile,vucudum kilo vermemek ıcın wc ye bile çıkmıyor,dün kaç tane form çayı,yeşil çay içtim hatırlamıyorum bile ama tık yok:KK50:işin garibi bu kadar günden sonra şişlik,bagırsaklarımda çok doluluk gibi birşeyde hıssetmıyorum,:KK53:

süper herkes birbirine müthiş destek oluyor. bildirimimi yapayım bende alıştım artık

sabah 1. öğün
2 gün kurusu kayısı
2 omega3
2 kayısı kıvamı yumurta
beyaz peynir
7 zeytin
maydanoz+ roka karışık salata
1 çay bardağı ceviz
su 500ml

slm kızlar

kalkınca geceden suda bekletılmıs 2 kuru kayısı(onun da faydası olmadı:KK50:)
su

ardından 1 saat yuruyus:KK8:

vee kahvaltım:
2 yumurtalı loxi omleti:KK56:
3 zeytın
salata
1 kase yogurt
elma çayı

hala barışamadıkwc ile,vucudum kilo vermemek ıcın wc ye bile çıkmıyor,dün kaç tane form çayı,yeşil çay içtim hatırlamıyorum bile ama tık yok:KK50:işin garibi bu kadar günden sonra şişlik,bagırsaklarımda çok doluluk gibi birşeyde hıssetmıyorum,:KK53:

merhaba ,
ben senin yaşadığın bu sıkıntıyı çok sık yaşayan birisi olarak bi öneride bulunmuştum. geçmiş sayfalarda dikkate almanı tavsiye ederi.

selamlar güzeller :)
pirinç diyeti iş görüyor gerçekten.dün sabah +2 çıkmıştım.bu sabah 1.4 ünü vermiş durumdayım :124: inşallah yarına kadar daha iyi olur.En kötü ihtimalle kilom aynı kalsın razıyım.Haftaya yine yokuş aşağı başlarım inmeye ,inşallah tabi

delisin yaa ... :))))))
tebrik ediyorum seni loxicim!!!
kim tutar seni
sabah yürüyüşe giderkenki halimi görsen bir de:KK1:mahmur mahmur gidiyorum,dipçik gibi olup geliyorum:KK52:

bende yarım saat yürüdüm...:KK5:
senin alıştırma turundur o daha:KK9:

günaydınnnnn

dün gece giremedim.
İş dönüşü spora gittim .Gelince de duş ,ev toparlama ,sonrada uyuyakalmışım.

DÜN
3.öğün yapmadım.
akşam üstü çook acıktım.
Badem kürü yaptım kendime.Acaip şiştim.
Sporada gittikten sonra yiyesim gelmedi.
tarçınlı süt içtim sadece.

Bugün :

1.öğün:
2 yumurtalı,lorlu omlet
8 tane zeytin
Kahve ,sütlü :)

Bu sabah keyif kahvem.Günde 6-7 fincan içerken sadece sabah 1 e düştüm.
O yüzden bunu da esirgemiyorum açıkçası:)))

Hepinize huzurlu bir gün diliyorum.......

.
afiyet olsun .kahveye bir yasak yok bilgiğim kadarıyla,şekersiz olmak şartıyla türk kahvesi içilebilir:nazar:

ben neden +1 görünüyorum....:KK5::KK43:
artık kilo veremiyorum..:KK5:
al benden de o kadar,tamam wc sorunu da var günlerdir ama kaçamak yapmıyorum,yürüyüş yapıyorum yıne de artılardayım.
iyice kafam bozuldu,yarınki bildirimden sonra tartıyı kaldıracagım yıne,1 ay tartılmasam diyorum,gördükçe gercekten moralim bozuluyor.
iyi ki burası var,yoksa zor dayanırdım ,boşa kürek çekiyorum sanki bayagı bir zamandır:KK50::KK50::KK5::KK5:

Kolay gele,

paylaşımlar için de teşekkürler ayrıca... Ben de bir kitapta okumuştum bedenimizle ne kadar barışık olursak bedenimiz de doğru kiloyu bulma yolunda bize o kadar destek oluyormuş:-)
ben hiç barışık değilim bedenimle,sorun orda mı acaba:KK50::26:

bugünlerde çok yürüyorsun canım, bence kas oranın arttı ve kasların da su tutuyordur bu nedenle... Yağ kas oranı ölçen bir tartıda durumu kontrol et istersen. Ben geçen hafta 100gr vermiştim ama kas oranım %2 ye yakın artmış, yağ oranım da %1'den biraz fazla düşmüştü...
ben o kadar çok da yürümüyorum ama yine de veremiyorum:KK50:

günaydın günaydın günaydınnnnnnnnnnn:KK16::KK16:

öğleden sonra kafa iznime çıkıp bütün gün deli gibi eğlenicem yürücem şarkı söylücem dans edicemmmm:KK9::KK9:tabi ki diyetime sadık kalacağımmm:KK1::KK1:menülerimi yazıp çıkıyorum ve hepinizi çokkkkk kocaman seviyorummmm:KK66::KK66::KK66:

dün akşam 2.5 saat yürüdüm ama gördüğüm her mağazaya daldığım için ne kadar faydalı oolmuştur bilemiyorum ama çok eğlendim sağlık olsun.3 lt su 1 bardak yeşilçay içtim.

sabah kahvaltım:
bir yumurta sarısı(yeni yeni yumurtaya başlıyorum ama beyazını ölsem yiyemem:KK43: )
2 küçük yerli muz
3 kaşık yoğurt
keten tohumu
1 bardak badem
bol tarçın
2 gün kurusu kayısı
biz de seni seviyoruz karatay kızı:KK48::KK48::KK48:

kahvaltımıı yaptımmm kendime geldimm vallaaaa:KK1::KK1::KK1:

2 kk yumurtadan bol yeşillkli yumurta salatası
2 közlenmiş çarliston biber
peynir
zeytin
yeşil çay
1 portakal
her zamanki gibi harika bir kahvaltı:KK56:

günaydın kızlar
ben giremedim bu hafta, hem kaçamak çoktu hem de kaynana kayınpeder olunca fazla giremedim.
spor da yapamadım.
bir de bunaldıkça sinir oldukça bişeyler yedim, benim en kötü huyum da bu.
yarın baya fazla çıkıcam tartıda :KK50:
boşver canım,ben kaçamak yapmadıgım halde artılardayım.kendimi nerelerden atam:KK14::KK14:
kızlar bugün annemle babam dönüyor biraz buruğum eve gidince sadece muhabbet kuşum karşılayacak beni, alışmıştım valla...
bu durum diyetimi hem iyi hem kötü etkileyecek, sabah kahvaltı hazırlayanım olmayınca yine müsli-süte talim :KK50: iyi tarafıysa yemekleri ben yapacağım ki bu da daha az kaçamak demek zaten en az bir ay evde tatlı pişirmeyeceğime dair karar aldım misafir gelse bile yapmayacağım, yapmazsam yemem de değil mi uzak durmakta fayda var :KK1:
güzel bir atak bekliyoruz senden o zaman:KK4:

DÜN AKŞAM. :KK56:

4 KÖFTE TEFLON TAVADA yanına biber ve domates
haşlanmış ıspanak üzerin eyoğurtul sarımsak ve naneli
bol salata

gece bitki çayı

sabah::KK56:
2 yumurta omlet
az peynir.
4 zeytin
5 ceviz
çay

su 1 litree.:21::21::21:

bu akşam spor varrrr step ile aerobik :KK1:
herkes sporcu oldu burda,ne güzel ne güzel:KK52::KK52:

Sinirden Agliycam simdi :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Dün yeni aldigim ayakkabilar ayagimi vurmustu.
Bu gün özel bandaj falan yaptigim halde disari cikar cikmaz acidan geri döndüm.
Sinirim cok bozuk yürüyemiyorum ya öffffffff....
Tarti hala 1,5 ta. Heralde regly olacam onunda zamanini tam bilmiyorum.
Kulandigim dogum hapini biraktim gecen ay (malum hap yavaslatiyor)...
öffffffff... Bari acayim da lessli ile 3 mil yapayim...
Moralim 0 in altinda. Yürümeye bu kadar alismisken yürüyememek cok kötü cok.:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:
canım bu azimle sana kilo milo dayanmaz,ben inanıyorum yaza innncecikkk olacaksın,sakın moralini bozma:KK48::KK48:

sekerkız gecmıs olsun bıtkı caylarını ıcebılırsın sıkıntı olcagını sanmam sekersız olmak sartıyla tabıkı.handan sporun ıcın tbrkler ah bıde ben baslayabılsem:KK43:(.pepetıcım ben varım valla organıze eden olursa ben hemen katılabılırım bu kampanyaya

2. Burcin79
Canim benide yaz. Yalniz ben yurtdisindayim nasil yapicaz. Parayi hemen paypal ile cikartabilirim...
Beni bilgilendirirmisin..

Öffff öfff aynen canim bütün hafta deli gibi spor yaptim günlük 5-7 km yürüdüm tarti hala +1,2 de öffff öffff kacamak mi!! bir daha asla...
Kizlar demin lesslie 3 mil yaptim (47.dak)..Ohhh endorfin endorfin keyfim yerine geldi....Ben hep lesslie 2 mil yapiyordum...
3 mil inanilmaz terletti ve yordu..Simdik kahvalti zamaniiiiii

2. burcın79
3. loxandra

ben katılırım ama parayı nasıl göndercez anlamadım:KK17:

canım parayı havale posta hersekilde oluyor grubumuzu oluşturalım ve bir arabada biz alalım. en kalabalık topiclerden biriyiz. canım herkes kendine alcakmıs. kazen e bildircez. bizim karatay grubumuz diye tek tek de paramızı yatırcaz . hayırlı bisi

1 pepeti
2 burcin
3 loxandra
4 papadiya

15 Kişinin Pro Kart Alması, Çok Amaçlı Sandalye..
10 Kişinin Alması, Standart Sandalye..
Haydi Hanımlar Küçük Paralarla, Büyük Bağışlar..

merhaba ,
ben senin yaşadığın bu sıkıntıyı çok sık yaşayan birisi olarak bi öneride bulunmuştum. geçmiş sayfalarda dikkate almanı tavsiye ederi.

canım evde olan herşeyi denedim,

funda çayı demiştin galiba dimi?onu bulamam şuan ilçedeyim,elimdeki imkanları kullanıyorum işte:KK50:

1 pepeti
2 burcin
3 loxandra
4 papadiya

15 Kişinin Pro Kart Alması, Çok Amaçlı Sandalye..
10 Kişinin Alması, Standart Sandalye..
Haydi Hanımlar Küçük Paralarla, Büyük Bağışlar..

X